Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tasavvuf-Tarikat

Konu Kimliği: Konu Sahibi engin78,Açılış Tarihi:  26 Ocak 2013 (11:25), Konuya Son Cevap : 10Haziran 2013 (00:01). Konuya 93 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı4Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 09Haziran 2013, 22:36   Mesaj No:81
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Standart Cevap: Mustafa İslamoğlu hakkında tartışma

Barış bey kitabından yazmıyorlar videolarda söylenenleri kırpıyorlar. Yada sözde büyük islam ilmihali denen sapkın kitabın son kısımlarında var olan sapkınca bilgileri delil alıyorlar. Saadeti ebediyye diye geçen bir sapkın kaynak bugün İslam aleminde Müslümanları birbirine kırdıran mikrop bir kaynaktır . Kitap ismi versinler tümü bende mevcut sahifesine cümlesine kadar yazdığını aktarayım buyrun sizi bekliyorum yada Arifan dergisinden bakın .

Barış ve Ahmet bey sizden ricam videoların üçünüde izleyin Kimin iftira attığı kimin doğru söylediği kişinin ağzından dinleyin.

Cüppeli efendi hakkında zaten yazmak istemiyorum eğer bir yazmaya başlarsam gerisini siz düşünün beni cüppeli ve menzile bulaştırmayın sabrımın sınırı vardır.

-İmam Ali- (a.s)
Alt 09Haziran 2013, 23:00   Mesaj No:82
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:inşirah 34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27063
Üyelik T.: 04 Nisan 2013
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Ainesi işdir kişinin lafa bakılmaz demiş atalarımız,
nede güzel söylemiş. Aslında bu sözü tamamlayaçak başka sözde söylemiş,
yazılanların çirkinliği karşısında yazılsada olur yazılmasada zaten ;
''görünen köy kılavuz istemez''diyerek başka bir hakikati söylemiş atalarımız.
Ara ara sözde islami forumlara bakıyorumda sanki bazıları bu ülkede yaşamıyorlar,
nerede yaşıyorlar onu bilmiyorum ama bu ülkenin gündeminden ve hassasiyetlerinden çoook uzaklar onu biliyorum.

En basiti şu çirkin Mustafa İslamoğlu hakkında hâlâ şu seviyede yapılan tartışmalar bunun delili. Bu gün Haliç Kongre Merkezini tıklım tıklım dolduran binlerce Kur'an sevdalısı kişiler , bu kişilerin yüreğini , kulaklarını, bilinçlerini çiltlerce kitaplarına, tefsir derslerine ve onun hitamuhu miskine, esma derslerine ve onun hitamuh-u Miskine açmış aydınlık yüzlü ,salonu tıklım tıklım doldurup yan salonlardan sinevizyonlardan seyredip salon dışına taşan Kur'an talebelerinin gündemidir sahiçi gündem. Oysa sözde islami forumların gündemi hâlâ karanlıkda salya sümük küfür etmek, tekfir etmek, kuruntu ,vehim,kirli bilgi,nefret düşmanlık üretmek.

Şu an Taksimde orada burada tek dertleri islami değerlerimize düşmanlık,nefret özlemlerini üçbeş agaç ardına perdeleyip salya sümük küfür edenler asla sözde islami forumların gündemine düşmüyor, hele bakın buradaki forum sayfalarına görebileçmisiniz. Hele birisi gündeme taşısın görün , nasıl tekfir,nefret, hakaret söylemleri sökün eder. Tıpkı gezi parkındaki nefret söyleminin kopyaları gibi.

Bir başka yerde bir başkası statları dolduran onbinlerle başka güzel etkinlik yapar yine sözde islami forumlarda , ülke gündemi,hassasiyet ve degerleriyle zerre alakası olmayan nerede yaşayıp, nereden beslendikleri mechul şahısların tekfirleri,karalamaları,nefret ve düşmanlık söylemleri sökün eder. Aslında yapılan sahih hizmetler, gayretler, hizmetlerin mükemmelliği yanında sövgüçülerin, meyveli agaçı taşlayanların , dev kervanlar yürürken kuru gürültü yapanların son çırpınışları, görün bakın bu ülke halkının bagrına Kur'an degerlerini aşılayan Mustafa İslamoğlu ve benzeri değerli gayretkeşlerin çalışmaları ve halkın bunlara teveccühleri , halkın ,ümmetin üzerine yüzyıllardır sökün eden vehim,hurafe, cehalet,mezhepçilik, bedevi taassubla tekfir,nefret düşmanlık, uyuşukluğa,miskinliğe, sufli kaderçiliğe, güç karşısında yalakalık yapmaya yada uyuz teslimiyete sevk eden hurafe ,vehim karanlığını yeneçek ve inşaallah yarınlar , vahyin aydınlığı ile inşa olmuş aydınlık bir ümmetin ve tüm insanlığın ihtiyaçı olan Tevhid ve Adalet günlerinin muştusu olaçak.
Alt 09Haziran 2013, 23:04   Mesaj No:83
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

İnşirah kardeşim Bakın en başta tartışmak istemediğimi defalarca söyledim lakin birileri üstüne basa basa iftiralar ile sözde tartıştığını iddia ediyor ve diretiyorsa onada gereken cevabı vermek lazım . Ayeti kerimede insanoğlunun karakteri olarak çok tartışmacı ve cahil nankör olduğu vurgusuna rağmen halen diretenlere ne demek lazım Selametle.

-İmam Ali- (a.s)
Alt 09Haziran 2013, 23:22   Mesaj No:84
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:AhmetMS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24697
Üyelik T.: 08 Ocak 2013
Takdir Et:

Yazılan yazılara cevap verme hazırlığındaydım ancak görüyorum ki, kendilerinin "İslam alimi" diye niteledikleri şahsın ipe sapa gelmez beyanlarını hiçe sayıp, Cübbeli Ahmet Hoca gibi bir zatın sözlerine "uydurma" yakıştırması yapılmış. Madem savunduğunuz Mustafa İslamoğlu alim bir zat, neden Cübbeli Ahmet Hoca'nın "ilmi tartışma" yapılması için televizyon programına çıkma tekliflini kabul etmedi.!!! Çünkü biliyor ki, Cübbeli Ahmet Hoca onu ilmi anlamda mat eder.
Cübbeli Ahmet Hoca kaynak vererek ve reddiye yaptığı kişinin kendi kitaplarından örnekler vererek reddiye yapıyor.
Cübbeli Ahmet Hoca ve onun gibileri iyi ki var, yoksa 1400 senedir bize sağlam gelen din, bidat ehli hoca müsveddeleri yüzünden din olmaktan çıkacaktı.

Bir Ehli Sünnet tutturmuş gidiyorum ya, sanki ben bunu kafamdan uydurdum, sanki bu Ehli Sünnet olayı, Emevi devleti tarafından ortaya çıkartılmış gibi beyanlar yazılmış ama işin aslı öyle mi acaba?

"Ümmetim yetmiş üç fırkaya ayrılacak, bunların içinden bir fırkası ehl-i necat olacaktır."
buyurmuş. Ashab sormuşlar:
"Yâ Resûlâllah, o kurtulan fırka hangi fırka olacaktır?"
Şöyle cevap vermiş:
"Benim sünnetimden şaşmayanlar kurtulanlardan olacaktır! Yâni Ehl-i sünnet ve cemaat mensuplarıdır."(Tirmizi, İman,18; İbnu Mace, Fiten, 17)

Bu sözü söyleyen Peygamber'in (s.a.v) bizzat kendisidir. Nasıl oluyor da bu kavramı Emevi'ler çıkarıyor?

Hazreti Ayşe annemiz ve bilhassa Peygamber'imizin (s.a.v) vahiy katipliği yapmış bir sahabe olan Hazreti Muaviye (r.a.) hakkında ki olumsuz düşünenlerin;

Umeyr; "Muaviye'yi hayırla yad edin. Zira ben Resulullah'ın (s.a.v) (Allah'ım, onunla (insanlara) hidayetini ulaştır!) dediğini duydum dedi. (Tirmizi)

Hazreti Ali, (Muaviye, hiç mağlup olmaz) hadis-i şerifini hatırlasaydım, Muaviye ile savaşmazdım buyurdu. İmam-ı Beyheki de diyor ki: Hazret-i Ali buyurdu ki, Resulullahtan işittim, (Ümmetimden bazıları, Eshabımı kötüleyecekler. Bunlar, müslümanlıktan ayrılacaklardır.) buyurdu. (Mevahib-i ledünniyye)

İkinci binin müceddidi İmam-ı Rabbani hazretleri de buyuruyor ki:
(Hazret-i Muaviye'nin yanılması, Resulullahın sohbeti bereketi ile, Veysel Karani'nin ve Ömer bin Abdülaziz'in doğru işlerinden daha hayırlı oldu. Bunun gibi, Amr ibni As'ın yanlış bir işi, o ikisinin şuurlu işinden daha üstün oldu.) [c.1, m.120]

gibi beyanatları göz önünde bulundurması kendi lehine bir durumdur.

Sahabe-i Kiram hazretleri müctehidtirler. Hazreti Muaviye (r.a), Hazreti Ali (r.a) ile yaptığı savaşta ictihadi olarak haksızdı ama ilmi sadece kendi ekolünden okuyanların bunu anlayamaması normaldir.

Cemalettin Afgani, Muhammed Abduh, Reşit Rıza gibi masonluğu tescillenmişlerin, dine ne hizmeti olabilir ki?
"Dinin başını dinin kılıcıyla kesmek gerekir." diye beyanatı olan biri, nasıl olur da dine hizmet edebilir?

Alt 09Haziran 2013, 23:29   Mesaj No:85
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:AhmetMS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24697
Üyelik T.: 08 Ocak 2013
Takdir Et:

Alıntı:
barışş Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ben cübbeli hocanın mustafa islamoğluyla ilgili reddiye yaparken kitabından alıntı yapıp yapmama meselesini söylerken siz alakası olmayan bi videoyla cevap veriyorsunuz bu vidyoda kaynak sormayın dedi diye reddiyelerini kaynaksız yaptığını gösterirmi
Bu kitap varken, halen kaynak gösterin diye sorulmaz sanırım.!!!
Alt 09Haziran 2013, 23:30   Mesaj No:86
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

AhmetMS bakın ya anlamak istemiyorsunuz yada kafanız basmıyor.

Allah'a dost olanların düşmanı Muaviye ve avanesi hakkında istediğiniz kadar delil sunarım mikroplukları hakkında bana uydurma rivayetler ile gelmeyin dedim en başta . Mısırlı oğlunu zerre kadar tasvip etmem umrumdada değil Senin Cüppelinin şu sözü sapkınlığına yetermi siz karar verin.

Tasavvuf şirk merkezinin Efendisi Cüppeli efendinin Rabıtai celiliye adlı kitabının 261. sayfasında Rabıtaya deliller kısmında Cima esnasında Domuzlaşmak fiiline örnek buyrun.

“Herhangi bir işi , severek ve kalbi istila edecek şekilde düşünmek o işi yapmak gibi insana tesir eder. İyilikleri düşünmek iyi , kötüleri hayal etmekse kötüdür. Bazı ulema , doğacak çocuğa bereketi sirayet eder ümidiyle kişinin, cima halinde (yani kocası ile ilişki sırasında) Salih kimseleri düşünmesini güzel görmüşlerdir. O halde düşünceyi haram ve mübahlardan çevirip , iyilere yönlendirmek , hiçbir akıllının inkara kalkışmaması gereken şeylerdendir ki rabıta da bu hayali sohbetten ibarettir.”
( Muhammed Salih , Beğiyyetü’l- Vacid , Sh . II)

-İmam Ali- (a.s)
Alt 09Haziran 2013, 23:34   Mesaj No:87
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Bu kısımda Muaviye Zalimoğlu zalimi hakkında tüm bilgiler mevcuttur .

-İmam Ali- (a.s)
Alt 09Haziran 2013, 23:42   Mesaj No:88
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Arifan derginizi kapak kısmında geçen Enbiya Suresi 18 Ayeti dahi kendilerine uydurmak Allaha iftira değilmidir Ayetin orjinali ve kapaktakini karşılaştırınız.

Hayır, biz hakkı (gerçeği), batılın (eğriliğin), başına çarparız da batılın beyni parçalanır ve yok oluverir. Allah'a yakıştırdığınız uygunsuz sıfatlardan ötürü vay gele başınıza!(Enbiya-18)

-İmam Ali- (a.s)
Alt 09Haziran 2013, 23:44   Mesaj No:89
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:inşirah 34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27063
Üyelik T.: 04 Nisan 2013
Takdir Et:

Alıntı:
Bu kitap varken, halen kaynak gösterin diye sorulmaz sanırım.!!!
O kitap asla bir kaynak değil olsa olsa sırf yalan iftira ile hazırlayanların suç dosyası olur.

O yazdığın hezayanlar ,yalanlar ve iftiralar asla Mustafa İslamoğluna bir leke olmaz olsa olsa sizin cehaletinizin,nefretinizin, İslam kardeşliğinden,bilgisinden,ferasetinden......uzak oldugunuzun belgesi olur.
,söylemindeki itiçilikden , içeriğindeki cehalete kirli bilgi aktarımçıların bir kısım doğruları olsada , ümmet degerlerine katkı sunanlar, sizlerin, bu seviyede iftira ve yalanları yaygınlaştıranların ,bilgi birikim ve donanımız, bilinç kalibrenize sığmasada saldırılan kişilerin hizmetleri sıfırlanmaz, itibarları kaybolmaz.

Bu konuda bu seviyede tartışmaya pek hevesli değilim. Bu çirkin yalan ve iftiralar yıllar evvelinden çok yapıldı ve sadece iftiraçılar ,yalançıların bulundukları durumla, yalanlarla, iftiralarla saldırdıkları değerlerin hizmetleri ortada ve kıyas bile kabul edilmez.

Bu tip saldırılara yalanlara iftiralara gerek yok ,yukarıda yazdım tekrarlayayım yurdum insanının veciz sözlerini. ;
''Ainesi işdir kişinin söze bakılmaz''
''Görünen köy kılavuz istemez''
Tek başına bugün Haliç Kongre Merkezinin ana salonunu ve yan salonlarını tıklım tıklım doldurup taşan Kur'an sevdalısı binlerce aydınlık yürekli müslümanlar sizin yalanlarınıza ,iftiralarınıza açık cevapdır. Ne demiş atalar : Görene ,kör'e ne?
Alt 09Haziran 2013, 23:48   Mesaj No:90
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Doğrusu Biz Hakk (olan Ehli Sünnet inancın) ı batıl ( olan mutezile şia caferriye ve vahhabiye gibi dalalet fırkalarının sapık inançları ) üzerine atarız da o onun beynini patlatır, birdenbire o ( batıl bütünüyle) yok olup gitmiştir. (Ey bidatçiler din adına) nitelemekte bulunduğunuz (batıl) şeylerden dolayı sizin için şiddetli helak ve yıkım vardır (Enbiya-18)

Arifan dergisi bu ayeti nasıl Bu denli sunabilmiş bu Allahın ayetlerini çarpıtma değilmidir.

Hayır, Biz, hakkı bâtılın üzerine atarız. Böylece onu mahveder. O zaman o (bâtıl), zail olmuştur. Vasfettiğiniz (Allah'a isnat ettiğiniz) şeylerden dolayı size yazıklar olsun.(Enbiya-18)

Bu mealde hiçmi hiç tasvip etmediğim İskender Ali Mihre ait o dahi Ayetleri çarpıtmakta usta lakin sizin mealiniz onu çok geride bırakmış Veyl Olsun iftira atanlara.

-İmam Ali- (a.s)

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)