Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Videolar/Slaytlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  09 Ocak 2012 (13:28), Konuya Son Cevap : 09 Ocak 2012 (15:55). Konuya 6 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 09 Ocak 2012, 13:28   Mesaj No:1
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Nakşi bendi gerçeği

Nakşi bendi gerçeği

[YT]jhhEPb8DOvI[/YT]

Konu Sahibi bilinmez 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
ELFAZI KÜFÜR Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 2 591 29 Ağustos 2021 22:16
BiR SORU Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 19 5761 19 Aralık 2018 22:11
SiZCE HANGİSİ MÜSLÜMAN Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1012 18 Aralık 2018 21:55
ALLAH A iMAN NASIL OLUR.. Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1141 27 Ekim 2018 21:27
HELVADAN KANUNLAR ve TEKFİR Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1143 03 Ekim 2018 20:57

Alt 09 Ocak 2012, 13:34   Mesaj No:2
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Nakşi bendi gerçeği

[YT]Th2N1sFf17U[/YT]
Alt 09 Ocak 2012, 14:30   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Bu adam daha evvel şeyhlik makamında idi

Yanlış değilsem ferit aydın olsa gerek

Yani bu zat daha evvel kutsanan nakşi bendi şehlerinden biri

Uzun yıllar önce bir kitabını okumuştum çok samami itirafları vardı.
Alt 09 Ocak 2012, 15:31   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Ferit Aydının anlattığı zikir dersini dinleyince çok güldüm gerçekten ayrıca zikirden sonraki bu ateşler falan da Nakşibendilikle hiç alakası olmayan bir şey ve kurbağalardan temin edilen maddeler falan maşaallah stand up yapmış yani...

Bir videosunda da A"llah Allah diye zikir bidattır" diye Kurana tamamen ters bir ifade kullanmıştıki şaştım kaldım açıkcası...Kuranın emrine nasıl bidat denir?

Bakın sevgili dostlar Tasavvuf sadece Nakşibendilik demek değildir, burada Nakşibendilik diye başlamış ve Nakşi yolunda alakasız olan durumları izah etmiş, Eğer Nakşibendi Tarikatında bu ikinci videoda anlattığı olaylar olsaydı yani bunu bana dikta etselerdi VALLAHİDE BİLLAHİDE TİLLAHİDE bir dakka durmaz ve arkamı dönerdim yok böyle birşey ya

Evet zikir dersi vardır biz ona Vird deriz bu derste Allah Lafzı ile zikredilir buda zaten Kuranda açık açık bildirilmiştir.Allah kendisi buyurmamışmı "İster Allah deyin ister Rahman deyin" diye, Efendimiz s.a.v buyurmamışmı "yeryüzünde Allah Allah denildikçe kıyaet kopmayacaktır" diye ...

Az biraz keşke bizlere kulak verseniz Tasavvuf İslamda Güzel Ahlakı temsil eden bir yoldur ama asla bir din değildir.Nasılki Fıkıh Hükümleri açıklar Ve ümmeti yönlendirirse Tasavvufta kişiye Güzel Ahlak öğretir.

vesselam
Alt 09 Ocak 2012, 15:41   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Bakın sevgili dostlar Tasavvuf sadece Nakşibendilik demek değildir, burada Nakşibendilik diye başlamış ve Nakşi yolunda alakasız olan durumları izah etmiş, Eğer Nakşibendi Tarikatında bu ikinci videoda anlattığı olaylar olsaydı yani bunu bana dikta etselerdi VALLAHİDE BİLLAHİDE TİLLAHİDE bir dakka durmaz ve arkamı dönerdim yok böyle birşey ya

Esadullah bey ben daha evvelde söyledim siz ya tasavvufu bilmiyorsunuz yada tasavvufçu değilsiniz

Bu zat kendisi o şeyhlerden biri idi kendi tarikatını bilmezmi?
Alt 09 Ocak 2012, 15:45   Mesaj No:6
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Az biraz keşke bizlere kulak verseniz Tasavvuf İslamda Güzel Ahlakı temsil eden bir yoldur ama asla bir din değildir.Nasılki Fıkıh Hükümleri açıklar Ve ümmeti yönlendirirse Tasavvufta kişiye Güzel Ahlak öğretir.
alıntı

Esadullah bey o halde dinin tarifini yaparmısınız bakalım tasavvuf islam dışında bir dinmidir? değilmidir? hep birlikte görelim inşAllah.....
Alt 09 Ocak 2012, 15:55   Mesaj No:7
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Alıntı:
kamer34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Esadullah bey ben daha evvelde söyledim siz ya tasavvufu bilmiyorsunuz yada tasavvufçu değilsiniz

Bu zat kendisi o şeyhlerden biri idi kendi tarikatını bilmezmi?
Neden ısrar ediyorsunuz sevgili kardeşim dinledinizmi ne konuştuğunu Allah Razı olsun Nakşibendilik diyor yok zikirden sonra ateşler, yok vücuda sürülen maddeler ve bunu yapanlarından rufai olduklarını söylüyor, Tasavvufu bilmiyorum evet çünki o kadar büyük bir ummanki bildim dedikçe bilmediklerin ardı ardına geliyorda Allah Azze ve Celle nin o sonsuz Saltanatında kayboluyorsun...

Bu zat şeyh falan değil kardeşim yani bir Mürşid değil bu zatın Ailesinde Halifelik yani İrşad yetkisi olanlar var bu zatta bu ailenin ferdi ve eğtim almış bir üyesi hangi şeyhmiş bu adam ?

Yani size beklediğiniz bir davranış sergilemediğim içinmi beni Tasavvufçu değilsin diye nitelendiriyorsunuz anlamadım, Elbette sizin yada size lanse ettirilen ve Tasavvufla alakası olmayan görüşleri sergilemediğim için bu söyleviniz anlıyorum, Eğer ben deseydim bende ateş basıyorum, bende kendimden geçiyorum, bende görünmeyen alemlerde geziyorum o zaman kötü insanmı olacaktım ,

Tasavvufu size burda defalarca yazdım ama bunu görmediniz bile tekrar yazayım Allah Rızası için ,

Tasavvuf Kuran ve Sünnet çizgisinde İslamı yaşamak ve bu yaşantıyı Muhammedi Ahlak (Güzel Ahlak) ile süslemektir.Tasavvuf kişiyi hem madden ve manan olgunlaştıran kişiye Kulluğu tattıran, ALLAH c.c. tan başka ilah olmadığını Şer-i ölçülerde öğreten bir yoldur.Özü İslamdır , yolu İslamdır amacı ise La İlaha İllallah demeyi öğretmektir.....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)