Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Üyelerimize Ait Makaleler

Konu Kimliği: Konu Sahibi MERVE DEMİR,Açılış Tarihi:  02 Ekim 2012 (21:16), Konuya Son Cevap : 04 Ekim 2012 (11:22). Konuya 11 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 02 Ekim 2012, 21:16   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Avatar Otomotik
Durumu:MERVE DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5587
Üyelik T.: 05 Aralık 2008
Arkadaşları:14
Cinsiyet:
Memleket:İstanbul
Yaş:32
Mesaj: 2.537
Konular: 2038
Beğenildi:97
Beğendi:0
Takdirleri:62
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart İslamın kurtuluşu bilinçlenme ile mümkündür

İslamın kurtuluşu bilinçlenme ile mümkündür

Dininizi Pavlus'un dini haline getirmeyin.

İslam sadece camilerde kılınan namaz,

Allah ile kul arasındaki münacaat,

Kalpte saklı bir inanç değildir.

Kuranda bunun için inmemiştir. !

İslam'ı tek bir alana hapsetmek Allahın hükümlerine tezatlık teşkil eder.
Günümüz ideolojilerine göz atalım. Komünizm neden özellikle Hristiyanlıkla değil de İslamla mücadele eder? Çünkü Hristiyanlığın beşeri hayata kattığı hiçbir mana yoktur.Kiliseye gidilir dua edilir ayin yapılır ve oradan çıkıldığında manevi hayat bitmiş sanki farklı bir dünyaya, farklı bir hayata dönüş yapılmış olur.

Yani manasız, anlamsız inşasız, müdahalesiz bir din.

Ama islam öyle değildir. Kural koyucu, hayat düzenleyici, yaşama müdahale edici bir yönü vardır. İslamı güncelden soyutlamak, reel hayatla irtibatı koparmak İslamı benliğinden diskalifiye etmek demektir.

İslamı cami duvarlarına hapsetmeyin yoksa Hristiyanlıktan farkı olmaz!

Güncel hayatı incelediğimizde İslamın ikinci plana atılmasında kimlerin payı var? Kimler engelliyor dinin hayata müdahalesini?

Öncelikle iş kendini alim olarak tanıtan şahıslardan geçer. Onların birincil görevi İslam ile güncel yaşam arasına kurulmuş olan setleri ortadan kaldırmaktır. Bu setler kaldırılmadığı sürece İslam ya sadece Ramazan ayında tutulan oruçlardan ramazan şenliklerinden ibaret ya da ayda bir kaç gün kandilde edilen dualardan ibaret olur.
Ve karşımıza şuan olduğu gibi Ramazan ayında ortaya çıkan aylıkçı hocalar(!) yada showmenler çıkar.

Dışardan bakıldığında Karl marx'ın söylediği "din halk yığınlarının afyonudur." sözünün ne kadar isabetli bir söz olduğu hilafetin saltanata tebdilinden itibaren geçerliliğini korumakta.

Halkı uydurma sözlerle, Kuranla arasına mesafe koyar tarzda sohbetler gerçekleştiren bunun yanı sıra İmamlığı maaş alma yeri olarak telakki eden bu sistem dalkavuklarının en kısa sürede yine bu halk eliyle hadlerinin bildirilmesi gerekmektedir.

Bunun için en önemli görev ebeveynlere düşmekte.

Anne ve baba çocuklarına bilinçli eğitim verdiği takdirde M.İslamoğlu tabiri ile anne işe baba işe çocuk kreşe formülünden sıyrıldığı sürece hem insan kurtulur hem de İslam !

02.10.2012
__________________
İmanı olanın, imkanı tükenmez.
Alıntı ile Cevapla

Konu Sahibi MERVE DEMİR 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN ülke tv Canlı... Videolar/Slaytlar Abdulmelik 1 2255 23 Ağustos 2013 00:41
İran Emperyalizmi Üyelerimize Ait Makaleler Abdulmelik 6 2300 26 Ocak 2013 22:53
gerekli gereksiz bir şiir.. Üyelerimize Ait Makaleler MERVE DEMİR 0 2067 06 Aralık 2012 10:48
olmamış kayınbiradere mektup :) Komik Paylaşımlar Allahın kulu_ 10 4765 03 Kasım 2012 23:19
İslamın kurtuluşu bilinçlenme ile mümkündür Üyelerimize Ait Makaleler Esadullah 11 4055 02 Ekim 2012 21:16

Alt 03 Ekim 2012, 08:56   Mesaj No:2
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Mesaj: 2.155
Konular: 309
Beğenildi:163
Beğendi:15
Takdirleri:306
Takdir Et:
Standart Cevap: İslamın kurtuluşu bilinçlenme ile mümkündür

kişiler hayatları boyunca yaptıkları bazı filleriyle değil,Allahın hükümlerine karşı olan tavırlarıyla değerlendirilir islam dininde,

Yoksa camiya gidip Allaha kulluk yaptıktan,yarım saat sonra caminin dışında kime kulluk edildiğiylede ilgilenir islam..yani camide DİNİ[yaşama biçimini] Allaha,caminin dışındada Allaha has kılmak zorundadır ben müslümanım diyen kişi için,ve ben müslümanım demek ispatlanması gereken bi iddadır , taki yakin[ölüm] gelinceye kadar.

Din tekelleştirilip belli bi mercinin tahakkümüne bırakılınca,ve bu mercide LAİK DEMOKRATİK,ÖLÜLERİN TASARRUFUNUN İLKELERİNE BAĞLI KALMAK ZORUNDAYSA,vahiy yolunun tutulması ve vahiynin inşaasında insan yetiştirmek imkansızdanda zordur,başara bilene varsa takdire şayandır tabiki,yinede islam ile cahiliye içiçe olamaz,birbirinden ayırt edilip islamın apaydınlık yolunda koyulmadıkça,kabul ettim dedğin islamı yaşaman bile olanaksızdır,kısmı olarak camide yarım saat Allaha itaatın dışında,cami dışında tağuta ve cipte selam durur kişi....

Yaşadığımız zaman diliminde hayatın her alanıda tağuta itaat içerisinde geçmektedir,çünkü islam ile cahiliye tam olarak birbirinden ayırt edilmemiştir toplumun akil önderleriyiz diyenler tarafından,sanki iman ile küfür arası bi yol izlenmek istemekteler bu akil adamları,eee koyun misali meeeleyenlerede durmak yok yola devam,
__________________
önce yazdığım katılım yaptığım beğeni yaptığım paylaşımların arasında azda olsa kuran ve sünnete uygun olmayan düşünceler olabilir.Bunların bana sorulmadan dikkate alınmasından mesul değilim... ...
Alıntı ile Cevapla
Alt 03 Ekim 2012, 17:53   Mesaj No:3
Avatar Otomotik
Durumu:fetihcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20289
Üyelik T.: 15 Eylül 2012
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Mesaj: 32
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: İslamın kurtuluşu bilinçlenme ile mümkündür

Koyunlar kuzular MELEŞE DURSUNLARRRR......Adalet bugünde yarında herkese, hepimize lazım olacaktır.Akıl önderliğinde Bizi bize düşman yapanlar, toplumu ikiye bölüp bizden ve bizden olmayanlar diye ayıranlar gün gelirki hem topluma hemde ALLAH'a hesap verecekler.

Nisa 58: Allah size, mutlaka emanetleri ehli olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder. Allah size ne kadar güzel öğütler veriyor! Şüphesiz Allah her şeyi işitici, her şeyi görücüdür


Nisa 135: Ey iman edenler! Adaleti titizlikle ayakta tutan, kendini, ana-babanız ve akrabanız aleyhinde de olsa Allah için şahitlik eden kimseler olun. (Haklarında şahitlik ettikleriniz) zengin olsunlar, fakir olsunlar Allah onlara (sizden) daha yakındır. Hislerinize uyup adaletten sapmayın, (şahitliği) eğer, büker (doğru şahitlik etmez), yahut şahitlik etmekten kaçınırsanız (biliniz ki) Allah yaptıklarınızdan haberdardır.

Alıntı:
MERVE DEMİR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bunun için en önemli görev ebeveynlere düşmekte.

Anne ve baba çocuklarına bilinçli eğitim verdiği takdirde M.İslamoğlu tabiri ile anne işe baba işe çocuk kreşe formülünden sıyrıldığı sürece hem insan kurtulur hem de İslam !

02.10.2012
tabi ne güzel bir söylem..gerçekte uygulanabilirliği nasıl olmalıdır acaba?
Ev kiralarının tavan yaptığı
Elektrik,su, telefon ücretlerinin tavan yaptığı
Doğalgaz-Benzin ücretlerinin tavan yaptığı

Bunlar bir evin sabit giderleri birde yaşamsal ihtiyaçlar var;

yeme,içme,giyim, sağlık,eğitim giderleri....

