Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Duyurular/Öneriler/Şikayetler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medine-web,Açılış Tarihi:  16 Kasım 2013 (00:09), Konuya Son Cevap : 17 Kasım 2013 (11:02). Konuya 10 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 16 Kasım 2013, 00:09   Mesaj No:1
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1160
Beğendi:331
Takdirleri:7457
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Kuran ve Sünnet Kürsüsü Hakkında Bilgilendirme

Kuran ve Sünnet Kürsüsü Hakkında Bilgilendirme

Değerli Medineweb Ailesi,
Sitemizin müslümanlara hizmet amacında olduğu kuşkusuz.Üyelerimizin ilmi/fıkhi/itikadi sorularına doyurucu/sahih ve sağlıklı cevap verilmesi için bir uygulama başlatmıştık.
bu anlamda İslamın iki kaynağı olan Kuran ve Sünnet kürsüsü için alanında yetişmiş,kaynağa/bürhana/dellile dayalı cevap verebilecek Hocalarımızı görevlendirmiştik.

Hemen şunun altını çizelim ki,haklı olarak şu sorunun cevabını verelim ki,kafalarda soru işareti kalmasın.şu soru sorulabilir.Kuran ve sünnet farklı mı ki? neden aynı kürsü değilde iki ayrı kürsü?

bu haklı soruya şu cevap verilebilir.Kuranı ahkam ve muteşabih ayetlerden yola çıkarak,ahkam ayetler dahil sünnetin izahına muhtaçtır.Yani kuranın canlı uygulayıcısı Hz Muhammed'in(sav) sünneti kuran emrine göre zorunludur.
sorulacak soruların bazıları direk kuran ile doyurucu cevap verilebilirken,furuu(detay) konusunda anlaşılması uygulanabirlik olması için sünnet zorunludur.

Alanında yetişmiş ehil olduğunu düşündüğümüz,Değerli Hocamız ve yazarımız FECR( İrfan Keser)'i Kuran Kürsüsü olarak görevlendirmiştik.

Kendisi Allah rızası için bu konuda elinden gelen gayreti göstermiş,sorulan sorulara emekler vererek doyurucu cevaplar vermiş,halen devam etmektedir.bizi kırmayan bu görevi yıllardır üstlenen Hocamızın Allah ecrını arttırsın.

Yine Merhum Abdulhamid Hocamızı sünnet kürsüsü olarak görevlendirmiştik.hocamız 24 şubat 2011 tarihinde Hakkın rahmetine kavuşmuştur.Rabbim kendisine rahmet eylesin bizide onuda affeylesin.
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

o günden bu yana üyelerimizin ibadet muamelat itikad gibi sorularına sünnet alanında sağlıklı/sahih cevap verecek biri olmadığından(yada biz bulamadığımızdan) şimdiye dek boş olan Sünnet Kürsüsünü yürüteceğine ve bu alanı dolduracağına inandığımız,aynı zamanda eğitimci olan yazarımız Bedia Özdemir Tokel(muallime) hocamızı,Bu görevi Allah rızası için üstleneceğine,bizi kırmıyacağını umit ederek kendisini uygun görüyoruz.

Saygılar..

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.

Konu Sahibi Medine-web 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Mustafa İslamoğlu Sözler Medineweb.net Videolar Mihrinaz 2 190 30 Nisan 2023 16:51
Şirk Hakkında Kuran Ne Diyor? Medineweb.net Videolar Medine-web 0 148 29 Nisan 2023 18:52
DÜNYA KABE'NİN NERESİNDE Hacc-Umre-Kurban Medine-web 0 924 27 Nisan 2020 21:40
T.B.Teknolojileri-2 Vize Konuları Ozet(2017) Temel Bilgi Teknolojileri 2 Medine-web 3 2585 06 Ekim 2017 20:31

Alt 16 Kasım 2013, 00:51   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:
Standart Cevap: Kuran ve Sünnet Kürsüsü Hakkında Bilgilendirme

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Değerli Medineweb Ailesi,
Sitemizin müslümanlara hizmet amacında olduğu kuşkusuz.Üyelerimizin ilmi/fıkhi/itikadi sorularına doyurucu/sahih ve sağlıklı cevap verilmesi için bir uygulama başlatmıştık.
bu anlamda İslamın iki kaynağı olan Kuran ve Sünnet kürsüsü için alanında yetişmiş,kaynağa/bürhana/dellile dayalı cevap verebilecek Hocalarımızı görevlendirmiştik.
Hemen şunun altını çizelim ki,haklı olarak şu sorunun cevabını verelim ki,kafalarda soru işareti kalmasın.şu soru sorulabilir.Kuran ve sünnet farklı mı ki? neden aynı kürsü değilde iki ayrı kürsü? bu haklı soruya şu cevap verilebilir.Kuranı ahkam ve muteşabih ayetlerden yola çıkarak,ahkam ayetler dahil sünnetin izahına muhtaçtır.Yani kuranın canlı uygulayıcısı Hz Muhammed'in(sav) sünnetidir.sorulacak soruların bazıları direk kuran ile doyurucu cevap verilebilirken,furuu(detay) konusunda anlaşılması uygulanabirlik olması için sünnet zorunludur.
Alanında yetişmiş ehil olduğunu düşündüğümüz,Değerli Hocamız ve yazarımız FECR( İrfan Keser)'i Kuran Kürsüsü olarak görevlendirmiştik.Kendisi Allah rızası için bu konuda elinden gelen gayreti göstermiş,sorulan sorulara emekler vererek doyurucu cevaplar vermiş,halen devam etmektedir.bizi kırmayan bu görevi yıllardır üstlenen Hocamızın Allah ecrını arttırsın.
Yine Merhum Abdulhamid Hocamızı sünnet kürsüsü olarak görevlendirmiştik.hocamız 24 şubat 2011 tarihinde Hakkın rahmetine kavuşmuştur.Rabbim kendisine rahmet eylesin bizide onuda affeylesin.
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

o günden bu yana üyelerimizin ibadet muamelat itikad gibi sorularına sünnet alanında sağlıklı/sahih cevap verecek biri olmadığından(yada biz bulamadığımızdan) şimdiye dek boş olan Sünnet Kürsüsünü yürüteceğine ve bu alanı dolduracağına inandığımız,aynı zamanda eğitimci olan yazarımız Bedia Özdemir Tokel(muallime) hocamızı,Bu görevi Allah rızası için üstleneceğine,bizi kırmıyacağını umit ederek kendisini uygun görüyoruz.

Saygılar..
Üç aylık ,Avusturya İslam Enstitüsü Fıkıh Hocalığı görevinden hemen sonra, bu çok sorumluluk gerektiren görevin de bana verilmesi beni hem onurlandırdı. Hem de omuzlarımıza ağır bir yük bindirdi.
İnşaallah benim yapacağım şey alimlerimizin fetvalarını buraya aktarmak olacaktır.Site hocalarımızın da yardımları doğrultusunda ,yanlışlarımda uyarılmak şartıyla İnşallah diyelim.

Alt 16 Kasım 2013, 11:03   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Üç aylık ,Avusturya İslam Enstitüsü Fıkıh Hocalığı görevinden hemen sonra, bu çok sorumluluk gerektiren görevin de bana verilmesi beni hem onurlandırdı. Hem de omuzlarımıza ağır bir yük bindirdi.
İnşaallah benim yapacağım şey alimlerimizin fetvalarını buraya aktarmak olacaktır.Site hocalarımızın da yardımları doğrultusunda ,yanlışlarımda uyarılmak şartıyla İnşallah diyelim.
Allah hayırlı uğurlu etsin daha evvelki uyarıyı sanırım görmedik, hakkınızı helal edin lütfen çünki bazı konulara cevaplar verdik haberimiz olmadan bu konuyla karşılaşana kadar. Allah c.c. yar ve yardımcınız olsun, vesselam
Alt 16 Kasım 2013, 11:04   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4494
Beğendi:6074
Takdirleri:23787
Takdir Et:

Alıntı:
Bizi kırmayıp kabul ettiğiniz için asıl siz bizi onure ettiniz...Sahip olduğunuz donanım ve deneyimleriniz'den dolayı bu görevin sizin için ağır olacağını düşünmüyoruzRABBİM her iki cihanda yar ve yardımcınız olsun...

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 16 Kasım 2013, 11:17   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Beğendi:0
Takdirleri:62
Takdir Et:

Hayırlı olsun muallime abla. Hakkıyla ifa edeceğinizden eminim
Alt 16 Kasım 2013, 17:46   Mesaj No:6
Medineweb Kıdemli Üyesi
serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:serpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 43
Üyelik T.: 03 Temmuz 2007
Arkadaşları:2
Konular: 35
Beğenildi:16
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
Sünnet Kürsüsü ağır bir sorumluluk tabii.birileri üstlenmesi gerekir.sağdan soldan devşirme cevaplar yerine Allah islam'ının sesi olacak cevap şarttır.Abdulhamid hocayı hatırlıyorum.Allah kendisine Rahmet etsin.Bu görevin ehli olduğunuzu hakkı ile yapacağınıza inanıyorum.Medineweb'e Hayırlı olmasını diliyorum.Site yöneticisinin bu güzel kararını ve görevinizi Tebrik ediyorum

Alıntı:
Esadullah Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Allah hayırlı uğurlu etsin daha evvelki uyarıyı sanırım görmedik, hakkınızı helal edin lütfen çünki bazı konulara cevaplar verdik haberimiz olmadan bu konuyla karşılaşana kadar. Allah c.c. yar ve yardımcınız olsun, vesselam
Hocam cevap vermek işim olmasada ukalalık yapmadan durmadım yıllardır buradayım.anladığım kadarı ile her kes konulara yorum yapmak ve sorulara cevap vermek hakkına sahiptir.Yönetimin bir kısıtlamasına rast gelmedim.Sitenin bu uygulamasının amacı,kürsü görevlisinin olası hataları,kafa karışıklıkları,muğlakları
düzeltmek,doğrusunu kaynak belirterek son noktayı koymak.yetkili görevlinin cevapları medineweb sitesi adına cevaplamak.örneğin sanal alemdeki islami sitelerde paylaşım yapıldığında,filan sitede şöyle diyor gibi alıntılar yaparak siteyı kaynak gösteriyorlar ya.işte Kuran ve Sünnet Kürsüsü görevlilerinin vereceği cevap Medineweb sitesinin (deyım yerinde ise) resmi görüşüdür.
Alt 16 Kasım 2013, 22:29   Mesaj No:7
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:

Alıntı:
Esadullah Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Daha evvelki uyarıdan haberim yok, prosedür nedir onu da bilmiyorum. Hatalarımızda yardımlarınızı talep ederiz. Dualarınız için Allah Razı olsun..

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bizi kırmayıp kabul ettiğiniz için asıl siz bizi onure ettiniz...Sahip olduğunuz donanım ve deneyimleriniz'den dolayı bu görevin sizin için ağır olacağını düşünmüyoruzRABBİM her iki cihanda yar ve yardımcınız olsun...

Alıntı:
Medineweb Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Hayırlı olsun muallime abla. Hakkıyla ifa edeceğinizden eminim
[QUOTE=serpil;302172]Sünnet Kürsüsü ağır bir sorumluluk tabii.birileri üstlenmesi gerekir.sağdan soldan devşirme cevaplar yerine Allah islam'ının sesi olacak cevap şarttır.Abdulhamid hocayı hatırlıyorum.Allah kendisine Rahmet etsin.Bu görevin ehli olduğunuzu hakkı ile yapacağınıza inanıyorum.Medineweb'e Hayırlı olmasını diliyorum.Site yöneticisinin bu güzel kararını ve görevinizi Tebrik ediyorum

Allah Razı olsun.

Alt 17 Kasım 2013, 00:27   Mesaj No:8
Medineweb Aktif Üyesi
hiranur86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:hiranur86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27674
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:2
Konular: 6
Beğenildi:2
Takdirleri:10
Takdir Et:

hayırlı olsun ablam ALLAH ın yardımıyla bu görevi yerine getirmen dileğiyle....
Alt 17 Kasım 2013, 00:42   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
Durumu:EyMeN&TaLhA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21422
Üyelik T.: 08 Kasım 2012
Arkadaşları:36
Konular: 784
Beğenildi:131
Beğendi:34
Takdirleri:141
Takdir Et:

hayırlı olsun ,hayırlara vesile olsun yeni göreviniz.bu arada sizin Bedia Özdemir Tokel olduğunuzu şimdi öğrendim=)))
Alt 17 Kasım 2013, 09:33   Mesaj No:10
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:

Sünnet kürsüsü göreviniz hayırlı olsun

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: