Medineweb Forum/Huzur Adresi

Medineweb Forum/Huzur Adresi (https://www.forum.medineweb.net/)
-   SAMSUN OMÜ İlitam (https://www.forum.medineweb.net/799-samsun-omu-ilitam)
-   -   OMU İlitam-Medineweb Ders Çalışma Bölümü (https://www.forum.medineweb.net/samsun-omu-ilitam/30320-omu-ilitam-medineweb-ders-calisma-bolumu.html)

Medineweb 17 Eylül 2014 14:13

OMU İlitam-Medineweb Ders Çalışma Bölümü

selamun aleykum arkadaşlar.kazanan arkadaşları tebrik ederim hayırlı olsun inşaAllah. Rabbim mezun olmayıda nasip etsin :):)

burdan ders istişareleri ve çalışmaları yapabilirsiniz.kolay gelsin :):)

OMÜ İLİTAM İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER
1.Omü İlitam 2011 yılında açılmıştır.

2.Derslerimiz haftalık olarak net üzerinden yayınlanan pdf ve videolar ile takip edilmektedir.

3.Haftalık senkron (canlı) derslerimiz vardır. Derslerde ders hocalarımız o haftanın konusunu özetler ve aklımıza takılan soruları cevap verirler.

4.Vize sınavlarımız online olarak yapılır ve %20’si Final veya Bütünleme notunu etkiler. ( Ders başarı puanı, dönem içi değerlendirme puanının %20’si ile yarıyıl sonu veya bütünleme puanının %80’inin toplamıdır.)

5.Final ve Bütünleme sınavları notumuzu %80 etkiliyor.

6. Final veya bütünleme sınavlarından en az 50 puan alma şartı aranmaktadır.

7.Final ve bütünlemeler 19 Mayıs Üniversitesi’nde yapılmaktadır.

8.Sınavlarımız test usulüdür.

9.Yüzyüze eğitim vardır fakat katılım zorunlu değildir.

10.Bu sene yaz okulu açılmıştır.İsteyenler yaz okuluna kayıt yaptırabilirler. Yaz okulumuz 7 hafta sürmektedir ve kayıt yaptıranların katılımı mecburidir.

11.Öğrencilere ödev verilmemektedir.*

13.Kur’an Sınavlarımız vize net üzerinden tecvid sorularak yapılıyor. Finalde ise 4 ders hocamızdan birinin karşısında ezber vermek suretiyle ve tecvid dahil gerçekleşiyor.

Kur'an-ı Kerim Ezberler:

KURAN-1

1.Duha
2.İnşirah
3.Tin
4.Alak
5.Kadr
6.Beyyine
7.Zilzal
8.Adiyat
9.Karia
10.Tekasür
11.Asr
12.Kureyş
13.Maun
14.Kevser
15.Kafirun
16.Nasr
17.Tebbet
18.İhlas
19.Felak
20.Nas
21.DUHAN 1-16
22.İNSAN
23.KIYAMET

KURAN-2

1.Yasin
2.Tebareke
3.Amme
4.Bakara 1-5
5.Bakara 255
6.Bakara 285-286
7.Fatiha
8.Haşr 18-24
9.İSRA 1-10
10.MÜ'MİNUN 1-14
11.NECM

KURAN-3

1.Fetih
2.Rahman
3.Hucurat
4.VAKIA
5.LOKMAN 12-19
6.ABESE
7.SAFF

KURAN-4

1.NAZİAT
2.TEKVİR
3.İNFİTAR
4.MUTAFFİFİN
5.İNŞİKAK
6.CUMA
7.BAKARA 153-157
8.FURKAN 74-77
9.RUM 21
10.Buruc
11.Tarık
12.A'la
13.Ğaşiye
14.Fecr
15.Beled
16.Şems
17.Leyl

TOPLAMDA 76 KREDİYİ TAMAMLAMANIZ GEREKMEKTEDİR…

15.ÖDEME BİLGİLERİ:Öğrenim Ücreti 1. TaksitÖğrenim Ücreti 2. TaksitUÖ Materyal Ücreti 1. Taksit (UZAKTAN ÖĞRENİM)UÖ Materyal Ücreti 2. TaksitSENELİK 4 KERE ÖDEME YAPIYORUZ.ÖĞRENİM ÜCRETİNDEN SONRA MATERYAL ÜCRETİDE YATIRIYORUZ.. (Öğrenim Ücreti, takip eden eğitim öğretim yılı başlamadan önce Bakanlar Kurulu tarafından belirlenir. Belirlenen ücret, ilgili ödeme takviminde güncellenir.)

HARÇ+MATERYAL 763 TL

Samsun - Ondokuz Mayıs ÜniversitesiOndokuz Mayıs Üniversitesi - Uzaktan Eğitim Merkezi

Mihrinaz 17 Eylül 2014 15:35

Cevap: OMU İlitam ders çalışma bölümü

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
selamun aleyküm arkadaşlar..

Kazanan bütün ilitamlı arkadaşlarımı canı gönülden kutluyor..gayret gösteren bütün arkadaşlarıma rabbim güç kuvvet versin diyor ve samsunu kazanan arkadaşlarımada en derin sevgi ve saygılar...c*c*

nerde bizim sınıfhyyyyy..cuzem..inuzem almış başını gidiyorgülümseyen000 biz çok gerilerde kaldık çoook:)

omu lü arkadaşlarım nerelerdesiniz..ravzam..muallime...ben geldim...editörümün açtığı bölümle sıcağı sıcağına giriş yaptım haberiniz olahyyyyyhyyyyy

önce sizleri sordum bak.. diğer dostlar gönül koydu koyacaklar bana haberiniz olsun(:c*c*c*

bütün forum ailesine TRABZONDANselamlar saygılarc*c*c*c*c*bütün yoğunluklarımı arkada bırakmak yerine yanıma alarakgülümseyen000 ilitam sayfamdan foruma sızmış bulunmaktayım(:

niyetim abdülmelik hocamın dersine sızmaktı ama devamsızlığım almış başını gtmişc*öyle kolay olmadı:)bundan sonra hepiniz gibi sıkıders çalışan bir öğrenciyim artık..hem sizleri hemde derslerimi çok özledim....görüşmek duasıyla arkadaşlar..c*c*c*c*c*c*

şu sınıf arkadaşlarımda bir gelsin helec*c*c*

Mihrinaz 18 Eylül 2014 11:21

benden başka omu lü olupta paylaşım yapacak kimse yokmuc*ravzamla muallimeyi hatırlıyorum başka arkadaşlarda varmıydı..sınıf arkadaşlarım nerelerdesiniz..

ders seçimlerinizi tamamladınızmı...danışman onayladımmı..canlı dersler ne zaman açılacakta gireceğiz..

elde avuçta ne kitap ne bişey var..nasıl ders çalışılır telaşına düştüm..sizde durum nedir..
face açmayı düşünen yada face faydalı olur diyen varmı..c*

Ravza'm 18 Eylül 2014 21:34

Alıntı:

mihrinaz Üyemizden Alıntı (Mesaj 354958)
benden başka omu lü olupta paylaşım yapacak kimse yokmuc*ravzamla muallimeyi hatırlıyorum başka arkadaşlarda varmıydı..sınıf arkadaşlarım nerelerdesiniz..

ders seçimlerinizi tamamladınızmı...danışman onayladımmı..canlı dersler ne zaman açılacakta gireceğiz..

elde avuçta ne kitap ne bişey var..nasıl ders çalışılır telaşına düştüm..sizde durum nedir..
face açmayı düşünen yada face faydalı olur diyen varmı..c*

Danışman onayını aldım ben hyyyyy
Canlı dersler ayın 22'sinde başlıyormuş
Kitapları da geçen senenin konularını bi kırtasiye kitap haline getiriyormuş oradan temin ettim c*
Face'de gruplar var abla pazartesiden itibaren çalışılmaya başlanacakmış.

Mihrinaz 18 Eylül 2014 21:44

hoş geldin ravzam..sınıfta bir başıma kalmıştım..seni görünce nasıl sevindiğimi tahmin edersin(:

kırtasyenin tel.nosunu bana versende bende bi konuşsam.gönderiyorlarmı diye...

Songül abladan tel. nosu aldım.onuda aricam inşallah..ayrıca kitapları ne kadara aldın.

malum 250 lira metaryal ücreti verdik..elde metaryal adına hiçbişey yok..yine düştük kendi derdimizec*

Mihrinaz 18 Eylül 2014 21:47

ders çalışma ortamı oluşturulursa bende açmayı düşünüyorum face..yoksa açmicam..sen linkini banada gönderirsen sevinirim..omu ilitamın bir face sayfası var..onun üzerindenmi gurup çalışmaları yapılacak ..neyse belli olur herhalde

Mihrinaz 18 Eylül 2014 22:00

ders programını ne zaman yayınlarlar acaba

Ravza'm 18 Eylül 2014 22:03

Alıntı:

mihrinaz Üyemizden Alıntı (Mesaj 354982)
hoş geldin ravzam..sınıfta bir başıma kalmıştım..seni görünce nasıl sevindiğimi tahmin edersin(:

kırtasyenin tel.nosunu bana versende bende bi konuşsam.gönderiyorlarmı diye...

Songül abladan tel. nosu aldım.onuda aricam inşallah..ayrıca kitapları ne kadara aldın.

malum 250 lira metaryal ücreti verdik..elde metaryal adına hiçbişey yok..yine düştük kendi derdimizec*

Ben bizzat gidip almıştım bakayım bulabilirsem sana veririm numarayı abla. Kargoyla gönderirler.
60 lira verdim hepsine. Sen ders kaydını yaptın mı, Kuran dan hangi hocayı seçtin ?

Mihrinaz 18 Eylül 2014 22:05

Alıntı:

Ravza'm Üyemizden Alıntı (Mesaj 354985)
Ben bizzat gidip almıştım bakayım bulabilirsem sana veririm numarayı abla. Kargoyla gönderirler.
60 lira verdim hepsine. Sen ders kaydını yaptın mı, Kuran dan hangi hocayı seçtin ?

yaptım..onyalnmış..kuran hocam yaşar kurt..seninki..

numarasına ulşırsan iyi olur benim için..yapablirsen tabiki..(:

Ravza'm 18 Eylül 2014 22:15

Alıntı:

mihrinaz Üyemizden Alıntı (Mesaj 354984)
ders programını ne zaman yayınlarlar acaba

Hiç bilmiyorum ki abla

Ravza'm 18 Eylül 2014 22:15

Alıntı:

mihrinaz Üyemizden Alıntı (Mesaj 354986)
yaptım..onyalnmış..kuran hocam yaşar kurt..seninki..

numarasına ulşırsan iyi olur benim için..yapablirsen tabiki..(:

bende yaşar hocayı seçtim. bakalım hayırlsıı

Ravza'm 18 Eylül 2014 22:17

Alıntı:

mihrinaz Üyemizden Alıntı (Mesaj 354983)
ders çalışma ortamı oluşturulursa bende açmayı düşünüyorum face..yoksa açmicam..sen linkini banada gönderirsen sevinirim..omu ilitamın bir face sayfası var..onun üzerindenmi gurup çalışmaları yapılacak ..neyse belli olur herhalde

Vizeler net üzerinden olacak ya o grupta o zaman derslere etkinliklere katılanlar arasında vize esnasında bilgi alışverişi oluyomuş abla, katılmayanları gruptan siliyolarmış zaten
Ben katıl derim, faydalı olur.

Mihrinaz 19 Eylül 2014 09:42

bende kitaplarımın siparişini verdim inşalllahhyyyyy

elime ulaşınca daha rahat ederim inşallah.

mehmet akif2 19 Eylül 2014 10:14

arkadaşlar allah sizlere de kolaylıklar versin

malatyayı kazananlar şanslı sizler de bizim gibi 763.50 tl ödemişsiniz ders sayınız bizim kadar değil sanırım

mehmet akif2 19 Eylül 2014 10:21

mihrinaz yine yoğun dönemin için girdin aöf gibi bir üniversiteden sınav olsaydı soru-cevap da yapardık

elif yaşına yaklaştı koca kız oldu Mehmet akif 1. sınıf olduğu için onun dersleriyle ilgileniyorum

8 hafta gibi sure içerisinde kpss ve dhbt'den çalışabildiğim çalıştım ama tam olamadı

okul tempomuz da yakın da başlıyor

bizler bu yola meslek sahibi olmak ya da para kazanmaktan çok ilim öğrenmek için çıktık

biz de bu sene her dönem 10 ders olduğunu görünce çocuklarla nasıl halledebilirim diye strese girdim

inşallah dersler çok zor ve ağır olmaz kuran ezberimiz de olacak

şimdiden ne olacak nasıl yapacağım diye kaygı çekmektense allaha sığınıp oluruna bırakmam lazım

sen nasılsın senin çocuklar kaça geçti ehliyetini çoktan aldın değil mi

Mihrinaz 19 Eylül 2014 11:01

allah razı olsun mehmet akif güzel temenni ve duaların için arkadaşım..

yoğunlukki ne yoğunluk arkadaşım...araba kullanmak o kadar çok işime yaradı ki anlatamam..

2 ay eşim yoktu.çocuklar okulda diğeri küçük,okul sonu programları gezileri dsen bitmiyordu.küçüğü aldım yanıma her bi işlerimi yoluna koydum elhamdülillah arabayla..

böyle zamanlarda çok büyük nimet olduğunu farkediyor insan.zamandan tasarruf..çocuk bırakmak için,

konu komşu aramak durumunda kalmadım..aradığındada kimeyi bulmaıyorsun zaten.elhamdülillah,

allahın izniyle hepsini yoluna koyduk arkadaşım..

dgs desen sadece deneme çözdüm..onuda zaten bi oturumda hiç bitirememiştim..

öylesine girdim..40 dakika önce çıktım ve yaptığım soruları hiç kontrol edemem dedimgülümseyen000

zaten oku oku bitmiyorlar..birde tekrarlayaymam dedim ve erkenden çıktım..

nasipmiş..samsuna attık kendimizi...çocuklarda teyzesi büyüğüm 6.sınıf..ortancam 3.sınıfta..

küçük desen anne sınıfında yani yanımda(:onların adına endişelerimiz vardı...lakin gördükki birbirine sıkı sıkı bağlandınmı,gönlünü,sıkıntılarını rabbine döndürdünmü üstesinden gelinmeyecek hiçbirşey yok..

okullarına ve öğretmenlerinee hemen adapte oldular..bende artık kendi düzenimi oluşturma telaşındayım..

sizlerden ayrı geçen dört ayın özeti böyle arkadaşım..:)

senin üstesinden gelemeyeceğin hiç bir konu bilmiyorum ben:)

sen ki değil 10 ders 12 dersi onurla geçmiş bir anne öğrencisin..bu derslermi gözünü korkutacak:)

istişare ederek,paylaşarak yine hafifletiriz yüklerimizi..Allah yardımcımız olsun...

nurşen35 19 Eylül 2014 11:37

Rabbim yolunuzdaki engelleri siz farkında olmadan kolaylaştıracaktır.

Sizi bunlar endişelendirmesin. Allah'ü Teala'nın yolunda cihad etmeye çalışıyorsunuz.

Rabbime olan tevekkül , sizi gönlünüzden geçenden daha güzel yerlere taşıyacaktır.

Nasip olursa seneye bizlere de destek olacaksınız.

Derslerinizde başarılar diliyorum. Allah'ü Teala hakkınızdaki hayrı nasip etsin..

Mihrinaz 22 Eylül 2014 09:12

face le başım dertteağlayan000ağlayan000ağlayan000

bence ilitam okumak daha kolayağlayan000ağlayan000

her guruba katıldım..dur bakalım hayırlısı...hangisi atar guruptan bakalımmahcup000

bugün gurup dersleri başlayacaktı çay-kahve000 bekemedeyiz

ceydanur 22 Eylül 2014 09:48

hayırlı olsun ilk öncelikle
benimde face dertte zamanımı çok alıyor çok gurup var her kafadan bir ses çıkıyor bir iyliği var kafana takıan soruyu ünüversite sormadan danışman gibii çalışan arkadaşlara sorunca cevap 5 dak geliyor

Mihrinaz 22 Eylül 2014 10:14

Alıntı:

ceydanur Üyemizden Alıntı (Mesaj 355297)
hayırlı olsun ilk öncelikle
benimde face dertte zamanımı çok alıyor çok gurup var her kafadan bir ses çıkıyor bir iyliği var kafana takıan soruyu ünüversite sormadan danışman gibii çalışan arkadaşlara sorunca cevap 5 dak geliyor

allahrazı olsun ceydanur..sanada hayırlı olsun arkadaşım..hep beraber sıkıntıların üstesinden geliriz inşallah...

hhmmmm demekki benim bilmezliğimden değilmiş face le imtihanımgülümseyen000

böyle istişare ettikçe ,birbirimizle paylaştıkça sıkıntılarımız hafifliyor..alllah razı olsun arkadaşım..

Mihrinaz 22 Eylül 2014 21:30

ARKADAŞLAR CANLI DERSLERİMİZ BAŞLAMIŞ..HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN...

UZEMİNsayfasından canlı derslere giriş yapebiliyoruz...hepimize kolay gelsin...

Mihrinaz 23 Eylül 2014 18:28

ravzam derslere girebildinmi...

bugünkü derslere girebildim şükür..

dün giremedim sizler naptınız..

bu arada cumartesi günü kpss var dimi:)mahcup000iyiymiş:)

muallime 23 Eylül 2014 21:34

Alıntı:

mihrinaz Üyemizden Alıntı (Mesaj 355399)
ravzam derslere girebildinmi...

bugünkü derslere girebildim şükür..

dün giremedim sizler naptınız..

bu arada cumartesi günü kpss var dimi:)mahcup000iyiymiş:)

Dersleri mümkün mertebe takip edeceğim,bugün de derslere katıldım,ama kitaptan çalışmak daha hızlı ,çok ıvır zıvır soruyorlar,

yarın,2 de ve 7 de ders var,kolay gelsin..

Mihrinaz 24 Eylül 2014 19:52

muhteşem bir kuranı kerim dersinden çıktık...nihavent makamında subhaneke dinlemek muhteşem ötesiydi..

iyiki ilitamdan devam etmişiz eğitim hayatımıza...birde bu makamda temsili bir okuyuşla okyabilirsek ...

yarın saat 15:00 da kuranı kerim..saat 17 ve 18:oo da fıkıh usulü var..görüşürüz arkadaşlar...

katıldığınız dersler nasıl gidiyor bu arada..

Mihrinaz 24 Eylül 2014 19:55

Alıntı:

muallime Üyemizden Alıntı (Mesaj 355424)
Dersleri mümkün mertebe takip edeceğim,bugün de derslere katıldım,ama kitaptan çalışmak daha hızlı ,çok ıvır zıvır soruyorlar,

yarın,2 de ve 7 de ders var,kolay gelsin..

bize verdikleri videolar..kitaptakilerle aynı..ama ders işleyiş şekilleri canlı olarak farklı..

belki erken bir yorum bilemiyorum ama...dersleri kaçırmamak lazım..

Ravza'm 24 Eylül 2014 21:11

Ben daha derslere katılamadım, bayramdan sonra rayına oturur benim ders çalışma sistemim :(

muallime 28 Eylül 2014 10:57

re: OMU İlitam-Medineweb Ders Çalışma Bölümü

Kuran-ı Kerim dersinden sorumlu olunan surelerin videoları

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Mihrinaz 28 Eylül 2014 17:26

Kuran-ı Kerim dersi bu kadar zor olacağını düşünmemiştim:)

katılmak faydalı olacaktır...hoca acabaa bi sonraki derste ettehıyyatüyümü ister..

hepimize kolaylıklar...

Mihrinaz 28 Eylül 2014 17:28

Alıntı:

Ravza'm Üyemizden Alıntı (Mesaj 355522)
Ben daha derslere katılamadım, bayramdan sonra rayına oturur benim ders çalışma sistemim :(

katılsan iyi olur ravzam...biran evvel yoluna koy işlerini...grupta yavaş yavaş yoluna giriyor galiba..mini mini birler...:)

mehmet akif2 29 Eylül 2014 09:18

Alıntı:

mihrinaz Üyemizden Alıntı (Mesaj 355511)
bize verdikleri videolar..kitaptakilerle aynı..ama ders işleyiş şekilleri canlı olarak farklı..

belki erken bir yorum bilemiyorum ama...dersleri kaçırmamak lazım..

mihrinaz dersi kaçırmamak gerektiğini songül abla da diyor benim kardeşim de söylüyor

en doğrusunu yapıyorsunmsl*c*c*c*

mehmet akif2 29 Eylül 2014 09:20

arkadaşlar sizin dersler başladığı için soruyorum canlı ders de hocanın sesi size geliyor ama sizin sesiniz online olduğunuz için her an hocaya gitmiyor değil mi hoca online olanların ismine bakıp mesela ....... cevap versin dese o kişi bir düğmeye basıpda mı sesini oraya iletiyor

