Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İLİTAM İLAHİYAT LİSANS TAMAMLAMA.::. > İLİTAM Bölümleri Ders/ Dökümanlar > SAMSUN OMÜ İlitam

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medineweb,Açılış Tarihi:  17 Eylül 2014 (14:13), Konuya Son Cevap : 03 Kasım 2019 (15:14). Konuya 304 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı51Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 30 Ocak 2016, 19:23   Mesaj No:251
Medineweb Acemi Üyesi
uranyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:uranyum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 32153
Üyelik T.: 17 Ekim 2013
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:28
Beğendi:23
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: OMU İlitam ders çalışma bölümü

remzi hocaya düşmüşüm bakalım ne olacak.
Alt 30 Ocak 2016, 20:08   Mesaj No:252
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11857
Beğendi:8991
Takdirleri:26311
Takdir Et:

Alıntı:
uranyum Üyemizden Alıntı Mesajı göster
remzi hocaya düşmüşüm bakalım ne olacak.
Endişelenmeyin ozaman hayirlısiyla verelim inşallah...

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 31 Ocak 2016, 23:38   Mesaj No:253
Medineweb Acemi Üyesi
uranyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:uranyum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 32153
Üyelik T.: 17 Ekim 2013
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:28
Beğendi:23
Takdir Et:

Allah razı olsun.
Alt 02 Şubat 2016, 22:38   Mesaj No:254
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Elhamdülillah bir dönemi daha ders bırakmadan bitirdik...Bütünlemeye dersi kalan arkadaşlarda başarıyla vermişlerdir inşallah.yeni dönemde başarılar hepimize
Lalü Aşk beğendi.

Alt 03 Şubat 2016, 14:39   Mesaj No:255
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

burası bizim okulun konusu değil ama ne yazık ki sivasda bu sene finali zor bütünlemeyi daha zor sordular

finalde geçen büte girse asla geçemezdi 10 dersin 3'ünde klasik yaptılar tefsir islam hukuku 2 ve tasavvuf 1

tasavvufçu bunlar çok önemli dediklerinden değil dip köşe ne varsa sordu hukukçu yazdığına istediği gibi azıcık puanlar Verdi

arapça 3 de hoca finalde sorduğu cümleleri hep değiştirdi seçenekleri değiştirmedi farkettiğimi yaptım farkedemediğim gitti

tefsir metinleri 1'i çok şükür bütünlemede verebildim ama arapça 3 hukuk ve tasavvuf yaza kaldı

bu dönem klasik yapan hocalar var tasavvuf 2 yine aynı hoca olacak dinler tarihi hocası da klasik yapıyormuş o da sağolsun cevaplanamayacak şekilde soru soruyormuş

geçen sene yaz okuluna bursaya başvurup dinler tarihine verip mezun olmuşlar

tasavvufçu 10 puanlık soruda 15 tane tarikatın temsilcisini soruyor veya bir yıllarda yazılan 5-6 tane derginin ismi ve daha neler neler

2 dönem bütde olsa 19 dersi verebilmiştim ama bu dönem 3 ders yaza kaldı ne yazık ki

bir de kayseriden formasyon alıyorum çok şükür ordaki ödevleri ve sınavları hallettim bu dönemi zayıfsız atlattım

yani bu dönem formasyonla 16 ders aldım

bu dönem çok çalıştım emek verdim hocalar oldurmadı ne yazık ki hepsi zorladılar ben daha çok ders bırakmadım diye allaha hamd ediyorum ama 3 derse de üzülüorum

bu dönem daha sıkı ve hocaların istediği gibi çalışıp zayıfsız bitirebilirim inşallah

bu dönem çok şükür 8 ders var

kurandan hucurat fetih rahman tebareke amme kesin var saf ve cuma da olacak sanırım başka ekleme yaparlar mı bilmiyorum

yazın fetih ve hucuratı ezberlemiştim ama tazeliği gitmiştir bir kısmının pekişmesi de gitmiştir ama hiç bilmeyene gore bir adım öndeyim

amme iyi tebareke biraz daha çalışılması lazım rahmana da şimdi fırsat buldukça çalışıyorum
Lalü Aşk beğendi.
Alt 03 Şubat 2016, 14:41   Mesaj No:256
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Elhamdülillah bir dönemi daha ders bırakmadan bitirdik...Bütünlemeye dersi kalan arkadaşlarda başarıyla vermişlerdir inşallah.yeni dönemde başarılar hepimize
maşallah arkadaşım
Alt 10 Şubat 2016, 17:45   Mesaj No:257
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
burası bizim okulun konusu değil ama ne yazık ki sivasda bu sene finali zor bütünlemeyi daha zor sordular

finalde geçen büte girse asla geçemezdi 10 dersin 3'ünde klasik yaptılar tefsir islam hukuku 2 ve tasavvuf 1

tasavvufçu bunlar çok önemli dediklerinden değil dip köşe ne varsa sordu hukukçu yazdığına istediği gibi azıcık puanlar Verdi

arapça 3 de hoca finalde sorduğu cümleleri hep değiştirdi seçenekleri değiştirmedi farkettiğimi yaptım farkedemediğim gitti

tefsir metinleri 1'i çok şükür bütünlemede verebildim ama arapça 3 hukuk ve tasavvuf yaza kaldı

bu dönem klasik yapan hocalar var tasavvuf 2 yine aynı hoca olacak dinler tarihi hocası da klasik yapıyormuş o da sağolsun cevaplanamayacak şekilde soru soruyormuş

geçen sene yaz okuluna bursaya başvurup dinler tarihine verip mezun olmuşlar

tasavvufçu 10 puanlık soruda 15 tane tarikatın temsilcisini soruyor veya bir yıllarda yazılan 5-6 tane derginin ismi ve daha neler neler

2 dönem bütde olsa 19 dersi verebilmiştim ama bu dönem 3 ders yaza kaldı ne yazık ki

bir de kayseriden formasyon alıyorum çok şükür ordaki ödevleri ve sınavları hallettim bu dönemi zayıfsız atlattım

yani bu dönem formasyonla 16 ders aldım

bu dönem çok çalıştım emek verdim hocalar oldurmadı ne yazık ki hepsi zorladılar ben daha çok ders bırakmadım diye allaha hamd ediyorum ama 3 derse de üzülüorum

bu dönem daha sıkı ve hocaların istediği gibi çalışıp zayıfsız bitirebilirim inşallah

bu dönem çok şükür 8 ders var

kurandan hucurat fetih rahman tebareke amme kesin var saf ve cuma da olacak sanırım başka ekleme yaparlar mı bilmiyorum

yazın fetih ve hucuratı ezberlemiştim ama tazeliği gitmiştir bir kısmının pekişmesi de gitmiştir ama hiç bilmeyene gore bir adım öndeyim

amme iyi tebareke biraz daha çalışılması lazım rahmana da şimdi fırsat buldukça çalışıyorum
arkadaşım..konu başlığı omu olsada,hepimiz paylaşım yapabiliriz okurken yoruldum ben mehme akifomu ömrümüzü yedi derken,sivas maşallah yemeye ömürde bırakmamış..çok ağır bir ders içeriğiniz var..sınav desen hepten ürktüm klasik sınav deyincebiz anne öğrenciler için bu yazdığın sistemde öğrenci olmak çok zor...ve zoru başarıyorsun maşallah..birde formasyon almışsın...şuncacık derslerle başedemezken ben,seninki tam bir eğitimmücadelesine dönüşmüş.tebrik ve takdir ediyorum arkadaşım...sivas ilitamı anlattıktan sonra,samsuna turist turist gidip geliyorum diye düşünmeye başladım))hele ezberlerin
hucurat rahman ve fetih geçtiğimiz dönem ezberlerdi bizde.bu döenm mutaffifin suresinden aşağısı.kuran ezberlerini bütte vererek geçtim.ne kadar ezber sağlam olsada hoca ortadan sorunca gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi kalıyor insan tabiri caizsebir hocamın tavsiyesini seninlede paylaşayım.çok faydasını gördüm.ezber surenin nüzulüne,mealini illaki oku..senin arapçanda iyi,gramer,ayetlerin birbiriyle anlam ilikisi kurarak ezber yaptığında kalıcılıkta sağlanmış oluyor,takıldığı ayetlride hemen hatılayıveriyor insan.kendimce böyle bir anlam ilişkisi kurarak bu ezberleri verdim elhadülillah.okuduğun ayettteki bildiğin bir kelimenin anlamı aklına gelmesi ve bir sonraki ayeti kestirmek yani.hocam bu kadar karışık anlatmamıştı ne demek istediğimi anlamışsındır eminim ')))Allah yrdımcımız olsun.kolay gelsin arkadaşım..omu ders çalışma bölümünün kapısı her daim açık..her zaman bekleriz

Alt 10 Şubat 2016, 20:08   Mesaj No:258
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

emine çok sağol manevi desteğin için

sivasdan mezun olan biri bana kaldığına üzüleceğine geçebildiğin derslere sevin dedi

bir de evli çocuklu olup üniversiteyi okuyunca çevremin dilindeydim hatta başka kişilere de başarı hikayesi olarak anlatılıyordum bu dersler nazarlık oldu diye düşünüyorum

bir de bütünlemeyle geçersin diye insanların güveni ve benim nefsim de körelmiş oldu ben nasılsa geçerim diye düşünmüyordum ama belki bu geçmeler bende de böyle kanaat oluşturmuş olabilir

bu döneme yoğunlaşıyorum şimdi

yazın da kaldığım dersler ve alan sınavına yoğunlaşacağım inşallah

sizing ilitam da çok zor allah sizzlere de kolaylık versin arkadaşım
Mihrinaz beğendi.
Alt 10 Şubat 2016, 20:58   Mesaj No:259
Medineweb Usta Üyesi
Lalü Aşk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Lalü Aşk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 32854
Üyelik T.: 30 Ekim 2013
Arkadaşları:8
Konular: 8
Beğenildi:121
Beğendi:95
Takdir Et:

Mehemtakif ya sizin okul nasıl zormus öyle iyiki orayı yazmamisim.ben en iyisi çok sukredip okulumun kıymetini bileyim.Rabbim çok çok yardımcın olsun..
Alt 10 Şubat 2016, 22:19   Mesaj No:260
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Lalü Aşk Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Mehemtakif ya sizin okul nasıl zormus öyle iyiki orayı yazmamisim.ben en iyisi çok sukredip okulumun kıymetini bileyim.Rabbim çok çok yardımcın olsun..
çok sağol lalü aşk

amin inşallah

allah sizlerin de yardımcısı olsun

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)