Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Soru Cevap Arşivi

Konu Kimliği: Konu Sahibi Elvin meyra,Açılış Tarihi:  19 Şubat 2012 (14:18), Konuya Son Cevap : 19 Şubat 2012 (18:20). Konuya 5 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 19 Şubat 2012, 14:18   Mesaj No:1
Medineweb Aktif Üyesi
Elvin meyra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Elvin meyra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16640
Üyelik T.: 12 Şubat 2012
Arkadaşları:11
Memleket:???
Konular: 11
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart yakın arkadaşınızın vefatına sevindiğiniz oldu mu hiç

yakın arkadaşınızın vefatına sevindiğiniz oldu mu hiç

80 defa kalp krızı geçirmişti her defasında kalp pili şok lamış yetmemiş dışarıdan şok vermiş daha sonra bütün vücüdü yanık olmuştu iç organları filan günde 19 tane ilaç içiyordu allah beni dünya işlerin de n emekli etti diyor sadece ahirete çalışıyorum diyerek bulunduğu hale şükrediyordu ...en son görüşmemizde her şeyin boş olduğunu ama ançak ölüm anında tam hissedildiğini söyledi ....şok aralarında birinin gelip onu götürdüğünü ve orada sağlığının yerinde olmasından ve huzurlu olmasından uyandığında şok vermeyin geri gelmek istemiyorum diyormuş doktorlar 30 doktor gözyaşı korku içinde kendisine bakıyormuş...ozaman gelmişti aramıza şimdi ise artık yok aramızda onun adına sevindim ama kendimi düşündüm her şeyi bilmeme rağmen neden gaflet perdesi altina sığınıp ahiret adına çalşmıyorum rabbimin ve efendimin huzuruna çıkınca ne cevap vereceğim şok tayım lütfen yardım edin

Allah ona sıkıntıdan çıkış kapıları açar.

Onu hiç ummadığı yerlerden rızıklandırır.

Allah’a dayanıp güvenene Allah kâfidir.”

Konu Sahibi Elvin meyra 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Bu film ,bizm filmimiz Çocuk ve Aile Sağlığı EyMeN&TaLhA 1 1750 20 Şubat 2013 22:10
kalplerinizin arasına mesafe girmesin Makale ve Köşe Yazıları suhtem 1 1330 23 Ekim 2012 23:15
o çocuk babasına nasıl ismail olsun Makale ve Köşe Yazıları Elvin meyra 0 1402 21 Ekim 2012 12:24
resimdeki 8 rakamını bulun Bilmece ve Bulmacalar/Zeka Oyunları gün ışığı 11 5034 04 Ekim 2012 11:07
çocuklarımıza yeni aşılar geliyor Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp Elvin meyra 1 1468 02 Temmuz 2012 00:44

Alt 19 Şubat 2012, 14:21   Mesaj No:2
Medineweb Aktif Üyesi
Elvin meyra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Elvin meyra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16640
Üyelik T.: 12 Şubat 2012
Memleket:???
Konular: 11
Beğenildi:4
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: yakın arkadaşınızın vefatına sevindiğiniz oldu mu hiç

ilahyat önlisans okuyorum çocuklar hepsi bir arada olmuyor ibedetleri aksatıyorum ne yapmalıyım 2.döneme kayıd yaptırmak istemiyorum duygularımlada hareket edip hata yapmakda istemiyorum yardım lütfen

Allah ona sıkıntıdan çıkış kapıları açar.

Onu hiç ummadığı yerlerden rızıklandırır.

Allah’a dayanıp güvenene Allah kâfidir.”
Alt 19 Şubat 2012, 16:30   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
talibetün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:talibetün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15138
Üyelik T.: 08 Aralık 2011
Konular: 76
Beğenildi:8
Beğendi:1
Takdir Et:

Alıntı:
Elvin meyra Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ilahyat önlisans okuyorum çocuklar hepsi bir arada olmuyor ibedetleri aksatıyorum ne yapmalıyım 2.döneme kayıd yaptırmak istemiyorum duygularımlada hareket edip hata yapmakda istemiyorum yardım lütfen
okuduğumuz ilimler kuran ilmi fıkıh ilmi siyer ilmidir
niyetimiz ilim öğrenmek amacıyla olursa inşallah ders çalışırken de ibadet etmiş oluruz
ibadet derken kardeşim
yalnızca gün çinde namazlarımız en fazla 45 dk mızı alıyor
zaten aksatmamamız gerekiyor
benim düşüncem böyle
gene de sen bilirsin
Alt 19 Şubat 2012, 16:35   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
YASEMİN ATAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YASEMİN ATAMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11916
Üyelik T.: 02 Mart 2010
Arkadaşları:2
Konular: 102
Beğenildi:5
Takdir Et:

Alıntı:
Elvin meyra Üyemizden Alıntı Mesajı göster

selamün Aleyküm kardeşim,

Konu insanı tevekküle tefekküre götürüyor. Her nefis ölümü tadacaktır Rabbim rahmetini esirgemesin.Allah rahmeti ile sevindirsin cümlemizi.

Kardeşim okuyorum diyorsunuz Allah ilminizi artırsın inşallah hayrlı ilim olur. Ama okurken akide ve akaidlerimizi terk etmek bence yalnış. Bizler imtihandayız.

imtihan salonumuz dünya imtihan sorumuz ise kulluk.

siz ibadetlerinizi terk ederek kulluk görevinizi terk ediyorsunuz. Dünya sınavının başarısı burda kalacak ahirette ki sonuca çalışmak gerek değil mi?

Farzedin ki bu akşam öldünüz nasıl bir açıklama yapabilirsınız derslerim ağırdı ibadetimi terk ettim olur mu?

Siz Allaha tevekkül edip Allahtan yardım isteyerek ibadetinizi yapın , ondan sonra derslerinize gücünüz yettiğince çalışın Rabbim samimiyetinizle yardımcınız olacaktır.Siz ibadetlerinizi terk ederek gece gündüz çalışır her an okur yazarsınız sonuç boşta çıkabilir. Varsın aksatarak okuyun ama Kur'an kıtabını tam okuyun hayatınıza geçirin. Gerçek başarı iman sahıbı olmaktadır . Daha açık yazardım ama bazıları sert dilli gördüğü için bu kadar yazacağım. İnşallah birazda olsa açıklama olmuştur. Hitabetiniz beni üzmuyor diyorsanız geliriz inşaallah.

Birde şu var dünyalık hiçbir şey için ibadet terk edilmez. Buna kimse olur deme hakkı göstermez. Yolumuz kuranda belli beşerin şunun için şunu yap demesi batıldır. Peygamberimiz savaş anında bile ibadetini aksatmadı.

Günümüzün bazı hocaları malesef ılımlı ıslam, esnek ayet beşerin görüşleri ile hareket ediyor fetva veriyor.Kendi boynuna ateş istediği gibi fetva verdiği kişiyide surukluyor. Tevhidi imanı bilmeyen hocaların insanların toplumun durumu ortada. Kur an ve hadisler herşeyi tüm hükmu getirmiştir.

Allah yar ve yardımcınız olsun.Tevhid ve iman çizgisinden ayrılmayın.

Hak konusunda herkes yüzünüze tükürsede tavrınız çizginiz hedefiniz net olsun inşaallah.
Alt 19 Şubat 2012, 16:45   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:

Güzel kardeşim;Eğer yazabilseydim şu 12 yaşındaki talebemin ölüm öncesi aile hayatı ve ölümümden sonra vukua gelen ibretli hadiseleri buraya yazmayı çok isterdim.Bir çok sebebten buraya yazmayı uygun görmedim. geçen hafta içinde tam 3 cenaze birden gördük... hep taziyedeydik.

seni anlıyorum.ama yapacağımız şey,gerekli dersi çıkarıp Allaha tevekkül etmek.Allah istemeseydi bunlar olmazdı.Rabbim inşallah cennetine almıştır.Gereğinden fazla üzülmek,haddi aşmak olur.(bunu kendime söylüyorum).haftaya kendini toparlar derslerine sarılırsın inşallah.Çocuklar hiç bir zaman başrıya engel değildir.

YALNIZ.... ibadetlerini yapmazsan hiç bir şeye kuvvet bulamazsın.
Alt 19 Şubat 2012, 18:20   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

elvin meyra senin yazdığından anladığım o kişinin bu dünyada çok acı çektiği için ölmesine sevindim diyorsun bunda yanlış birşey yok sen oh öldü çok sevindim beter olsun gibi sözler söylememişsin
okumak istemediğine gelince ben mücadeleyi bırakıp kolaya kaçıyorsun diyorum
ibadetlere gelince bence sen o kişinin ölümünden duyduğun acıyla boşluğa düşmüşsün zaten şeytanın işi ne bize vesvese koymak
bence sen abdest al kuran oku yasin oku inşirah süresi oku felak nas oku allaha hamd et derslerinin başına geç allaha hamd et sağlıklı olduğun için yavrulaırn olduğu için

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)