Mihrinaz 29 Eylül 2014 09:25

Alıntı:

mehmet akif2 Üyemizden Alıntı (Mesaj 355987)
arkadaşlar sizin dersler başladığı için soruyorum canlı ders de hocanın sesi size geliyor ama sizin sesiniz online olduğunuz için her an hocaya gitmiyor değil mi hoca online olanların ismine bakıp mesela ....... cevap versin dese o kişi bir düğmeye basıpda mı sesini oraya iletiyor

ekranda söz isteme mikrofonla bağlanma butonu var..hoca katılmak isteyen varmı diye soruyor..

aynı sınıf ortamı gibi önce el kaldırıyoruz..hoca kabul edince mikrofonla bağlanıyoruz..

bunun için mikrofon olması gerekiyor..yoksa ses gitmiyor mehmet akif...

mikrofonu açmadığın müddetçe ses gitmiyor yani...bizim hocalar hemen istediler ama..

katılımlı olsun dediler...herkesin sesi birbirine karıır yoksa...mikrofan tuşuna basınca karşılıklı

diyaloğa geçiliyor..herkes duyacak şekilde....

Mihrinaz 29 Eylül 2014 09:29

mehmet akif,arapça gurubuna katıldım..ama bende arapça yerlerde neredeyse gurubun tamamı böyle

senin arapçan iyi arkadaşım...arada bana yardımcı olurmusunmahcup000derslere çalışıyorum

kursada gitmeye çalışcam..anlamadığım yerlerde yardımınıza ihtiyacım olacak ....

Ravza'm 29 Eylül 2014 20:02

Bende osmanlı türkçesi'ndeyim bakalım nasıl olacak abla

Mihrinaz 01 Ekim 2014 23:04

arkadaşlar sınav takvimimiz belli olmuş..hepimize hayırlı uğurlu olsun:)

çocukları geçtik ya sınava girme konusunda..o sınav senin bu sınav benim geziyoruz..

hadi hayırlısı..neye girdiğimide hatırlamıyorum..çeteresini tutmak lazım iyisimi...

Mihrinaz 08 Ekim 2014 11:36

arkadaşlarım çalışmalarınız nasıl gidiyor..nasıl çqalışıyorsunuz,videoları izleme haricinde...:)

telefona kaydettim Kuran hocasının videolarını iş yaparken dinleyip duruyorum(:

Ravza'm 09 Ekim 2014 14:20

Bugünden itibaren başlıyorum inşaAllah bende ders çalışmaya :)

Mantık, Fıkıh, Kur'an korkutuyor beni bakalım nasıl olacak .

Mihrinaz 09 Ekim 2014 15:53

Alıntı:

Ravza'm Üyemizden Alıntı (Mesaj 356905)
Bugünden itibaren başlıyorum inşaAllah bende ders çalışmaya :)

Mantık, Fıkıh, Kur'an korkutuyor beni bakalım nasıl olacak .

benimde Kuranı kerimden korkmadı dersem yalan olmaz hani:)

katılımda sanki mikrofondan çıkan ses sıkıntılı ulaşıyor gibi geldi bana...

yani harfi doğru çıkarsak bile mikrofon aracılığıyla tok bir ses gidiyor gibi sanki..

yada gözüm korktu hocadan,bende bahaneler uyduruyorum..aah aahh ne hocalar ne imamlar ..

daha ben düşünmeyimde kim düşünsün

Mihrinaz 15 Ekim 2014 14:52

ARKADAŞLAR BU GÜNKÜ ARAPÇA DERSİNE GİREBİLDİNİZMİ..GİRDİYSENİZ nasıl geçti..benden mi kaynaklandı bilemiyorum ben giremedim...ya siz

muallime 15 Ekim 2014 18:24

Alıntı:

mihrinaz Üyemizden Alıntı (Mesaj 357487)
ARKADAŞLAR BU GÜNKÜ ARAPÇA DERSİNE GİREBİLDİNİZMİ..GİRDİYSENİZ nasıl geçti..benden mi kaynaklandı bilemiyorum ben giremedim...ya siz

Sen dersteydin ya ! nasıl ''giremedim''??...

Sonra hocalarımızın teknoloji ile sıkıntıları var,bir türlü derse bağlanamıyorlar,:) telefonla yardım alıp öyle giriyorlar.Bugünkü hocayı ilk defa gördüm mesela.

Bugün ses ayarı da yapılamadı meal esef..Ve ders iptal oldu.

SAAT: 11:20

vBulletin® Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306