Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13 Mayıs 2013, 17:33   Mesaj No:1

mevlanaca

Medineweb Üyesi
mevlanaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mevlanaca isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27502
Üyelik T.: 20 Nisan 2013
Arkadaşları:0
Konular: 10
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Peygamber s.a.v efendimizden bazı dualar.

Peygamber s.a.v efendimizden bazı dualar.

Bismillahirrahmanirrahim. Allahım ürpermeyen kalpden ve doymayan nefisten sana sıgınırım!(Müslim) Allahım tembellikten cimrilikten korkaklıktan,düşkün ihtiyarlıktan sana sıgınırım!"(Hakim) "Allahım! bize dini musibet verme! bize acımayanları başımıza musallat etme!(Tirmizi) "Allahım bana öyle bir iman ve yakin ver ki sonu küfür olmasın! (Tirmizi) Allahım! denizlerin arasını ayırdıgın gibi, beni cehennem azabından koru!" (Tirmizi) Allahım bizi dostlarınla dost düşmanlarınla düşman olanlardan eyle!" (Tirmizi) Allahım fayda vermeyen ilimden kabul edilmeyen amel ve duadan sana sıgınırım!"(Müslim) Allahım! senden bilip bilmedigim her hayrı ister her şerden sana sıgınırım!" (Taberani) Allahım bizi dünya zilletinden ve ahiret azabından muhafaza eyle!" (Müslim) "Allahım! günahımı effet ve rızkıma bereket ver!"( i.ahmed) "Allahım! kötü huy kötü iş kötü arzu ve kötü hastalıklardan sana sıgınırım!"(Ebu davud) "Allahım!yaptıgım ve yapmadıgım şeylerin şerrinden sana sıgınırım!" (Nesai) "Allahım! Ölüm anındaki sıkıntılara karşı bana yardım et!(Tirmizi) "Allahım! beni cok şükreden ve cok sabreden kullarından eyle!"(Bezzar) "Allahım!beni cok zikreden ve emrine uyandan eyle! (Tirmizi)"Allahım!kulak göz dil kalp ve şehvetimin şerrinden sana sıgınırım! (Nesai) "Allahım narkörlükten ve kabir azabından sana sıgınırım! (Müslim) "Allahım bana hidayet takva tokgözlülük ve zenginlik nasip eyle!" (Müslim) "Allahım sıhhat, iffet,güzel ahlakver ve kaderine razı göstermemi nasip et!" (Teberani) Allahım gazabından rızana cezandan affına azabından rahmatine sıgınıyorum!" (Müslim)

Konu Sahibi mevlanaca 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Gönül Nuri Cemalinden İlahiler/Ezgiler mevlanaca 0 2587 31 Ağustos 2013 11:50
Orucla ilgili ayetler Konular İle İlgili Ayetler mevlanaca 0 2026 10 Temmuz 2013 15:19
Kelebek ve Çicek Resim/Karikatür Medineweb 1 1487 29 Mayıs 2013 11:00
Peygamber s.a.v efendimizden bazı dualar. Dua Bölümü EyMeN&TaLhA 2 1792 13 Mayıs 2013 17:33
Peygamber efendimiz s.a.v. Hz.Muhammed(s.a.v) mevlanaca 0 1567 06 Mayıs 2013 23:20