Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Videolar/Slaytlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  13 Mart 2012 (17:11), Konuya Son Cevap : 20 Mart 2012 (11:04). Konuya 73 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 16 Mart 2012, 14:09   Mesaj No:31
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:
Standart Cevap: islamda böyle bi tövbe ayini[töreni] varmıdır.[menzilden..

Ve bu arada sayın la diyebilmek ve kamer sizede bu soruyu sormak istiyorum EŞ ÜSTÜNE EŞ ALMAK sünnetmidir değilmidir(Efendimiz gibi 9 olarak değil elbette Ümmete verilen yetkiye göre yanlış anlamyın şimdi), yada iki eşli olmak Kurana uyarmı uymazmı elbetteki Allahın bidrdiği şartlarda ....?
Alt 16 Mart 2012, 14:23   Mesaj No:32
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

[QUOTE=la diyebilmek;165048]Evvela fecr hocanın yaklaşımından dolayı ,hocama teşekkürlerimi borç bilirim..

Daha sonra katılım yapan diğer abi ve arkadaşlara ve yeni aramıza katılan ve kuran müslümanı olmayı hedefleyen Hasan Akçay arkadaşıma[abime] hoş geldiniz arkadaşım..

İlk başta hasan arkadaşımın ilk etapta menzil gavs[şeyhi] ini kullandığı misvağa karşı ÇAKMA ve esturoman aracı tanıtımdaki uslubu peygambere dair olmadığını bi sonraki yazısında izah edeip,şeyhin namaza gelirken halka dönüp,dişlerine sürmesi izahından anlıyor ve bunun içinde hasan abime bu doğru izahı içinde teşekkür ederim.

Abdulmelik, hocanın hasan arakadaşa karşı ilk yazdıklarıda hasan arakadaşın yanlış anlaşılmaya mahal verdiği ÇAKMA,VE ESTUROMAN,tarifini Peygambere yapıldığı için gayet YERLİ YERİNDE Bİ İKAZDI ,Abdulmelik hocayada bu duyarlılığı için teşekkürler.

Ayrıca hasan akçay arakadaşında yanlış anlaşılmayı ortadan kaldıran bi sonraki yazısı kendisinin ne kadarda vahiy ve vahiynin pıratiği olan peygambere saygılı ve kabul ettiğinin göstergesi olsa gerek,inşaallah bunu Esadullah ve bu yönde düşünen,lerdede görürüz birgün.

Ayrıca BARIŞŞŞ arkadaş ve Esadullah arkadaşın ve gavslarının misvağı nerde kullanması gerektiği hakkında biraz peygamberin hayatını araştırsınlarad baksınlar,PEYGAMBER NERDE CEMAATİN ORTASINDA MİSVAĞI çıkartıp ağzını karıştırmış,Misvağı kullanan peygamberim abdest alırken ve yemekten sonraki durumlarda kullanmışa dair rivayetler var,GAVSINIZA SÖYLEYİN bunu bi daha böyle cemaatin ortasında çıkartıp ağzına sokup karıştırmasın,insan kürdanı dişinin arasına kaçan bi yemek parçasını çıkarmak için kullanırken bile ELİYLE KAPATIR Ki,başkasını rahatsız etmesin..

Bakın la , yukardaki ayetler sizede geçerli oldu gıybet, arkadan konuşma siz bunu gördünüzmü nasıl yaptığını tarif ediş şeklinize bir bakın ne kadar eminsiniz bunun doğru bir haber olduğunu nasıl bileceksiniz ?

İkincisi namazda misfak kullanılmazmı buda sünnettir bunu nereye koyacaksınız ...?

Tasavvuf kelimesini duyunca Kuranı ve İçindeki emirleri unutuyorsunuz nasıl Kuran savunucusunuz tam bir muaamma bu ...

Ayrıca esadullah ve barışş beyler sünnet havariği yapıncada biraz kuranın evrenselliğinde yapın ve sünnet ne onu biraz öğrenip GAVSINIZADA iletin,bidaha böyle yanlışlara mahal vermesin,ha bi sorum olacak size şuan peygamber yaşasaydı ve cep telefonu kullanırdı ve daha sonra gelenler CEP TELEFONU KULLANMAK SÜNNETTİR diye mi kullanırlardı size ve gavsınıza göre..

Sen kendine bak la, daha Kurandan heberin yok bari vebale girme heva ve hevesin seni köreltmiş kardeşim defalarca ilettim şahsımıza yazacağınıza ilim kouşun sorun şu forumda yazdıklarınız Kurana ne kadar uyuyor resmen kişileri eleştiriyorsunuz gerisini siz düşünün

Hasan Akçay arkadaşım,gerek fecr,kamer34 ve abdulmelik hoca gibi güzel insanların yerli yerinde ve güzel çağrılarına kulak verin bence,ve bi davada haklı olmak yetmez önemli olan devamlı ve kararlı olmaktırda,sizinde izleniminde olduğunuz tasavvuf dininin müritleri şeyhlerine akıllarını ipotek ettirmişlerdir ha içlerinde güzel insanlar var ama amelleri şirkli olunca bizde acizane bu yönde paylaşımlarda bulunuyoruz ve o samimi ve güzel insanların vahiy[kuran] müslümanlığıyla karşılaşmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz,yalnız esadullah ve bbarışş gibi arkadaşlarda akıllarını ipotek ettirdikleri için şeyhleri en YAPSADA VARDIR ONLAR İÇİN Bİ HİKMETİ..

Tabiki bu şekildeki ben bilmem şeyhim bilir ,şeyhim yapmışsa vardır bi hikmeti şeklindeki anlayış PUTATAPICILIK gibi dir,puta tapanlarda bu putlara bu tür misyonlar yüklüyorlardı tabiki rabbimizde putların değil puta yüklenen ve hipotek ettirilen akılların zararlı olduğunu şu ayetle,ize bildiriyordu,
SİZE FAYDASI VE ZARARI OLMAYAN BU PUTLARA MI TAPIYORSUNUZ,

işte hasan arkadaşım tasavvuf dinindeki sorun şeyhe hipotek ettirilen MÜRİD AKILLARIDIR,şeyhleri onlar için düşünmüşlerdir onların düşünmesine de gerek yoktur,şeyh batıl bi işyapsada ONLAR İÇİN VARDIR Bİ HİKMET..

Tekrar aramıza hoş ve sefa geldin HASAN ABİM,inşaallah birlikte kuran müslümöanalığında bu yol üzere ölürüz...tabiki inşaallah esadullah ve barışş gibi arkadaşlarda bizlerle bu yolda olurlar öncülerimizde kamer34,abdulmelik ,fecr,yitik sevda ve yasemin ataman ablada olur bizlerle...

Biz senin yolunda asla olmayız senin yolun açık olsun la.....

Hasan abin oldu hemen Tasavvuf dedi ya Tarikat kötü dediya, sen nasıl Kuran savunucusun ki verdiği ayette ters olan görüşünüde eleştirmedin demek amaç Kuran değil sağa sola leke atmak hoş beni ilgilendirmez AMA ARTIK ŞAHSIMA YAZMAYI BIRAKIN kardeşim ....
Alt 16 Mart 2012, 14:59   Mesaj No:33
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:

Alıntı:
Esadullah Üyemizden Alıntı Mesajı göster

İkincisi namazda misfak kullanılmazmı buda sünnettir bunu nereye koyacaksınız ...?

Acaba ?

Namazda misvak kullanılması sünnet mi dediniz yoksa ben mi yanlış anladım.düşünceli000

Namazda misvak kullanmanın sünnet olması bir kenara, namazda misvak kullanmak namazı bozmaz mı?
Alt 16 Mart 2012, 15:19   Mesaj No:34
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Acaba ?

Namazda misvak kullanılması sünnet mi dediniz yoksa ben mi yanlış anladım.düşünceli000

Namazda misvak kullanmanın sünnet olması bir kenara, namazda misvak kullanmak namazı bozmaz mı?
Yav Fecr kardeş sende maşaallah pek ince düşüncelisin yanlış okumamışsınız ama yanlış anlamışsınız belli Ne kasteddiğim ortada sünnet olsaydı zaten derdi Gavs namazın ortasında misfak kullanıo diye
Alt 16 Mart 2012, 15:40   Mesaj No:35
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Yav Fecr kardeş sende maşaallah pek ince düşüncelisin yanlış okumamışsınız ama yanlış anlamışsınız belli Ne kasteddiğim ortada sünnet olsaydı zaten derdi Gavs namazın ortasında misfak kullanıo diye
Forumda senin yazıyı okuyan herkese sorsan benim gibi anlamıştır diye düşünüyorum.Senin kurduğunun cümle uzun da değil, kısa bir cümle. Cümleni istersen bir daha oku.

Ayrıca misvak kelimesini de misfak diye kullanmaktan vazgeç. Yine yanlış kullanıyorsun kelimeleri
Alt 16 Mart 2012, 16:40   Mesaj No:36
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Bakın la , yukardaki ayetler sizede geçerli oldu gıybet, arkadan konuşma siz bunu gördünüzmü nasıl yaptığını tarif ediş şeklinize bir bakın ne kadar eminsiniz bunun doğru bir haber olduğunu nasıl bileceksiniz ?

Tasavvuf kelimesini duyunca Kuranı ve İçindeki emirleri unutuyorsunuz nasıl Kuran savunucusunuz tam bir muaamma bu ...ESADULLAHTAN ALINTI..

CEVABEN..Bakın esadullah bey eminimki siz gıybetin dahi ne olduğunu bilmiyorsunuzdur,inşaallah başka bi başlıkta GIYBET nediri açıklarsınızda bizde sizin o hak ile batılı birbirine karıştırdığınız bilginize göre gıybetin ne olduğunu ve ne olmadığını anlarız.

Ben verdiğiniz ayetleri bu gün müslüman kardeşlerimle bir arada kıldığımız yevmul aruba namazımızın hutbesinin konusu yapmıştık ve ayetteki konuyada değindik.ve benim ayetlerle muhattab olduğumu söylemişsiniz evet ben ayetlerle muhattabım ve beni muhattab eden Allahıma hamd olsun ki,ayetlerin gereğini de yapıyorum.Ben hasan arkadaşı[abiyi] ne kadar tanıyorsam sizide o kadar tanıyorum ve şahitliğimide YAZDIKLARINIZA GÖRE YAPIYORUM,ve bu gıybet te değildir,ama siz GIYBETİN NE OLDUĞUNU DAHİ BİLMİYORSUNUZ..

NAMAZDA MİSVAK KULLANILIRSA BUYUR DELİLLENDİR AMA DOĞRUYA SENİN DELİLİN GAVSIN dır,vahiy ve pıratiği olan rasulullah değil..
.................................................. .................................................. .............
Sen kendine bak la, daha Kurandan heberin yok bari vebale girme heva ve hevesin seni köreltmiş kardeşim defalarca ilettim şahsımıza yazacağınıza ilim kouşun sorun şu forumda yazdıklarınız Kurana ne kadar uyuyor resmen kişileri eleştiriyorsunuz gerisini siz düşünün ESADULLAHTAN ALINTI..

CEVABEN.Heva ve hevesini ilah edinen varsa oda siz siniz delilide GAVS,KUTUP,SADAT,ŞEYH efsaneleriniz ap açık delildir ve bunların yapıp ettikleri sadece zandır,vahiydende uzak.örneğin,RABITANIZ,HATMENİZ,SEKİZ ŞARTINIZ,TEVBE ALMANIZ,ve dahası....BUnlar hep heva ve hevesinizin ürünüdür..

isim veya şahıslara gelince ,esadullah bey bazı isimler vardır ki ŞAHSI AŞMIŞ EKOL,ÖNCÜ OLMUŞSA,ben bunlardaki batıllarıyla beraber ifşa etmeye kendimi adamışım ve buda islamın olmassa olmazıdır,delilide MESED SÜRESİDİR,FRAVUNLARIN,HAMANLARIN,NEMRUTLARIN,KISSA LARIDIR...Anamadınsa tekrar tekrar kulakların,kalplerin patlatırcasına HAYKIRARAK YAZMAYA DEVAM EDEYİM...yAZILARIM VE PAYLAŞIMLARIMIN KAYNAĞI Rasulullahın pıratiği olan kurandır kuran be hey esadullah ama kör olmaktır sizin ki....
.................................................. .................................................. ..................
Biz senin yolunda asla olmayız senin yolun açık olsun la.....

Hasan abin oldu hemen Tasavvuf dedi ya Tarikat kötü dediya, sen nasıl Kuran savunucusun ki verdiği ayette ters olan görüşünüde eleştirmedin demek amaç Kuran değil sağa sola leke atmak hoş beni ilgilendirmez AMA ARTIK ŞAHSIMA YAZMAYI BIRAKIN kardeşim ....ESADULLAHTAN ALINTI...

CEVABEN..ESADULLAH BEY,size hocam dedim samimice yaklaştım,elimi uzattım içine düştüğünüz bataklıktan bi nebzede olsa uyanmanız için siz,tarikatlerdeki güya nefsi aşağılama olan yok ben hoca değilim,falan gibi ben acizim,bazı tarikattaki samimi insanlardan duydum kendini hatta SENİN ŞEYHİNDE DİYOR VİDEOSUNDA,gavsın evladının kölesi olmak farzdır,vacibdir,falan veya bazı müridler nefsi aşağıla olarak BEN KÖPEĞİM,BEN TUVALET TAŞIYIM diyenide duyduk bu kadar yani,Allah eşrefi mahlukat olun diyor tarikatler sofilerine KÖPEK OLUN diyor...Yani esadullah bey sizde şeyh gavs,şirklerinizi bırakın size KARDEŞ,ABİ,demeeyn sizin gibi olsun...

ha eğer kuranı savunmak sa niye HASAN AKÇAY ın kuran ışığında yanlışlarını dile getirmediniz demişsiniz,

nedeni şu,hasan abi bi defa kendini kuranı anlamaya adamak için adım atmış ve AKLIN MUHATTABI OLAN VAHİYİ ,AKLIYLA ANLAMAK için ,vahiye penceresini açmış ve AKLINI SİZİN GİBİ GAVSLARA hipotek ettirmemiş,varsa kutsalları oda VAHİYNİN AYDINLIĞINDA olur diyor kendisi ben öyle anladım.Ha yanlışı olamaz mı olur pekala ama onlarıda konuşacaz başka başlıklarda inşaallah soracaz HASAN ABİME,abi bi açıkla bu olayı nasıl böyle anladın,oda anlatacak ve birlikte HATALARIMIZI BULUP TEVBE EDECEZ,ama şeyhe bağlananbi ipe ,beze tutunarak değil...

SANIRIM AÇIKLAYICI OLMUŞTUR..ha bide ESADULLAH BEY KENDİNİZİ çok önemsiyorsunuz,siz bizim ismimizi kullanırken bak biz hiç rahatsız olmuyoruz,buda çok normal HA SİZ İNANCINIZDAN DOLAYI UTANIYORSANIZ O BAŞKA...
Alt 16 Mart 2012, 16:45   Mesaj No:37
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Ve bu arada sayın la diyebilmek ve kamer sizede bu soruyu sormak istiyorum EŞ ÜSTÜNE EŞ ALMAK sünnetmidir değilmidir(Efendimiz gibi 9 olarak değil elbette Ümmete verilen yetkiye göre yanlış anlamyın şimdi), yada iki eşli olmak Kurana uyarmı uymazmı elbetteki Allahın bidrdiği şartlarda ....?
ESADULLAHTAN ALINTI....

CEVABEN..Sayın esadullah bey,bu mevzuları başak başlıkta HASAN AKÇAYA soracam inşaallah ve nasıl böyle anlamış bize açıklamasını yapıp bilgisini paylaşacak inşaallah,gerek ben,gerek hasan akçay,gerek diğer katılımcılarda fikirlerini MESNEDİYLE VERECEKLER ve kim YANILMIŞSA ORTAYA ÇIKINCA,İMAN EDEN İMAN EDECEK,YÜZÜNÜ EKİŞİTİP,SIRTINI DÖNEN VE NEFSİNE mağlub olanda batılıyla kalacak...Bunlarda zamanla olacak inşaallah..Benim için ilk etap kişi kurana bi pencere açmışsa yaklaşımım ona göre olur.siz bi gavs kutup,efsanelerinizden kurtulun KURANI ANLAMAYA Bİ PENCEER AÇIN,YÜZÜNÜZÜ EKŞİTİP,SIRTINIZI KURANA DÖNMEYEİN DE...
Alt 16 Mart 2012, 16:58   Mesaj No:38
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

Alıntı:
Hasan Akcay Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Sayin Abdulmelik, cok esliklikle ilgili ayetleri degil kelime kelime harf harf incelemeye calistim. Ayetin yalnizca konumuzla ilgili bölümünü yazmami baska niyetlere cekmeyin. Ve her seyi bir cirpida birden anlatamam. Bana lütfen zaman taniyin.

Sevgi ile,
Hasan Akcay
zaman darlığı nedeniyle sadace şunu diyim ki,kelime kelime harf harf anlatmanız doğru anladığınız anlamına gelmez.senin mantığına göre yanlış anlamadıysam diyorsun ki,tek evlilik şarttır.birden fazla eş haramdır...
sitemizin kuran kürsüsü fecr hocamızdan ricam bunun izahı?

Allah aşkına iyimisiniz siz ?

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 16 Mart 2012, 17:33   Mesaj No:39
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
zaman darlığı nedeniyle sadace şunu diyim ki,kelime kelime harf harf anlatmanız doğru anladığınız anlamına gelmez.senin mantığına göre yanlış anlamadıysam diyorsun ki,tek evlilik şarttır.birden fazla eş haramdır...
sitemizin kuran kürsüsü fecr hocamızdan ricam bunun izahı?

Allah aşkına iyimisiniz siz ?
Abdülmelik kardeşim tek evlilik şarttır ve birden fazla eş haramdır demek Allah'ın yetkilerine karışmak demektir. Allah tek evliliği tavsiye ediyor ama çok evliliğe de ruhsat vermiştir.Verilen ruhsatı haram kılmanın hiç bir mantığı yoktur.Bu haddi aşmaktır.

Ey iman edenler! Allah’ın size helâl kıldığı iyi ve temiz nimetleri (kendinize) haram etmeyin ve (Allah’ın koyduğu) sınırları aşmayın. Çünkü Allah, haddi aşanları sevmez.(5/Maide-87)

Kişi diyebilir ki günümüzde tek evlilik en güzelidir. Çok evlilik şartları mevcut değildir. Buna söyleyecek bir söz olmaz. Ama çok eşlilik haramdır demek insanın kendini Allah yerine koymasıdır ki bu sözün altından kalkılmaz.
Çeşitli tevillerle çok eşliliği eleştirmek farklı bir olaydır, çok eşliliği haram saymak daha farklı bir olaydır.
Bu konularda konuşurken daha dikkatli konuşmak iyidir.
Alt 16 Mart 2012, 17:41   Mesaj No:40
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
FECR Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Forumda senin yazıyı okuyan herkese sorsan benim gibi anlamıştır diye düşünüyorum.Senin kurduğunun cümle uzun da değil, kısa bir cümle. Cümleni istersen bir daha oku.

Ayrıca misvak kelimesini de misfak diye kullanmaktan vazgeç. Yine yanlış kullanıyorsun kelimeleri
Maşallah dil bilginiz çok derin ha buna eyvallah derim ama cümle kısada olsa uzunda olsa namazda sizin anladığınız gibi bir MİSVAK kullanımını idda edeceğimiz düşünmeniz de normal anlayış kısmı ise kişiye göre değişir kardeşim Neyseki son yazılarımızda misvak a misfak demişiz buda zaten verdiğimiz cevapları iş arasına sıkıştrdığımızdandır yazılarımızı okursanız daha evvel misvak olarak yazmışız , sanırım sizin de okuma eksikliğiniz var bu yüzden dilbilgisi üzerine daha çok tartışacaz ...vesselam

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)