şimdi böyle bir ülkede ANNE çalışmaz evde çocuk yetiştirir ise BABA'nın maaşı ne kadar olmalıdır?

asgari ücretle çalışanlar, günde 12 saat çalışıp asgari ücretin çok az üstünde ücret alanlar, işsizliğin kol gezdiği ülkede sigortasız çalıştırılıp işine gelirse denilen insanlar NE YAPSIN?
daha yazamadığım bir sürü sebeppp...
ondan sonra ( M.İslamoğlu) otur klavye başında öyle olmalı böyle olmalı de!!!...

NE KADAR ADİL BİR DÜZENDEYİZ!!!


Alıntı ile Cevapla
Alt 03 Ekim 2012, 21:27   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Cinsiyet:kadın
Memleket:sivas/istanbul/
Mesaj: 4.478
Konular: 536
Beğenildi:3147
Beğendi:4506
Takdirleri:12894
Takdir Et:
Standart Cevap: İslamın kurtuluşu bilinçlenme ile mümkündür

Alıntı:
MERVE DEMİR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Anne ve baba çocuklarına bilinçli eğitim verdiği takdirde M.İslamoğlu tabiri ile anne işe baba işe çocuk kreşe formülünden sıyrıldığı sürece hem insan kurtulur hem de İslam !

Geçenlerde okuduğum habere göre gelişmiş ülkelerde kadınların evlerini tercih ediyorlarmış.Avrupa birliği yetklilerisürekli kadın isithdamını bizden artırmamızı isterken kendileri evinde çocuğuna bakan kadınlara maaş bağlayarak kadınlarına evlerini cazip göstermeye çalışıyorlar. Bizim yetkililerimiz ise kadınların iş alanlarında yer almalarıyla övünüyorlar.Benım şahsi fikrim kadınlar hakkıyla anne ve eş olmuşlarmıda çalışmaya kalkıyorlar.

Çalışan kadınları gruplara ayırabiliriz.ihyaca binaen çalışan kadınlar vardır.Ağır hyt şartlarından dolayı bazı kadınlar istemsede çalışmak zorunda kalıyorlar . ya eşinin maaşı yetmemektedir,ya eşinden ayrılmışdır.dinimize göre kadın çalışmak zorunda değildir.babası abisi amcası yani hytta olan en yakın akrabası kadına bakmak zorundadır ama günümüz şartlarında bu çok zordur. İmkanı olan var olmayan var.asgari ücretle çalışan birisi evinin kirasını zor vermekdedir.yani yakınına bakması çok zor.

çalışmalrına ihtiyaç duydugumz kadınlar vardır bunlar''dr. kadın dogum dr.ebe hemşire öğretmenlik psikolog dini ilimler dalında çalışanlar.ilk akıma gelen bunlar.

Statü için çalışanlar: Ev hanımlığı sürekli küçümsendiği için bazı hanımlar çalışarak değer görme arzusu içine giriyorlar. Kadınlar kariyer yaparken çoğunlukla evlilikleri bitiyor. Toplum paralı, yalnız ve mutsuz kadınlarla dolu.

Ev işlerini ve çocuk bakmayı sevmeyip dışarıda çalışmayı daha rahat bulduğu için çalışanlarÇocuk bakıcıya, ev işleri de yardımcıya… Dışarıda çalışmak ev işlerinden ve çocuk bakmaktan daha kolay fakat hem dışarıda çalışıp hem de akşam gelip evde ev işleri, yemek, çocuk, eş bekliyorsa yardımcı yoksa bu durum kadın için cidden ağır bir yük tabii


Kocaya muhtaç olmamak için çalışanlar Kocadan para istemek zorunda kalmamak, daha rahat harcama yapmak için çalışan kadınlar da azınlıkta değil. Kadının çok cimri bir kocası varsa zaruri ihtiyaçlarını bile karşılamıyorsa zaruret vardır.

Can sıkıntısından çalışanlar Genellikle bekar ya da çocuksuz hanımlar can sıkıntısından çalışıyorlar. Maddi ihtiyacı olmayan hanımlar can sıkıntısından çalışmak yerine dini ve sosyal alanlarda Allah rızası için hizmet etseler daha karlı olur. ahrete yatırım yapmış olurlar.


Dinimiz kadının çalışmasını yasaklamamış.ÇALIŞMAK ZORUNDA OLAN HANIMLARmümkünse evde el işi, pasta, börek, mantı gibi işler, ya da internet üzerinden evden çalışma şeklinde bir çalışma şeklini tercih etmeleri pek çok açıdan dışarıda çalışmalarından daha hayırlı olur, diye düşünüyorum. Çünkü dışarıda çalışan hanımların kazançlarının çoğu kreşe, giyim kuşama gidiyor. Hele uygun olmayan ortamlarda çalışıyorlarsa ...Birde çalışan hanımlar eşlerine ve çocuklarına karşı tahammulsüz oluyorlar.Çocuk annesine bir şey sormaya korkar koca bir, iki susar üçüncüye patırdı kopar .Hanımlar eğer mecburlukdan çalışmak zorunda iseniz sözüm yok.. yok keyfiyetten çalışıyorsanız.yazık ediyorsunuz evliliğinize çocuklarınıza hayatın geri dönüşü yoktur değilmi...Heleki çocuklarını bakıcıya bırakan anneler çocugunuzu nasıl birine teslim ediyorsunuz. Hem unutmayın siz başkalarının arsalarında binalar inşa ederken başkalrı sizin arsalarınızı parselliyebilir...sanırım sayın M.İSLAMOĞLU bundan bahsediyor yazının sonundaki cümlede...Selametle
__________________
Birbirimize Fikirlerimiz uyuşmasa bile İNSAN olduğumuz için SAYGI duymamız lazım...

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alıntı ile Cevapla
Alt 03 Ekim 2012, 21:32   Mesaj No:5
Medineweb Site Yöneticisi
Abdulmelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Abdulmelik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Cinsiyet:Erkek
Memleket:Bitlis
Yaş:47
Mesaj: 2.842
Konular: 337
Beğenildi:892
Beğendi:190
Takdirleri:3173
Takdir Et:
Standart Cevap: İslamın kurtuluşu bilinçlenme ile mümkündür

başlık biraz proplemli gibi..islamın kurtluşu nedir merve?
içerik gayet sorunlarımızın-eksikliklerimizin ana başlıkları ile doludur.çözüm adresi ise "ey iman edenler iman ediniz" ayetinin ince ve manidar ihtarına kulak vermekle mümkün olacaktır.
oysaki biz hep sorunları sayıyoruz çözüm önerende yok veya yanlış teşhise yanlış tedavi uyguluyoruz.yıllar önce siyonist kamarasında,konuk papazın şu cümlesine kulak verelim ve düşünelim.şöyle diyordu şeytan ;"şu elimde gördüğünüz kuranı müslümanların elinden almadıkça,onları kullanmanız,sömürmeniz,köle edinmeniz,piyasanıza malzeme yapmanız,umumhanelerinize sermaye yapmanız imkansızdır."
kendimize soralım şimdi!
Kuran hayatımızın neresinde?
Kuran varmıdır?
Kuran içeriğinden bilgimiz bilincimiz ne kadar?
cevabı İrfan Hocanın vermiş olduğu bir makalede;
"Müslüman gençler ve anneleri fal,burç,moda ....."
__________________

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alıntı ile Cevapla
Alt 03 Ekim 2012, 21:42   Mesaj No:6
Medineweb Site Yöneticisi
Abdulmelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Abdulmelik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Cinsiyet:Erkek
Memleket:Bitlis
Yaş:47
Mesaj: 2.842
Konular: 337
Beğenildi:892
Beğendi:190
Takdirleri:3173
Takdir Et:
Standart Cevap: İslamın kurtuluşu bilinçlenme ile mümkündür

esma hanım,
islamda kadın çalışmak zorunda değil,koca bakmak zorunda.bakmayan kocaya koca denilmez başka bir şey derler..
muamelatlarımızı islama göre düzenlersek ve sorunlarımızı islama göre çözersek ortada ne sorun kalır nede çıkmazlar.
pazarda karşılaştığımız kızı eş edinsek,otobuste gördüğümüz yakışıklıyı koca edinsek ve islamdan çözüm istersek.
islamın cevabını merak ediyormusun?
hadi ordan der sanırım
__________________

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alıntı ile Cevapla
Alt 03 Ekim 2012, 21:51   Mesaj No:7
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Mesaj: 2.155
Konular: 309
Beğenildi:163
Beğendi:15
Takdirleri:306
Takdir Et:
Standart Cevap: İslamın kurtuluşu bilinçlenme ile mümkündür

Abdulmelik abi,kadınlar nasıl özgür olcek paraları olmayınca,,,
__________________
önce yazdığım katılım yaptığım beğeni yaptığım paylaşımların arasında azda olsa kuran ve sünnete uygun olmayan düşünceler olabilir.Bunların bana sorulmadan dikkate alınmasından mesul değilim... ...
Alıntı ile Cevapla
Alt 04 Ekim 2012, 09:43   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
Avatar Otomotik
Durumu:MERVE DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5587
Üyelik T.: 05 Aralık 2008
Arkadaşları:14
Cinsiyet:
Memleket:İstanbul
Yaş:32
Mesaj: 2.537
Konular: 2038
Beğenildi:97
Beğendi:0
Takdirleri:62
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: İslamın kurtuluşu bilinçlenme ile mümkündür

Hayret bilinmez'e katılıyorum.
Fetihcan senin bu söyleminin sosyalistlerin söyleminden farkı yok. Biraz İslami bakalım.
Esma abla eyvallah.
Muhsin Hocam şimdi koskoca yazıda başlığa mı taktınız teneffüs ederim.
İslamı bilinçsiz biçimde uygulayanlar sözüm ona islamı temsil edenler akıl fonksiyonunu devre dışı bırakırlar. mesela la bazı tarikatlar, cemaatler, fraksiyonlar bu konuda bayağı meziyetli bunların eylemlerini İslam olarak telakki edebilir miyiz? Dışardan bakıldığında bunlar gayri müslimlere, seküler bir hayat yaşayanlara İslamın emir ve yasakları olarak görünüyor buna dikkat çekmek için o başlığı kullanma gereği hissettim arz ederim.
__________________
İmanı olanın, imkanı tükenmez.
Alıntı ile Cevapla
Alt 04 Ekim 2012, 10:26   Mesaj No:9
Avatar Otomotik
Durumu:fetihcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20289
Üyelik T.: 15 Eylül 2012
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Mesaj: 32
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: İslamın kurtuluşu bilinçlenme ile mümkündür

Alıntı:
MERVE DEMİR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hayret bilinmez'e katılıyorum.
Fetihcan senin bu söyleminin sosyalistlerin söyleminden farkı yok. Biraz İslami bakalım.

Nasıl bakılırsa bakılsın
Yazdıklarım gerçek dışımı?
İçinde bulunulan durum bu değilmi?
İslami bakılınca DURUM DEĞİŞİYOR MU?

Toplumun genel çoğunluğunun aldığı ücret, fakirlik sınırının da altında iken Yaşanılanları sorgulamayan bir toplum olmakla neyi çözümleyeceğiz?

Durum bu haldeyken YOK ŞÖYLE SÖYLEM YOK BÖYLE SÖYLEM demek İLE NEYİ ÇÖZÜMLÜYORUZ?
HiÇBİRŞEYİİİ...
Gerçi burada yazmaklada bir şeyi çözümlemiyoruz lakin açılan konunun amacına ulaşması için en azından yazılan gerçeklere hak vermek sanırım çözümün bir nebzede olsa parçası olmak demektir.

Alıntı:
MERVE DEMİR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

"Artık insanlarımızda bilinçli, çünkü herkesin isteği, onurlu bir biçimde yaşama şansı verilmesi ve bununda demokratik hukuk devleti eliyle olması.."


06.02.2010
MERVE DEMİR
bak başka bir yazında ne demişsin?
ONURLU bir yaşam dan kasıt nedir? sence onurlu yaşamın içine neler girmektedir?
Alıntı ile Cevapla
Alt 04 Ekim 2012, 10:35   Mesaj No:10
Medineweb Emekdarı
Avatar Otomotik
Durumu:MERVE DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5587
Üyelik T.: 05 Aralık 2008
Arkadaşları:14
Cinsiyet:
Memleket:İstanbul
Yaş:32
Mesaj: 2.537
Konular: 2038
Beğenildi:97
Beğendi:0
Takdirleri:62
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: İslamın kurtuluşu bilinçlenme ile mümkündür

Nedir bu sefahat yaşam sevdası?
Resullah çok mu zengin, müreffeh bir yaşam sürdürmüştü?
Ebuzer ebuzer deniliyor söylemde mi kalıyor?
__________________
İmanı olanın, imkanı tükenmez.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Benzer Konular
Konu Başlıkları Konuyu Başlatan

Medineweb Ana Kategoriler

Cevaplar Son Mesajlar
İslamın Bereketi EcelBekcisi Hadis-i Şerif 1 09 Temmuz 2014 13:44
İslamın Temizliğe Bakışa Nasıldır? FECR İlmihal Bölümü 1 09 Temmuz 2014 13:43
En Büyük Mutluluk Kuran'a Dönüşle Mümkündür / Mevlüt Hönül Mevlüt HÖNÜL Üyelerimize Ait Makaleler 0 28 Mayıs 2012 02:39
İran Hukuku (İslamın Doğuşu Esnasında) KuM TaNeSi İslam/Dinler/Mezhepler 0 05 Mart 2009 10:58
İslamın başlangıcı tevhit06 İslam/Dinler/Mezhepler 0 23 Ocak 2009 05:46

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.
     

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb   Medineweb   Medineweb   Medineweb   www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291