Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi KuM TaNeSi,Açılış Tarihi:  22 Mayıs 2009 (20:09), Konuya Son Cevap : 23 Mayıs 2009 (19:23). Konuya 33 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 22 Mayıs 2009, 21:38   Mesaj No:11
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:eksikakil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7989
Üyelik T.: 05 Mayıs 2009
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: 32.gün de olay!

sayın İLAHİ SEVDA bence de uslubunuz çok sert.. haklı olsanız bile uslubunuz size çok şey kaybettirir.. insanlar ne dediğinize değil nasıl dediğinize bakarlar.. biraz daha sakin olabilirsek daha iyi olur..
bu da sadece bi arkadaş tavsiyesi..

saygılar...
Alt 22 Mayıs 2009, 21:40   Mesaj No:12
Medineweb Emekdarı
KuM TaNeSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KuM TaNeSi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5998
Üyelik T.: 02 Ocak 2009
Konular: 886
Beğenildi:21
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

eyvallah..ama ben bu forumda O kadına rahmete davet edecek biri veya birileri olduğunu sanmıyorum..
çok sinir bozucu yaa..yok kadın ölmüş gitmiş de..bize rahmet dilemek düşermiş de..yok bilmem ne!ilahi sevdaya katılmamak elde değil..inanın bana çok sinirleniyorum bu şekilde konuşanlara!
Alt 22 Mayıs 2009, 21:44   Mesaj No:13
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Elzem kardeşim Allah razı olsun bakın insanın günahları vardır ama ben günahımı dahi saylandan çok severim bunda hemfikiriz ama yinede kendi aramızda bilmeyen yanlış bakan arkadaşlarımıza laf dememe adına uyardım kardeşlerim.Allah'ın zalimlere(saylan)gibilere merhamet etmeyeceğini zaten bize bildirmiştir..
Alt 22 Mayıs 2009, 21:48   Mesaj No:14
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

lütfen yitik sevda kardeşim ilahi sevda kardeşimin üstüne gitmeyiniz..bu konuda (benim gibi)hassas olduğunu düşünüyorum.başka bir yerde aynı bu şekilde rahmet okuyorladı.çıldırdım yaa..
siz bilirsiniz ilahi sevda mesajınızı değiştirmek size kalmış ama haklı olduğunuzu ve duygularıma tercüman olduğunuzu söylemeden geçemeyeceğim....
selametle...
Alt 22 Mayıs 2009, 21:54   Mesaj No:15
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:eksikakil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7989
Üyelik T.: 05 Mayıs 2009
Konular: 1
Takdir Et:

Alıntı:
ilahi sevda Üyemizden Alıntı
Alıntı:
Elzem Üyemizden Alıntı
eyvallah..ama ben bu forumda O kadına rahmete davet edecek biri veya birileri olduğunu sanmıyorum..
çok sinir bozucu yaa..yok kadın ölmüş gitmiş de..bize rahmet dilemek düşermiş de..yok bilmem ne!ilahi sevdaya katılmamak elde değil..inanın bana çok sinirleniyorum bu şekilde konuşanlara!
davet etmekle kalmayıp bizzat rahmet okuyan kardeşlerimiz vardı ne yazık ki ya arkadaş hala bu zihniyete rahmet okuyanları anlayamıyorum yitiğim dayanamıyorum zalimin zulmünü ahlaksızlığını şerefsizliğini domuzluğunu anlarımda bunlara rahmet okuyanları anlamakta güçlük çekiyorum kardeşim ne yapayım adam allah'a islama peygambere müslümanlara başörtüsüne savaş açmış birileri hala rahmet okuyor işte ben bu tür gafletlere dayanamıyorum kusura bakmayın kardeşim.
herkesin gaflette olduğu bir konu muhakkak vardır.. bence insanları yargılamadan önce anlamaya çalışmak, empati kurmak gerek.. yoksa bu sitedeki kimsenin doğrusu kimsenin doğrusundan üstün değildir..
her şey durduğunuz yere göre farklı görünür ve herkesin durduğu yer, aldığı eğitim, okuduğu, bildiği, yaşadığı farklı olduğuna göre fikirler ve yorumlar farklı olacaktır.. bu farklılıklardan ötürü insanlara bu kadar sert bir uslupla karşı koymak hoş değil.. tepki koymayın demiyrm. tepkiler ölçülü olursa hepimiz için daha iyi olur..
Alt 22 Mayıs 2009, 21:56   Mesaj No:16
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

ewet..bazı gerçekleri bilmeyen kardeşlerimizi tenzih ederim.ama bilmeyenlerde öğrenir herhalde..
Alt 22 Mayıs 2009, 21:56   Mesaj No:17
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:eyyup_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7979
Üyelik T.: 04 Mayıs 2009
Konular: 0
Takdir Et:

saylana rahmet okuyan müslümanlar bilinçsizdir cahildir. Keza namaz kılmayan oruç tutmayan müslümanlarda öyledir. Ama bilinçsiz ve cahil olduğu için bir müslümana; başka bir müslüman tarafından kuş beyinli diyerek hakaret edilmeside bi o kadar üzücü.

İlahi sevda aynı hassasiyetteyiz ama düşüncelerimizi islami ahlaka uygun dile getirmek daha hoş olur
Alt 22 Mayıs 2009, 21:58   Mesaj No:18
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
eyyup_ Üyemizden Alıntı
saylana rahmet okuyan müslümanlar bilinçsizdir cahildir. Keza namaz kılmayan oruç tutmayan müslümanlarda öyledir. Ama bilinçsiz ve cahil olduğu için bir müslümana; başka bir müslüman tarafından kuş beyinli diyerek hakaret edilmeside bi o kadar üzücü.

İlahi sevda aynı hassasiyetteyiz ama düşüncelerimizi islami ahlaka uygun dile getirmek daha hoş olur
size de eyvallah....
Alt 22 Mayıs 2009, 22:14   Mesaj No:19
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:eyyup_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7979
Üyelik T.: 04 Mayıs 2009
Konular: 0
Takdir Et:

evet ben kendi ağzından duymadığım için kesin kafirdir zındıktır demedim, dememde;
En doğrusunu Allah bilir. Ama yaptıklarına bakarak ona rahmet okumam okuyanıda yadırgarım. Mesele zaten bu değil, mesele sizin tepkilerinizi dile getirirken islami ahlakı yitiriyor olmanızdır.
Alt 22 Mayıs 2009, 22:20   Mesaj No:20
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
eyyup_ Üyemizden Alıntı
evet ben kendi ağzından duymadığım için kesin kafirdir zındıktır demedim, dememde;
En doğrusunu Allah bilir. Ama yaptıklarına bakarak ona rahmet okumam okuyanıda yadırgarım. Mesele zaten bu değil, mesele sizin tepkilerinizi dile getirirken islami ahlakı yitiriyor olmanızdır.

kardeşlerim,
bu başlık siz birbirinize düşesiniz diye değil,bilmeyenler bilinçlensin diye açılmıştır..rica ederim bu konu hakkındaki yorumlarınızı yazın,uyarıları editörlere bırakın..bu arada ed,tör olmadığım için bu uyarıyı yapmak bana da düşmez ancak başlık sahibi olarak kendimi yetkili hissediyorum başlıktan..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)