Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Muhtelif Konular

Konu Kimliği: Konu Sahibi HALUK GÜMÜŞTABAK,Açılış Tarihi:  29 Ocak 2011 (13:11), Konuya Son Cevap : 31 Ocak 2011 (22:25). Konuya 31 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı2Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 31 Ocak 2011, 18:29   Mesaj No:31

NUR

Medineweb Emekdarı
Durumu:NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 127
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Konular: 527
Beğenildi:30
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Kur'an dışından HÜKÜMLER ARAMAK doğrumudur?

Siteye her uğradığımda Haluk Gümüştabak beyin Peygamber efendimizin konumu ve onun sünnetine karşı malum tutumunu içeren yazılarına kısa da olsa hep bişeyler yazma gereği hissediyordum kendimde...Açıkçası o yazılar karşısında dayanamıyorum, üzülüyorum , kahroluyorum.Ama bu yazıya bakınca çabamın gereksiz olduğu kanısına vardım.Çünkü ne kadar soru sorulursa sorulsun, delil sunulursa sunulsun Haluk bey klişeleşmiş cümlelerini sıralıyor hatta sorulara açıkça cevap vermiyor bile.uzgn
Alt 31 Ocak 2011, 22:25   Mesaj No:32
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Kur'an dışından HÜKÜMLER ARAMAK doğrumudur?

Alıntı:
F*E*R*D*İ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
zahmet edipte izah edin,geçiştirmeyın! Ablamıza cevap verin.deyın ki evet öğle namazını kuranda nasıl kılındığını açıklıyorum.hadi durma açıkla alim bozuntusu!

bende demiştim bunu.bozuntumuz görmezden gelip bildiğini okumaya devam ediyor.ne zaman burdan defolup gidecek şu abdestsiz namazsız meymenetsiz peygambersiz ukala!

Ferdi arkadaşım

Bu Haluk beyin fikrine göre namaz nedir biliyormiyosun, ben abime bir kaç cümleyle anlatayım,böylece bacımızın sormuş olduğu soruayada cevap olmuş olsun.

Namaz kuranda "salat" kelimesi ile geçer "salat" kelimeside arapçada dua anlamındadır bu kısmen doğru.

İşte bu görüşe göre bizim hergün beş vakit kıldığımız namaz yani secde ruku kıyam şekilnedki ibadet bidattır,kuranda böyle birşey yoktur.Eğerki Allah ile pygamberin arasını ayırırsanız bu görüş doğrudur.

Bu namaz hususunda bile dürüstlük yoktur,neden diyeceksiniz,çünki o görüşe göre peygamber kuranda lafız olarak geçen fakat manası tam olarak açık olmayan ayetleri anlatmak için gelmiştir.Bende tamam diyorum salat kelimesi kuranda varmı var o zaman bir kere dürüst olun yaw bunun hükmünü peygamberden uygulamasına bakın ama bakmazlar.

Çünki onların peygamber tanımı,hani şıklar vermiştim ya işte birinci şıktır,bunu yazılarında açıkca dile getirmezler.Hatta 1. şıkkın üstüne şunuda koyabiliriz.

Peygamber o toplumda yaşayan dürüst insanlarda biriydi,peygamberliği o hak ediyordu Allahta ona verdi,bu kadar basit diyorlar .Peki ona itaati nasıl açıklıyorsunuz bu kadar ayet var kuranda ,onada şöyle cevap verirler.

Allah yeni oluşacak bir devletin temelini atarken bir lidere ihtiyaç vardı,bu lider o gün hz.Muhammed idi,eğer başka bir toplumda bu devlet inşa edilmeye başlansaydı başka biri peygamber olacaktı.Bu sebeple kurulacak olan devlet liderine itaat kadar normal bir şey olamaz idda bu.

Haluk bey ister kabul etsin ister kabul etmesin bu görüşün ana fikri bu.Bu görüşün kuran ile uzaktan yakında alakası yoktur.

Ferdi arkadaşım bugün yayınladığım "Allah ve rasülnünün arasını ayıranlar"" başlıklı yazımı oku orda nisa 151. ayetin bu görüşe ne isim verdiğini görürsün.

hakaret yok tamam abim

Allaha emanet ol ve olun

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)