Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tasavvuf-Tarikat

Konu Kimliği: Konu Sahibi Huseyin38,Açılış Tarihi:  29 Ocak 2016 (01:38), Konuya Son Cevap : 05 Şubat 2016 (17:41). Konuya 5 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen Esadullah
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 29 Ocak 2016, 01:38   Mesaj No:1
Durumu:Huseyin38 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 53069
Üyelik T.: 29 Ocak 2016
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Zikir

Zikir

İyi aksamlar bir sorum olacakti cvp ariyorum bir ruya gordum ardindan cezbeye kapildim ve bu cezbe 2 sene surdu ruyadan sonra allahi bulmaya koyuldum bir tarikat buldum zikirleri cekmeye basladim kalpde yanmalar basladi ilk zamanlarda sonra iki kasimin arasinda cekilme gibi baski gibi bir sey oldu sonra sirtimin ortasinda olmaya basladi namaz kilarken kuran okurken daha cok oluyor tarikati biraktim simdiki seyhlere maruzatini anlatamiyorsun bazen supheye dusuyorum acaba gercek seyhmi diye siyaset oluyor para toplaniyor luks arabalarla geziyorlar buda beni tarikattan sogutuyor 1 sene eksizsiz zikir yaptim sadece bunlar oldu sim iki kasimin arasinda baski cekilme gibi bisey oluyor bu nedir vede tarikatsiz bu yolda devam edilirmi

Konu Sahibi Huseyin38 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Zikir Tasavvuf-Tarikat Esadullah 5 1521 29 Ocak 2016 01:38

Alt 30 Ocak 2016, 18:33   Mesaj No:2
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: Zikir

tam olarak ne sorulmuş anlaşılamıyor? soru müphem olmaktan kurtarılırsa sorunun cevabını veririz inşallah.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 30 Ocak 2016, 23:03   Mesaj No:3
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

İki kaşımın ortasinda bir baskı bir cekilme gibi bir his oluyor naksibendiye devam eden ve boyle birseyle karsilasanlar varmi neden boyle oluyor malum girdigimiz takikatlarin seyhlerine soramiyoruz virdi aliyoruz gidiyor memleketine biz cekiyoruz 5 bin ruya goruyoruz veyahut bir hal oluyor kimseye soramiyoruz
Alt 30 Ocak 2016, 23:04   Mesaj No:4
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Ben ruhaniyetten bir seyhe baglanabilirmiyim. Veya ilgilenen sorularima yanit verebilecek naksibendi tarikati varmi onerebileceginiz
Alt 01 Şubat 2016, 07:14   Mesaj No:5
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Paylaşımcı Üyesi
tevhid_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:tevhid_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 19457
Üyelik T.: 19Haziran 2012
Arkadaşları:24
Memleket:Kubbetü`l–İslâm
Konular: 84
Beğenildi:146
Beğendi:141
Takdir Et:

İslâm tek yol.. fakat bazılarımız ona ulaşırken peygamber soyundan gelen şeyh ve seyyidleri birer vesile olarak görürüz. Bunun akâidini bilmeyenler sınırları aşıyor olabilir. Kişinin gönlü de bir tarikata bağlanmak isterse birilerine bu doğru olur mu, bana hangisine bağlanmam gerketiği konusunda yardımcı olur musun dememesi lazım. Sizin gönlünüz bilir.Çünkü tarikat gönül işi, sizin sorduğunuz kişi başka, gönlüde başkadır.Öncelik, aklı ölçüt almalıyız olsaydı, ruhaniyetiniz o şekle bürünmezdi.
Vesselâm
Alt 05 Şubat 2016, 17:41   Mesaj No:6
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Esselamu aleyküm Hüseyin kardeşim

Siz şeyhten tarikatten önce inşaallah Şeriata bağlanın deriz Şeriat olmadan Tasavvuf Tarikat hatta ibadet dai olmaz ...

Kuranın emir ve yasaklarını Sünneti hayatına bende etmemiş bir kul için bunlar yük olur ki zaten kendinizce sıkıntılar yaşamışsınız...İtikadi eksiklik insanı sadece oyalar Tarikattan önce Şeriat gelir.

İkincisi bir tarike bağlanmışsınız zikrini çekmişsiniz yada yolun gereksinimlerini yerine getirmişsiniz sonra bazı sebeplerden dolayı bırakmışsınız bundan gayrı arayışında olduğunuz şeyh mürşid size farklı birşey katmaz kaldıki elinizdeki size yetmemiş...

Yaşadığınız hale gelince Mürşidinize ulaşamamış olsanız bile bir vekil yada yetkili bir kişi sizi bilgilendirmiş olması lazım eğer sorduysanız tabi ...bu yaşadığınız şeyin izahını size yapmaları lazımdır. Bu çektiğiniz dersle alakalı bir hal ama onu söyleyebilirim size .Ayrıca Mürşide ulaşamamak onu kötülemeyi gerektirmez, Kendisi yoksa bir vekili yada bulunduğunuz yerde bir yetkili sizi aydınlatacak birisi illaki vardır. Ayrıca Rüya ve hal dediğiniz şeyler o kadarda önemli şeyler değil Tasavvuf hal ile rüya ile değil Şeriatla yaşanan bir yoldur...

Ayrıca insanları yok siyaset lüks araba diyede eleştirmek yersiz kusura bakmayın müslüman eşittir fakir demek değildir. Gidip sordunuzmu bunu nerden kazandın diye ?

Siz Allahı c.c. bulmak için bir yola çıkmışsınız madem Allahı c.c. Kendisinin Kitabında bir arayın ve bulmak istediğiniz Zatı bir tanıyın ondan sonra bulmanız daha kolay kardeşim inşaallah...

vesselam
tevhid_ beğendi.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: