Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi EyMeN&TaLhA,Açılış Tarihi:  29 Ocak 2014 (09:07), Konuya Son Cevap : 29 Ocak 2014 (11:33). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 29 Ocak 2014, 09:07   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Durumu:EyMeN&TaLhA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21422
Üyelik T.: 08 Kasım 2012
Arkadaşları:36
Konular: 784
Beğenildi:131
Beğendi:34
Takdirleri:141
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Sinek bekleyen adamlar!!!

Sinek bekleyen adamlar!!!

Fatih Altaylı, Cüppeli Ahmet hocaya diyor ki; “E şimdi biri 80 yıl ibadet edecek, son dakika bir şey yapacak, güm cehenneme. Ben yıllarca günah işle son dakika bir amel ile hidayet hoop cennete. Bu haksızlık değil mi adaletli mi bu?”

Cübbeli hocamız, yapıştırıyor cevabı; “Elbette adaletli da. O 80 yıl ibadet edende vardır bir hinlik, bir riya, bir kibir ki sonu öyle oluyor. O günahkâr kişide de vardır mümin vakıflar ve ömrü boyu uygular, yani içinde vardır da inkişaf etmemiştir. Allah hangi amelinden bilinmez ona hidayet nasip ediyor sonu da hoooop cennete...”

Eskilerde âlim bir zat varmış, 80 yıl ibadetle ilimle geçmiş, bir çok eser yazıp, çoklarının da hidayetine vesile olmuş.

Böyle güzel bir ömürden sonra vefat etmiş.

Sonra ahaliden birine rüyada görünmüş. O kişi bakmış ki âlim zat cennette bağlar bahçeler içinde sefa halinde. Yaklaşıp sormuş;

Ey mübarek merak ettim, seni buraya müstahak eden amelin nedir?
Daha cevap almadan, "dur dur, ben tahmin edeyim" demiş.

Ardından:

Tabii ki, 80 yıl alnın secdeden kalkmadı, bu kıldığın namazlardandır, değil mi?
Hayır, değil!

O halde çoklarının hidayetine sebep oldun, ondandır?
Hayır, değil!

Peki, birçok eser bıraktın, niceleri istifade edecek, olsa olsa bu sebepledir?
Hayır değil!

Benim aklım gayrisine durdu efendim, siz söyleyin.

Ben bir gün, yine elimde kalem, bir yazı yazıyordum, bir sinek geldi, kalemdeki mürekkebe kondu, mürekkepten su içmek için. Ben kalemi hiç kıpırdatmadan öylece bekledim. Ta ki o sinek doydu ve kendiliğinden uçtu.

İşte Allah (cc) beni sadece bu amelimden cennetine koydu...

Şimdi çevresinde sinek arayanlar hayal ediyorum…

Sinek beklerken ecel geliverir de, kapıyı çaldığı duyulmamış (o çalar da biz duymayız) Mazallah!!!

Her amelimizde bir ümit besleyebiliriz, ancak hangisinin O'nun gazabını, hangisinin de şefkatini cezbedeceğini bilmeyiz.

Bu bilinç ve bu ayıklıkla, yüce Mevla sonumuzu hayreylesin deyip, gayrete devam ederiz.

İnşallah...

alıntıdır

Hikmet HOCAOĞLU

Konu Sahibi EyMeN&TaLhA 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
ATAUZEM 4.sınıf 2014 bahar dönemi bütünleme... Erzurum Atatürk İlitam EyMeN&TaLhA 0 6022 14 Temmuz 2015 12:14
ATAUZEM 4.sınıf 2014 bahar dönemi bütünleme... Erzurum Atatürk İlitam EyMeN&TaLhA 0 4075 14 Temmuz 2015 12:06
ATAUZEM 4.sınıf 2014 bahar dönemi bütünleme DİN... Erzurum Atatürk İlitam EyMeN&TaLhA 0 4924 14 Temmuz 2015 12:00
Ramazan-oruç ve çocuğa kazandırdıkları Çocuk ve Aile Sağlığı Mihrinaz 2 2663 14 Temmuz 2015 11:23
çocuk eğitiminde ceza hiç mi olmamalı? Çocuk ve Aile Sağlığı EyMeN&TaLhA 0 2364 14 Temmuz 2015 11:03

Alt 29 Ocak 2014, 11:33   Mesaj No:2
Durumu:2008bilgi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 25899
Üyelik T.: 09 Şubat 2013
Arkadaşları:0
Konular: 4
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Sinek bekleyen adamlar!!!

Kusura bakmayın.; Başlığa bakınca su-i zan yaptım. Çin gibi bazı devletlerde malum yiyeceklerden yiyorlar. Bu da öyle bir şey diye düşünüp sitem edecektim ama...
Cübbeli Efendi olunca kırmızı ışıktaki araba gibi BEKLEDİM...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)