Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi muallime,Açılış Tarihi:  19 Ocak 2013 (22:26), Konuya Son Cevap : 11 Mart 2013 (13:03). Konuya 20 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 19 Ocak 2013, 22:26   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Hanımlar !asli vazifenize dönün

Hanımlar !asli vazifenize dönün

19 Ocak 2013 Cumartesi 00:01
,
Biliyorum, bu beyanlarımızı marjinal bazı kesimler sindiremeyecek, bundan dolayı da feveran edecekler. Olsun varsın, bizim vazifemiz hakikatları gizlemeksizin duyurmaktır. Yaptığımız budur.

Allah (C.C.) kadın ve erkekleri farklı özelliklerde ve özelde de farklı vazifelerle görevlendirmiştir. Mesela çocuğu kadın doğurur; rızkını temin etme görevi de erkeğindir. Böyle olunca kadının vazifesi çocuğunun anası, kocasının da karısı/eşi olmasıdır. Bu vazifeyi ikinci plana atan her kadın helak olmaya mahkum olmuştur.

Bir kadın:

• Evin yerine sokağı;

• Mutfağı yerine büroyu;

• Anneliğin yerine sekreterliği;

• Mahremiyetin yerine teşhiri tercih ediyorsa, böyle bir kadın normal bir hatun değildir. Kişiliğini örtüp, dişiliğini ön plana çıkarmıştır. Fıtratından uzaklaşan kadın erkekleşir. Erkekleşen kadın toplumu helak eder, ediyor da.

Çağımızda kadın;

a- Ya elinden tutanı bulunmadığından;

b- Veya kocasının getirdikleriyle yetinmeyen bir açgözlü olduğu için çalışmaktadır. Bu sınıfa girenler nefislerine tapınanlardır.

Kadınlar konfeksiyonlarda, marketlerde, bilmem ne işyerlerinde çalışmak için değil ana olması için yaratılmışlardır.

Kadın, çalışma hayatına çekilince;

• Tüketim hızlandı;

• Moda yaygınlaştı;

• Tesettürsüzlük çoğaldı;

• Kozmetikler moda oldu;

• Kreşler-yuvalar çoğaldı;

• İslah evlerinin sayısı arttı;

• Hapishaneler her yıl katlanarak çoğaldı;

• Hastaneler, akıl hastaneleri önünde kuyruklar oluştu;

• Eşler arasında iletişimler bozuldu;

• Kadının yapısında bozulmalar devamlı artıyor oldu.

Bu olumsuzluklardan dolayı diyoruz ki:

Yaratan’ın yaptığı vazife taksiminde, vücut teşekkülü ve ruh muhtevası bakımından taşıdığı özellikler sebebiyle, kadına 4 büyük vazife verilmiştir ki, bunlarda kendisiyle kimse rekabet edemez:

1- Hamile olmak;

2- Doğum yapmak;

3- Çocuk emzirmek;

4- Terbiye etmek.

Bu vazifeleri yapmanız için hanımlar dışarıda yıpranmayın. Lütfen asli vazifelerinizin başına dönün.

Mevlüt ÖZCAN

Konu Sahibi muallime 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Başkasının engelli raporuyla araba almak caiz mi ? Soru Cevap Arşivi dvrzener 2 1162 06 Ocak 2020 00:11
Kur’an ezberleme ve hafızada tutma yolları-1 Kur'ân-ı Kerim Genel muallime 1 1874 01 Ocak 2016 17:34
Kur'an Kursu Öğreticileri ile Öğretmenlerin Farkı Din Görevlileri muallime 0 2006 19 Kasım 2015 17:19
Kurmê Darê ji Dêre Muhtelif Konular İslaminesil 1 1772 27 Ekim 2015 20:38
İmamın Dönüşü Din Görevlileri ayrıLık_ 1 1723 10 Eylül 2015 11:29

Alt 19 Ocak 2013, 23:16   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Durumu:EyMeN&TaLhA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21422
Üyelik T.: 08 Kasım 2012
Arkadaşları:36
Konular: 784
Beğenildi:131
Beğendi:34
Takdirleri:141
Takdir Et:
Standart Cevap: Hanımlar !asli vazifenize dönün

123456789
Alt 19 Ocak 2013, 23:17   Mesaj No:3
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:BÜŞRA NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16711
Üyelik T.: 15 Şubat 2012
Arkadaşları:3
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
fatmaeymentalha Üyemizden Alıntı Mesajı göster
çok güzel bi yazı bence.ama eksik.bence kadın eğitimli de olmalı.

evet eğitim şart bencede eksik
Alt 19 Ocak 2013, 23:18   Mesaj No:4
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Nesli_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Nesli_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20510
Üyelik T.: 01 Ekim 2012
Arkadaşları:24
Konular: 166
Beğenildi:76
Beğendi:1
Takdirleri:187
Takdir Et:

Muallime çok güncel ve önemli bir konuya değinmişsin
bende geçnlerde buna benzer bir yazıyı bir konuyu paylaşmıştım,
aslında günümüz problemlerinin çoğu bu rol değişiminden kaynaklanıyor...
ama gel gör ki eli kalem tutan diploma sahibi bazı bayanlar bunları çağdışı görüp önemsememekte...
Alt 19 Ocak 2013, 23:36   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
Ene Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Ene Garip isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20682
Üyelik T.: 08 Ekim 2012
Arkadaşları:7
Konular: 26
Beğenildi:8
Takdir Et:

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster

19 Ocak 2013 Cumartesi 00:01
,
Biliyorum, bu beyanlarımızı marjinal bazı kesimler sindiremeyecek, bundan dolayı da feveran edecekler. Olsun varsın, bizim vazifemiz hakikatları gizlemeksizin duyurmaktır. Yaptığımız budur.

Allah (C.C.) kadın ve erkekleri farklı özelliklerde ve özelde de farklı vazifelerle görevlendirmiştir. Mesela çocuğu kadın doğurur; rızkını temin etme görevi de erkeğindir. Böyle olunca kadının vazifesi çocuğunun anası, kocasının da karısı/eşi olmasıdır. Bu vazifeyi ikinci plana atan her kadın helak olmaya mahkum olmuştur.

Bir kadın:

• Evin yerine sokağı;

• Mutfağı yerine büroyu;

• Anneliğin yerine sekreterliği;

• Mahremiyetin yerine teşhiri tercih ediyorsa, böyle bir kadın normal bir hatun değildir. Kişiliğini örtüp, dişiliğini ön plana çıkarmıştır. Fıtratından uzaklaşan kadın erkekleşir. Erkekleşen kadın toplumu helak eder, ediyor da.

Çağımızda kadın;

b- Veya kocasının getirdikleriyle yetinmeyen bir açgözlü olduğu için çalışmaktadır. Bu sınıfa girenler nefislerine tapınanlardır.

Kadınlar konfeksiyonlarda, marketlerde, bilmem ne işyerlerinde çalışmak için değil ana olması için yaratılmışlardır.

Kadın, çalışma hayatına çekilince;

• Tüketim hızlandı;

• Moda yaygınlaştı;

• Tesettürsüzlük çoğaldı;

• Kozmetikler moda oldu;

• Kreşler-yuvalar çoğaldı;

• İslah evlerinin sayısı arttı;

• Hapishaneler her yıl katlanarak çoğaldı;

• Hastaneler, akıl hastaneleri önünde kuyruklar oluştu;

• Eşler arasında iletişimler bozuldu;

• Kadının yapısında bozulmalar devamlı artıyor oldu.

Bu olumsuzluklardan dolayı diyoruz ki:

Yaratan’ın yaptığı vazife taksiminde, vücut teşekkülü ve ruh muhtevası bakımından taşıdığı özellikler sebebiyle, kadına 4 büyük vazife verilmiştir ki, bunlarda kendisiyle kimse rekabet edemez:

1- Hamile olmak;

2- Doğum yapmak;

3- Çocuk emzirmek;

4- Terbiye etmek.

Bu vazifeleri yapmanız için hanımlar dışarıda yıpranmayın. Lütfen asli vazifelerinizin başına dönün.

Mevlüt ÖZCAN
benim katılmadığım noktalarda var,peygamber efendimizim zamanına baktığımızda kadınlar sadece çocuk doğurup onlara bakmıyordu,ticaretle uğraşıyorlardı Hz. hatice gibi siyaset yapıyorlardı Hz ayşe gibi
örnekleri daha çoktur bence Hz Ebubekir okuma yazma bilen bir kadından fikir aldığı olmuş
bence kadın kendini de eğitmeli,anne olmalı eş de olmalı bunları yapmak yapmak diyerlerini yapmaya engel değildir,yapma yetisi varsa tabi
şu yukardaki 4 maddeye baktığımda aklıma gelen otoriter, kadını ikinci plana atan, senin görevin çaocuk doğrup onlara bakmak,bana hizmet etmek değip kadına piskolojik siddet uygulayan erkekleri hatırlatıyor
Bence kadınlar dayanıklı,becerikli, çalışkan varlıklardır istedikleri zaman herşeyin üstesinden gelirler

Çağımızda kadın;

bu etkenlerde var tabi ama buda var
c- ya da kendini geliştirmek, hayata hazırlamak,faydalı olmak için çalışanlarda vardır..

Kalbi kırık olanın kalbine Allah dokunur...
Alt 19 Ocak 2013, 23:39   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
makbergülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:makbergülü isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17068
Üyelik T.: 03 Mart 2012
Arkadaşları:26
Memleket:arz
Konular: 171
Beğenildi:211
Beğendi:27
Takdirleri:246
Takdir Et:

emeğine sağlık bacım .kadın ortada islamiyetten uzak çalışma ortamında olmaktansa elbette evinde evlatlarını yetiştirmeli lakin eğitimli annenin yetiştirdiği evlatlar daha kaliteli olmuyor mu ? islama uygun çalışma ortamı olduktn sonra çalışmak ibadet sayılmaz mı ? mesela ben okulumu bitirip k.k.ö olmak istiyorum.buda benim bayanlarla bilgimi paylaşmama olanak sağlayacak kanaatindeyim.hemde evime katkıda bulunup çocuklarımı daha eğitim seviyesi yüksek okullarda okutmak isterim.kaliteli eğitim ülkemizde. malesef yüksek paralar istiyor.işin türkçesi bu .hayat kitaplarda ki gibi yaşanmıyor ve bu hayat şartları kadınında emeğini ortaya koymasına mecbur ediyor bazen

"Allah hiç kimseye taşıyabileceğinden daha fazlasını yüklemez."

|| BAKARA 286. ||

MAZARET insanın kendine söylediği en büyük ''YALAN''dır !! ..

Velhasıl-ı kelâm.
Namaz, duâ, gayret, nâsip. . .
Alt 19 Ocak 2013, 23:49   Mesaj No:7
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
makbergülü Üyemizden Alıntı Mesajı göster
emeğine sağlık bacım .kadın ortada islamiyetten uzak çalışma ortamında olmaktansa elbette evinde evlatlarını yetiştirmeli lakin eğitimli annenin yetiştirdiği evlatlar daha kaliteli olmuyor mu ? islama uygun çalışma ortamı olduktn sonra çalışmak ibadet sayılmaz mı ? mesela ben okulumu bitirip k.k.ö olmak istiyorum.buda benim bayanlarla bilgimi paylaşmama olanak sağlayacak kanaatindeyim.hemde evime katkıda bulunup çocuklarımı daha eğitim seviyesi yüksek okullarda okutmak isterim.kaliteli eğitim ülkemizde. malesef yüksek paralar istiyor.işin türkçesi bu .hayat kitaplarda ki gibi yaşanmıyor ve bu hayat şartları kadınında emeğini ortaya koymasına mecbur ediyor bazen
bende öğle düşünüyorum abla
''uzaktan davulun sesi hoş gelir''
''akıl veren çok olur ekmek veren olmaz ''

