Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi Yitiksevda,Açılış Tarihi:  27 Temmuz 2012 (02:45), Konuya Son Cevap : 29 Mayıs 2019 (21:08). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı2Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen Yitiksevda
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 27 Temmuz 2012, 02:45   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Mutlak Adalet’in Sahibi Senden Yardım Diliyorum. / Mevlüt Hönül

Mutlak Adalet’in Sahibi Senden Yardım Diliyorum. / Mevlüt Hönül

Yarattıklarımız arasında (başkalarına) doğru yolu gösteren ve onun ışığında adaletle davranan insanlar da vardır.
(A’raf-181)

Allah’a Karşı Sorumluluk Bilincinde Olmaya Çalışmak İlahi Kelamı anlayarak yaşayarak yaşatarak Mümkündür.Biz imana erdik iddiasında olan sizler daha imana ermediniz.Zahiren Teslim olduk demeniz daha hayırlıdır.Çünkü Gerçek İnanç ancak kalplere işlendiği vakit mümkündür.Allah ve Elçisine Kayıtsız ve Şartsız Teslimiyet olmadıkça, Sadece Zahiren İslam olduk diyiniz Çünkü kendi kendini kandırmak ile vakit harcayanlar Allah’ı asla kandıramazlar.

Oruç,Ramazan ayı içerisinde Kendisi Mübarek olan gün ve geceleri kutsamak yerine kendinizi mübarek kılmak amacında olmak ile ihya ediniz.Gün boyu açlığı,susuzluğu bir hiç uğruna heba olacak şekilde yapmaktansa.Açları susuzları hatırlamak ile ihya ediniz.

Her susuzluğunuzu giderdiğinizde Hüseyin ve ailesini hatırlayarak onlara zulmedenlerin zalimliklerini hatırlayınız.Ramazan ayı boyunca Fitnevizyon ekranlarında timsah gözyaşları ile insanları etkileyenlerin Yoksul yetim mazlumlara her sunumda kazandıkları mülklerinden ne kadar verdiklerine şahitlik ediniz.Sunumdaki timsah gözyaşlarını dökenlerin kisrai yaşamlarından ne tür fedakarlık yaptıklarını araştırın bakalım nasıl bir sonuç ile karşılaşacaksınız.

Bizler her hususta nankör davrandığımız Riyakar şaşaalı sofralarımızdan hiçbir şeyi eksik etmez iken.Sahurda ve İftarda yiyecek ekmeği bulamadığı için Oruç tutamayanları ne kadar araştırmak ve desteklemek ile meşkulüz.Vicdani olarak kaçımız bu kesimin varlığından haberdar olmak adına etrafımıza göz atıyoruz.Çünkü bire bir bunun canlı tanıklığını yaptığım için. Siz Ey İmana erişmeye çalışanlara soruyorum .Allah yapıp etmediğini söyleyen emreden Riyakar kullardan olmaktan sakındırsın bizleri.

(Ve) Allah yoluna kendilerini tamamen adamış oldukları için yeryüzünde (rızık aramak niyetiyle) gezip dolaşamayan muhtaçlar(a yardım edin). (Onların durumunun) farkında olmayan, onları zengin zanneder, çünkü (istemekten) çekinirler; (ancak) sen onları (bazı) özelliklerinden tanıyabilirsin: insanlardan arsız bir şekilde istemekten kaçınırlar. Ve onlara ne iyilik yaparsanız, doğrusu Allah hepsini bilir.
(Bakara-273)

Allah rızası için Bu mübarek gün ve geceleri ihya etmeye çalışmakta olan tüm vicdan sahiplerini Yoksul,yetim,boyunduruk altında olanlar için seferber olmaya davet ediyorum .Etrafınızda kimlerin aç susuz olduğunun farkına varmak adına gayretlerimizi esirgemeyelim velevki sizlere burdan Vicdani bir çağrı yapmak ile kendimi mükellef görüyorum sakın kimseye karşı bir kin nefret veya aşşağılama olarak algılanmasın bu söylemlerim elbette bu anlatılanlardan beri olan milyonlar vardır lakin farkında olmayanlara bir nevi çağrıdır..

Çünkü müslüman toplumda var olan şu hastalığı şöyle bir örnek ile örneklendirmem gerekiyor...

Günümüz insanları El Arabası Misali bir topluluk haline dönüşmüştür .Çünkü el arabasının bir özelliği olan kendi kendine hareket kabiliyeti yoktur.Ancak biri onu sürdüğünde harekete geçer İşte İnsanlarımız bu hale dönüşmüş ve birilerinin illaki var olan şeyleri yansıtması gerekiyor sanki kendi vazifeleri değilmiş gibi bir vurdumduymazlık mevcut.Bunu dillendirmemdeki amacım gücümü aşmış olmasından ötürüdür.

Gerçek şu ki, Allah adaleti ve iyilik yapmayı, yakınlara karşı cömert olmayı emredip utanç verici ve arsızca olanı, akıl ve sağduyuya aykırı olanı ve azgınlığı, taşkınlığı yasaklıyor; ve size (böyle tekrar tekrar) öğüt veriyor ki, böylece (bütün bunları) belki aklınızda tutarsınız.(Nahl-90)

Siz ey imana ermiş olanlar! İnsaf ile hakikate şahitlik yaparak Allaha bağlılığınızda sıkı durun; ve herhangi bir kimseye karşı nefretiniz, sizi adaletten sapma günahına itmesin. Adil olun: bu, Allaha karşı sorumluluk bilinci duymaya en yakın olan (davranış)tır. Ve Allaha karşı sorumluluğunuzun bilincinde olun: şüphe yok ki Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır.(Maide-8)

Ey iman edenler! Yoksulların,Yetimlerin,Mazlumların haklarını yemeyin

Ey iman edenler! İftar sofralarınızda Zenginleri davet edeceğinize Fakirleri doyurunuz

Ey iman edenler! Mülk,makam sahiplerine Hürmet edeceğinize Takva sahiplerine hürmet ediniz

Ey iman edenler! Borçlarınızı karşılıklı yazın Müslümanların onurunu leke sürmeyin

Ey iman edenler! Haksızlığa karşı sessiz kalmaktansa Haksızlığa uğrayanlar uğrunda Hakkı söylemekten çekinmeyin

Ey iman edenler! Hüküm verirken insanları kayırmak yerine Hükmü ehil olana verin

Ey iman edenler! Eşlerinize karşı Adaletsiz olmaktansa Adalet ile davranın

Ey iman edenler! Şahitlik ettiğinizde aleyhinizde olsa dahi Şahitlikte Adaleti gözetin

Ey iman edenler! Herhangi bir nedenden ötürü bir kavme olan Kininiz sizi Adaletsiliğe sürüklemesin

Ey iman edenler! İyiliği Emreder Kötülükten Sakındırırıken Kendinizi unutmayın

Ey iman edenler! Yapıp etmediğiniz söylemektense Önce kendi nefsiniz üzerinde tatbik edin

Ey iman edenler! Haksız yere Cana kıyan Zalimlerden Olmaktansa Zalimlere karşı birlik olunuz

Ey iman edenler! Allah’ın vaadinin haklılığından şüphe duymaktansa Vaadinin gerçekleşmesi için çalışın

Ey iman edenler! Bütün alışverişlerinizde Ölçüyü tartıyı kaçırmaktansa Ölçülü olunuz

Ey iman edenler! Hakkı ve Adaleti sömürenlerden olmaktansa Hakkı ve Adaleti sağlayınız

Ey iman edenler! Doğru ve Düzgün İnsanları yoldan çıkarmaktansa Doğru ve Düzgün İnsanlar ile olunuz

Ey iman edenler! Yakınlarınıza karşı namert olmaktansa Cömert olunuz

Ey iman edenler! Allah’ı bırakıp kendilerine dahi fayda veremeyenleri İlahlar edinmeyiniz.

Ey iman edenler! Göklerin Hükümranlığını Allah’a verip Yeryüzünün Hükümranlığını kendinize vermeyin

Ey iman edenler! Allah’ın resulüne İftira atmaktansa Allah’ın resulünün Canlı örnekliğini hayat sistemi yapınız

Ey iman edenler! Cehaleti miras olarak devam ettirmektense Cehalet ile mücadele ediniz

Ey iman edenler! Heva ve Heveslerinize yenileceğinize Heva ve Hevesleriniz ile mücadele ediniz

Ey iman edenler! İtikatta Allah derken Amelde Mamon ile hareket etmeyiniz

Ey iman edenler! Muhammed,Ali,Fatıma,Hüseyin,Hasan,Ebu zer olmak var iken Muaviye,Yezit,Hindu,Amr olmayınız

Ey iman edenler! Zulüm edenlere meyletmek olan Maslahat anlayışı yerine Adalet anlayışı ile hareket ediniz

Ey iman edenler! Din yalnızca Allah’ın iken Dininizi parça parça etmeyiniz

Ey iman edenler! Hakikatın mutlak kaynağı Kur’an/Sünnet yerine Kendi elleriniz ile yazdıklarınızı koymayınız

Ey iman edenler! Gerçek dost ve Yardımcı Allah’tan istemek gerekir iken Yaradılmışları İlah edinmeyiniz

YitikSevda
Malazgirt

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
FECR ve Mihrinaz beğendiler.

-İmam Ali- (a.s)

Konu Sahibi Yitiksevda 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Akılsız Bedenler Makale ve Köşe Yazıları Medine-web 1 2045 20Haziran 2017 00:11
Kibir hastalığı / mevlüt hönül Makale ve Köşe Yazıları Yitiksevda 0 2050 24 Mayıs 2016 16:24
Hainler! – Dokuzlu Çete ve Karakter(siz)leri /... Makale ve Köşe Yazıları İslaminesil 1 1810 19 Mayıs 2016 22:06
Çocuk İstismarı ve Ensest – Modern Lût Toplumu /... Makale ve Köşe Yazıları İslaminesil 1 1836 19 Mayıs 2016 22:02
Vicdanla Cüzdan Arasında / MEVLÜT HÖNÜL Makale ve Köşe Yazıları Yitiksevda 0 1767 19 Mayıs 2016 21:59

Alt 29 Mayıs 2019, 21:08   Mesaj No:2
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Alıntı:
Oruç,Ramazan ayı içerisinde Kendisi Mübarek olan gün ve geceleri kutsamak yerine kendinizi mübarek kılmak amacında olmak ile ihya ediniz.Gün boyu açlığı,susuzluğu bir hiç uğruna heba olacak şekilde yapmaktansa.Açları susuzları hatırlamak ile ihya ediniz.

Her susuzluğunuzu giderdiğinizde Hüseyin ve ailesini hatırlayarak onlara zulmedenlerin zalimliklerini hatırlayınız.Ramazan ayı boyunca Fitnevizyon ekranlarında timsah gözyaşları ile insanları etkileyenlerin Yoksul yetim mazlumlara her sunumda kazandıkları mülklerinden ne kadar verdiklerine şahitlik ediniz.Sunumdaki timsah gözyaşlarını dökenlerin kisrai yaşamlarından ne tür fedakarlık yaptıklarını araştırın bakalım nasıl bir sonuç ile karşılaşacaksınız.

Bizler her hususta nankör davrandığımız Riyakar şaşaalı sofralarımızdan hiçbir şeyi eksik etmez iken.Sahurda ve İftarda yiyecek ekmeği bulamadığı için Oruç tutamayanları ne kadar araştırmak ve desteklemek ile meşkulüz.Vicdani olarak kaçımız bu kesimin varlığından haberdar olmak adına etrafımıza göz atıyoruz.Çünkü bire bir bunun canlı tanıklığını yaptığım için. Siz Ey İmana erişmeye çalışanlara soruyorum .Allah yapıp etmediğini söyleyen emreden Riyakar kullardan olmaktan sakındırsın bizleri.
Allah sana bana hepimize rahmet ve mağfiret eylesin...
Rahmet ayında ve sonrasında Kendini mübarek kılmak isteyenler için kalıcı öğütler...

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)