Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Üyelerimize Ait Kişisel Alan > Nebevi Sevda/Kişisel

Konu Kimliği: Konu Sahibi Nebevi Sevda,Açılış Tarihi:  09 Şubat 2023 (10:08), Konuya Son Cevap : 15 Nisan 2023 (18:16). Konuya 34 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı33Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 17 Şubat 2023, 16:26   Mesaj No:21
Medineweb Emekdarı
Nebevi Sevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Nebevi Sevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 59388
Üyelik T.: 05 Nisan 2018
Arkadaşları:3
Konular: 331
Beğenildi:1751
Beğendi:1021
Takdirleri:13102
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

jpg.gif IMG_20230213_140234.jpg (336.2 KB (Kilobyte

Maraş'ın karlı dağların da ilerliyoruz. Dağların ardında bir engebeli bir köye vardık. Evi yıkılmış bir vatandaşa rastladık. Hal hatır sorduktan sonra nerede kaldığını durumunu vs, sorduk.

Aldığımız cevap ilginç.
Yok gardasim yok.

Hiç bir şeye ihtiyacımız yok hamd olsun. Devletimiz, milletimiz çadırımı verdi. Isınma icin battaniyeler verdi. Bir aylık yemek ihtiyacımı verdi. Daha ne isteyim deyince şaşırdık. Gittiğimiz yer çok yüksek rakımlı bir yerdi. Meğerse oraya askeri jiple gidilmiş. Daha zirveye dogru gittik.

Oraya malesef giden olmamış. Çünkü yollar karla kapalıymış. Biz gittiğimiz de yollar açılmıştı. Orada ki evlerin ihtiyaçlarını giderdik.

Sonra bir dag evine vardık.
Mihrinaz beğendi.
Alt 18 Şubat 2023, 16:24   Mesaj No:22
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:birbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 61540
Üyelik T.: 22 Ocak 2020
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:8
Beğendi:13
Takdirleri:129
Takdir Et:

Alıntı:
Nebevi Sevda Üyemizden Alıntı Mesajı göster
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

İşte güzellik... 140,saatte kurtaran Rabbim.. Maraş ta enkazdan kuerulan muhammed
Selamün Aleyküm bu videoyu sizmi çektiniz.
Alt 21 Şubat 2023, 19:47   Mesaj No:23
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4533
Beğendi:6131
Takdirleri:24126
Takdir Et:

Emine hocam eşiniz döndümü? Neler anlatıyor döndü ise deprem bölgesinden orada ise son depremd nerede nasıl yakalanmış?
Mihrinaz ve Nebevi Sevda beğendiler.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 22 Şubat 2023, 07:07   Mesaj No:24
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11845
Beğendi:8989
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Emine hocam eşiniz döndümü? Neler anlatıyor döndü ise deprem bölgesinden orada ise son depremd nerede nasıl yakalanmış?
Eşim bey kendi tabiriyle medine dilencisi olarak döndü.))İşleri iyice yoluna koymuşlar ekip değişikliği yapacaklarmış. Onun başka perspektiften değerlendirmelerini aktarayım size. Mantık adamı olduğu çün öyle acılı-dramlı yada romantik anlatmaz. Eşim bey çok gergin sinirli yaşlanmış olarak geldi. Ciddi söylüyorum psikolojisi bozulmuş adamın. Deprem herhalde diye düşünürken sonrasında kendisi anlattıkça anladım.

1. Kahramanmaraş'ın enkaz olan yerleri şehrin eski yoğun yerleşim yerleri dedi. Heryeri yok olmuş enkaz değil dedi. Bir Hatay-Antakya değil. O ebrar sitesinden sağ insan çıkması mucizeden başka birşeyle anlatılmaz dedi.
Kavimlerin helakı kissasları gibi yanı başından geçiyoruz modern zamanlarda olmasak, teknoloji gelişmese buralar terkedilmiş şehir olacaktı. Şimdi tekrardan kurulacak. Çok ibretlik..

2. Devlete kızmıyorum kordinasyon noktasında. 100 kişilik ekiple 2 gün koordinasyon oluşturamadık dedi.

3. Buraya gelen kesinlikle "GÖNÜLLÜ VE ALLAH RIZASINI ÒNCELEYEN OLMALI". Yoksa konfor arayan zihniyetle uğraşıp duruyorsun. (Burdan sonrasında koptu)

4. Kamu işçisi olarak gelip, mesaisi başlamamış yollarda konaklama, gelince bulunan ortamı beğenmme, konteynır istekleri...

5. Birim amirleri olarak battaniye üstünde, üstümüzde uyku Tulumu trafoda yattık gelinceye kadar. Ama bütün personele konteynir yatak yiyecek tahsis ettik. Sonrasında yatak aradık yatak bulamadık. Birde ne göreyim ekipler yatakları almışlar birde 4 yatağı üstüste koyup sehpa gibi yapmış kendilerine salon yapmışlar. Resmen yaşam alanı kurdular. Burda çildıriyor

5. Cahilliğin ne kadar değerli, yaptığımız işin ne kadar önemsenmediğini, buraya her yerden gelen isteksiz, muhalif zihniyetleri görünce anladım. Daha öncesi farklı illerde deprem yaşamış ekiplerdeki aç gözlülük, empati yoksunluğu,gevşeklik, mızmızlık tahammül edilecek cinsten değil dedi. Uyku tulumları, şişme montlar tahsis etmiş devlet. İşleri bitince hem üzerlerindeki hemde kullanılmayanları depremzedelere dağıtın demişler araki bulasın. Ekipler almış yanlarında götürmüşler. Batılı bunlar he..(Burda tut tutabilirsen)

Yiyecek istemediğin kadar mevcut, artçı da olsa alişilacak birşey değil deprem diyor. Çalışmak hic yormadı hatta sabah namazından akşam karanliga kadar çalıştık bir kere yoruldugumu hissetmedim dedi. Zamandan çalan cahil insan zihniyetinin yorgunluğunu burdan daha çok farkediyor.

Tanıdığı, bildiği insanların bile açgözlülükten yanlarında eşya götürmesi, yağma-istifçi kafasını görünce depremdeki insanların yagma hırsızlık hiç kızmaya gerek yok dedi.

Ve Gönüllü diye giden ekipler geldikten sonra mesai ücretlerini aldı "insana dair umutlarım tamamen bitti" benim dedi.

Böyle eşim bey cephesinden aktaracaklarım)

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 22 Şubat 2023, 07:29   Mesaj No:25
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11845
Beğendi:8989
Takdirleri:26241
Takdir Et:

10 gündür Hatay'da olan Beşir Derneği gönüllüsü ve depo görevlisi kardeşim geldi. Son depremden 1 gün önce. Hatay'dan aradı onunla uzun görüştük. Onun izlenimlerini anlatayım size.

Anlatırken sanırsın umrede benim kardeş.)) Romantik romantik anlatıyor.
"Abla elhamdulillah şöyle hizmet, çok şükür yardım ediyoruz, Hamdolsun, inanılmaz bir lezzet, tarifi yok...."

Yahya hocamı sahaya çektim neyse )

1. Abla Antakya yüzde 90 yıkılmış şehir yok dedi. Çok eski tarihi bir şehir olduğundan yerle bir olmuş dedi.

2. Buraya gelen "KESİNLİKLE ALLAH RIZASI İÇİN VE GÖNÜLLÜ OLARAK" gelmeli. Yoksa üzücü başka başka davranışlara şahitlik ediyorsun dedi.

3. Valiliğin yardım koordine merkezleri var. Mesai saatiyle çalışıyorlar koordinasyonları çok zayıf. Biz deopalrdan ürünleri yüklüyoruz, arkadaşlar dağıtım yapıyor çok koordineyiz gece yarilarina kadar çalışıyoruz dedi.

4. Burda Süryani, yahudi, hristiyan her din her mezhepten insan var. Ayirmadan yardım yapıyor çorba dağıtıyorsun. Hepsini kucaklıyorsun.

5. Burda sanki herkes ihtiyaç sahibi. Depremzede yada değil ayiramiyorsun zaten hepsi muhtaç. O arsız hırsız tipleri görmezden geliyorsun dedi.

Ve bunca yıldır hizmet içindeyim eğitim, seminer, vakıf, yardım vs. yaparım. hayatımda hiç bu kadar kendimi işe yarar, iyi hissettiğim bir an olmadı dedi

Hatay'dan da aktaracaklarım bu kadar. Nebevi Sevda bakalım o neler anlatır..

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 23 Şubat 2023, 08:55   Mesaj No:26
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4533
Beğendi:6131
Takdirleri:24126
Takdir Et:

Allah eşinizin ve kardeşinizin hayrını kabul etsin. Yardım işi özveri ister samimiyet ister bunlar yoksa boşuna kimse ne yorulsun neden etrafını üzsün bir tarafda işini canla başla yapmaya çalışan grup diğer trfda banane bunlrdan ben kârıma bakarım diyen grup :( çok büyük bir felaket yaşandı adına asrın felaketi dendi . Bu manzaraya gavurlar dayanamadı geldi gelmeyen yardım gönderdi . Bu bölgelerdeki yağmacıların Kalplerindekini açığa çıkaran Allah c c ,neyin kinini taşıyorlardı bunlr ?Dışımız insan suretinde peki içimiz? Herkes kendi yaptıgından sorumlu bugünlerde geçecek hiç bir şey oldugu gibi kalmamışki buda kalsın Rabbim deprezede kardeşlerimize sekinet sabır kolaylık versin.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 23 Şubat 2023, 18:07   Mesaj No:27
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
birbey Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Selamün Aleyküm bu videoyu sizmi çektiniz.
Yok kardeşim onu ben çekmedim. Çekileni attım.

İşin ilgimc tarafı sahada haber sunanlar yanımızda aynı olaya şahidiz. Ama yanlış bilgi aktariyorlar. CNNT TÜRK muhabiri funda hanımla orada konuşuyoruz. Haaber sunarken neden muhabirler olayi olduğundan farklı abartır ki insan anlamış değil.
Alt 23 Şubat 2023, 18:10   Mesaj No:28
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Mihrinaz hocam eşiniz ve kardeşinzi okuyunca biraz tebessüm ettim. Kardeşinizin duygusal mücadelesini okuyunca tanışmak isterdim
Alt 01 Mart 2023, 12:49   Mesaj No:29
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Depremin ilk gecesi 04,17
Sultanbeyli IHH arama kurtarma ekibi saat sabah :06,00 uçağa biniş, Tüm teçhizatlı hazırlıklı.
Maraşa inemiyor. Diger iller deneniyor. 3, saat havada kalıyor. Sonunda iniyor. Yollar kapalı. Araclar dag yollarını deniyor. Genel merkeze gece yarısı ancak varabiliyor. Sis, kar ve fırtına malesef.
O kadar zorluk içerisinde Türkiye nin tüm il ve ilçelerinden gelmeye çalışanları düşünün.

Devlet ne yapsın millet ne yapsın.

Koordine merkezi Hatay afad ekibine ulasilmaya çalışılıyor. Ekib lideri depremde ölmüş. Diğerleri göçük altında ya da yakınını kurtarma derdinde.

Allah razı olsun gayret eden kim varsa.
Cumhur reis çıkıp o şartlarda Adıyaman için helallik diliyor.
Kolay değil. 11 ilde afed olmus. Yeryüzünde bir devlet gösterin ki bu kadar yıkım ve zor şartlarda vatandaşına ulasabilsin. ABD vs, yeryüzü dahi şaşkın. Türkler adeta çıldırmıscasina bölgeye akin ediyor diye.

Bizler hala gruplar halinde oraya gidiyoruz.
Şuan hanım kardeşleri de illerden seferber edip bolgeye servis araçlarla gönderiyoruz
Kara Kartal ve birbey beğendiler.
Alt 01 Mart 2023, 15:58   Mesaj No:30
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:birbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 61540
Üyelik T.: 22 Ocak 2020
Konular: 0
Beğenildi:8
Beğendi:13
Takdirleri:129
Takdir Et:

Alıntı:
Nebevi Sevda Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Depremin ilk gecesi 04,17
Sultanbeyli IHH arama kurtarma ekibi saat sabah :06,00 uçağa biniş, Tüm teçhizatlı hazırlıklı.
Maraşa inemiyor. Diger iller deneniyor. 3, saat havada kalıyor. Sonunda iniyor. Yollar kapalı. Araclar dag yollarını deniyor. Genel merkeze gece yarısı ancak varabiliyor. Sis, kar ve fırtına malesef.
O kadar zorluk içerisinde Türkiye nin tüm il ve ilçelerinden gelmeye çalışanları düşünün.

Devlet ne yapsın millet ne yapsın.

Koordine merkezi Hatay afad ekibine ulasilmaya çalışılıyor. Ekib lideri depremde ölmüş. Diğerleri göçük altında ya da yakınını kurtarma derdinde.

Allah razı olsun gayret eden kim varsa.
Cumhur reis çıkıp o şartlarda Adıyaman için helallik diliyor.
Kolay değil. 11 ilde afed olmus. Yeryüzünde bir devlet gösterin ki bu kadar yıkım ve zor şartlarda vatandaşına ulasabilsin. ABD vs, yeryüzü dahi şaşkın. Türkler adeta çıldırmıscasina bölgeye akin ediyor diye.

Bizler hala gruplar halinde oraya gidiyoruz.
Şuan hanım kardeşleri de illerden seferber edip bolgeye servis araçlarla gönderiyoruz

Allah Devletimize ve Milletimize zeval vermesin.
su damlası ve Nebevi Sevda beğendiler.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.