Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Videolar/Slaytlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi enderhafızım,Açılış Tarihi:  11 Ocak 2013 (01:52), Konuya Son Cevap : 11 Ocak 2013 (09:41). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen muallime
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 11 Ocak 2013, 01:52   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
enderhafızım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:enderhafızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5879
Üyelik T.: 28 Aralık 2008
Arkadaşları:32
Memleket:İst
Konular: 1383
Beğenildi:166
Beğendi:17
Takdirleri:216
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
evtx 1. Soruda Elenen Üniversitelilere Ders Oldu..

1. Soruda Elenen Üniversitelilere Ders Oldu..

1. Soruda Elenen Üniversitelilere Ders Oldu..Yarışmaya damga vuran pazarcı teyze..

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Konu Sahibi enderhafızım 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
En Pratik Sağlık Bilgileri Pratik / Faydalı Bilgiler enderhafızım 0 67 14 Ekim 2023 13:10
Kur'an Güzel Konuşun Diyor, Konuşuyor... Serbest Kürsü su damlası 3 2308 24 Kasım 2016 14:16
Geeflow - Diriliş (15 Temmuz Darbe Rap Şarkısı) İlahiler/Ezgiler enderhafızım 0 1910 23 Kasım 2016 12:06
Otuz Kuş & Dursun Ali Erzincanlı (Şehit Ömer... İlahiler/Ezgiler Esma_Nur 1 2661 23 Kasım 2016 11:44
15 Temmuz Demokrasi Marşı (İndir) İlahiler/Ezgiler enderhafızım 0 2207 23 Kasım 2016 11:10

Alt 11 Ocak 2013, 09:01   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:
Standart Cevap: 1. Soruda Elenen Üniversitelilere Ders Oldu..

Niye teyze! O Ümmiye Gürbüz

Dün, sabahın altısında vidyo haber üzerinden karşılaştım onunla. Kızımı uyandırmadan önce, bakalım 'Vali Amca'mızın okullarla ilgili son kararı ne olmuş diye internete girdiğimde çıktı karşıma.
Edremit'in Hamamlı köyünde yaşayan, ürettiklerini haftada bir Erdek pazarına getirerek, elektrik teknisyeni oğlu ve bir kızı ile yaşayan kocasından ayrılmış huzurlu bir kadın Ümmiye Gürbüz.
Huzuru, üreten insan huzuru.
Ürettikleri: 'Sebze ekiyorum. Tavuklarımın yumurtasını götürüyorum pazara, mantı, turşu, salça yapıyorum .'
Kenan Işık ne kadar kazanıyorsunuz diye soruyor
'Otuz en fazla 100' diyor.
Şaşırıyor Kenan Işık 'Bir de sermayesi var değil mi?' diyor.
'Dağlardan ot da topluyorum onun sermayesi yok' diyor.
Kenan Işık anlıyor mu? Sanmıyorum. Ekrandaki binlerce kişi de Kenan Işık'ın tarafında.
Nereden çıkarıyorum öyle olduğunu?
Çünkü Ümmiye Gürbüz okur-yazar kimliği ile, kelimenin gerçek anlamı ile meşgul ve huzurlu bir özne iken, taş kafaların çoğunluğu teyze diye manşet attı.
Teyzenizin dışında teyze diye kime diyorsunuz sorun kendinize!
Şalvarıyla geldiği için mi teyzeniz oldu?
Lise mezunu Ümmiye Gürbüz. Gorki'nin Ana'sını sekiz yaşında okumuş haliyle mi teyzeniz?
Kitaplarını okuma alışkanlığı sağlamak üzere emanet verişi ile mi teyzeniz?
Hadi söyleyin bakalım kaçınızın teyzesi Ümmüye Gürbüz'e pek benziyor da, candan kabullenişle ona teyze diyorsunuz.
Teyzeniz öyle mi?
Mayo ile sahne performansı gösteren süper starınızdan yirmi yaş küçük teyze dediğiniz Ümmiye Gürbüz.
Dünyanın, Türkiye'nin, yok yok mahallemin en güzel kadınıyım diye gerim gerim gerilen Hülyanız'dan bile iki yaş küçük.
Küçük kız çocuğu muamelesi yapıp Sezen aşağı Sezen yukarı diye uğruna cümleler kurduğunuz Sezen Aksu'dan beş altı yaş küçük.
Pazarcı teyze öyle mi?
Hayır, pazarcı teyze değil! Adını ve soyadını ezberleyin.O ÜMMİYE GÜRBÜZ!.
Hayatını alnının teri ile sürdüren insanlara saygı duymayı öğrenin artık! Helalinden kazanılmış lokma ile hayata dâhil olmanın getirdiği coşkunun ve aynı zamanda huzurun öznesi olarak zihinlerinize kazıyın ÜMMİYE GÜRBÜZ'ü.
Üniversite hocalarının, üniversite mezunlarının, üniversite öğrencilerinin ilk soruda elendiği yarışmada; parayı kaçırdığı için değil, bilemediği için üzülen, bilgi edinmeyi hayatın en büyük zenginliği sayan Ümmiye Gürbüz'e biz ne zaman rastladık?
Fareler ve İnsanlar'ın, Şeker Portakalı'nın yasaklanmaya kalkışıldığı hafta içinde rastladık.
Okuma alışkanlığı olmadığı için, çocuklarımızı didaktik kitaplarla eğiteceğini sanan öğretmenlerin haberlerini henüz üzerimizden atamamışken rastladık.
Kitap okumaya hiç vakti olmayan insanların; şehirleri, okulları, kitapları (yazan ama hiç okumayan yazarları ne yapacağız?) işgal ettiği bir zamanda dağda bayırda kitap okuyan Ümmiye Gürbüz'e rastladık.
Korkum şudur ki, Ümmiye Gürbüz ekranlara çıkarılıp tüketilmeye kalkılacak.
Dengesini kaybetmesinden, hayatının bütünlüğünün parçalanmasından endişeliyim.
Her kültürün bir dengesi her hayatın kendine özgü bir mahremiyeti vardır.Lütfen tüketim çarklarının içine dâhil etmeye kalkmayın onun huzurlu ve meşgul ve asla iki günü birbirine denk olmayan hayatını…

Fatma Barbarosoğlu
Mihrinaz beğendi.

Alt 11 Ocak 2013, 09:36   Mesaj No:3
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Nesli_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Nesli_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20510
Üyelik T.: 01 Ekim 2012
Arkadaşları:24
Konular: 166
Beğenildi:76
Beğendi:1
Takdirleri:187
Takdir Et:

Maalesef ülkemizdeki insanlar bazen insanları takdir edeyim derken maalesef aşağılayıcı bir dil kullanır.Süslü giysiler şaşaalı kıyafetler giymeden tv ye çıkan insanlara arfika yerlisi muamelesi yaparlar.sonuç itibariyle o kendisini çok iyi yetiştirmiş bir lise mezunu ayrıca günümüz üniv.mezunlarını bilgisiyle dövecek tarzda,zaten doğru ve hızlı bir şekilde verdiği cevaplarlada zihni bulanık insanların yüzüne tokat oldu bence
Alt 11 Ocak 2013, 09:41   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

ben de burdaki videoya baktım ümmiye gürbüzü ben de takdir ettim

tek başına evin yükünü omuzlarını alıp haftalık kazandığı az paraya allaha hamd ediyor

bence herkese ders

bolluk içinde yok yok diye ağlayan insanlara da ders

üniversite okuyan cahillere de büyük bir ders (istisnalar hariç)

kenan ışık hal hareket ve konuşmalarıyla çok kibar ve olumlu bir insan

çok güzel şekilde kadını takdir etti

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: