Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi KuM TaNeSi,Açılış Tarihi:  22 Mayıs 2009 (20:09), Konuya Son Cevap : 23 Mayıs 2009 (19:23). Konuya 33 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 23 Mayıs 2009, 16:28   Mesaj No:31
Medineweb Üyesi
Durumu:KayıpKentli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 3725
Üyelik T.: 11 Eylül 2008
Arkadaşları:0
Konular: 22
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart İlahi Sevda sana söylüyorum , gelinim sen anla!

İlahi sevdanın feryadlarını ve uslubundaki sertliği görünce, bir an 4 yıl önceki geçmişime gittim.

İlahi sevdayı sinirlendiren ifadeleri de görünce, bana söylenen sözler aklıma geldi.

O yüzde İlahi sevdayı anlayabiliyr ve empati kurabiliyrm.

İletişimin önündeki en büyük kara delik, canı yanan ve hırsız var diye feryad eden, bir insanın feryadı karşısında mutedillik davetidir.
Saylan mevzusu gibi mevzularda birilerinin sesi diğerlerinden daha çok çıkıyorsa, bu onun bu konuda daha hassas ve etkilendiğini gösterir.

Zira ABD ırak'a girdiği zamanlar, Işık dershanesine giden Abiler ve öğrencilerle görüşüyordum.Ben Yangın var diye bağırıyorum, adamlar bana SAKİN OLMAKTAN bahsediyorlar.

Ben Nur Bacının mektubunu okuyup, İslam DÜNYASI nerde diyorum, adamlar bana HAKETMESELER BUNLAR BAŞLARINA GELMEZDİ diyorlar.

Bu sözler üzerine insani açıdan bir dayanma sınırınız var patlıyorsunuz, adamlar bu sefer seni TERBİYEYE,USLUBUNU DÜZELTMEYE ÇALIŞIYORLAR!

Meğer bu tarz insanlar arasında o zamanlar ne kadar yoruluyormuşum.İçimdekileri yanlış adreslere gösteriyor muşum!

Sonra bir karar aldım ve YARAMI O YARADAN ANLAYAN YARALILARA göstermeye karar verdim.

Daha sonra hiçbir IRAK-FİLİSTİN-ÇEÇENYA-İŞÇİ-MEMUR-ASGARİ ÜCRET-SÖMÜRGE-KÖLELİK konularını bu konularla alakası olmayan insanlara açmadım!Çünkü bu konuların muhattablarını doğru tespit etmek lazım..

Domuz haramdır dimi?
Peki DOMUZLUK HARAM DEĞİL MİDİR?
Domuzlaşan birine domuz dediğiniz zaman birden bire karşınıza AHLAKÇI kesilenler çıkınca, bir de suçlu konumuna siz düşünce, o zaman daha çok hırçınlaşıyorsunuz!

Bu hırçınlık ise ne yazık ki ne karşıdakine birşey anlatabiliyor ne de sizi mutlu ediyor.Sadece kendinizi yıpratıyorsunuz!

İlahi sevda kardeşime acizane tavsiyem şu:
medineweb, genele hitap eden ve çok farklı insanların bir arada olduğu bir site olduğu için, sözlerimizin dinlenmesi için ille de konuşacaksak, normal konuşalım.Ama Köpeğe Köpek, Domuza Domuz, Şerefsize şerefsiz demek istiyorsan, burda deme kardeşim!

Muhattaplarının olduğu ve seninle aynı düşünen insanlara söyle bunları, mesela bana istediğin sözlerle özgürce konuşabilirsin!Çünkü sen köpeğe köpek dediğin zaman ben sana aaa hakaret ediyrsn bir müslümana yakışır mı gibi bir yaklaşıma girmem!

Sadece hakaretin yeri vardır, ve lazım olduğu yerler vardır, otururum senle bunun zeminini ve zamanını konuşurm.

Saylan'ın gerek akıbeti konusunda olsun gerek ona karşı alınacak tavır konusunda olsun MÜSLÜMANLARIN ne yazıkki ciddi anlamda kafası karışık!

Bu kafa karışıklığının ardında yatan, kuran'i uyarılardan habersiz olma...
Zalime ve haine karşı takınılacak olan tavır vs vs...
gibi meseleler...söz konusudur.

O halde önce bir durum tespiti yapmalısın kardeşim!
Zemin tespiti yapmalısın!
Madem söylediklerin değil karşıdakinin senden ne anladığı daha önemli...
O halde bazı yerlerde daha yumuşak, bazı yerlerde daha sert, bazı yerlerde daha dolaylı ve bazı yerlerde daha direk konuşacaksın!

Bu DOĞRULARI HER YERDE SÖYLEMEMEK mantığı değil. Zira buna katılmıyorum.

DOĞRULAR HER YERDE SÖYLENMEYE GAYRET EDİLMELİDİR.
Ama her yerde SERT OLMAK
HER YERDE VE HER ZAMAN DA YUMUŞAK OLMAK
HER YERDE VE HER ZAMAN DA ANLAYIŞLI OLMAK...
bir ilkesizliğe ve oportunizme götürür adamı!

(çok bilmişlik olsun diye yazmadım!oportunizm ciddi bir iddiadır ve türkçe karşılıkları bana tam olarak doyurucu gelmedi, merak edenler, oportunizm kavramına bakabilirler: ama kısaca: İKİYÜZLÜLÜK diyelim geçelim, vesselam!)

Sen bu ilkesizliğe düşme İlahi Sevda kardeşim!
İkincisi sanala bu kadar yüklenmeyin.

Nerdeyse gündelik hayatınızın içinde bile sürekli acaba ne yazmışlar, acaba ben ne yazsam diye sürekli sanaldan ayrılamayan insanlara dönüşürz, ki dönüşenler ne yazıkki çoğunlukta!

Yani burda senle aynı düşünmeyen insanları burda ikna etmeye çalışacaksan uslubunu daha da hırçınlaştırarak yaparsan, onlar bir o kadar daha senden uzaklaşacaklardır.

Bu hatalara bizzat kendisi düşmüş, sonra oturup bunun nedenleri üzerinde düşünmüş, ve bu konuda bazı kararlar almış bir kardeşin olarak söylüyorum!

İster medineweb olsun, ister herHangi bir forum olsun, insanları ikna etme, laf çakma, diklenme alanlarına döndüğü zaman SANAL ve İnternet amacı dışına çıkar ve sizi esir almaya başlar..

Ondan sonra da ortaya sabah uyanır uyanmaz medineweb sitesini açıp,acaba hakkımda ne yazmışlar diye bakan, yemeğinin sofranın başına saatinde oturamayan, evde sürekli anne ve babanın sinirlerini geren, varsa eşinin öfkesini üzerine çeken, çocuğu soru sorduğu zaman Başkalarıyla ilgilenmekten dönüp çevresiyle ilgilenemeyen insanlara dönüşülülr.

Yani SAYLAN'ın ne karakterde bir insan olduğunu haykıralım ama sizi anlamaktan aciz, ve Hep EV SAHİBİNE ahlaktan , erdemden bahseden, hatırlatan ama YAVUZ HIRSIZA söz söylemeyen insanlarla karşılaştığın zaman SELAM DE GEÇ ilahi sevda.

Onlar böylesi durumlarda SELAM DER GEÇERLER.

Selam de geç.
Ama Yaranı ve derdini ve haykırışlarını senle aynı yarayı taşıyanlara göster.

Çünkü hâlden ancak o hâli yaşamış olan anlar!

...selam ve dua ile..
Kara Kartal beğendi.
Alt 23 Mayıs 2009, 16:37   Mesaj No:32
Medineweb Emekdarı
KuM TaNeSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KuM TaNeSi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5998
Üyelik T.: 02 Ocak 2009
Konular: 886
Beğenildi:21
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart işte son nokta..

Ama Yaranı ve derdini ve haykırışlarını senle aynı yarayı taşıyanlara göster.

Çünkü hâlden ancak o hâli yaşamış olan anlar!kimseye-söyleme000
Alt 23 Mayıs 2009, 17:47   Mesaj No:33
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:eyyup_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7979
Üyelik T.: 04 Mayıs 2009
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:
Standart RE: 32.gün de olay!

bak arkadaşım haddini aşıyorsun. Her yazında bir hakaret yer alıyor. Kimin sanal müslüman kimin gerçek müslüman olduğuna senmi karar veriyorsunda; hemen seni eleştirenlere sanal müslüman kimliğini yapıştırıyorsun. Kalplerde olana sen vakıf değilsin. Allah senide bilir bizide bilir. Sana karşı her daim alttan aldım ama. Sen haddi aşmakta çok ısrar ediyorsun. 2-3 klavye delikanlılığı yaparak önüne gelene kafirdir zındıktır diyerek gerçek müslümanlık yaptığınımı sanıyorsun. Sözlerine dikkat et. Kimseye hakaret etme lüxün yok senin. İslam islam islam diyorsun. İslamda örnek alınması gereken yegane insan Peygamber efendimizken; o bile hayatında kimseye hakaret etmemişken sen hakaret etmeyi nasıl islamla bağdaştırıyorsun.
Alt 23 Mayıs 2009, 19:23   Mesaj No:34

NUR

Medineweb Emekdarı
Durumu:NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 127
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Konular: 527
Beğenildi:30
Takdir Et:
Standart RE: 32.gün de olay!

Sanırım herkes söyleyeceğini fazlasıyla söyledi, konunun şu saatten sonra hayır getirecek yanı kalmadı.

Anlayışınızı umarak..

konu kilitlenmiştir.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)