Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Risale_i Nur (Said Nursi)

Konu Kimliği: Konu Sahibi Armagan,Açılış Tarihi:  07 Nisan 2010 (16:47), Konuya Son Cevap : 30Haziran 2010 (22:38). Konuya 12 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 29Haziran 2010, 21:58   Mesaj No:11
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

unutmayalım ki hak olan ve delil olan rüya HAK OLAN ALLAH TARFINDAN AÇIKLANAN DIR.

bundan şüphemiz yok rahat olun.peki şöyle bir örnek vereyım.ben din görevlisiyim,cemaatimi eğitmekle görevliyim.vaaz hutbe ve irşat ile meşgulum.kuran sünnet ışığında hazırladığım,ve cemaatimin seviyesine sorunlarına göre güncellediğim bu tip tebliğler redmi edilmeli sizce ?islam alimlerinin çabası bundan ibaret değilmidir?
nubuvet kapısı kapandığına göre,kıyamete kadar göreceğimiz rüyalar,kerametler,ilhamlar geçersiz mi ? Allah açıklamıyacağına göre ?

Ayrıca müceddid ve ilham keramet olayları hakkındaki düşünceleriniz ise gerçekten HAKKA YAKİNEN İMAN ETMİŞ BİR MÜMİNLE BAĞDAŞMAYAN GÖRÜŞLERDİR KANAATİNDEYİM.

müceddid :dini yaşantıya ,dini ilimlerin ihyasına yardımcı olan ,örnek olan müslüman alimdir.
ilham :insanlara has fitri bir özellik.
keramet: mutaki kullara bir ilahi hediye.
bunların hangisi imanla alakalı,yada hangisinde terslik var anlıyamadım sizi ?
not :bunlar delil olamaz demiştim hatırlatırım.

Yalnız risalelerin değiştirildiğine inanıyorsanız BU DOĞRU BİR TESPİT OLSADA.

Şu soruya acaba nasıl bir cevap vermemiz lazım SAİDİ KURDİNİN EĞİTİM ALDIĞI HOCALARI KİMLERDİR....

bu çokmu önemlidir ? aldığı ciddi eğitim 3 ay ile sınırlıdır.sorgulamamız gereken bumu sizce ? işte bu yüzden beddiüzzaman denilmiştir.tahsil görmeden ilimlere vakıf olan zamanın harikuladesi demek.

Çünkü her talebenin bir eğitimcisi vardıR.
Amacım kimseyi kırmak veya tartışmak değildir.Böyle bir durumdanda ALLAHA SIĞINIR VE SİZEDE SAYGI DUYUYORUM....
saygı bizden...
Ayrıca saidi nursu,şeyh said kıyamına neden katılmamıştırda meclislerde dolaşmıştır bda ayrıca insanı düşündürmüyor değil...
palulu said cihadı doğru görmüştür.bitlisli said ise ilim cihadını doğru görmüştür.bu onların ictihadı...
çokmu garip ?
Alt 29Haziran 2010, 22:43   Mesaj No:12
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Ben detaylarına inmeden konuya katılım sağlama adına.Kuran'dan gayri her kitapta söylemde hata olması ihtimaldir.Bu hakikat ile elbette Risalelerde hatalar,sahih olmayan rivayetler vb bulunabilir.Ama bu hataların yanında binlerce doğruyu ne edeceğiz o hatalar var diye yokmu saymamız lazım.

Tekrar belirteyim Risale baş ucu kaynaklarımdan değidir ama yaralandığım kısımlarıda vardır.Benim risalelere bakışım açık ve nettir çok fazla ilgilenmem Kuran var iken.Benim için Üstadın tüm tağuti güçlere karşı vermiş olduğu duruşu önemlidir.Şeyh Said kıyamına destek vermeyişi onun kendi zaafiyetindendir tasvip etmiyorum.

-İmam Ali- (a.s)
Alt 30Haziran 2010, 22:38   Mesaj No:13
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

keramet peygamberlere verilmez.onun adı mücizedir.
keramet alimlere muttakilere verilir...

not :üstada,şeyh saide karşı bir kısım müslümanların ayrı hobisi,fobisi,antipatisi var nedense...onlar allah birdir deseler,fobi hobicilerin bulacağı bir kulp bulunur.
Allahu alem..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)