Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Sağlık-Yaşam/ Beslenme-Spor-Diyet > Kişisel Gelişim ve Psikoloji

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  03 Mart 2022 (11:36), Konuya Son Cevap : 03 Mart 2022 (11:36). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen Mihrinaz
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 03 Mart 2022, 11:36   Mesaj No:1
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11774
Beğendi:8955
Takdirleri:26191
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Değmesi İçin..

Değmesi İçin..

Eve dönüş yolunda çocuklara "Abant'tan geçiyoruz, kar yağıyormuş, göle karşı bir sahlep içip sonra devam edelim mi?" diye sordum. Çok istekli olmasalar da kabul ettiler. Yolumuz bir saat uzadı. Epey kar vardı. Biraz yürüdük, üşüdük. Bir sahlep içtim göle karşı. Yarım saat sonra "dönelim mi" diye sordum.
Çocuklar " bu kadar yolu bunun için geldiğimize inanamıyoruz" deyip gülüştüler.

Bu kadar yolu ne için gelsek inanırdınız?
Kaç saat kalsak değerdi, ne yapsak geldiğimiz yolu haketmiş olurduk?
Kaç gün kalmak gerekir bir yerde? İnsanı doyuran süre ne kadardır?

Ben karla kaplı göle karşı salep içmek istemiştim. Şükür çocuklarımla onu da yaptım, dönebiliriz.

Bunun aksini nasıl öğreniyoruz bilmiyorum.

Hep daha büyük şeyler bekliyoruz, küçük şeyler için birşeyler yapmak "zahmet" geliyor bize. Ekmek almak için başka bir şehre gidip gelebilen biriyim.O ekmeği çok seviyorsak eğer, neşeyle yiyeceksek gider alır gelirim sevdiklerim için.Hiç gözüme zor gelmez. Oysa daha büyük bir şey için gidip gelmiş olsam göze batmayacak, gittiğime değmiş olacak, zahmet etmemiş olacağım.

Gittiğimize değsin, geldiğimize değsin, yaptığımıza değsin, aldığımıza değsin diyenler bence hep sonuca odaklananlar.

Galiba ben adımını attığı anda değdiğine ikna olanlardanım. Arabaya binip " dur bi fotoğraf çekinelim, gülümseyiiiiinn" dediğimde değmiştir zaten=)

Şermin Yaşar
su damlası beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Sahibi Mihrinaz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Duyulmayan Çığlık...Va Mutasımah Muhtelif Konular Mihrinaz 0 38 25 Mart 2024 14:21
Rabia Sessizliği Gündem/ Manşetler Mihrinaz 0 68 08 Mart 2024 10:32
ABD Sahtekarlığın Kitabını Yazdı İslami Haberler Esma_Nur 2 100 06 Mart 2024 23:24
Ömer Seyfettin 140 Yaşında Kitaplar/Kütüphane Mihrinaz 2 64 06 Mart 2024 17:43
İnsan Hayatta İken Çocuklarından Birine Malını... İlmihal Bölümü Mihrinaz 0 69 06 Mart 2024 15:30

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: