Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Şiirler ve Şairler

Konu Kimliği: Konu Sahibi dua dilencisi,Açılış Tarihi:  15 Mayıs 2009 (11:09), Konuya Son Cevap : 29 Nisan 2019 (19:41). Konuya 9 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı13Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen dua dilencisi
  • 1 Beğenilen Esma_Nur
  • 1 Beğenilen dua dilencisi
  • 1 Beğenilen _bülbül_
  • 1 Beğenilen kurtmehmet
  • 1 Beğenilen dua dilencisi
  • 1 Beğenilen su damlası
  • 1 Beğenilen Mihrinaz
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 15 Mayıs 2009, 11:09   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Ey yaar sana mektubum/dua dilencisi

Ey yaar sana mektubum/dua dilencisi

ALLAHÜMME SALLÜ ALA RASÜLÜNA MUHAMMED

Ey Sevgili s.a.v. içimden kopan duygu ,hüzün fırtınası ve bir o kadar belkide daha da fazla bir mahcubiyetle senin gibi şerefli ve şevkatli eşsiz özelliklere sahip SEVGİLİYİ benim gibi günahkar insan neden sevdigini yazacak...Ey can özüm aslında biliyorum ki seni sevmek seni yaşamakla olur şu 30 senelik hayatımda SENİ ne kadar yaşayabildim bilemiyorum işte bu bilinmezlikle curet ettim kalemimi gönlümün sularına bırakıp SANA yapmacık olmayan duygularımı sıralamak istiyorum...Ey EFENDİM s.a.v. bu mektubu son güne kadar yazamadım şu an gece 00:4 leri geçmekte Ey İKİ CİHAN SERVERİ GÖNLÜMÜN GÜLÜ CAN ÖZÜM işte bitmişligimle başlıyorum satırlarıma ...
Ey GÜZİDE YAR s.a.v. ismin geçtiginde kitaplarda kıssalarda bir heyecan sarıyor bedenimi kalbimin ritmi degişiyor tarifi olmayan duygularla SANA yolculuk başlıyor gönül hanemde sonra işledigim günahlar aklıma geliyor işte o zaman ben benden çok uzaklaşıyorum EYY EFENDİM s.a.v. can özüm sayfa yarıyı geçti ama ben hala seni neden nasıl sevdigimi anlatamıyorum dökemiyorum yazıya EY SEVDİGİM GÜL KOKULUM bugün bir sohbet dinledim ben çok zamanlarda derdim keşke ASRI-SAADETTE yaşasaydım EY EFENDİM s.a.v. dinledigim sohbette SENLİ zamanlarda yaşamak o acılara ,eziyetlere gögüs germek isyan etmeden isyan etmeden sabredebilmek benim gibi bir insanın gösterebilecegi güzellik mi ?Çok düşünüyorum SAHABELERİN aşkını SENİ sevdikleri ve inandıkları için gördükleri eziyet ve yinede asla geri adım atmamaları beni çok çok etkiliyor ..EFENDİM SENİ SEVİYORUM CAN ÖZÜM bıkmaz ,tükenmez sabrınla örneklerin en güzeli olmuşsun düşünüyorum EFENDİM s.a.v. sabrını ve SAHABE efendilerimize aşkını ve kalbimde sevgini bir daha yeniliyorum...
HATTAB BİN ERED (r.a.) eziyet görmüş sırtı kızgın demirlerle daglanmış demir soyuna kadar devam etmişler ve bir yumrugun yarısı içine girecek kadar ve soguyana kadar bekletilmiş sırtında demirler...CAN KURBAN CANIM SAHABE üzgün ve can acısıyla " biz onlara ne yaptık EFENDİM s.a.v. " dediginde " HATTAB BİZE NE OLUYOR Kİ ? BİZDEN ÖNCE NİCE KAVİMLER VE PEYGAMBERLER GELDİ GEÇTİ ONLARIN ARKADAŞLARI İMAN EDENLERİ DERİLERİ,SİNİRLERİ DEMİR TARAKLARLA DİRİ DİRİ DERİLERİNİ YÜZERLERDİDE ONLAR YİNEDE RABBİM C.C. ALALHTIR .DEMEKTEN GERİ DURMUYORLARDI "İşte EFENDİM s.a.v. derin vede hayret,hayran,mahcup olarak SENİ bir daha düşündüm ve gözyaşlarıyla sevgini bir daha yeniledim yüregimde..Parmagıma igne batsa omuzlarımda hissederim acısını ya o gül SAHABELERİN can kurban nasıl dayanmış o acılara işkencelere anlıyorum ki SANA OLAN AŞKTIR BU VE DAVALARINDA KARARLI KILAN SANA OLAN DERİN SEVGİDİR....

Seni seviyorum EYYY GÜLİ RANA bir anne kuşun hislerine tercuman olarak SAHABE efendilerimizi uyarman ve yavru kuşları yuvalarına bırakmalarını dile getirmen bende ne derin hisler uyandırdı EYY NEBİİ ...
[b]
Mihrinaz ve Allahın kulu_ beğendiler.

Konu Sahibi dua dilencisi 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Hacamat / Medineweb Hadis-i Şerif Esadullah 16 6404 23 Mart 2015 22:00
Özlemek.../medineweb Makale ve Köşe Yazıları su damlası 11 6035 15 Mayıs 2013 11:38
Geleceğin suçlusunu yetiştirmenin 8 basit... Bilgi Dağarcığı su damlası 3 2757 21 Temmuz 2012 09:57
Kişisel Gelişim Kitaplarımdan Kesitler/Huzurun... Kişisel Gelişim ve Psikoloji Mihrinaz 7 2443 03Haziran 2012 23:25
17 yaşında bir gencin karmakarışık duygularına... Çocuk ve Aile Sağlığı muallime 1 2007 09 Nisan 2012 15:09

Alt 15 Mayıs 2009, 11:39   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart re: Ey yaar sana mektubum/dua dilencisi

Ey GÜZİDE SULTANIM seni hiç kimseyi sevmedigim kadar seviyorum ama yinede yetmez sanırım bu sevgi....Canım efendim Sensizlikle kavrulan sinelerimizi yüzyıllar öncesinden kardeşlerim demişsin ya bizlere,o iki dudagın arasından çıkan bu kelimeyle gözyaşlarımla beraber sevgini bu kötü gönlümde yeniliyorum....Düşünüyorum kalemim yazarken beynimi ve gönlümü ASRI SAADETE çeviriyorum hani yollarına dikenler serilmiş öpülesi ayaklarına batsın diye EY CAN ÖZÜM sabır abidesi ben olsam o kapıyı çalar iki çift klaf söylerim bir daha yapmaması adına nasıl sevmeyeyim SENİ ne eşsiz bir insansın SENİN sabrın yollarına diken seren bu insanın kurtuluşu olmuş ..EYYY GÖNLÜMÜN GÜLÜ bu can sana kurban EFENDİM S.A.V. hiç ömrün boyunca kendin için bir şey istemedin mi ? o gül yanakların hasırların üzerlerinde tahriş olurken hiç mi istemedin EFENDİM...
Bazen evimde çok degişiklik yapmak istiyorum oturdugum salondan tut kullandıgım çay kaşıgına kadar vitrndeki kıyafetlerden tut ayakkabıya kadar EY NUR GÜZLÜM SÖZÜ ÖZÜ TATLI NEBİM işte mektubuma başlarken dedim ya seni sevmek seni ebeden yaşamak demek her daim mücadeledeyim nefsimle...

Ey GÜL YÜZLÜ TEBBESSÜM ÇEHRELİ EFENDİM.S.A.V. hiç yorulmamışsın bazen bende çabalıyorum seni düşünerek belki çok komik ne saçma degil mi ? SENİN GİBİ BİR REHBER ALLAHIN SEVGİLİSİ KAİNATIN NURU ÖRNEK İNSAN çabalarıyla benim ki bir mi ? EFENDİM CAN ÖZÜM GÖNLÜMÜN GÜLÜ seni sevmek için sebep mi lazım ? yaşadıgın her saat her saniye bin bir güzelliklere gebe olmuş EY CAN canım kurban saçının bir teline ..
Alt 15 Mayıs 2009, 18:08   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4526
Beğendi:6115
Takdirleri:24126
Takdir Et:

ödülü hak etmişin sölicek söz bulamıyorum ancak bu kdr anlamlı ifade edilebilirdi sanırım tekrar tebrikler muhtesem olmuş
Allahın kulu_ beğendi.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 15 Mayıs 2009, 18:14   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

birazını yazmadım çıkmam lazımdı eklerim sonra inşALLAH..teşekkür ederim bazen herşeyden soyutlayıp beyni ve bedeni huzura yönelmek insanı adeta rahatlatıyor.
Allahın kulu_ beğendi.
Alt 16 Mayıs 2009, 21:21   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Çok degil 2000 yıllarda seni daha derin hissetmek,düşünmek ,yaşayabilmek
çabasına girdim ve o anda daha öncelerin gecikmişligi ile göz pınarlarım dolarken sevgini kalbimde acıyla beraber yeniliyorum EFENDİM ..

Ey NEBİ sav önceleri selam vermeyi komik bulurdum ama seni anlatan kitapları okuyunca yaptıgım yanlışları bir tokat gibi vurdu yüzüme EFENDİM..Şimdi tanımasamda selam vriyorum SEN geliyorsun aklıma bazende asr süresini okuyorum hani ASRI SAADETTE SENLİ zamanlarda iki sahabe karşılaştıgı zaman selam verip ayrılırkende asr süresini okuyorlarmış ne incelikmiş EFENDİM CAN ÖZÜM...

SENLİ zamanlarda yaşananlar işte bu yazdıklarımı yapınca sanki SEN yanıbaşımdaymış gibi huzurlu ve güvende hissediyorum kendimi ..

Ey canım canı SENİ nasıl anlatmalı bilmem ki içim o kadar dolu ki kalemim çocu kelimeyi yanlış yazıyor sayfaya ..Güllere baktıgımda tomurcugunda SENİ tefekkür edeyorum ..EY GÜLÜM CAN ÖZÜM hayvanalara merhamet edildigini bilmiyordum yine SENİ yazan kitaplardan ögrendim .SENİ nasıl sevmeyim bunca senenin gecikmişligiyle bir 20 senemi beyhude geçirmişim 10 senede SENİ bu denli tanımak yada tanımaya çalışmak yeni dagan bir bebegin ilk anne baba demesi gibi sanki anlatamıyorum ki şu gönlümde hissettiklerimi kelimelere layıkı ile dökemiyorum konu SEN olunca ..Bu yazdıklarım hakkıyla anlatamadı seni dedim ya EFENDİM çarpan bir kalp te duyguların kelimeye dökülmesi çok zormuş bu mektubu SEN karşımdaymışsın gibi yazdım ve satırlarıma son verirken SENDEN aileme ,sevdiklerime,tüm müslüman kardeşlerime şefaatini dileniyorum HAK TEALADAN c.c. birde utanarak ,sıkılarakbir o kadar da mahcubiyetle biliyorum ne kadar layık olmasamda kendim içinde şefaatini dileniyorum EFENDİM binler salat binler selam YÜCE NEBİİİ.....

Dua Dilencisi
Alt 16 Mayıs 2009, 21:23   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Durumu:_bülbül_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 468
Üyelik T.: 25 Ekim 2007
Arkadaşları:0
Konular: 330
Beğenildi:21
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Asrı saadete gittim sanki bu gece ne güzel anlatmaktayız anlamaktayız Rabbim kelamınızı kaleminizi aşkla kullanmanıızı nasip kılsın

Aşk olsun yani............
Allahın kulu_ beğendi.
Alt 16 Mayıs 2009, 21:55   Mesaj No:7
Medineweb Sadık Üyesi
kurtmehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kurtmehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5446
Üyelik T.: 30 Kasım 2008
Arkadaşları:2
Konular: 73
Beğenildi:19
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Allah’a İbadet İçinde Büyüyen Genç

Fahr-i Kainat Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem ibadetle yetişen ve büyüyen gençlerin ahirette çok özel bir konuma sahip olacaklarını bildirmişlerdir:

"Yedi kişi vardır ki, Allah, onları hiçbir gölgenin olmadığı kıyamet gününde kendi gölgesinde gölgeler. Bunlar: Adaletli devlet başkanı, Allah'a ibadet duygusu içinde yetişen genç, kalbi mescide bağlı olan (namazlarını cemaatle kılmaya gayret eden) kimse, Allah için birbirlerini seven, Allah rızası için bir araya gelip, Allah rızası için ayrılan iki kişi, güzel ve makam sahibi bir kadın tarafından davet edildiği halde: ‘Ben Allah'tan korkarım’ de(yip icabet etmey)en kimse, sağ eliyle verdiğini sol eli görmeyecek kadar gizli bir şekilde sadaka veren kimse, Allah'ı tek başına zikrederken gözlerinden yaş boşanan kimse." (Buhari, Ezan 36, Zekat 16, Rikak 24, Hudud 19; Müslim, 91, (1031)

Özetle Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem hayatının bütün dönemlerinde bizler için en güzel örnek ve model olmuştur. O’nun gençliğindeki davranış ve muamelelerinde, bir gencin nasıl olması gerektiği konusunda çok önemli mesajlar vardır. Şu var ki, günümüz müslümanlarına düşen görev, O’nu sadece sözle anlatmak yerine, fiili olarak onun getirdiği mesajları temsil etmek olmalıdır.

*Dicle Üniv. İlahiyat Fak. Öğretim Üyesi:
Doç. Dr. Mesut Erdal

alıntı
Allahın kulu_ beğendi.
Alt 17 Mayıs 2009, 07:32   Mesaj No:8
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

RABBİM c.c. razı olsun ...Rabbim sizleri ve bütün kardeşlerimi EFENDİMİZİN s.a.v. şefaatine nail eylesin...
Allahın kulu_ beğendi.
Alt 29 Nisan 2019, 16:34   Mesaj No:9
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 696
Beğenildi:8168
Beğendi:9381
Takdirleri:26049
Takdir Et:

Alıntı:
Ey GÜL YÜZLÜ TEBBESSÜM ÇEHRELİ EFENDİM.S.A.V. hiç yorulmamışsın bazen bende çabalıyorum seni düşünerek belki çok komik ne saçma degil mi ? SENİN GİBİ BİR REHBER ALLAHIN SEVGİLİSİ KAİNATIN NURU ÖRNEK İNSAN çabalarıyla benim ki bir mi ? EFENDİM CAN ÖZÜM GÖNLÜMÜN GÜLÜ seni sevmek için sebep mi lazım ? yaşadıgın her saat her saniye bin bir güzelliklere gebe olmuş EY CAN canım kurban saçının bir teline ..
Allahın kulu_ beğendi.

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."
Alt 29 Nisan 2019, 19:41   Mesaj No:10
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Duygularını ne güzel dökmüşsün satırlara. İlk defa okuyorum affen
Her bir satırını, Allah Rasûlüne olan aşkına şahit kılsın Allah
Allahın kulu_ beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)