Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > .::MEDİNEWEB YAZARLAR ODASI.::. > Yazarlar > Muhsin Arslan

Konu Kimliği: Konu Sahibi Muhsin Arslan,Açılış Tarihi:  21 Mayıs 2013 (21:23), Konuya Son Cevap : 27 Mart 2023 (13:14). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 21 Mayıs 2013, 21:23   Mesaj No:1
 Medineweb Yazarı
Muhsin Arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Muhsin Arslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1032
Üyelik T.: 23 Mart 2008
Arkadaşları:1
Memleket:Bitlis
Konular: 61
Beğenildi:67
Beğendi:0
Takdirleri:322
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Mayınlı tarlanın Tuzakları Züleyha,Ey Yusuf Dikkat!/Muhsin Arslan

Mayınlı tarlanın Tuzakları Züleyha,Ey Yusuf Dikkat!/Muhsin Arslan

Yusuf suresinde "şeytan, nefis, şöhret, şehvet, kıskançlık, haset, dürtülerle mücadelede 'Adem’in Zaferi nasıl olur?' pusulası/yol haritası/trafik işaretleri” akıl sahiplerine, tefekkür sahiplerine, vahiy ile anlaşmasının bilincinde olanlara, nefis bir manzara sergilemektedir.

Fıtratın cazibelerle, imanın münkerle, Allah korkusunun şehvetlerle imtihanının sembolüdür Yusuf...

Diğer tarafta fıtratı "fıtrat olmaktan çıkaran" fıtratı kirleten, vahye karşı mücadelede şeytan/nefis rolünü benimseyen bir münker sembolüdür Züleyha.

Hanginiz daha iyi amel işleyecek diye imtihan etmek için ölümü ve hayatı yarattığını..." ayetin mesajıdır Yusuf ve Züleyha mücadelesi...

'inandığın gibi dosdoğru ol' ayetinin Züleyha’lara mesajıdır Yusuf! Züleyha’ların varlığı Yusuf’u Yusuf olmaktan çıkaramayacağının mesajıdır Yusuf!

Kuyuları şelale, zindanları medrese yapabilenlerin sembolüdür Yusuf!
Sarayları, şehvetleri, şöhretleri adam edendir Yusuf!
Allah'tan umut kesmeyenlerin, "sönen Yakub'i gözlerin nurlarıdır" Yusuf!
Kuyuya atılırken, pazarda köle olarak satılırken ezilmeyen, sarayların hakimi iken böbürlenmeyen Yusuf!

Şöhretlerini şehvetlerine basamak yapmayan, şöhret ve şehvetini Onur ve şerefini,haysiyet ve namusunu vahiy çerçevesine çekmeyi başarandır, davasının başını dik tutabilendir Yusuf!

Şehvetleri Şöhretleri uğruna davalarını tarumar etmeyenlerin,davasını Züleyha'larına kurban etmeyenlerin sesidir Yusuf!
Benim bir davam vardır, davama vermeyeceğim kurban yoktur, ezmeyeceğim şehvet, yıkmayacağım engel yoktur diyenlerin sesidir Yusuf!

Şeytan ve şeytanlaşmış insanları mahçub eden/hezimete uğratan, Adem’e tebessüm ettirendir,”Yiğidim dedirtendir” Yusuf!
Züleyha’nın “gel deyişinde, bak deyişinde” anormalik vardı. Yusuf ’un tavrı da Züleyha’ya göre anormal idi. İkisinin Yaratıcısı :“bana göre gel, bana göre bak, bana göre gör” mesajını Temsil edendir Yusuf!

Haram helal ver Allah’ım, asi kulun yer Allah’ım” şeytanlığını, şeytanlaşmış insan beyinlerini tarumar edenlerin simgesidir Yusuf!

Yusuf’un kuyuya atılmasından değil Züleyha’ya tamam demesinden korkmak lazım.Yusuf’un gömleğinin yırtılmasından değil, önden yırtılmasından endişe etmek lazım.
Yusuf’un “Allah ne der ” direnişinden değil,“Züleyha ne der” tereddüdünden korkak lazım.

Vahiy ile anlaşması olan ve bunun şuurunda olan, şahsiyetini vahyin inşasına teslim eden her Müslüman’ın önünde yüzlerce Züleyha vardır.

Bu Züleyha maddi olur, manevi olur, şan olur şöhret olur, Karun’i iştah olur, firavun’i tekebbür olur, Saddam’i zulümperest olur, Esed’i vahşetperest olur, başörtüsünü gördüğünde kuduran kuduzperest olur…

Züleyha her kılığa girer, her yolu dener, dava sahiplerinin imtihan sembolüdür Züleyha!

Oynamasını bilmeyen gelinin” yerim dar” demesi misali, Yusuflaşamam diyenlerin mazereti ile aynıdır.

Çivisiz pergel olmayın, daireniz yamuk çizilir. Sahi davamızın önünde döşenen mayın misali Züleyha’larımız neler? Mayın tarlasında futbol oynamak Yusuf’a göre değil!

Dikkat et Yusuf! Yakub'un gözlerini nurlandır,Seni kuyuya atanları utandır!

Hepimiz Yusuf olmaya varmıyız?

Muhsin Arslan
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu Sahibi Muhsin Arslan 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Ey Filistin sessiz ol Süslümanlar uyuyor! Muhsin Arslan Kara Kartal 4 200 19 Kasım 2023 23:24
Kim Suçlu? /Muhsin Arslan Muhsin Arslan Filistin 6 791 02 Aralık 2021 20:10
Şaşı Bakışlar Şase Yakar Muhsin Arslan Muhsin Arslan 0 759 12 Temmuz 2020 03:11
Korona'nın vaveylası/Muhsin Arslan Muhsin Arslan sadık 2 1055 03 Nisan 2020 05:38
Suçlu Kim? Hırsız mı? Ev Sahibi mi? Muhsin Arslan salih 5 1642 27 Şubat 2018 22:04

Alt 21 Mayıs 2013, 23:11   Mesaj No:2
Durumu:Dur_Hele isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 18627
Üyelik T.: 13 Mayıs 2012
Arkadaşları:0
Memleket:Erzurum
Konular: 6
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Mayınlı tarlanın Tuzakları Züleyha,Ey Yusuf Dikkat!/Muhsin Arslan

züleyha ile yusuf konusu bana hep bir aşk hikayesi gibi gelirdi.hiç böylesini düşünmemiştim hocam.zelihanın bu kadar geniş alanların adı olduğunu,her çelme takanın adı züleyha olduğunu...........
Allah razı olsun abi.
Alt 27 Mayıs 2013, 21:19   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4491
Beğendi:6074
Takdirleri:23737
Takdir Et:
Standart Cevap: Mayınlı tarlanın Tuzakları Züleyha,Ey Yusuf Dikkat!/Muhsin Arslan

Alıntı:
Muhsin Arslan Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Yusuf suresinde "şeytan, nefis, şöhret, şehvet, kıskançlık, haset, dürtülerle mücadelede 'Adem’in Zaferi nasıl olur?' pusulası/yol haritası/trafik işaretleri” akıl sahiplerine, tefekkür sahiplerine, vahiy ile anlaşmasının bilincinde olanlara, nefis bir manzara sergilemektedir.

Fıtratın cazibelerle, imanın münkerle, Allah korkusunun şehvetlerle imtihanının sembolüdür Yusuf...

Diğer tarafta fıtratı "fıtrat olmaktan çıkaran" fıtratı kirleten, vahye karşı mücadelede şeytan/nefis rolünü benimseyen bir münker sembolüdür Züleyha.

Hanginiz daha iyi amel işleyecek diye imtihan etmek için ölümü ve hayatı yarattığını..." ayetin mesajıdır Yusuf ve Züleyha mücadelesi...

'inandığın gibi dosdoğru ol' ayetinin Züleyha’lara mesajıdır Yusuf! Züleyha’ların varlığı Yusuf’u Yusuf olmaktan çıkaramayacağının mesajıdır Yusuf!

Kuyuları şelale, zindanları medrese yapabilenlerin sembolüdür Yusuf!
Sarayları, şehvetleri, şöhretleri adam edendir Yusuf!
Allah'tan umut kesmeyenlerin, "sönen Yakub'i gözlerin nurlarıdır" Yusuf!
Kuyuya atılırken, pazarda köle olarak satılırken ezilmeyen, sarayların hakimi iken böbürlenmeyen Yusuf!

Şöhretlerini şehvetlerine basamak yapmayan, şöhret ve şehvetini Onur ve şerefini,haysiyet ve namusunu vahiy çerçevesine çekmeyi başarandır, davasının başını dik tutabilendir Yusuf!

Şehvetleri Şöhretleri uğruna davalarını tarumar etmeyenlerin,davasını Züleyha'larına kurban etmeyenlerin sesidir Yusuf!
Benim bir davam vardır, davama vermeyeceğim kurban yoktur, ezmeyeceğim şehvet, yıkmayacağım engel yoktur diyenlerin sesidir Yusuf!

Şeytan ve şeytanlaşmış insanları mahçub eden/hezimete uğratan, Adem’e tebessüm ettirendir,”Yiğidim dedirtendir” Yusuf!
Züleyha’nın “gel deyişinde, bak deyişinde” anormalik vardı. Yusuf ’un tavrı da Züleyha’ya göre anormal idi. İkisinin Yaratıcısı :“bana göre gel, bana göre bak, bana göre gör” mesajını Temsil edendir Yusuf!

Haram helal ver Allah’ım, asi kulun yer Allah’ım” şeytanlığını, şeytanlaşmış insan beyinlerini tarumar edenlerin simgesidir Yusuf!

Yusuf’un kuyuya atılmasından değil Züleyha’ya tamam demesinden korkmak lazım.Yusuf’un gömleğinin yırtılmasından değil, önden yırtılmasından endişe etmek lazım.
Yusuf’un “Allah ne der ” direnişinden değil,“Züleyha ne der” tereddüdünden korkak lazım.

Vahiy ile anlaşması olan ve bunun şuurunda olan, şahsiyetini vahyin inşasına teslim eden her Müslüman’ın önünde yüzlerce Züleyha vardır.

Bu Züleyha maddi olur, manevi olur, şan olur şöhret olur, Karun’i iştah olur, firavun’i tekebbür olur, Saddam’i zulümperest olur, Esed’i vahşetperest olur, başörtüsünü gördüğünde kuduran kuduzperest olur…

Züleyha her kılığa girer, her yolu dener, dava sahiplerinin imtihan sembolüdür Züleyha!

Oynamasını bilmeyen gelinin” yerim dar” demesi misali, Yusuflaşamam diyenlerin mazereti ile aynıdır.

Çivisiz pergel olmayın, daireniz yamuk çizilir. Sahi davamızın önünde döşenen mayın misali Züleyha’larımız neler? Mayın tarlasında futbol oynamak Yusuf’a göre değil!

Dikkat et Yusuf! Yakub'un gözlerini nurlandır,Seni kuyuya atanları utandır!

Hepimiz Yusuf olmaya varmıyız?

Muhsin Arslan
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
ALLAHA sığınalım Muhammed s.a.v. gibi....

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 27 Mart 2023, 13:14   Mesaj No:4
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 412
Beğenildi:3136
Beğendi:3591
Takdirleri:25542
Takdir Et:

“Haram helal ver Allah’ım, asi kulun yer Allah’ım” şeytanlığını, şeytanlaşmış insan beyinlerini tarumar edenlerin simgesidir Yusuf!

😢Muhteşem Allah razı gelsin. Ah züleyhalar vah yusuflar

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: