Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tevhid Ve Şirk Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  20 Mart 2012 (14:52), Konuya Son Cevap : 07 Temmuz 2012 (09:52). Konuya 81 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 21 Mart 2012, 21:35   Mesaj No:61
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: İslamı kabul ettiğini söyleyip müşrikleri tekfir etmeyenler.

Beşar esad açıkça Küfrünü ortaya koyan biridir bunda kimse ayrı bir fikir beyan ettiğine rastlamadım İran ve Hizbullah haricinde herkes hemfikir Küfrü hususunda Ama Müşrik kavramında hiçbir kimse fikir beyan etmemiştir.
alıntı

Neden ben kafirmmi diyor..Böyle bir demecimi var...Ben şahsen Beşar esedin böyle bir söylemine tanık olmadım..

o zat neden kafir izah edermisin...Eğer kafir olduğuna dair bir itirafı varsa onu bizede aktar...Çelişki....Çelişkiii...Çelişkiiii
Alt 21 Mart 2012, 21:44   Mesaj No:62
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Kamer abi çelişki dedikleriniz size göre çelişki avamdan birinin yaptığı ile beşar esedin yaptığını birmi görmek lazım haksız yere binlerce cana kıyan kendi tahtı için katli helal gören bir anlayış sizce nedir?

-İmam Ali- (a.s)
Alt 21 Mart 2012, 21:53   Mesaj No:63
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

fecr,yitiksevda,iklimya ve alimoğlu kardeşlerimiz kuranın en makul düşüncesini sergilemişlerdir.düşüncelerine aynen katılıyorum...l

La ağa'ya zaten tedavi cevap vermiyor.tıp sosyoloji psikoloji teknoloji aciz kaldı bu konuda.

hayri abi birşeyleri kanıtlama peşindesin ama inan abi ayetleri tevilin çıkmaz sokağa götürür seni.peygamber yüzünü görmemiş abdulmuttalib ile her nefesini kurana hasr eden islamoğlunu aynı kefeye sokup şirk kilidi ile konuyu özetlemen çok ama çok enteresan.
şimdiye kadar ki yorucu çalışmalarınızın kalitesine/emeklerine Allah razı olsun dedik.tekfir etmeden,kuran ayetleri ışığında,tarafsız bir çalışma vererek...
ama rota aşırı değişmiş gibi..
bak çalışmalarının sonucunu özetlersek ;
1-tasavvuf bir dindir.bu dinde olan hiç bir kimse islam olamaz.mürşid olsun murid olsun tebaa olsun,muttaki olsun,imanlı olsun hepsi müşrik.çünkü dinin adı islam olmadığına göre hepsi gayri müslim birer ebu cehilller yığını...buna gazali,nakşibendi,vs tüm alimler dahildir...tasavvuf alemi tamam.

2-günümüz alimlerine gelince,sıra ile tek tek köşede yakalayıp suikast yoluyla hepsini hallettiniz.Bediüzzaman başta olmak üzere,elimizde ilim/alim namına sıktığın kurşundan kurtulan olmadı.son kurbanınız Mustafa islamoğlu...sen alt yapısını hazırlıyorsun la ağa görsel malzeme buluyor.bildiğim kadarıyla ibn teymiye,seyyid kutup şu an hala islam çizgisindeler,kurşun yemiş değiller.yani kurşun halen nasip olmadı.Allah aşkına ne yapıyorsun sen abi..! birazdan başlıyacaksın ayetleri sıralamaya biliyorum.bu nasıl bir kuran anlayışın var ki,islam alimlerini,cemaatlerini,tebalarını,nerdeyse yüzde 90 lık kesimini dışlayan horlayan ceheneme gönderen bir anlayış..islamoğlunun az önceki videoda dediği gibi,herkesi,rakiplerinizi,ilim namına rastgele tekfir ederek cennete yalnız gidipde koyunmu otlatacaksınız..! yapmayın yapmayın yapmayın!!!

geçmişte ruhu cennetle müjdelensin inşaallah bedii hamit bu konuda ne kadar da terlemişti,o muhteşem çalışmalarını hasta hali ile gece gündüz vermişti..o çalışmalardan hiçmi bir şey almadık.

fecr hoca kuran alimidir aynı zamanda luğat alanında uzmanlaşmış bir abimiz..tüm uyarılarına rağmen hiçmi haklı tarafı yok diye sormadınız kendinize.

kuranın ayetlerini tek tek görsel/canlı olarak veren kaç alim vardır yer yüzünde.islamoğlu bunu 15 yıl gibi uzun bir ömür tüketen bir alim.tekfire şirke düşecek kadar salakmı sence ? beden dili yalan söylemez arkadaşlar.bir insan ne kadar cesur olsada bedenini mimiklerini gözlerini münafık yapamaz.ben islamoğluna hayran bir insanım.hep imrenmişimdir...bediüüzamanın takvasına özelikle işarul icaz adlı çalışmasını taacuple hayranlıkla okumuş,hep imrenmişimdir.kaleden ayağı kayıp,uçuruma düşmek üzere iken,davammm diyen bir alimi çekinmeden şirke sokuyorsunuz!! saçlarım adedince başım olsa hepsini tek tek kesseniz davama kurban olsun,tağuta baş kaldıran bir alimi tekfir edebiliyorsunuz!! tağut rejimi tarafından,kendsine bir mezar bile çok görülen bir alimi müşrik ilan edebiliyorsunuz!
KONUNUZU VERİRSİNİZ,AYET HADİSLERİ SIRALARSINIZ,KİM HANGİ KATEGORİYE GİRİYORSA BIRAK ALLAH KARAR VERSİN.HEY SEN BU AYET KAPSAMINA GİRİYORSUN DEMEK AHLAKİ DEĞİLDİR,HADSİZLİKTİR,İSLAMA İHANETTİR.
YETER YETER YETER YETER YETER!!!!!!!!! YETER ARTIK.BU SAATTEN SONRA BİR TEK İNSANI TEKFİR EDİLMESİNE MUSADE EDİLMEYECEK.BU KİŞİ BABAM BİLE OLSA ASLA İZİN VERİLMİYECEK.KONULARI MESAJLARI ÜYELİĞİ İLE BİRLİKTE SİLİNECEKTİR.
BU SİTE ALLAH RIZASI İÇİN AÇILMIŞTIR.İNSANLARIN TEKFİR EDİLDİĞİ,LANETLENDİĞİ,ALİMLERİN ÇÖPE ATILDIĞI BİR TATMİN YERİ DEĞİLDİR.ALLAH RIZASI İÇİN AÇILAN BİR SİTENİN,CEHENEMİME VESİLE OLACAĞINDAN ÖDÜM KOPMAYA BAŞLADI.MAHŞERDE BİNLERCE ALİMİN YAKAMA YAPIŞMASINDAN ÖDÜM KOPMAYA BAŞLADI.
YOK ARTIK ALINAN ALINSIN,KÜSEN KÜSSÜN,AYRILAN AYRILSIN.!!!
BUNDAN BÖYLE TEK BİR KİŞİYE ALİME TEKFİR SÖZ KONUSU OLMAYACAK, BU SİTEDE YAZILMIYACAK ASLA ASLA ASLA!
TÜM KONU VE MESAJLAR,UYARISIZ KALICI SİLİNECEKTİR ÜYELİKLE BİRLİKTE.

:(((((((((

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 21 Mart 2012, 21:53   Mesaj No:64
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Yitiksevda Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Kamer abi çelişki dedikleriniz size göre çelişki avamdan birinin yaptığı ile beşar esedin yaptığını birmi görmek lazım haksız yere binlerce cana kıyan kendi tahtı için katli helal gören bir anlayış sizce nedir?
Güzel abim sen soruma cevap ver sonra devam ederiz inşallah...

Hem Adam öldürmekte insanı dinden çıkarmaz Kurana göre düşün...

Onun adam öldürmeyi helal saydığını nerden biliyorsunuz..O da kendi penceresinden bakarak devleteni korumaya çalışıyor...Neden kafir ona cevap ver....
Alt 21 Mart 2012, 22:07   Mesaj No:65
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Abdulmelik[muhsin] hoca ben ve kamer34 ,gerek yazılarında gerek söylemlerinde kuran ve hadise göre şirk olan ameli olan kişiler ,bu hallerini düzeltmeden ölürlerse MÜŞRİK OLURLAR,demişiz ve öylede yazmışız,buda kurana ters değil,kuranın beyanına uygundur..

siz veya başka birileri buna TEKFİR dediğiniz için bizde TEKFİR kelimesini kullanmışız...Gönül isterdiki sizin gibi bu işin ilmini alan birisininde duygusal olarak değilde,tıpkı fecr,yitiksevda gibi davranmanızdı ama olsun canınız sağolsun,ha tehdid etmenizede gerek yok...
Alt 21 Mart 2012, 22:13   Mesaj No:66
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Kamer abi sözlerime dikkat edersen Küfrü hususunda diyorum ben Küfür var olan hakikatleri inkar etmek kendi amaçları uğrunda kullanmak değilmidir? Müslümanların ellerinden var olan haklarını gasp etmek nedir sayın abim emin olun Günümüzdeki tekfir anlayışı aynen şuna benziyor Tevhid söylemleri ile hareket edenlerin tekfir furyasına katmadıkları hemen hemen kimse kalmadı bu kadar kolaymı abim insanları İslam'dan çıkmış olmalarına hükmetmek bakın ben yine diyorum amellerinde düşüncelerinde şirk ve benzeri olabilir ama bu olasılık onları dinden çıkarmaz ...Bakın Mustafa islamoğlu hocam diyorum tekrarlayarak ömrünü Kur'an hadimliği ile geçirmiş aklımızı işletmemize Kur'an ile içli dışlı olmamıza vesile olmuştur kendisine atılan iftiralara dahi kardeşimizin dili sürçmüştür ahlakı ile cevap verecek kadar hilm sahibi biri seçim döneminde kendi icması ile ortaya koyduğu bir fikrinden ötürü ona haksızlık edemeyiz en çok faydalandığım Alimlerin başında gelmektedir ve ilmi hususlarda en çok kendisinden faydalanmaktayım bu hususta sizinle ayrışıyoruz herkesin aynı düşünmesini beklemek TEVHİD değildir....

-İmam Ali- (a.s)
Alt 21 Mart 2012, 22:25   Mesaj No:67
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

sayın muhsin hoca,eğer bu tehdidleriniz böyle sürecekse,şirk ve küfür ameli içerisinde olanları uyarmama sansür getirmemi istiyorsanız ben bu dinin APAÇIK TEBLİĞİNİ hep yapacam ve insanları bu küfür ve şirk bataklığına düşmemesi içinde uyaracam ha uyardığım insanlar bana kızıp,aşağılayıcı sözler söyleselrde ben namaz kılan hiç bir insanın ŞİRK BATAKLIĞINDA kalmasına razı değilim ve onuda o bataklıkta bırakmamak için yazarım,uyarırım,buna sebeb olan,GEREK HAYATTA OLAN ŞEYH,HOCA EFENDİLER,gerek ölmüş olan zatlar,üstadlar ben bunların şirklerini ifşa edecem,siz eğer buna karşı iseniz..

benim daha önce MÜSLÜMANLARDAN,BİLİNMEZ, ve şuan LA DİYEBİLMEK olarak yazdığım bütün mesajları KAYDIMLA BİRLİKTE SİLİN LÜTFEN...yALNIZ MESAJLARIMLA VE DAHA ÖNCEKİ NİKLERİMLE SİLİN LÜTFEN..HİÇ BİR ŞEY BIRAKMAYIN Kİ SİTEYE UĞRAMIYAYIM Bİ DAHA...

SAYGILARIMLA ZÜLKÜF ARSLAN..
Alt 21 Mart 2012, 22:32   Mesaj No:68
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Muhsin hocam ben foruma gelirken herhangi bir görev talep etmedim..Bu göreve sizler beni layık gördünüz bende kabul ettim..Bu şu anlama gelmesin ben bu yaşıma kadar hiç ama hiç bir takım çıkarlar için düşüncelerimden taviz vermedim... Vermemde...

Silinen ve iptal edilen ilk üyelik benim olsun..Dahada sizleri rahatsız etmeyiz inşAllah...

Allah'a emanet olunuz....
Alt 21 Mart 2012, 23:03   Mesaj No:69
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

la diyebilmek tehdit filan yapmıyorum.geçmişinize başınıza gelenlere bakarsanız çizgimin belli olduğunu görürsünüz.uyeliğinizi sildim,banladım,uyardım,görmezden geldim,musamaha etti hiç bir işe yaramamış demekki..
burada bir tek insan iddia edemez ki,medineweb yönetimi görüşlerimizi kıstı,sansörledi,yazdırtmadı...diyemez çünkü kimsenin görüşünü asla sansörlemiyoruz.hep dedik şimdide tekrarlıyorum,bu sitede islam ahlak kuralları geçerlidir,ayrıştırıcı değil birleştirici,kin değil kardeşlik,tekfir değil kazanma amaçlı,soğutucu değil sevdirici çizgimizi hep ilan ettik.
sana kaç kez dedim,kardeşim tekfir işini bırak,istediğin gibi yaz.tekfire izin vermem demedim mi sana ?
ban asöz vermedin mi? tamam dikkat ederim demedin mi ? 3 günlük yokluğumda yaptıklarına bakarmısın :((

tekrar ediyorum tekfir,aşağılayıcı hakarete izin vermeyız.bu çizgide kalacaksanız buyurun kardeşimizsiniz,paylaşımlarınıza devam edin.yok ben taviz vermem derseniz,muhatabın en az senin kadar onurlu olsa gerek.ot değiliz bizimde bir kişiliğimiz düşüncemiz tavizsiz kurallarımız var.
konularınız ,mesajlarınız ve uyeliğinizi silmemi ısrarla istiyorsanız teredüt etmem ama geri dönüşüde teknik olarak imkansızdır.gidene kal demeyız,kalana da git demeyız.ama bir kardeşimizide kaybetmek istemeyız.bir kaç yalnışın varsa binlerce doğrularında var.istifade ettiğimiz çok çalışmalarında var...
karar senin..kalırsan kurallarımıza uyacaksın.başka şansın yok.

hayri abi size gelince,bir kaç konu dışında senle hep hemfikir idik aynı çizgide sayılırdık.zaten yüzde yüz aynı düşüncede olmamız beklenemez.son günlerde çizgin değişti adeta bir hanif oldun karşımıza çıktın.daha önceleri hiç bir konunda mesajında,hakaret,tekfir yoktu.ne oldu sana ?
değer verdiğim bir abimsin.mahşerde binlerce alimin tekfirine seyirci kaldığım için,benden hesap soracağına varsın sen sor..!
kurallarımız senin içinde herkes içinde geçerlidir.ve İnşaallah bundan böyle zerre taviz verilmiyecektir.kalmak istiyorsan başım üstüne yeriniz var,gitmek istiyorsan Allaha emanet ol.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 21 Mart 2012, 23:12   Mesaj No:70
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

abi tekrar diyorum ben şirk ameli içerisinde olan kişileri uyarırım,ama siz buna tekfir diyorsanız o başka,ben şimdiye kadarda hiç bir müslüna MÜŞRİK demedim,yazdığım her konu veya fikir sahibi yazar,veya geçmiş dönemdeki alim olarak vasıflandırılan olsun varsa kitaplarında ŞİRK,KÜFÜR bunu yayınlarım,tartışırım,şimdiye kadarda hiç bir mesajımda hiç kimseye tebliğ yapmadanda,direk müşrik dememişim ve hiç kimseyede müşrik dememişim,sadece ŞU AMEL ŞİRKTİR,ŞU SEBEBTEN DOLAYI VE BUNUN İÇİNDE MÜŞRİK OLUR KİŞİ EĞER BU AMELİNİ TERK ETMESE,ve hiç kimseye hiç bir şahsi hakaretimde olmadı olmayacakta..

Bu çizgidede devam edecem hatam varsa uyaran kişinin deliline görede geri adım atarım ve atmışımda,

sizde bu çizgide yazmam izin verecekseniz devam ederim ama yok yol verirseniz bunada saygım olur ne diyelim buraya kadarmış derim...

Konuyu Toplam 6 Kişi okuyor. (0 Üye ve 6 Misafir)