evinin kadınıııı çocuklarının anası olucaksiin diye diye sindiriyorlar kadınları,yazık onlarda herşeyden bir haber,maddi sıkıntılar içinde dinip duruyorlar.halbuki eğitimli,maddi gücü olan,kendine güvenen kadınlar öğlemi gelde ez bakalım,nasıl ezcen....

Alt 19 Ocak 2013, 23:59   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
makbergülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:makbergülü isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17068
Üyelik T.: 03 Mart 2012
Arkadaşları:26
Memleket:arz
Konular: 171
Beğenildi:211
Beğendi:27
Takdirleri:246
Takdir Et:

aynen ablacım,ama herşeyde olduğu gibi bu konuda da ifrat ve tefride kaçmadan orta yolü bulmak gerek.ameller niyetlere göredir.niyetimiz halis olsun rabbim yardım eder inşaAllah...

"Allah hiç kimseye taşıyabileceğinden daha fazlasını yüklemez."

|| BAKARA 286. ||

MAZARET insanın kendine söylediği en büyük ''YALAN''dır !! ..

Velhasıl-ı kelâm.
Namaz, duâ, gayret, nâsip. . .
Alt 20 Ocak 2013, 00:05   Mesaj No:9
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
makbergülü Üyemizden Alıntı Mesajı göster
aynen ablacım,am herşeyde olduğu gibi bu konuda da ifrat ve tefride kaçmadan orta yolü bulmak gerek.ameller niyetlere göredir.niyetimiz halis olsun rabbim yardım eder inşaAllah...
evet abla
amin

Alt 20 Ocak 2013, 00:18   Mesaj No:10
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Yukardaki yazıyı asmamın sebebi çalışan hanımların (tanıdıklarımın yarısı çalışıyor desem daha uygun olur belki yarıdanda fazla)çok çalışmaları ve çok yıpranmalarına şahit olmamdı.Lakin yazı hakikaten eksik hele sonuna 4 madde eklenmesi kadını görüş açısını da özetliyor.Herhalde mevlüt hocada benim gibi etraftaki bütün çalışan kadınlara bakarak yazdı bu yazıyı.Ama kadınların fazlaca sokağa dökülmelerinden dolayı olanlarda ortada.Makbergülünün dediği gibi Orta yol önemli.

İşin başka yüzüde şu ki zalim adamların çok işine gelen bir formül,geliri yok kültürü yok.Ez ezebildiğin kadar (burda da Zilzala katılıyorum).Dindar kadın vasıfsız kadın değildir.Vasıfları olmayan eğitimsiz kadın çocuğunu nasıl yetiştirsin.
Şu avrupada da şahit olduğum birşey var.

Önceden adamlar kadınlara alabildiğince eziyetler ediyorlardı.Kadınlarını adamdan saymıyorlardı.Çünkü Babalarındanda öyle görmüşlerdi.Şimdi ise herşey tersine döndü Kadınlar çalışıyr ve erkeklere onlar eziyet ediyorlar.
Sinirler yıpranmış ,evlat problemli.

İslami ortamda mesleğini icra eden kadın şanslıdır.Ortam uygunsa mesleğini de icra eder.Ticaretinide yapar.

Ve evladımızın kız olsun erkek olsun her zaman başında bir erkek olmayabilr.Onları kimseye muhtaç olmaycak meziyetler kazandırabilmek her anne ve babanın görevidir.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: