Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tasavvuf-Tarikat

Konu Kimliği: Konu Sahibi Esadullah,Açılış Tarihi:  06 Şubat 2012 (18:50), Konuya Son Cevap : 18 Mayıs 2014 (13:52). Konuya 24 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 09 Şubat 2012, 11:13   Mesaj No:21
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esma_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4526
Beğendi:6115
Takdirleri:24126
Takdir Et:
Standart Cevap: Tasavvuf İnsanlığa Ne Vaat Ediyor?

Arkadşlar konuyu saptırmada üzerinize yok desem! Herkes fikirlerini beyan edebilir ama karşısındaki aşağılanmadan ... Tasavvuf islamdır denmiyor HAŞA... Uçan kaçan mürşitlerede bağlanın denmıyor.Şunu ltfn öğrenin artık “Tasavvuf ne şekil, nede bir ilimdir; o sadece güzel ahlaktan ibarettir. Eğer şekil olsaydı mücahede ile ilim olsaydı öğrenmekle tahsil edilirdi. . TASAVVUF ehli HAŞA ALLAH 'dan başkasınamı zikir ediyor. İnsanların tercihidir ...Hepimiz ALLAH c.c kulluk etmeye çalışıyoruz.Kimse takdir veya tenkid etmek zorunda değildir .“Beni zikredin ki ben de sizi zikredeyim.” (Bakara/152) ve “Ben, beni zikredenle beraberim” (Buharî, Müslim)bir ayet ve bir hadisle yazımı bitiyorum. LTFN HERKES YAZICAĞINI YAZDI ...KONU UZAMASIN ŞİMDİDEN GELEK SIPAS.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 09 Şubat 2012, 15:02   Mesaj No:22
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Esadullah kardeşim size cevabı ben verecem eğer tasavvuf islamdan bir cüz ise bende islamdan bir cüz olmadığını söylüyor ve sözümün arkasında duruyorum...Kendilerini ispat etmiş dediğiniz zatlar ancak ve ancak hulul gibi sapkınlıklarını Kuran ve sünnete yamamaya çalışmışlardır...Hristiyanlarda teslis inancı sadece isayı vahdetül vücud inancına sahip kılıyor iken Tasavvuf bataklığı binlerce kişide haşa Allah'ı gösteriyor şemsinden tutunda günümüzdeki putperestlikten geri kalmayan rabıtacılarına kadar detaylı cevabı akşam verecem o zaman da Kuran ve sünnete uygunmu değilmi kendiniz karar verirsiniz...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 09 Şubat 2012, 15:39   Mesaj No:23
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esma_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4526
Beğendi:6115
Takdirleri:24126
Takdir Et:

Yitik yeterince açıklamalar yapılmışdır.Oysaki ricada etmişdim.Konu uzamasın die ...dönüp dolaşıp aynı şeyleri yazmanın anlamı yoktur . Konu kapatılmıştır.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 09 Şubat 2012, 21:07   Mesaj No:24
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

Alıntı:
AlimOğlu Üyemizden Alıntı Mesajı göster
benim görüşüm,tasavvuf şirkin ta kendisidir.müktesiplerinden binlerce doğru müslüman olması,tasavufu aklıyamaz.aklama paklama kalaylama ile olmuyor kardeşler.ebu leheb porfili kuranda sabittir.şefaat verilirse ebu lehebi (duble pardon) ecevite şefaat edeceğim diyen burnu sümüklülerin adı alimde olsa,zalimde olsa,faşoda olsa kur'an nezdinde bel'amdır.bu sümüklü keşişlerede yakında şefaat paketleri çıkacak göreceksiniz.

sümüklü adamı neden seviyorlar,

baş editör hanım,edip yüksel gibi 19 mucizesini servis yapmayın,verdiğiniz 19.madde ayet değil,ve el çekin ihtarınız da komik.forumu kapatın o zaman.konuşmayacaksak,tartışmıyacaksak forumlar neden var? elindeki asayı musayı tehdit olarak görmekten vazgeç ablacım.derinnnn nefes al,bir bardak da soğuk su iç,göreceksin dünya çok daha net görülecek.
hadi bi iyilik yap kendine,banla beni rahatla.
düşünceleriniz kamer hocamız kadar acımasız değil.ama kamer ve la diyebilmek esedullah abilerimiz görüşlerini hakaret etmeden dile getiriyorlar.
ya siz ?
sümüklü!
faşo!
editörlere alayvari hakaret vari hitaplar!
Mustafa Hoca yakışmadı sana.ama kendime yakışanı yapmak zorundayım.sizi forumdan kalıcı uzaklaştırıyorum.

not : kamer hocam bu ve diğer başlıktaki çalışmalara cevap vereceğim inşaallah.şu an musait değilim..ileri saatlerde belki..

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 18 Mayıs 2014, 13:52   Mesaj No:25
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:

Tasavvuf insana ne mi vaat ediyor?

Tasavvuf insana saf ve temiz bir kalp vaat ediyor...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)