Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi medinelii,Açılış Tarihi:  14 Ekim 2009 (15:31), Konuya Son Cevap : 21 Ekim 2009 (09:48). Konuya 20 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 14 Ekim 2009, 15:31   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
medinelii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:medinelii isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1808
Üyelik T.: 11 Mayıs 2008
Arkadaşları:0
Konular: 89
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart nişan sohbetimde anlatılan örnek hadıse

nişan sohbetimde anlatılan örnek hadıse

nişanımda hocam bu yıl gerceklesen bır hadıse anlattı onu anlatıyım sıze.

manisada bu yaz oğlunu evlendirmiş teyzenin biri. çok seviyormuş Rabbini ve peygamberini onun için ehli sunnete yakısır ve sunnetı senıyyeden kıl kadar ayrılmayan bır düğün organıze etmişler. israfsız, masrafsız, riyasız....
neyse benim aşık teyzem şehir dışındakı dostlarınıda çağırmak için mektup yazmıs. yazdıgı mektupları postalamak üzere postahaneye gitmiş posta gorevlısı sırasıyla mektupları işliyor ve gonderilecek yerle gore istifliyormus. ama mektuplar arasında oyle bır mektup varmıskı herhangi bir adres yokmuş teyzeye dönüp bunda adres yok demiş. teyze o mektubu Peygamber efendımıze yazmıs ve buyuk bir umutla onuda dugune davet etmiş. teyze postacıya hıtaben "evet onun adresi üzerinde yazılı degıl sen onuda gonderecekerının arasına kat o adresını bılıyor" demiş." gel zaman git zaman düğün vaktı gelmiş çatmış.... herkes yemeklerini yerken içeriye beyaz takımlı orta boylu yaşlı bir amca girmiş. düğün telası bir yana dursun herkes onun geldiğini farketmiş. yürüyusunde ve kokusunda bir değişiklik huzur varmış.
erkek tarafı, kız tarafından kız tarafı erkek tarafından oldugunu düşünmüş... bu güzel zat harıka bır sohbet vermiş. herkes o anın buyusunden ve etkısınden uzun sure kurtulamamıs. ve yaslı amca aynı asaletle düğünden ayrılmış.
düğün bitmiş ve çok sonraları teyzemin çook uzaklarda taa siirt te oturan arkadasından bir telefon gelmıs.

düğünün hayırlı olsun tebriğindeymiş siirtli teyze. bizim aşık teyze çok şaşırmıs birazda utanmıs
"ben seni çok uzaktasın gelemzde uzulursun dıye cagırmamıstım senin düğündende haberın yoktu nerden haber aldın demiş"
siirtli teyze bir bir anlatmaya baslamıs

"dün gece bir ruya gördüm, peygamber efendimiz falanca tarıhte, falanca saatte düğününüz oldugunu kendısının de davetedildiğini ve iştirak ettiğini söyledi. " bunun üzerine bende seni arayıp tebrık etmek istedim" dedi...

aşık teyzem gözyaşları içinde o gelen guzel zatın kım oldugunu anlamıstı...

Rabbim bizlerede boyle bır guzellık nasıbı muesser eylesın

Konu Sahibi medinelii 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
nişan sohbetimde anlatılan örnek hadıse Serbest Kürsü sevginin_bedeli 20 8861 14 Ekim 2009 15:31
huzzam yayında Serbest Kürsü medinelii 6 2293 12 Ekim 2009 21:59
Ve RABBİM.... Allah(c.c) su damlası 9 2882 10 Şubat 2009 01:47
efsunlu.... Makale ve Köşe Yazıları medinelii 0 1521 08 Şubat 2009 21:51
bu hayata çıplak gözle bakılmaz(mış) Makale ve Köşe Yazıları KARAKÖSE 1 1800 08 Şubat 2009 21:47

Alt 14 Ekim 2009, 15:38   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
KARAKÖSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KARAKÖSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5710
Üyelik T.: 18 Aralık 2008
Konular: 48
Beğenildi:13
Takdirleri:53
Takdir Et:
Standart RE: nişan sohbetimde anlatılan örnek hadıse

Medineli hocam, bu tür söylemlere ne kadar kendimi inandırmaya zorlasamda, inanmak gelmiyor içimden.
Alt 14 Ekim 2009, 15:42   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

kevir hocam, bu biraz tasavvuf ile ilgili bır olay Allahu tealanın istediğini istediği an istediği yerde hazır ve nazır etmesi gibi... aslında bıraz daha maddesel değilde teslımıyet ile düşünmek lazım. bu açıda;)
Alt 14 Ekim 2009, 18:19   Mesaj No:4
Medineweb Aktif Üyesi
Durumu:namzet davadar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7323
Üyelik T.: 23 Şubat 2009
Konular: 22
Beğenildi:3
Takdir Et:

inanmak isterdim
Alt 14 Ekim 2009, 18:42   Mesaj No:5
Medineweb Aktif Üyesi
Durumu:namzet davadar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7323
Üyelik T.: 23 Şubat 2009
Konular: 22
Beğenildi:3
Takdir Et:

sana bir adres verecem kıyameri abim ona üğra sana detaylarıyla anlatır.
Alt 14 Ekim 2009, 20:42   Mesaj No:6
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

bunu bizzat yaşayan teyzeyı tanıyoruz neden yalan söylesin?

üstelik herkesın gordugu bırı var ortada

inanıp ınanmamaktada serbestsiniz.

ama gayp diye birşey var.
Alt 14 Ekim 2009, 22:17   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Medineli kardeşim paylaşımını güzelce yapmış lakin Allah isterse bildirebilir İman eden ve Kalbi bir teslimiyet ile Allaha yönelen kullar her daim Allahın Lütuflarına mazhar olabilirler bunu gözardı etmemek lazım geleneksel şekilde anlatıla gelen hikayelerin hepsine zann ile bakılmamalı doğru olanlar olabilir....

Şimdi arkadaşlarıma şöyle bir soru sorayım İnsanoğlunun Hissiyatı bazen bilinmeyecek ve gayb olan konularda sezgiye kapılabiliyor ve bakıyorsun bir kaç gün sonrası o hissiyat gerçek olmuş bu tür şeylere yine Allah istediğine verir diyelim direk reddetmiyelim Allahu Alem...
Alt 14 Ekim 2009, 23:00   Mesaj No:8
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Rüşdü hidayet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10838
Üyelik T.: 28 Eylül 2009
Konular: 6
Beğenildi:0
Takdir Et:

Alıntı:
YitikSevda Üyemizden Alıntı
Medineli kardeşim paylaşımını güzelce yapmış lakin Allah isterse bildirebilir İman eden ve Kalbi bir teslimiyet ile Allaha yönelen kullar her daim Allahın Lütuflarına mazhar olabilirler bunu gözardı etmemek lazım geleneksel şekilde anlatıla gelen hikayelerin hepsine zann ile bakılmamalı doğru olanlar olabilir....

Şimdi arkadaşlarıma şöyle bir soru sorayım İnsanoğlunun Hissiyatı bazen bilinmeyecek ve gayb olan konularda sezgiye kapılabiliyor ve bakıyorsun bir kaç gün sonrası o hissiyat gerçek olmuş bu tür şeylere yine Allah istediğine verir diyelim direk reddetmiyelim Allahu Alem...
katılıyorum
Alt 14 Ekim 2009, 23:14   Mesaj No:9
Medineweb Sadık Üyesi
kurtmehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kurtmehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5446
Üyelik T.: 30 Kasım 2008
Arkadaşları:2
Konular: 73
Beğenildi:19
Takdir Et:

Bütün kainatı yoktan var eden yaratan ALLAH cc ol demesiyle neler olmazki burda tam teslimiyet inanmak gerekir.
çok duygulu ve düşündürücü bir paylaşım..
Alt 15 Ekim 2009, 14:59   Mesaj No:10
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart haklıymışım değil mi? evet haklıymısım!.....

Allah razı olsun kardeşler. tüm samimyetimle söyluyorum dün bazı yorumları okurken şaşırdım. kıyameri ve benzeri yorumu yapan arkadasların yorumun kastediyorum.kardeş veyahut abi demeyi isterdim fakat buraya uğradığım andan itibaren muhalefet tavırlarıyla, celallenmeleryle ve hep karsı durmalarıyla müslüman müslümanın kardesidir sıfatına pek uymuyor davranısları.

bildiğim kadarıyla bizler kafir kimselere karsı cellalı olacagız.
bildiğim kadarıyla müslüman bir kardesiniz hatalıysa bunu en yumuşak lisan ile incitmeden uyaracak yada elestıreceksınız. işte kardeşliğe yarasır bir yansıma goremedıgımden arkadaslar diye hitabı uygun goruyorum.

hemen saldırıya geçmek yerıne bıraz düşünün, belkı olayın başka bir iç yüzü vardır diye.

Evet ben sizin kadar bilgili değilim!
belki, bildiklerinizin yarısını dahi bilmiyorum.
ama burada allah için varsanız lütfen bilgi satıcılıgı yapmayın biraz daha yumusak olun, sakin olun yahu!

ben bir hatam olunca düzeltebilecek kapasıtedeyım emin olun. fakat uyarı şeklinizde alay ve kinaye varsa benden çıkar olay sizi sizle başbaşa bırakırım.
sürekli atışıyor en ufak şeyde tartısıyorsunuz. ben size herşeyi kabul edin demiyorum, elbette fıkrınızı paylasacaksınız. Fakat doğru uslubu takınmazsanız sizde mazur görün monitorden iyi niyetinizi sert cumlelerle anlamak biraz zor oluyor.
her seferinde bir anlamı yitirıyorum sizde.
Davanız efendımın davası değil mi?
e, o hangi sahabesıne böyle kırıcı davrandı.
inanıp inanmamakta özgürsünüz. Gaybı yalnız allah bilir ve o ne dilerse olur benim bildiğim kadarıyla. gerçi siz benden daha iyi bilirsiniz fakat acizane buda benım görüşüm.
bu konuyu (yine diycem) paylaşmaz olaydım, yada iyiki paylaşmısım hakknıızdakı görüşlerim sabitlendi.

geçenlerde bir editor kardes konuk olur musun dedi seni tanıyalım. bende burada konu olmak mı? yoo tesekkurler dedim.

haklıymışım değil mi? evet haklıymısım!.....

Eyvallah!

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: