Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tasavvuf-Tarikat

Konu Kimliği: Konu Sahibi Esadullah,Açılış Tarihi:  06 Şubat 2012 (19:50), Konuya Son Cevap : 18 Mayıs 2014 (14:52). Konuya 24 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 08 Şubat 2012, 19:03   Mesaj No:11
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Tasavvuf İnsanlığa Ne Vaat Ediyor?

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bakın hiç bir cemaate mensup değilim. Ama topluma mal olmuş alimler hakkında onları karalıyacak şekılde yazılar yazılmasınıda hiç bir zmn gönlüm razı gelmıyor sev miyor olabilirsiniz ama her fırsatta topluma mal olmuş ve çok kişinin doğruyu bulmasına vesile olmuş kişilere Burda ne oldugu belli olmayan videoları yayınlayıpda kişileri rencide etmeye hakkımız yoktur. hyr cemaatleri karalıyorsunuz ne oluyor.!! bir alime bu denli hakaret ederken ALLAH ' dan korkun. Sizin islam anlayışınız bumudur!Tartışın ama hakaret vari değil. Bakın benım ve iklimyanın tutumu sizi ne kdr rhtsız etmiş.ihtarım sana komik gelmiş olabilir. kimi banlıyacağımı sana sormam bundan emin ol! suyu sen iç baya hararet var belli! la diyebilmek isimli üyeyi sevdim sevmedim die bir şey yok.Aşırı inatçılık vardır kendisinde . Asama fln güvendiğim yok... prd siz la 'nın avukatı flnmısınız...! Emin olki yazılarına bakıyorum adil olmayı öğreneğim en son kişilerden olabilirsin...
Rahman razı olsun bu denli seviyeli ve adaletli bir yönetim ile idare ettiğiniz için , Forum kuralları en başta okuduğum konudur forumlarda bu yüzden dikkat etmeye çalışıyorum ,

Burada aslında İslama çokca fayda sağlayan kişilere istenmeden yada farkına varılmadan yapılan bu yakıştırmalar çok üzücü örneğin bu yukarda verilen video ; açsın kardeşlerim ve Muhyiddin ibn Arabinin ksa tüm eserlerini okusun bu şekilde bir ifadesi varsa eyvallah, yok kardeşim bunlar tamamen hüsnü kuruntulardır.Tasavvufu şaşaalı gösterme gayretinde olan ve Tasavvuf olduklarını sanan kişilerin kendi yakıştırmalarıdır.Muyiddin ibn Arabi ksa kendisi bizzzat bir çok eserinde ehli olmayan yada anlamayanların okumasını istememiş hatta bazı yerlerinde hataları olduğunu kabul etmiştir.

Gelelim diğer konuya ben acizde belirli forumlarda yönetici pozisyonundayım, Alim olan ve islama emeği geçmiş kim olursa olsun hiçbir büyüğe islam adı altında iftiraya yer vermem şahsen, hemde amacı, düşüncesi, görüşü ne olursa olsun...Bir kişiyi eleştirmek için hatta ve hatta bu kişi islam da ekol kabul edilmişse asla onun seviyesine gelmeden onu eleştirmek demek edepsizliktir düşüncesindeyim şahsen ....forum kuralları konulduktan sonra üye kim olursa olsun kurallara uymuyorsa yönetim en güzel şekilde uygulamasını yapar, Allah burada bulunan kardeşlerimizede yar ve yardımcı olsun , oysa ben konuyu bilgi amaçlı açmış ve not düşmüştüm hayırlısı bakalım ..

vesselam veddua

Alt 08 Şubat 2012, 21:44   Mesaj No:12
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Ben müslüman olduğumdan bu yanı hakkı ve batılı apaçık ortaya koymak için,gücüm nispetincede bu şahidliğimi sürdürüyorum,tabiki yeterlimiyim onuda rabbimiz bilir ve hepte rabbimden ilmimi artırmayı ve bu ilmide yine kendi dininin gereklerinin istikametinde kullanmadada yardımını talep ediyorum.

Gerek paylaşımlarımda ,gerek paylaşımcı arkadaşların konularına katılımlarımda hep adeletli olmam için kuran ışığında peygamberin pıratiğini göz önünde bulundurmuş ve öylede hayatıma taşımışım,sitede yazdığım hiç bir yazıda hiç kimseyi aşağılamamışım,Rabbimizin verdiği beyan doğrultusunda kime hangi elbise uymuşsa onu vermişim,bunları gerek videolarla ,gerek yazılarla atıp tutmamışım ve kendi söylemleridir bunlar,ha bazı arkadaşlara AYET,HADİS,VE BU TASAVVUF EKOLUNUN HOCA ALİMLERİNİN söylemleri boş geliyorda olabilir.Peki ne yazayım,ne vereyim ki tatmin olacaksınız,[ha ben hiç bir zaman kimse tatmin olsun diyede bir şey yazmıyor ve paylaşmıyorum].

Hak ve batıla şahidliğimi gösteriyorum,ve bunuda mahşerdede rabbime sunup Yalnız ALLAHTANDA ŞEFAAT diliyecem..

Benimle tam zıd fikir ve paylaşımda olanlarda mahşerde yine bunları savunacaklardır ve savunduklarındanda şefaat isteyeceklerdir.

Benimde yazdıklarım,onlarında yazdıkları ortada ve ben kime ne hakaret etmişim onu verin.adelete gelince adeletsizlik ilk başta düşüncede başlar ve daha sonrada fiile dönüşür ben adeletsiz davranmamak için ilk başta kendimie uyarı olsun diye imzamıda ADELET YÖNÜNDE YAZ MIŞIM...

SAĞLICAKLA KALIN....
Alt 08 Şubat 2012, 22:24   Mesaj No:13
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:

Medineweb gerçekten kütüphane niteliğinde bir yer ama artık öyle bir boyuta getiriliyor ki insan yazmaktan çekiniyor . Belli başlı konular hep aynı diretme , hoş olmayan kelimeler zanlar vs.. Ayet ayet açıklıyorsunuz ama benim anlamadığım sanki karar merci leri sizlersiniz siz en doğruyu bilensiniz öyle bir tavır sergileniyor ki samimiyetle yazılmış sözleri çok çabuk harcayıp şahsi düşünce saflarına çekilebiliyor bir ayeti kerimeyi hemence çarçabuk kişiler üzerinde yorumlanabiliyor.Ayetleri birileri üzerinde örneklerken yada adres gösterirken haşa örnek verdiğiniz her kişiyi kalbine girdiniz mi ? hani kalpleri en mükemmel Allah bilir ayeti ? .. Forumda hemen hemen gündemden düşmeyen bir konu var Kuranı Kerim Mealini okumak Allah c.c. razı olsun yasemin arkadaşımızdan hala devam ediyorum ve okuduğum her ayetin sonlarında üzerine bastırılarak Allah en doğru bilendir diye sürekli her ayette okuyorum ve biliyorum ki burdaki çoğu arkadaşlarımız abilerimiz daha bilgililer daha tecrübeliler. Şimdi çoğu ayeti birilerini örnek göstererek kullanmak yerine zan üstüne zanda bulunmak yerine daha yapıcı toparlayıcı örnek teşkil edici konu,yorum yapılsa ne olur ? İşin tuhaf tarafı formda 12 yaşlarında bir üye varsa açtığı konuları yaşına göre mükemmel büyükse acaba forumda bu 12 yaşından büyük kardeşlerimizin düşünmesi gerekmiyor mu ? Örnek verilmesi ve yorum yapılması o kadar mükemmel hadisler,sünnetler varken özellikle tırmalayıcı bir şeyler paylaşılacak yoksa uyku girmez gözlere artık bu hale getirildi malesef...
Alt 08 Şubat 2012, 22:30   Mesaj No:14
Medineweb Sadık Üyesi
talibetün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:talibetün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15138
Üyelik T.: 08 Aralık 2011
Arkadaşları:11
Konular: 76
Beğenildi:8
Beğendi:1
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
dua dilencisi Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Medineweb gerçekten kütüphane niteliğinde bir yer ama artık öyle bir boyuta getiriliyor ki insan yazmaktan çekiniyor . Belli başlı konular hep aynı diretme , hoş olmayan kelimeler zanlar vs.. Ayet ayet açıklıyorsunuz ama benim anlamadığım sanki karar merci leri sizlersiniz siz en doğruyu bilensiniz öyle bir tavır sergileniyor ki samimiyetle yazılmış sözleri çok çabuk harcayıp şahsi düşünce saflarına çekilebiliyor bir ayeti kerimeyi hemence çarçabuk kişiler üzerinde yorumlanabiliyor.Ayetleri birileri üzerinde örneklerken yada adres gösterirken haşa örnek verdiğiniz her kişiyi kalbine girdiniz mi ? hani kalpleri en mükemmel Allah bilir ayeti ? .. Forumda hemen hemen gündemden düşmeyen bir konu var Kuranı Kerim Mealini okumak Allah c.c. razı olsun yasemin arkadaşımızdan hala devam ediyorum ve okuduğum her ayetin sonlarında üzerine bastırılarak Allah en doğru bilendir diye sürekli her ayette okuyorum ve biliyorum ki burdaki çoğu arkadaşlarımız abilerimiz daha bilgililer daha tecrübeliler. Şimdi çoğu ayeti birilerini örnek göstererek kullanmak yerine zan üstüne zanda bulunmak yerine daha yapıcı toparlayıcı örnek teşkil edici konu,yorum yapılsa ne olur ? İşin tuhaf tarafı formda 12 yaşlarında bir üye varsa açtığı konuları yaşına göre mükemmel büyükse acaba forumda bu 12 yaşından büyük kardeşlerimizin düşünmesi gerekmiyor mu ? Örnek verilmesi ve yorum yapılması o kadar mükemmel hadisler,sünnetler varken özellikle tırmalayıcı bir şeyler paylaşılacak yoksa uyku girmez gözlere artık bu hale getirildi malesef...

yürekten alkışlıyorum sizi sağolun
Alt 08 Şubat 2012, 22:34   Mesaj No:15
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Esmanur ve Dua dilencisi Ablalarım emin olun tasavvufun t sine bile kanaat etmeyecek derecede şirkleri içinde barındırdığını iyi bilen ve hemen hergün o kesimlerin şirkleri ile karşı karşıya kalan biri olarak yinede sessizliği tercih ediyorum Tasavvuf kendi başına İslamdan ayrı ŞİRK dinidir asla tasvip etmemizi bizden beklemeyin ne kadar savunulursa o kadar da şirkleri ortaya konulacaktır ....

Ama bunun Adabı yolu yordamı en güzel şekilde olmalıdır ...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 08 Şubat 2012, 23:40   Mesaj No:16
Medineweb Usta Üyesi
AlimOğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AlimOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15399
Üyelik T.: 24 Aralık 2011
Arkadaşları:1
Konular: 59
Beğenildi:189
Beğendi:36
Takdir Et:

Bu gerçeklere itiraz edenler,Ancak kör taasupçular,aklı kiralık olanlar,kur'ana iman etmeyenler görmezden gelir.
bunak adam diyor ki karımla ilişkiye giriyorum,aslında o karım değil haşa yazamıyorum!!!!!!!!!!!!!bunu diyen firavundan da alçaktır.firavun böyle saçmalamadı çünkü.
bir uye kardeşimiz diyor ki,kalbne baktın mı?
muhterem kardeşim bu sözü söyleyen adamın kalbini köpekler yesin.uyan artıkkkkk!
bir diğeri diyor ki,ben Allahım,bana ibadet eden Allah,ibadet ettiğim Allah.
hristiyanların teslis inancı bile bunun yanında tevhiddir beeeee!
efendim bir bildikleri vardır biz anlamayız savunmasına gelinceeee;
wallahi bu alçakça hezeyanlarda bulunan bunak alimlerinizden milyon kez akıllıyım.bi bildikleri varmışşşşşş.
haşa Allah ile cinsel ilişkiye giriyorum diyen bir hayvanın bildiği ne olurrr bilmediği ne olurrr muhterem kardeşim.ölüncemi uyanacaksın?!
mevlana rovi ahırda inekle öküzle eşekle cinsel ilişki hezeyanlarını anlatıyor ama sizin uyanmanız için ne diyim neeeeeee! rovi veli imişşşş.bu mantıkla eşekle zina yapan belam da veli idi! inanmıyorsan kurana bak!

bir diğeri diyor ki Allah islam kuran düşmanı ecevite şefaat edeceğim! bi bildiği var diyorsunuz..
uyanın be muhteremler uyanın.fethullah babamı öldürmedi,arabi ile kan davalı değilim,rovi ile çek senet davam yoktur.neden art niyetli olayım neden!
kamer34 hocamız bunların hezeyanlarını,kendi ederlerinde sayfa numarası dahil veriyor,daha ne yapsınnnn!
kusura bakmayın eşek değilim,eşekleşecek de değilim.aklım vardır bana verilen bir islam,rehber bir peygamberim vardır.ne eşekleşirim ne eşekleşenlere eyvallah derim!
bunak diyor ki peygamber benden makam olarak bir tabaka alttadır ben ona namaz kıldırırım.
ayetleri sıralatmayın bana ,bunu diyen kafirdir,kafirdir,kafirdir.
kimin mermer kafalı olduğu ahirette elbette orata çıkacaktır.
peygamberimin ibrikçisi olamayacak olan bu bunak peygamberimden üstünmüş!...
bir bildiği vardır demeye devam edin siz!
Yarabbi bize hidayet nasip et,bizleri ıslah et,kullanmadığımız aklımızı kullanmayı lütfet.
son söz tasavuf şirktir.kendisine kulluk rabıtalık isteyenler müşriktir.
esma hanım 19.maddeyı ihlal ettim kusura bakma!
Alt 09 Şubat 2012, 00:58   Mesaj No:17
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:@MAVERA@ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13371
Üyelik T.: 19 Şubat 2011
Konular: 2
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdir Et:

Alıntı:
dua dilencisi Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bu yazıyı okyunca çok üzüldüm.şeytan bir kere insanın kanında dolaşmaya görsün,ondan sonra insanın başına türlü türlü işler açar.

sonrada insana batılı hak olarak gösterir. bziler okumak zorundayız çünkü kendi dinimiz hakkın da çok bilgisiz ve cahil bir haldeyiz. bazı müslümanlar şirki küfürü açıkca belli olan yazıları ortaya koydukları halde bazıinsanlarda siz kalbini açıp baktınızmı gibi basit saçma birsavunma yapıyorlar. adamların şirki küfürü aleniiken neden içini açıp baksınlarki.

onların şirkleri küfürleri içlerinde değilki hattaki dışlarına yansımış boğazlarından kitaplarına hayatlarına kadar dökülmüştür. ben bu cahil bilgisiz halimle bileanlayabiliyorken bazı insanlar okudukları halde nasıl bu kadar görmez oluyorlar anlamıyorum.

birde şu mantık çok ilginç ayetleriokuyorlar onların getirip bazı şahıslara nisbet ediyorlar diyor bacım.

bak bacım senin bazı kişiler dediğin zatlar o ayetlerden muaftırlar o ayetler onlara işlemez diye elinde bir ayetmi vardır. kamer34 hocam başka bir makalesinde yazmıştı ayetler kişileri değil sıfatları verir her kim şu şu işi yaparsa müslüman yada kafir olur der.

Allah ıslah etsin ne diye billirimki

İBRAHİM 52.

İşte bu (Kur’an), kendisiyle uyarılsınlar, Allah’ın ancak bir tek ilah olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri iyice düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara (gönderilmiş) bir bildiridir.

bunu söyleyen kuran inşallah düşünür ona göre öğüt alırız..

marsta adamgetirmek .fesübhanallah. bunada insanlar inanıyor sonra inanmayanlara nato kafa deniliyor. fesübhanallah.

asıl nato kafa kimlerdir rabbim daha iyi biliyor.

kamer hocadan allah razı olsun
Alt 09 Şubat 2012, 01:06   Mesaj No:18
Medineweb Sadık Üyesi
iklimya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:iklimya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 90
Üyelik T.: 21 Ağustos 2007
Konular: 114
Beğenildi:31
Beğendi:0
Takdirleri:112
Takdir Et:

Genelleme yaparak konusmanız dogru degil sayın Alimoglu.
İnsanlara düsüncelerinizi zorla kabullendiremezsiniz, kabul etmeyenlere de sövemezsiniz.
Toplu katliama artık bir son verseniz daha hos bir davranıs olacaktır.
Ben inanıyorum ki Alimoglu Hocaoglu islamoglu hakiki tasavufa karsı gelebilecek insanlar degiller. Bir kac şarlatanın yaptıklarını bil cümlesine yüklemeyiniz.
Tasavuf, Kur'an'dan ve sünnetten aykırı bir hal icinde olamaz. Özel yasantılarının icine seyhlerini ! katanlara nasıl olurda tasavuf ehli diyebiliriz. Onlara ancak sapık diyebiliriz.
Sizin gibi dini teferruatı ile bilen kisilerin bu tavırları takınması cok üzücü.
Mısırın firavnu nasıl kahrolduysa, suriyenin firavnununda kahrolması icin enerji tüketsek daha akıllıca olmaz mı?
Birbirimizi lekelemeyi, kınamayı, hakaret etmeyi, rencide ederek asagılamayı bırakıp,
yeryüzüne; seriatin ahkamının hakim olmasını, kaybettiğimiz halifemizin göreviyle müserref olmasını, cılgınlar gibi küfrün atesine kosan gencligimizi kurtarmayı hedef edinerek gereken mücadeleyi versek ne olurdu ki?
Falanca hoca, filancı seyh, bizene bunlardan bizene....
Bırakın cahiller birbirini yesin dursun, bizim kaybedecek vaktimiz yok.
Tarikatlarla, seyhlerle ugrasarak degerli vaktimi harcamak yerine,
* Mükellef olmus bir genc kızın mini etegini cıkarttırıp, pantolonuna mani olup, örtüyü nasıl taktırabilirimin derdine düserim,
* Basına örtüyü takmıs olan genc kıza, nasıl olurda yarım ceket giydirebilirimin tasasına cekerim,
* Yarım ceket giymiş bir genc kıza, nasıl olurda pardüse giydirebilirimin sancılarını yasarım,
* Haa pardüse giymiş bir genc kıza, nasıl carsaf giydirebilirimin derdine düsmem cünkü bu kadarına muvaffak olsam ELHAMDULİLLAH derim.

Nato kafa nato mermer körlere mahsustur. lakin siz kör degilsiniz...
Alt 09 Şubat 2012, 01:58   Mesaj No:19
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü ebeden daima

Yazılanları okudum bir çokta paylaşımda bulunduk, sonuçta Tasavvufa olan karşı çıkışlar, Tasavvufun sanki ayrı bir din oluşuna dair diretmeler, Tasavvuf erbabının Şirk ehli kabul edildiği firikirler v.s

Şimdi size şunu sormak istiyorum ben Tasavvuf erbabıyım (bu ifadeye layık olamasamda anlaşılması için kullandım), Mürşidim var, bana verilen dersler var zikirler v.s şimdi ben burda size göre Şirk ehliysem ve Şirk batağındaysam beni kurtarmanız lazım gelmezmi?

Oysa ben yazılanlardan ve büyüklere edilen hakaretlerden dolayı şevke geliyorum nedense, ben körmüyüm acaba ? Sizin bu denli diretmeleriniz beni daha çok yaklaştırıyor Tasavvufa, Tasavvuf aleyhine verilen hiç bir delile rastlamadım , yok uçmuş, marstan adam getirmiş, kızgın demir sürmüş, Şeyhını ilah edinmiş, Cennet vaadetmiş v.s, ki lütfen bana onların gözü kördür , bu hidayet işidir gibi yaklaşmayın bunları evelAllah biliyorum

Şimdi siz beni bu bataktan söküp alacağınıza iyce körüklüyorsunuz , oysa bakıyorum benim hayatımda Allahın c.c. ve Resulünün s.a.v emrettikleri dışında bir şey yok , sorguluyorum acaba ben şirk mi işliyorum diye yoksa ben tağuta mı inanmışım diye asla ve kata buda yok ,bakıyorum ben Tasavvufta en ufak bir şaşma göremiyorum...Zaten görsem işim olmazdı...

Tasavvuf çindeki şirklerle hergün karşılaşanlarada şaşıyorum ve diyorumki ya muhatapları Tasavvuftan bir haber yada bu yolu bilmeyenler, yoksa Tasavvuf kişiyi islam üzere , Şeksiz, Şüphesiz ve Şirksiz Allaha c.c. ulaştırma gayretidir.Muhammedi s.a.v ahlak ile kişiyi süslemedir, Tasavvuf zahir olduğu kadar kişiyi Ruhen de olgunlaştırmadır.....

Aslında burda yazmamam lazım belki sizleride günaha sokuyorum çünki bazı lafızlar çok ağır yerlere gidiyor , Bugün islama bir çok değer kazandırmış kişilere leke sürülüyor ve bu kişiler kendilerini kanıtlamış kişiler, Allahın c.c. dinine yardım etmiş kişiler,Kuranı, İslamı övelim derken hataya düşüyorsunuz...

Ve sanırım itikat olarakta çok farklı itikatlarımız var, Çünki ben müslümanım ve Allaha c.c. ve Peygambelrlerine ,Kitaplarına , Meleklerine , Ahirete, Kader ve Kazaya inanıyorum diyen bir kişiye asla ve asla Kafir diyemezsiniz benim itikatımda , Şirk ehlide diyemezsiniz aşikar bir halde Rabbler edinmedikçe ki Resulullah s.a.v ümmetinin gizli şirk işleyeceklerini bildirmiştir buda maalesef bugün herkeste mevcut Allah c.c. bizi muhafaza etsin ve kendimizin içindeki Lat iUzza ve Menatları yıkmayı nasip etsin ve bizlere İttihat-ı İslam olmayı nasip etsin , elbette en güzel hüküm Allahın c.c. ve Resulünün s.a.v verdiği hükümlerdir....

Vesselam veddua
Alt 09 Şubat 2012, 10:26   Mesaj No:20
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:

Alıntı:
@MAVERA@ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bu yazıyı okyunca çok üzüldüm.şeytan bir kere insanın kanında dolaşmaya görsün,ondan sonra insanın başına türlü türlü işler açar.

sonrada insana batılı hak olarak gösterir. bziler okumak zorundayız çünkü kendi dinimiz hakkın da çok bilgisiz ve cahil bir haldeyiz. bazı müslümanlar şirki küfürü açıkca belli olan yazıları ortaya koydukları halde bazıinsanlarda siz kalbini açıp baktınızmı gibi basit saçma birsavunma yapıyorlar. adamların şirki küfürü aleniiken neden içini açıp baksınlarki.

onların şirkleri küfürleri içlerinde değilki hattaki dışlarına yansımış boğazlarından kitaplarına hayatlarına kadar dökülmüştür. ben bu cahil bilgisiz halimle bileanlayabiliyorken bazı insanlar okudukları halde nasıl bu kadar görmez oluyorlar anlamıyorum.

birde şu mantık çok ilginç ayetleriokuyorlar onların getirip bazı şahıslara nisbet ediyorlar diyor bacım.

bak bacım senin bazı kişiler dediğin zatlar o ayetlerden muaftırlar o ayetler onlara işlemez diye elinde bir ayetmi vardır. kamer34 hocam başka bir makalesinde yazmıştı ayetler kişileri değil sıfatları verir her kim şu şu işi yaparsa müslüman yada kafir olur der.

Allah ıslah etsin ne diye billirimki

İBRAHİM 52.

İşte bu (Kur’an), kendisiyle uyarılsınlar, Allah’ın ancak bir tek ilah olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri iyice düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara (gönderilmiş) bir bildiridir.

bunu söyleyen kuran inşallah düşünür ona göre öğüt alırız..

marsta adamgetirmek .fesübhanallah. bunada insanlar inanıyor sonra inanmayanlara nato kafa deniliyor. fesübhanallah.

asıl nato kafa kimlerdir rabbim daha iyi biliyor.

kamer hocadan allah razı olsun
Yorumumda üzülecek bir söz yok kendinizi heder etmeyin Üzülmeyin gerek yok acaba diyorum sizdemi formda nickini değiştirenlerdensiniz formda faal göremediğimiz birileri işlerine gelen konularda yorumlarda çıkıveriyolar farklı isimlerle yazdıklarınız okuduklarımız mükemmelde bizlere acıyan sizlerin yaşam tarzını merak ediyorum yazdıklarınız kadar 4 4 lük yaşayan ayetleri tam hayatlarına geçirmiş ve her nefeste yazdıklarınızı kılı kırk yaracasına yaşayanlardanmısınız ..sanki öyle yazmışsınız ki sizler müslüman alıntı yaptığınız şahsım gayri müslim ...Siz acımaya devam edin Allah c.c. şüpesiz kalpleri bilendir kardeşim

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: