Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi EyMeN&TaLhA,Açılış Tarihi:  01 Mart 2013 (22:21), Konuya Son Cevap : 02 Mart 2019 (21:48). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 01 Mart 2013, 22:21   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Durumu:EyMeN&TaLhA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21422
Üyelik T.: 08 Kasım 2012
Arkadaşları:36
Konular: 784
Beğenildi:131
Beğendi:34
Takdirleri:141
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Sigaraya ödediği parayı biriktirip hacca gitti

Sigaraya ödediği parayı biriktirip hacca gitti

Akgül, bıraktıktan sonra sigaraya ödediği parayı yine içmeye devam ediyormuş gibi bir kenara ayırmaya devam etti
Muzaffer Altunay'ın haberi:
3 yıl sonra biriken para sayesinde eşiyle birlikte hacca giden Akgül, " Sigara için ödediğim paranın ne kadar büyük bir meblağ olduğunu bırakınca anladım. Meğer her yıl bir umre parasını sigaraya ödüyormuşum." dedi.
Sigarayı bıraktıktan sonra yeniden hayata gelmiş gibi bir his içerisinde olduğunu ve bundan sonrası için kendisini çevresindekilere sigaranın zararlarını anlatmaya adayan Ali Akgül, her gün alınan paket sigara verilen paranın ne kadar büyük bir meblağ olduğunu bırakınca anladığını sözlerine ekledi. 25 yıl boyunca günde yaklaşık 10 ekmek parasını dumana verdiğini ifade eden Ali Akgül, "Sigarayı bırakmaya karar verdikten sonra bir gün otururken günlük olarak sigaraya verdiğim parayı biriktirmek geldi. Her gün çocuğuma harçlık verir gibi paraları kenara koymaya başladım. Yaklaşık 1 yıl boyunca hiç dokunmadığım parayı saydığımda gözlerime bende inanamadım. Biriken parayla ne yapayım diye düşünürken sigara içerek vücuduma ve ruhuma verdiğim zararı telafi etmek için eşimle beraber hacca gitmeye karar verdim. Demek ki her yıl bir Umre parasını ben hiçbir faydası olmayan bir nesneye veriyormuşum." diye konuştu.
Arkadaş özentisiyle başladığı sigaranın zararlarının anlatılmakla bitmeyeceğini kaydeden Ali Akgül, "İnsan sağlığına, ekonomiye, aile huzuruna verdiği zararlar bugün rakamlara sığdırılamaz hale gelmiştir. Sigara sağlımıza verdiği zararlarının yanında kullananların cebine ve ülke ekonomisine de büyük zararları olduğunu bugün bilmeyen yok. Kötü alışkanlıkların tecrübesi olmadığı gibi çocuklara kötü örnek olma anlamında benim gibi babalara bu konuda önemli sorumluluklar düşüyor. Biz belki her içişimizde keyif alıyoruz ama o sigarayı her içimize çekip dumanını dışarıya verdiğimizde bizi gören çocuklarımızda telafisi mümkün olmayan karakter değişikliklerine sebebiyet verdiğimizin farkında olmuyoruz. Ben sigarayı bıraktım hem aile huzuruma hem de sağlıma yeniden kavuştum. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi bütün kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak hepimiz için toplumsal görev kabul edilmeli ve herkes bu konuda üzerine düşen görevi yerine getirmelidir. Başta biz anne ve babalar bu konuda duyarlı olmalıyız." şeklinde konuştu.
Cihan
alıntıdır...

Konu Sahibi EyMeN&TaLhA 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
ATAUZEM 4.sınıf 2014 bahar dönemi bütünleme... Erzurum Atatürk İlitam EyMeN&TaLhA 0 5985 14 Temmuz 2015 13:14
ATAUZEM 4.sınıf 2014 bahar dönemi bütünleme... Erzurum Atatürk İlitam EyMeN&TaLhA 0 4055 14 Temmuz 2015 13:06
ATAUZEM 4.sınıf 2014 bahar dönemi bütünleme DİN... Erzurum Atatürk İlitam EyMeN&TaLhA 0 4889 14 Temmuz 2015 13:00
Ramazan-oruç ve çocuğa kazandırdıkları Çocuk ve Aile Sağlığı Mihrinaz 2 2647 14 Temmuz 2015 12:23
çocuk eğitiminde ceza hiç mi olmamalı? Çocuk ve Aile Sağlığı EyMeN&TaLhA 0 2341 14 Temmuz 2015 12:03

Alt 02 Mart 2013, 02:19   Mesaj No:2
Medineweb Aktif Üyesi
" İdiL Su " - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:" İdiL Su " isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20148
Üyelik T.: 07 Eylül 2012
Arkadaşları:5
Memleket:Beni mutlu edenin bulundugu her yer...
Konular: 9
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Sigaraya ödediği parayı biriktirip hacca gitti

ne güzel rabbim bizlerde gitmeyi nasip etsin inşallah...
Alt 02 Mart 2019, 21:48   Mesaj No:3
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11774
Beğendi:8954
Takdirleri:26191
Takdir Et:

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: