Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.PEYGAMBERLER-ASHAB-I KİRAM-ALİMLER.::. > Peygamberler-Ashab-ı Kiram-Alimler > Hz.Muhammed(s.a.v)

Konu Kimliği: Konu Sahibi medinelii,Açılış Tarihi:  21 Temmuz 2008 (15:29), Konuya Son Cevap : 21 Temmuz 2008 (16:52). Konuya 7 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 21 Temmuz 2008, 15:29   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
medinelii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:medinelii isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1808
Üyelik T.: 11 Mayıs 2008
Arkadaşları:0
Konular: 89
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Arzuhâl (okumanız lazım)....

Arzuhâl (okumanız lazım)....

Esselâtü vesselâmü aleyke Ya Rasûlallah
Esselâtü vesselâmü aleyke Ya Habîballah
Esselâtü vesselâmü aleyke Ya Şefîallah
Esselâtü vesselâmü aleyke Ya Resûlüssekaleyn
Esselâtü vesselâmü aleyke Ya Rahmetelil Alemîn
Ey Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili, ey kainatın göz bebeği, ey varlık nuru Efendim.
Bu mektup vesilesiyle sana hitâb edebilmek ne güzel. Sana sunabileceğim kelimeler muhabbetimi ifâde edemez. Sana verebileceğim avuç avuç gözyaşlarım var sadece.
Ey Nurdan sevgili, tek tesellim, tek ümidim sana olan muhabbetim ve salâvatlarım. Ne güzel, ne ferahlatıcı bir bağlantı kuruluyor bu selâmlaşmalarda. Zerreler adedince salâtü selâm olsun sana, çiçekler, yapraklar adedince salâtü selam olsun sana, yıldızlar adedince salâtü selâm olsun sana, yağan yağmurlar adedince salâtü selâm olsun sana...
Zaman ve mekân uzaklığı senin için birşey ifâde etmese de senden bindörtyüzyıl sonra dünya gurbetindeki ümmetinden bir ferdim. Şu fâni âlemde o kadar yalnızım ve garibim ki bana neşve veren senin izinde yürümek arzusu ve seninle buluşabilmek ümidi oldu. Ben seni görmeden inandım ve sevdim. Ashap seni birgün görmeden duramazken ben bu hasretle ne yapayım ey güzeller güzeli.
Hudâ senden güzelini yaratmamış. Senden güzelini görmemiş gözler. Acaba bu güzelliğe dayanabilir mi sevginle rakikleşmesini istediğimiz kalplerimiz.
Uhud dağından ahirzaman ümmetine gönderdiğin selâmını aldım. Selâmını gönlümün en mûtena köşesine yerleştirdim. O selâmdır bana değerimi hatırlatan. Şefaatçilerin şefaatçisinin ümmeti olmak ne güzel.
Ne mutlu bize ki ayağının tozuyla arşı şereflendiren şerefli peygamberin, şerefli ümmetiyiz. Rabbim bizi bu şerefle yaşat, bu şerefle öldür, bu şerefle haşret.
Hâlık-ı zülcelâl senin sevginle onsekizbin âlemi yaratmış. Ya biz ne yapalım bu zenginlik karşısında. Adını arşta kendi adının yanına yazmış. Biz nereye yazalım adını? Verebileceğim, uğrunda fedâ edebileceğim bir canım var. Canım, bütün varım yoluna bin defa kurban olsun ey gönüller Sultanı.
Ummanında kaybolduğum nursun Ya Resûl.
Aşkında fâni olduğum cansın Ya Resûl.
Rahmetinle güldüğüm gülsün Ya Resûl
Firkatinle yandığım korsun Ya Resûl.
Cennet yolumsun yoldaşımsın Ya Resûl.
Damarlarımda dolaşan sevdamsın Ya Resûl.
Andığım, kandığım, yandığım sensin Ya Resûl.
Seni gören gözleri aradım kainatta. Güneşe baktım, aya baktım, yıldızlara baktım tek tek. Gülü bağrına basan şehirdeki kayalara baktım. Kadem-i şerifinle şereflenen Sevr’e baktım. Sağnak nur yağmurlarına tutulmuş Hira’ya baktım. Kainatın merkezi Kabe’ye baktım, baktım... Sana ait izleri bulmak istedim. Kalp gözüm simayı âlini görmek istiyor Ya Rasûlullah.
Şundan eminim ki sana olan hasretim ne kadar büyürse ben sana o kadar yakınlaşıyorum. Sana olan muhabbetim o kadar büyüsün o kadar büyüsün ki bu sevgi atmosferi içinde benliğimi yitireyim. Bütün nefsâni duygulardan uzaklaşayım. Senin gözünle bakayım dünyaya, seninle bütünleşeyim. Tut elimden Rabbime götür beni. Senin sevgin ruhum alınırken yanımda olsun. Kabirde yardımcım olsun. Münker ve Nekir’e cevap verecek dil olsun. Mahşer hararetinde serinlik olsun. Sıratta refikim olsun. Ve bu sevgi beni sana cennete komşu eylesin.
Rabbimden bir dileğim var. Sana olan muhabbetimi almasın gönlümden, Yâ Şefiülmüznibîn. Senden dileğim ise hasta kalplerimizin seninle şifa bulmasıdır. Senin dünya sofrasından elini çektiğin gibi “ahiret doygunluğu” istiyorum.
Ey sevgililerin en sevgilisi, asırlardır derûni muhabbetle yazılan nâ’tlar, şemâili şerifler seni ne kadar anlatabilmiş bilmiyorum. Meğer ne zormuş senin mükerremliğin karşısında birşeyler yazabilmek.
Rabbim! cüretkârlığımı bağışla, haddim olmayarak bu kalemi elime aldığım için lütfuna sığınıyorum.
Can Peygamberim eminim seninle birgün buluşacağız. Senden rahmet nazarları istiyorum. Ben fakirim, ben garibim, ben sâilim...

Şifa ÖZERDEM

Konu Sahibi medinelii 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
nişan sohbetimde anlatılan örnek hadıse Serbest Kürsü sevginin_bedeli 20 8940 14 Ekim 2009 14:31
huzzam yayında Serbest Kürsü medinelii 6 2309 12 Ekim 2009 20:59
Ve RABBİM.... Allah(c.c) su damlası 9 2894 10 Şubat 2009 00:47
efsunlu.... Makale ve Köşe Yazıları medinelii 0 1533 08 Şubat 2009 20:51
bu hayata çıplak gözle bakılmaz(mış) Makale ve Köşe Yazıları KARAKÖSE 1 1808 08 Şubat 2009 20:47

Alt 21 Temmuz 2008, 15:36   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Huzurİslam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Huzurİslam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Konular: 392
Beğenildi:19
Takdirleri:87
Takdir Et:
Standart Cvp: Arzuhâl (okumanız lazım)....

Eline ve yüreğine sağlık canım kardeşim..Gül Efendimiz (s.a.v)'e olan özlemimizi ve sevgimizi çok güzel anlatan bir paylaşım olmuş...Rabbimiz c.c, şefaatine cümlemizi nail eylesin, ahirette komşu eylesin inşallah...Rabbimize emanetsin..Selam, dua ve muhabbetle inşallah.(kardeşcik)).

Not:unutmamdan söyleyeyim mutlaka okuyun
Alt 21 Temmuz 2008, 15:36   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:TÜRKcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2609
Üyelik T.: 12 Temmuz 2008
Konular: 114
Beğenildi:8
Takdir Et:

'Biz nereye yazalım adını? Verebileceğim, uğrunda fedâ edebileceğim bir canım var. Canım, bütün varım yoluna bin defa kurban olsun ey gönüller Sultanı. '

Canımız alınırken Sen dol yüreğimize Ya Resullah!
Ölüm Size kavuşmak olsun...
Allah razı olsun paylaşım için ablam..
Alt 21 Temmuz 2008, 15:39   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Cvp: Arzuhâl (okumanız lazım)....

Rabbim, gönlü kusursuz yarattıgı halde kusurlarla burulu benlıgımızın, ferah bulma makamında bi serzeniş ile dostlar sunuyor... şimdi düşünelim, bu guzel yazıyı anlamlı kılan içlerdeki asş değil mi... bu yazıyı benle ASıl sen paylasıtıgın için çok tsk ederım abim....
Alt 21 Temmuz 2008, 15:50   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
Huzurİslam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Huzurİslam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Konular: 392
Beğenildi:19
Takdirleri:87
Takdir Et:

Ne olur;
“Gel ey Muhammed (s.a.) bahardır
Dudaklar ardında saklı
Aminlerimiz vardır
Hac’dan döner gibi gel
Mirac’dan iner gibi gel
Bekliyoruz yıllardır”
Bir demet gül var elimizde, titreyen yüreğimiz var. Güllerimiz solmadan, gül kurusu ağlamadan yüreğimiz, ne olur gel Efendim!
Alt 21 Temmuz 2008, 16:08   Mesaj No:6
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

bu hılyeyı serıfı cok severım sizlerle paylasmak istedimm
Alt 21 Temmuz 2008, 16:14   Mesaj No:7
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:TÜRKcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2609
Üyelik T.: 12 Temmuz 2008
Konular: 114
Beğenildi:8
Takdir Et:

Biz de Sizi Ya Resullulah!!!(S.a.v)
Alt 21 Temmuz 2008, 16:52   Mesaj No:8
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Rabbim razı olmussun bızle aynı duygularla aynı askkla yanmıssın, nice gonuller hasret baharında ve seherınde onu beklemete...

seherlerde melekler ona salat edenlerı bızatı alır ıletırmıs boylece bızden haberdar olurmus... aklınızda bulunsun

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)