Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Ölüm-Ahiret-Sırat-Mizan-Kader

Konu Kimliği: Konu Sahibi KuM TaNeSi,Açılış Tarihi:  15 Nisan 2009 (16:49), Konuya Son Cevap : 15 Nisan 2009 (16:49). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 15 Nisan 2009, 16:49   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
KuM TaNeSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KuM TaNeSi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5998
Üyelik T.: 02 Ocak 2009
Arkadaşları:0
Konular: 886
Beğenildi:21
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Kimyacıdan 100 puanlık 'ahiret' sorusu

Kimyacıdan 100 puanlık 'ahiret' sorusu

Diyarbakır'daki bir lisede kimya öğretmenin yazılı sınavda sorduğu 'ahiret' sorusu kafaları karıştırdı. 25 yıllık kimyacı sorduğu ilginç soruyu bir de okul panosuna yapıştırdı.

Diyarbakır 'ın Yenişehir ilçesindeki Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi 'nde yaşanan ilginç olay eğitim camiasını şoke etti. 25 yıllık kimya öğretmeni Zeki Kılıçarslan, 10. sınıflara yaptığı yaptığı yazılı sınavda öğrencilere ahiret sorusu yöneltti.

"İYİLİKLER AĞIR GELİRSE CENNETE..."

Hesap günü mizanda iyilik ve kötülüklerin tartıldığı kurgusu ile hazırladığı soruyu, günah ve sevap değerleri vererek “İyilikleri ağır gelirse cennete, kötülükleri ağır gelirse cehenneme, tam nötrleşme olursa Araf’a gidecek. İşlem yaparak sonucu bulunuz?” şeklinde soran Kılıçarslan bu soruyu bir de okulun duyurusu panosuna astı.

Öğrencilerin okul idaresi ve velilerine söylemeleri ile ortaya çıkan olaydan sonra Diyarbakır İl ve Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ayrı ayrı soruşturma başlattığı öğrenildi. Kimya öğretmeni Zeki Kılıçarslan'ın ruh halinde son dönemlerde igarip değişiklikler olduğu da ifade edildi.

"GURUR VERİCİ BİRŞEY YAPTIM"

25 yıllık kimya öğretmeni olan ve eğitim camiasında saygın bir kişiliğe sahip olduğu bilgisini aldığımız Zeki Kılıçarslan'ın sorusuyla "gurur duyduğu" ve kendisine tepki gösterenleri de umursamayarak, "O soru çok önemliydi. Ben gurur verici bir şey yaptım. Bana kim ne yapabilir ki?" şeklinde cevap verdiği öğrenildi.

İŞTE O SKANDAL SORU

Yakın zamanda emekli olacağı öğrenilen Kimya öğretmeni Zeki Kılıçaslan'ın 10. sınıf öğrencilerine yönelttiği soru şöyle: “X şahsı hayatı boyunca 3.10 üzeri 22 tane iyilik ve 4.10 üzeri -2 mol kötülük yapıyor. Hesap günü mizanda iyilik ve kötülükleri tartılıyor. İyilikleri ağır gelirse cennete, kötülükleri ağır gelirse cehenneme, tam nötrleşme olursa Araf’a (hayvanların ve delilerin barınacağı yere) gidecek. Bu şahsın hesabı görülünce durumu ne olacak. İşlem yaparak sonucu bulunuz (N: 6.10 üzeri 23)”

(Haber 7)

Konu Sahibi KuM TaNeSi 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
41.Haftanın Misafiri Belgin Hafta'nın Misafiri Belgin 37 13552 04 Ekim 2009 15:49
Neden Su içmeliyiz(46 sebep) Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp su damlası 6 3415 04 Ekim 2009 11:50
Yokluğuna Alıştırma... Şiirler ve Şairler KARAKÖSE 1 2828 04 Ekim 2009 11:45
Kırgınım Sana /medineweb Şiirler ve Şairler su damlası 7 3015 02 Ekim 2009 18:49
google amcam düzeltir işi bilir herşeyi =) Resim/Karikatür Esma_Nur 2 2594 02 Ekim 2009 10:25

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: