Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Risale_i Nur (Said Nursi)

Konu Kimliği: Konu Sahibi Nurcu Genç,Açılış Tarihi:  27 Şubat 2009 (09:58), Konuya Son Cevap : 27 Şubat 2009 (09:58). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 27 Şubat 2009, 09:58   Mesaj No:1
Durumu:Nurcu Genç isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7389
Üyelik T.: 27 Şubat 2009
Arkadaşları:0
Konular: 4
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Said Nursi Eserlerine Neden Risalei Nur dedi?

Said Nursi Eserlerine Neden Risalei Nur dedi?

“Otuzüç aded Sözler'in ve otuzüç aded Mektublar'ın mecmuuna Risalet-ün Nur namı verilmesinin sırrı şudur ki: Bütün hayatımda Nur kelimesi her yerde bana rastgelmiştir Ezcümle karyem Nurs'tur, merhume vâlidemin ismi Nuriye'dir, Nakşî üstadım Seyyid Nur Muhammed'dir, Kadirî üstadım Nureddin Kur’ân üstadlarımdan Nuri, talebelerimden benimle en ziyade alâkadarı Nur isimli bulunanlardır Kitablarımı en ziyade izah ve tenvir eden Nur misalidir Kur’ân-ı Hakîm'deki en evvel aklıma, kalbime parlayan ve fikrimi meşgul eden اَللّٰهُ نُورُ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍâyetidir Hem hakaik-i İlahiyede müşkilâtımın ekserisini halleden esma-i hüsnadan Nur ism-i nuranisidir Hem Kur’ân'a şiddet-i sevk ve inhisar-ı hizmetim için hususî imamım Zinnureyn'dir” (Barla Lâhikası, 178)

Konu Sahibi Nurcu Genç 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Risale-i Nur nasıl okunur? Risale_i Nur (Said Nursi) Medine-web 6 2787 09 Ekim 2010 10:24
Risale-i Nur Okumanın Önemi Risale_i Nur (Said Nursi) Nurcu Genç 0 1968 27 Şubat 2009 10:02
Risale-i Nur Sadeleştirilmeme Sebebi Nedir? Risale_i Nur (Said Nursi) Nurcu Genç 1 1681 27 Şubat 2009 10:00
Said Nursi Eserlerine Neden Risalei Nur dedi? Risale_i Nur (Said Nursi) Nurcu Genç 0 1494 27 Şubat 2009 09:58

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)