Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Güzel Sözler-Deyımler-Nükteler

Konu Kimliği: Konu Sahibi MERVE DEMİR,Açılış Tarihi:  05 Şubat 2008 (11:02), Konuya Son Cevap : 16 Mart 2021 (05:56). Konuya 719 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı75Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme: Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır,  ortalama Değerlendirmesi 5,00 puandır.
Alt 15 Ekim 2011, 08:30   Mesaj No:121
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Mevlanadan Sözler

YUNUS SÜRESİ..100. Allah, akıl erdiremeyenlerin üzerine iğrenç bir pislik kılar.

Allahın vahiysiyle aklını kullanmayan kişide kendini hidayette sanmaktan öteyede gidemez, bu pisliğin içinde ve bu sapıklığınıda hidayet sanır.Çünkü böylelerinin yoluna şeytan oturmuş ve sapıklıklarınıda hak gibi göstermiştir onlara...Neymiş peygamberde MESNEVİYİ OKUYORMUŞ,......
Alt 15 Ekim 2011, 13:17   Mesaj No:122
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

15 16 yıl şytan ne gzl oyalamış seni ALLAH Evliyası Aşkın Pirine attın iftiraya bak Mevlanadan bu yana ne kadar Evliya geçmiş hç bri böle bişe dmemiş aksne hepsi övmş sen kimsin ki onun sözlernı yanlş yruyosun bde yazmş Mevlanın ne oldnu hrks görsn die asıl senin şytanlğı göryoruz sen bu makama gel de öle yor Mevlana Fenafillah Makamına ulasmış Aşkından artık ne ddğni bilmyor sen öle makama gel öle yor kimşenın bynini yıkama Bir zat EFENDİMİZ (ALEYHİSSALATÜ VESSELAM )'I ruyasnda Mesnevi okurken görüyor snra bi EFENDİMİZ (ALEYHİSSALATÜ VESSELAM)' In Kubbesi Yeşil bir onun kndn o makama gel öle yor rezil ALLAH Hidayetin etsin sana ve senin gblere
ALINTI

SEMİH adlı üyemiz

Öncelikle şunu belirteyimki yazmış olduğunuz yazı nefsime çok dokundu. Buna rağmen size cevaben yazacağım şu satırları inşallah şeytana uyup nefsimin bana telkinlerinden uzak hak bildiğim çizgim doğrulştusunda yazmaya gayret sarf edeceğim.

Bakın biz müslümanlar toplumlara mal olmuş insanları eleştirirken yada tenkit ederken onların yaptıkları ve fikirlerini kuran ve sünnet terazisi içerisinde tartarak eleştirimizi yapmak zorundayız,benim şahsen ölçüm kriterim bu.

Kişileri yada olayları yorumlarken bir müslüman asla duygularını dininin önüne koyamayacağı gibi hiç kimseyide kayırma cürretine girmemesi lazımdır.

Ben mevlanayı görmedim onu görenleride görmedim,aynı şekilde ibn-i Teymiyyeyi de görmedim tarihte yaşamış bu zatları ancak yazmış oldukları kitaplarından tanırım. Tarihte yaşamış bu zatların şahsiyetleri ile hiç bir problemim yoktur olamazda.

Benim problemim bu zatların islam dini adına yazdıkları veya yaptıklarıdır. Şimdi siz diyorsunuzki onları eleştirebilmeniz için sizinde onlar kadar kitap neşr etmeniz gerekir. Bakın size bir örnek vereyim. Birgün hz.Ömer hutbe verirken orada hazır bulunan münin bir bayan hz. Ömere karşı çıkarak kendisinin yanlış fetva verdiğini ifade eder. Hz. Ömer kendi fetvasının yanlış olduğunu fark edince şu cümleyi kullanır”Vallahi falanca mümine kadın Ömerden daha fakih çıkmıştır. Diyerek onu tasdik etmiştir.

İslam dininde şöyle bir kaide vardır küfre rıza küfürdür nisa/140 biz müslümanlar bilgi düzeyimiz ne olursa olsun fark etmez eğer İslama aykırı bir münkeri görürsek o münkeri derhal def etmeye koyulmalıyız.

Mealen (sava) şöyle buyurur

Sizler bir münkeri görüdğünüzde gücünüz yetiyorsa onu eliyle düzeltsin

Eğer ona gücü yetmiyorsa diliyle düzeltsin

Onada gücü yetmiyorsa kalbi ile o münkere buğz etsin ve oradan uzaklaşsın.
Biz müslümanların münkere karşı tavrımızın ölçüsü bu.

Mevlana sizin yada başka arkadaşların sevdası olabilir,ona birşey diyemem,beni ilgilendiren kısmı mevlanın merkep ile hemhal olmuş sonrasında bu ilişki esnasında ölmüş bir kadına şehitlik mertebesini reva görmesidir.

Bu ve buna benzer ahlaksızca hikaylere bile kılıf arayan zihniyetlerin kuran ve sünnetten nasiplenmelerini yüce rabbimden dilerim. Tertemiz duru insanların ruhlarını rahata kavuşturan islam gibi bir dini böyle sapıkça menkibelerle kirletenler elbetteki alimlik gibi mertebelere layık insanlar olmadıkları kanısındayım.

Ün yapmış yada çokca tanılmış dört büyük mezhep imamlarımızın hangi kitabında bu tarz menkibeler vardır bana söylermisiniz.

Birde mevlana fenafillah makamına ulaşmış diyorsunuz sizden istirham ediyorum bu cümlenizi açıklarmsınız. Fenafillaha mevlana dışında hangi peygamber ulaşmış onuda örnek verirseniz çok memnun olurum.

Şeytan bir kere insana GEM vurmaya durmasın, artık ona her türlü münkeri güzel göstermeye başlar.

Semihh adlı üyemiz

Size bir tavsiyemde şu yazı yazarken senli benli konuşmayın lütfen ben sizin babanızın oğlu değilim sen diye hitap ediyorsun ve şaytanlıkla itham ediyorusun. Kendi pirinin şeytanlıklarının üstünü kapatmak için başkalarını karalamak yine şeytanın insanı ablukasına aldığı yani ağzına GEM vurduğu bir yönetemdir.

Mevlana ile ilhili yazı yazarken şahsına hiçbir hakarette bulunmadım. Kendi kitaplarında geçen müstehcen menkibelerini yayınladım sanırım sizi derinden rahatsız eden bu olsa gerek.

Bence siz o menkibeleri islam dinine nasıl mal edeceğinize bakın yada onları tevil etmenin bir yolunu arayın öyle yazı yazın.

Diyorsunuzki mevlana fenafillah makamına ermiş aşkından ne dediğini bilmiyor. Eğer ne dediğini bilmiyorsa siz neden bilinmyen birşeyin peşine takılıyorsunuz doğrusu onu anlayamadım

Mealen: Cenabbi Allah “Ya bilgi üzere iman edin yada bir bilgi üzere inkar edin “ buyururken sözü söyleyenin dahi ne dediğini bilmiyorsa bu bilinmeyen şeylerin peşine neden bu kadar ısrarla gidiyoruz diye kendimizi bir yoklamamız gerekmezmi.
Alt 15 Ekim 2011, 14:53   Mesaj No:123
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

semih adlı üyemizin dikkatine,
tıkandığınız noktada konuyu bırakıp muhatabınızı hedef almak acizliktir.siteden uzaklaştırdığımızda düşünceye tahamulsuzluk yapıyorlar diyorsunuz.göz yumduğumuzda hakareti marifet sanıyorsunuz! varsa ilminizi konuşturun necaset üreten dilinizi değil.
hiç kimse,bana mevlananın mustehcen bel altı behimi arzularını lutiliği hoş gösteremez.böyle eserleri çocuklarımın beyin hazinesini ahlaksızlık ile tanıştırtmamak için evime bile sokmam.mevlan ise hayırlı olsun.kimsenin putuna hakaret edecek değiliz.ya edebinle yaz yada terket burayı!

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 15 Ekim 2011, 16:06   Mesaj No:124
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:semihhh isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14343
Üyelik T.: 14 Ekim 2011
Konular: 3
Beğenildi:0
Takdir Et:

Hazreti Mevlana, Kadiri tarikatında idi. Soyu baba tarafından Hz. Ebu Bekr-i
Sıddîk'a, anne tarafından İbrahim Edhem hazretlerine ulaşmaktadır. Babası
sultan-ül-Ulema Muhammed Behaeddini Veled büyük âlim ve Veli idi. Daha çocuk
iken babasının kalbindeki feyizlere kavuştu. Beş yaşında iken kiramen
katibin meleklerini, Evliyanın ruhlarını ve sokaktaki cinleri görürdü.
(Nefehat)

Ney ve dümbelek çalmadı. Dönmedi, raks etmedi. Bunları, sonra gelen cahiller
uydurdu.

Nakşibendi tarikatının büyüklerinden Abdullah-i Dehlevi hazretleri, (Üç
kitabın eşi yoktur. Bunlar, Kur'an-ı kerim, Buhari'yi şerif ve Celaleddin-i
Rumi'nin Mesnevi'sidir) buyurdu. Mevlana Celaleddin, Evliyanın büyüklerinden
ve Ehl-i sünnet âlimlerinden idi. (Mekatibi şerife m. 107)

Yani, Evliyalık yolunun kemalatını bildiren kitapların en üstünü
Mesnevi'dir. Evliyalık ve nübüvvet yollarının kemalatını ve inceliklerini
bildirmekte ise, İmam-ı Rabbaninin Mektubat'ının eşi yoktur.

Hazreti Mevlana, yolunu şöyle dile getirmektedir:

*Ben sağ olduğum müddetçe Kur'ânın kölesiyim.

Ben Muhammed muhtârın yolunun tozuyum.

Benim sözümden bundan başkasını kim naklederse;

Ben ondan da bîzârım, o sözlerden de bîzârım.*

Tasavvuf deryasına dalmış bir Hak âşığıdır. İlmi, teşbihleri, sözleri ve
nasihatleri bu deryadan saçılan hikmet damlalarıdır. O, bir tarikat kurucusu
değildir. Yeni usûller ve ibadet şekilleri ihdâs etmemiştir. Ney, dümbelek,
tambur gibi çeşitli çalgı âletleri çalınarak yapılan törenler ve âyinler,
Hz. Mevlana'nın vefatından 3-4 asır sonra meydana çıkmıştır. Halbuki o, ney
ve dümbelek çalmadı. Dönmedi, raks etmedi. Bunları sonra gelenler uydurdu.
24 binden ziyade beytiyle dünyaya nûr saçan Mesnevî'sine, her ülkede, birçok
dillerde şerhler yapılmıştır. En kıymetlisi Mevlana Câmi'nin kitabı olup,
bunun da şerhleri vardır. Türkçe şerhlerinden, Ankara vâlisi Âbidin Paşanın
şerhi çok kıymetlidir. Âbidin Paşa bu şerhinde, ney'in, insan-ı kâmil
olduğunu ispat etmektedir.

Mevlevîlik, cahillerin eline düştüğünden, bunlar ney'i çalgı sanarak, ney,
dümbelek gibi şeyler çalmaya, dönmeye başlamışlar. İbadete İslam dininin
yasak ettiği çirkin şeyler karıştırmışlardır. Hz. Mevlana, bırakın ney
çalmayı oynayıp dönmeyi, yüksek sesle zikir bile yapmadı. Nitekim
Mesnevî'sinde diyor ki:

*Pes zî cân kün, vasl-ı Canan-râ taleb

Bî leb-ü gâm mîgû nâm-ı rab.*

Manası şudur:

*O halde, Canana kavuşmayı, cân-u gönülden iste

Dudağını oynatmadan, Rabbinin ismini söyle. *

Bugün, bu tasavvuf üstadının türbesine sonradan konan çalgı âletlerini, işin
gerçeğini bilmeyenler, bu zatın çalgı çaldığını bu aletlerin onun olduğunu
zannetmektedirler. O hakikat güneşini yakından tanıyanlar, bunlara elbette
itibar etmez. Zaten bu büyükler, şüpheli şeylerden kaçtıkları gibi,
mubahları bile sınırlı ve ölçülü kullanmışlardır.

YA YAZIKTIR YA YAZIKTIR GERÇEKTEN YAZIKLAR HADİSTE ALİMLER PEYGAMBERLERİN VARİSLERİDİR DİYOR Ebu Hüreyre radiyallahu anh’dan rivayet edilmistir. O dedi ki: “Resulullah(as) söyle buyurdu: “Allah’u Teâla buyurdu ki: Kim benim bir velime (dostuma) düsmanlik ederse ben ona harp ilan ederim yazıktır ya bunca asır geçmiş Mevlanadan İmam ı Rabbananı ibni arabi Hacı Bayramı Veli ler Emir sultan Hz. Akşemsseddin Şeyh edebalı lar Somuncu babalar daha ne Evliyalar gelmiş geçmiş hiç biri böle bişe dememiş hatta
Bir adam kötü yoldan para kazanıp bununla kendisine bir inek alır. Neden sonra, yaptıklarından pişman olur ve hiç olmazsa iyi bir şey yapmış olmak için bunu Hacı Bayram Veli’nin dergâhına kurban olarak bağışlamak ister O zamanlar, dergâhlar ayni zamanda aşevi işlevi görürlermiş.

Durumu Hacı Bayram Veli’ye anlatır ancak Hacı Bayram Veli “helal değildir” diyerek, bu kurbanı geri çevirir. Bunun üzerine adam Mevlevi dergâhına gider ve aynı durumu Mevlana’ya anlatır. Mevlana ise hediyeyi kabul eder. Adam aynı şeyi Hacı Bayram Veli’ye de anlattığını ama onun hediyeyi “helal değildir” diye kabul etmemiş olduğunu söyler ve Mevlana’ya bunun sebebini sorar. Mevlana şöyle yanıtlar; “Biz bir karga isek Hacı Bayram Veli bir şahin gibidir. Öyle her leşe konmaz O yüzden senin bu hediyeni biz kabul ederiz ama o kabul etmeyebilir. “

Adam üşenmez kalkar Hacı Bayram dergâhına gider ve Hacı Bayram Veli’ye, Mevlana’nın kurbanı kabul ettiğini söyleyip bunun sebebini bir de Hacı Bayram Veli’ye sorar. Hacı Bayram da şöyle der: “Bizim gönlümüz bir su birikintisi ise Mevlana’nın gönlü okyanus gibidir. Bu yüzden, bir damlayla bizim gönlümüz kirlenebilir ama onun engin gönlü kirlenmez. Bu sebepten dolayı o senin hediyeni kabul etmiştir” övmüşler Hacı Bayram ı Veli gibi oda mı kötü Hacı Bayram Velinini göremediği yanlışı siz mi gördünüz kendinize gelin ya keninize gelin vahhabimisiniz ehli sünnet mi kendinize gelin ya
Alt 15 Ekim 2011, 23:12   Mesaj No:125
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Hazreti Mevlana, Kadiri tarikatında idi. Soyu baba tarafından Hz. Ebu Bekr-i
Sıddîk'a, anne tarafından İbrahim Edhem hazretlerine ulaşmaktadır. Babası
sultan-ül-Ulema Muhammed Behaeddini Veled büyük âlim ve Veli idi. Daha çocuk
iken babasının kalbindeki feyizlere kavuştu. Beş yaşında iken kiramen
katibin meleklerini, Evliyanın ruhlarını ve sokaktaki cinleri görürdü.
(Nefehat)
Semihh adlı üyeden alıntı
Selam hidayete tabi olanlara olsun

İnsanlar soy itibari ile Allah indinde değer kazanmazlar. İnsanlar takva ve iman derecelerine göre değer kazanırlar. Eğerki soy itibari ile insanlar insanlardan daha üstün kabul edilmiş olsalardı hz. Nuhun oğlu yada hz. Ademin oğlu cennete giderlerdi. Bu tarz mantıklar ve yaklaşımlar islam dininin nazarında hiç bir değer teşkil etmezler.

Bundan dolayı hz. Muhammed (sav) mealen “Kızım Fatıma babam peygamberdir diye sakın takvadan geri durma diye” kızına hatırlatma yapmıştır. Yok efendim falanca kesin soyu filanca peygambere dayanmıştır yok efendim filanca kesin soyu şu sahabilere dayanmıştır diyerek üsküdarlarda, beylerbeyinde, lüx villalarda yaşayan şeyhlerin ve çocuklarının altında son model jeeplerin olduklarının bizzat şahidiyim.

Benim anlayamadığım şey şu bizler başka yaratıkların soyundanmı geldik,elbetteki bizlerde peygamberler soylarından geldik. Allahın rasulu (sav) veda hutbesinde “hiçbir ırkın bir ırktan üstünlüğü olmadığı gibi acem olanın acem olmayandan da üstünlüğü yoktur,Allah katında üstünlük ancak takva iledir” buyurmuyormu?
Bu tarz şeyh evliya seyyit gibi kavramların arkasına koskoca bir din sığdırarak el etek öptürenleri kabul etmemek eğer vehabilik ise evet ben şahsen vehabiyim.

Tevbelerin birtek sahibi olan yüce Allah’ı bırakarak bizler tevbe kabul edicileriz diyerek insanları tevbe almaya çağıranları red etmek eğer ehli sünnet milleti olmaksa evet ben ehli sünettenim.
Aslı astarı olmayan çiruklerle (masallarla) insanların kafasını bulandırmak yada kendi kafamızdan bazı insanları Allah’ın katında evliya peygamber dostu peygamber komşusu ilan etmek ise işin ayrı bir vehametidir.

Allah dostu ve Peygamber dostu kuran ve sünnete uyanlar bu yolda yaşayanlar ve bu yolda malları ile canları ile mücadele verenlerdir. Kimin Allah’ın katında makbul olduğuna dair elimizde bir belge varmış gibi daha şimdiden cenneti parsellemek biz müslümanların kabul edeceği birşey değildir.

Biz müslümanlar ancak şöyle diyebiliriz müminler cennete kafirler cehenneme gireceklerdir bu Allah’ın değişmez vadidir.
Sayın üyemiz semihh bey biz burada ne yazarsak yazalım biliyorum ki siz yine bildiğiniz gibi inanmaya devam edeceksiniz. Size bir müslüman olarak söyleyceğim şey şudur,henüz 5 yaşında şunu görmüştür yada henüz 5 yaşında bunu görmüştür,gibi teranelere fazla itibar etmemenizdir.

Allah’ın rasulunu bir hatırlayın “O facia günkü Taif vakasını hatırlayın” Bedirdeki mübarek dişinin şehit edilişini hatırlayın “hz. Hamza gibi bir çöl Aslanın bir mızrak darbesi ile nasıl şehit oluşunu hatırlayın.

Hayalleri bırakıp Allah’ın yeryüzündeki sebep ve sonuç kanunlarına göre hareket edin. Uçtu kaçtılar üzerine bina edilmişler dinler asla islam olamaycağı gibi kurana ve rasulullahın hayatınada terstir.
O peygamberdirki Mekke de üç yıl ambargoya tabi tutulmuş ve açlıktan karnına taş bağlamışlardır.

Fakat bazı kesimlerin evliyaları Mars’lara Venüs’lre yada dünyanın bir ucundan öbür ucuna uçup durmaktalar. Yani tüm fizik kurallarını ezip geçmektedirler. Şimdi belkide diyeceksinizki bunlar Allah için zor şeylermi,tabiki hayır. Daha evvelde söyledim bu dünyada sebep ve sonuç kanunları vardır bu sebep ve sonuç kanunlarınıda yaratan yine yüce Allah’tır.

Örneğin bir insan 34 katlı bir binadan aşağıya düşse normalde ölmesi lazımdır fakat yüce Allah dilerse o kişi ölmez,o kişinin ölmemesi onun alim yada evliya olduğu anlamına gelmez.
Size bol bol kuran okumanızı tavsiye eder

Allah’a emanet olunuz derim
Alt 16 Ekim 2011, 00:08   Mesaj No:126
Durumu:Sıleyman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14352
Üyelik T.: 15 Ekim 2011
Konular: 0
Takdir Et:
Standart Mevlanadan Sözler

Panteizm ya da Tümtanrıcılık (Doğa tanrıcılık, Kamutanrıcılık) Evrenin bütününü Tanrı olarak kabul eden felsefi görüştür. Panteizmde, her şey Tanrı'nın bir parçası olarak kabul edilir, Tanrı her şeydir ve her şey Tanrı'dır. Tanrı doğada, nesnelerde, insan dünyasında vardır. Pan-enteizmden farklı olarak Tanrı'nın evrenden ayrı ve bağımsız bir varlığı yoktur.

(Tasavvuf Dininde olan kopyası Vahdet-i Vücud)

İmam Ebu Hanife “El-Alim”de şunları söyler: “Vahiy olmadan kalplerde bulunanı bildiğini iddia eden, Alemlerin Rabb’inin ilmine sahip olduğunu iddia etmiş olur. Kalplerde ve hariçte, Allah’ın bildiğini, kendisinin de bildiği iddiasında bulunan insan, büyük bir günah işlemiş, cehennem ve küfrü hak etmiş olur.” (El-Alim vel-Müteallim s.22 (Beşeseri))

Hindu panteizm inancı ile özdeş olan yerli modeli Günümüz tasavvufi anlayışını onların yapmış olduğu fikir,zikir,yoga ve giyim kuşama kadar aynı Onların hedefinde NİRVANA bizdekilerde FENAFİLLAH Onlarda ŞİVA bizlerde KUTUP onlarda VİŞU Bizlerde AKTAP Onlarda BRAHMA Bizlerde GAVS Hinduizm’den gelen inanç sistemini Türk,Kürt,Arap kamuflesi ile kakalayan beyefendiler gelin bize mürid olun gelin marabalar aman ha sakın sorgulamayın çarpılırsınız sizin haddinize değil sorgulamak onlar her gün peygamber ile görüşüyor!!!!

Allah’ı Muhammed Yapan Panteist yogi Hindu Cüppeli Efendi Amerika tvlerinde boy göstermekten geri durmaz (Flash Tv) Bu ve Sözde Brahma=Gavsı olan efendiye göklerde ve yerlerde tasarruf hakkı veren anlayışa şunu sormak lazım?

F 16 ları dahi arkada bırakan bir anlayış ile uçan kaçan adamların yaşamlarına baktığımızda hani Gavs idiler ya kainatı yönetiyorlardı ama gel gelelim Bu vasıflar ile anılan kişi Cuma namazına gidemeyecek kadar aciz bir duruma düşmüş tuvaletini dahi tek başına yapamayan Mahmut Gavs Brahması sözde ringlerde mücadele eden Boksöre Himmet ya Gavs dendiğinde yerine karşı rakibi alt ettiğini iddia eden videoya rağmen nasıl kendi tuvaletini yapamıyor anlayamadım bu Gavs efendiden…

Rabıta Şirkini dikkate almayıp 7 yaşındaki çocuğu ile sıcak teması cinsellik sayan namussuz taife nedende iş kendi Şeyh/Reğlerine gelince Kadınlara rabıta esnasında Şeyhlerinin simasını hayal etmelerini emredebiliyorlar 7 yaşındaki çocuğa sıcak ilişkiye baba, anne şefkatini caiz görmeyenler kadınların rabıtasını caiz görebilmektedirler? Namus sahibi hangi erkek kadınının başka bir erkeği hayal/tahayyül etmesine izin verebilir! İzin veren ancak Deyyus Yahudileşen mantık sahibidir…

Panteist yogi Hindu Cüppeli Efendi Diyor ki: Cima ederken rabıta yapın ki çocuklarınız daha faziletli olsun? Hangi namus sahibi insan, Hayvan, Müşrik, Kâfir, Pislik, Deyyus karısının başka birini hayal ederek cimada bulunmasına izin verebilir… Ama verenler var ve Yogi dışında tasavvufun genelinde mevcuttur itirazı olan varsa onlara onların kaynaklarından istedikleri kadar delil sunarım...

Kur’an ve Sünnet dışı tüm anlayışlara Düşmüş oldukları sapkınlıklardan tevbe etmelerini şirk ve müşriklik alametlerinden yaşamlarından sıyrılmalarını Allah’ın kelamına dönmelerini diliyoruz…
Alt 16 Ekim 2011, 00:08   Mesaj No:127
Durumu:Sıleyman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14352
Üyelik T.: 15 Ekim 2011
Takdir Et:
Standart Mevlanadan Sözler

Panteizm ya da Tümtanrıcılık (Doğa tanrıcılık, Kamutanrıcılık) Evrenin bütününü Tanrı olarak kabul eden felsefi görüştür. Panteizmde, her şey Tanrı'nın bir parçası olarak kabul edilir, Tanrı her şeydir ve her şey Tanrı'dır. Tanrı doğada, nesnelerde, insan dünyasında vardır. Pan-enteizmden farklı olarak Tanrı'nın evrenden ayrı ve bağımsız bir varlığı yoktur.

(Tasavvuf Dininde olan kopyası Vahdet-i Vücud)

İmam Ebu Hanife “El-Alim”de şunları söyler: “Vahiy olmadan kalplerde bulunanı bildiğini iddia eden, Alemlerin Rabb’inin ilmine sahip olduğunu iddia etmiş olur. Kalplerde ve hariçte, Allah’ın bildiğini, kendisinin de bildiği iddiasında bulunan insan, büyük bir günah işlemiş, cehennem ve küfrü hak etmiş olur.” (El-Alim vel-Müteallim s.22 (Beşeseri))

Hindu panteizm inancı ile özdeş olan yerli modeli Günümüz tasavvufi anlayışını onların yapmış olduğu fikir,zikir,yoga ve giyim kuşama kadar aynı Onların hedefinde NİRVANA bizdekilerde FENAFİLLAH Onlarda ŞİVA bizlerde KUTUP onlarda VİŞU Bizlerde AKTAP Onlarda BRAHMA Bizlerde GAVS Hinduizm’den gelen inanç sistemini Türk,Kürt,Arap kamuflesi ile kakalayan beyefendiler gelin bize mürid olun gelin marabalar aman ha sakın sorgulamayın çarpılırsınız sizin haddinize değil sorgulamak onlar her gün peygamber ile görüşüyor!!!!

Allah’ı Muhammed Yapan Panteist yogi Hindu Cüppeli Efendi Amerika tvlerinde boy göstermekten geri durmaz (Flash Tv) Bu ve Sözde Brahma=Gavsı olan efendiye göklerde ve yerlerde tasarruf hakkı veren anlayışa şunu sormak lazım?

F 16 ları dahi arkada bırakan bir anlayış ile uçan kaçan adamların yaşamlarına baktığımızda hani Gavs idiler ya kainatı yönetiyorlardı ama gel gelelim Bu vasıflar ile anılan kişi Cuma namazına gidemeyecek kadar aciz bir duruma düşmüş tuvaletini dahi tek başına yapamayan Mahmut Gavs Brahması sözde ringlerde mücadele eden Boksöre Himmet ya Gavs dendiğinde yerine karşı rakibi alt ettiğini iddia eden videoya rağmen nasıl kendi tuvaletini yapamıyor anlayamadım bu Gavs efendiden…

Rabıta Şirkini dikkate almayıp 7 yaşındaki çocuğu ile sıcak teması cinsellik sayan namussuz taife nedende iş kendi Şeyh/Reğlerine gelince Kadınlara rabıta esnasında Şeyhlerinin simasını hayal etmelerini emredebiliyorlar 7 yaşındaki çocuğa sıcak ilişkiye baba, anne şefkatini caiz görmeyenler kadınların rabıtasını caiz görebilmektedirler? Namus sahibi hangi erkek kadınının başka bir erkeği hayal/tahayyül etmesine izin verebilir! İzin veren ancak Deyyus Yahudileşen mantık sahibidir…

Panteist yogi Hindu Cüppeli Efendi Diyor ki: Cima ederken rabıta yapın ki çocuklarınız daha faziletli olsun? Hangi namus sahibi insan, Hayvan, Müşrik, Kâfir, Pislik, Deyyus karısının başka birini hayal ederek cimada bulunmasına izin verebilir… Ama verenler var ve Yogi dışında tasavvufun genelinde mevcuttur itirazı olan varsa onlara onların kaynaklarından istedikleri kadar delil sunarım...

Kur’an ve Sünnet dışı tüm anlayışlara Düşmüş oldukları sapkınlıklardan tevbe etmelerini şirk ve müşriklik alametlerinden yaşamlarından sıyrılmalarını Allah’ın kelamına dönmelerini diliyoruz…
Alt 16 Ekim 2011, 22:33   Mesaj No:128
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Bakın semihh bey

Yukarıda yazmış olduğum yazıyı okumadan ve anlanadan tekrar yazı yazmışsın. İnsan birilerine cevap verirken önce o kişinin akidesi hakkında biraz bilgi sahibi olur. Size yukarıda açık bir şekilde Allah’ın dostları ve peygamberin varislerin olan alimlerin vasıflarını yazmaya çalıştım fakat anladımki siz bunu anlamamışsınız.

Öncelikle vehabiliği eleştirirken vehabiliğin ne olduğunu biraz araştırın biraz okuyun biraz bilgi sahibi olun, aklınızı başkalarının cebinden çıkarın ve kendiniz düşünmeye başlayın. Bunu bizden Allah’ın kitabı istemektedir. Bir çok ayette aklınızı kullanın halen aklınızı kullanmayacaksınız diye buyurulmaktadır.

Gelegelim peygamberin varislerine. Bakın dört mezhep imamı ve bu imamların imamlarının kitaplarını açalım birlikte okuyalım örneğin Zeynel bin abidini okuyalım örneğin Muhammed bakırı okuyalım örneğin ibni abbası okuayalım örneğin imam Alileri imam Zeydleri okuyalım bakalım sizin peygamber varisi olarak ilan ettiğiniz zatların fikirleri hakkında ne diyorlar.

Herşeyden önce Kuran-a ve Sünnete bakalım sizin peygamber varisleri tanımınızla Kuran ve Sünnetin peygamber varisleri tanımı aynımıdır. Biz bunu söylüyoruz.

İmam Şafi-i derki

“Delilsiz ilim tahsil etmek gece karanlığında odun toplamaya benzer,gece karanlığında odun toplarken insanın kendisini bir yılanın sokacağından habersizdir” muhteşem bir açıklama Allah ona rahmet eylesin.

İşte peygamber varisi alimler böyle sözler söylerler ve kendi görüşlerine muhakkak Kuran ve Sünnetten delil getirirler. Ya sezin alim olarak tanımladıklarınzın kitaplarında neler yazılı ona bir bakıverin bir zahmet.

Ya biz aklımızı ekmek peynirlemi yedik “Merkeple hemhal olmuş sonrada ölmüş kadına şehit diyelim”sonrada böyle diyenleri kalkıp peygamberin varisleri olarak ilan edelim. Bu nasıl bir mantık böyle.

Rabıta meselesine gelince

Rabıta tasavvufun olmazsa olmazlarından biridir. Tekrar söylüyorum “Ya biz aklımızı ekmek peynirlemi yedik” Kalkıp eşimizin tenha karanlık bir odada namahremi olan güyya şeyhleri hayal etsin,onu düşünsün,onu tahayyül etsin,bu nasıl bir vicdan aklım almıyor.

Hiçbir erkek bunu kabul etmez etmemesi lazım ama maalesef tasavvufta bu vardır. Siz tasavvufu tam olarak okumadınız galiba. Eğer cima esnasında mürit tam olarak rabıtaya konsantre olabiliyorsa doğacak olan çocuk güyya daha üst mertebelere çıkacakmış inancı vardır.

Semihh bey eğer siz vahdeti vucudu tam olarak anlayabilmişseniz ki sıleyman adlı üyemiz birazını açıklamış o zaman emin olun siz bile o fikirlerden tiskinti duyacaksınızdır.

Koyduğunuz vıdyoya gelince

Neyi düğü belirsiz kişilerin ne söylediğinin hiçbir değeri yoktur. Eğer vehhabiliği eleştirecekseniz o ekolun kurucusu olarak kabul edilen Muhammed bin Abdülvahhabi iyi tanımanız gerekmektedir.

Muhammed bin Abdülvahhab 1700 yıllarda Osmanlının en sancılı olduğu dönemde yaşamış bir alimdir. Aynı zamanda büyük bir komutandır. Şimdi ben onun kitaplarının isimlerini aşağıya yazacağım siz onları okuyun Kuran ve Sünnete ters birşey bulursanız söz birlikte eleştirelim yoksa ona iftira attığınız için Allah bunun hesabını muhakkak sizden soracaktır.

Mevlanayı eleştirirken asla mevlanaya atıf edilen sözlerden yola çıkmadım onun kendi yazdıklarından yola çıkarak eleştirdim. Ona moğol ajanı bile dediler. Ama ben bunu bu sitede asla konu etmedim. Benim için önemli olan kişilerin kendi yazdıkları ve yazdıklarının içerisinde taşıdıkları fikirleridir. Bu kitaplar Muhammed bin Abdülvahhaba ait kitaplardır.

DİNDE ÜÇ TEMEL VE DELİLLERİ
Kesf el-subuhat
Muhtasar_Es_Siyre
Tevhid_Kitabi
Ayrıca onun hayatını anlatan birde makale asacağım inşallah.
Alt 16 Ekim 2011, 23:41   Mesaj No:129
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Sıleyman. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14361
Üyelik T.: 16 Ekim 2011
Takdir Et:

Cüpppeli Ahmed: Cima Anında Şeyhe Rabıta Sapıklığı “TARİKAT-I ALİYYE’DE RABITA-I CELİYYE” adlı kitabında Rabıtaya deliller bulmaya çalıştıktan sonra, “Rabıta Hakkında Akli Deliller “ bölümünde 261. sayfasında şu maddeyi delil olarak sunmuştur !“Herhangi bir işi , severek ve kalbi istila edecek şekilde düşünmek o işi yapmak gibi insana tesir eder. İyilikleri düşünmek iyi , kötüleri hayal etmekse kötüdür.Bazı ulema , doğacak çocuğa bereketi sirayet eder ümidiyle kişinin, cima halinde Salih kimseleri düşünmesini güzel görmüşlerdir. O halde düşünceyi haram ve mübahlardan çevirip , iyilere yönlendirmek , hiçbir akıllının inkara kalkışmaması gereken şeylerdendir ki rabıta da bu hayali sohbetten ibarettir.” ( Muhammed Salih , Beğiyyetü’l- Vacid , Sh . II)

Semihh bey benden delil istemiş ve iftira attığımı söylemiştiniz buyrun deliliniz Bırakın bu putperestleri takip etmeyi kendi rantlarından başka amaçları olmayan belamları....
Alt 17 Ekim 2011, 21:34   Mesaj No:130
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Semihh bey delil istemiş olduğunuz yazınızı yankışlıkla sildim kusura bakmayın
Sıleyman adlı üyemiz delilini ortaya koydu
“Bazı ulema , doğacak çocuğa bereketi sirayet eder ümidiyle kişinin, cima halinde Salih kimseleri düşünmesini güzel görmüşlerdir.”
Bu cümlelerde de açıkça anlaşılmaktadırki eğer mürit eşiyle tenhalaştığı vakit şeyhine rabıta yaparsa doğacak olan çocuk farklı bir ahlak üzere doağacak anlayışı mevcuttur. Bu anlayışların hiçbirini islam dini kabul etmez.

Konuyu Toplam 6 Kişi okuyor. (0 Üye ve 6 Misafir)