Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > .::DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI.::. > Diyanet İşleri Başkanlığı > Kur'ân Kursları

Konu Kimliği: Konu Sahibi Numan Yalçın,Açılış Tarihi:  02 Mayıs 2011 (18:56), Konuya Son Cevap : 02 Mayıs 2011 (18:56). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 02 Mayıs 2011, 18:56   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
Durumu:Numan Yalçın isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6788
Üyelik T.: 04 Şubat 2009
Arkadaşları:0
Konular: 3
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Hatimlere katılım şartları...

Hatimlere katılım şartları...

Hatim Katılım Kuralları…

ü Hatmi şerifimize katılmak isteyen arkadaşlar açılan bölüme almak istedikleri cüzleri cevap yazarak numara belirterek isteyecektir.

ü Cüzleri okuyan üyelerin hatim süresi bitmeden yine aynı başlık altında “okundu” şeklinde geri bildirimde bulunması gerekmektedir.

ü Hatim süresi 1 aydır. Bitiş ve başlangıç tarihleri belirtilecektir. Hatimlerde son bitiş tarihi verilecek ve cüzleri alan kişiler eğer her hangi bir sebepten dolayı okuyamayacaksa Hatim süresine en az 3 gün kaldığında okuyamayacağını bildirecekler. Ay sonunda bildirilmeyen cüzler olursa haber vermeksizin başkasına devredilerek o cüzün okunması sağlanacaktır.

ü Cüz almak isteyen üyeler bir seferde en fazla 2 cüz alma hakkına sahiptir ( Almış olduğu cüzler okunduktan sonra tekrar 2 cüz talep edebilir).

ü Hatimlere katılan kardeşlerimiz aldıkları cüzler bitmeden yenisini taleb etmemelidir.

ü Ailemizde katılmak isteyenler için cüz alınabilecektir.

ü Cüz almak isteyenler hangi aya ait hatim açıldıysa oraya isteklerini yazabilirler. Bir önceki aya ait biten hatim kısmına yazılan istekler kabul edilmeyecektir.

ü Bitmemiş hatimler varken başka Hatim konusu açılması uygun değildir.

ü Hatim duası ayın sonunda cüzler tamamlandığında her ay istişareler sonucunda farklı kişiler tarafından yapılacaktır.

ü Vefat veya herhangi bir sebeple Yakınlarımız için hatim talep etme hakkına herkes sahiptir. Yakınlık derecesi sorulmayacak bir mü’min olan herkese Hatim başlatılacaktır.

ü Hatime katılan herkes Hatim kurallarını kabul etmiş sayılır.

Konu Sahibi Numan Yalçın 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Haziran Ay'ı Kur'an Hatmi... Kur'ân Kursları Medineweb 20 11705 10 Mayıs 2011 12:25
Mayıs Ay'ı Kur'an Hatmi... Kur'ân Kursları Numan Yalçın 38 19175 02 Mayıs 2011 19:01
Hatimlere katılım şartları... Kur'ân Kursları Numan Yalçın 0 2476 02 Mayıs 2011 18:56

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)