Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Evlilik-Nikah Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi cavidan_sultan,Açılış Tarihi:  13 Temmuz 2008 (22:09), Konuya Son Cevap : 14 Temmuz 2008 (12:11). Konuya 24 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 14 Temmuz 2008, 00:21   Mesaj No:21
Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 245
Beğenildi:29
Beğendi:0
Takdirleri:146
Takdir Et:
Standart Cvp: Mutlu evlilikler nereye gitti?

Aptallaştırmak ne ki..
Zaman ziyan..
İlimsiz...
Sohbetsiz...
Muhabbetsiz...

Bir hasta düşünün ki, 3 gün yemek , içmek ve tedavi edilmekten men edilirse ne olur ?..
Ölür değil mi...
İşte kalp de aynen bir hasta gibi ,3 gün ilimden mahrum kalırsa manen ölür demiş zamanın zahidlerinden ebu muhammed ell feth Hz.. Bunu gazali'nin ihyasında okumuştum...

Tv.'in kaybettirdikleri bundan da öte....
Maalesef kanayan yaramız oldu ....
Alt 14 Temmuz 2008, 00:41   Mesaj No:22
Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:maşuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 523
Üyelik T.: 04 Kasım 2007
Konular: 1
Beğenildi:2
Takdirleri:10
Takdir Et:

Risâle-i Nurdaki hizmet metotları incelenirken, öncelikle SaidNursî’nin, hakikî bir Kur’ân talebesi olan kişiliğinden başlamak önemarz etmektedir.

O hizmet şevki ve şuurudur ki, onu çocukyaşında yollara düşürmüş, anne şefkatine en çok ihtiyaç duyduğuyaşlarda annesinden-ailesinden-ayrı

lmıştır.O ülkesini saran karanlık günlerde milletine şefkatini esirgememiş,savaşa katılmış, hatta cephede at sırtında geleceğe ışık tutacak bireser yazarak bununla gelecek nesilleri düşündüğünü göstermiştir. Doğuve Güneydoğunun kalkınması için eğitimin temel şart olacağı ve bununiçin de bir üniversite açılmasının gerekli olduğu fikrini her yönetimsürecinde dile getirmiştir. Bölge insanını kalkındırma, ufuk açma vecesaretlendirme amacına yönelik geziler yaparak halkı aydınlatmış veonlara şahsiyet kazandırmaya çalışmıştır. İnsanlığa olan şefkat vemerhameti onu, sadece kendi nefsini düşünmekten alıkoymuştur. Bunu; “Nezaman ki sadece kendimi düşündüm tokat yedim” ifadelerinden anlıyoruz.

1952yılında Eşref Edib’in kendisi ile yaptığı bir görüşmede sorduğu birsoruya verdiği cevap, onun şefkatinin derecesini göstermektedir.
“Bana,‘Sen şuna buna niçin sataştın?’ diyorlar. Farkında değilim. Karşımdamüthiş bir yangın var. Alevleri göklere yükseliyor. İçinde evlâdımyanıyor, imanım tutuşmuş yanıyor. O yangını söndürmeye, imânımıkurtarmaya koşuyorum. Yolda biri beni kösteklemek istemiş de, ayağımona çarpmış; ne ehemmiyeti var? O müthiş yangın karşısında bu küçükhâdise bir kıymet ifade eder mi? Dar düşünceler, dar görüşler!..”

“Beni,nefsini kurtarmayı düşünen bencil bir adam mı zannediyorlar? Ben,cemiyetin imânını kurtarmak yolunda dünyamı da fedâ ettim, âhiretimide. Seksen küsûr senelik bütün hayatımda dünya zevki nâmına bir şeybilmiyorum. Bütün ömrüm harb meydanlarında, esâret zindanlarında yâhutmemleket hapishânelerinde, memleket mahkemelerinde geçti. Çekmediğimcefâ, görmediğim ezâ kalmadı. Dîvân-ı harblerde bir câni gibi muâmelegördüm, bir serseri gibi memleket memleket sürgüne yollandım. Memleketzindanlarında aylarca ihtilâttan menedildim. Defalarca zehirlendim.Türlü türlü hakaretlere mâruz kaldım. Zaman oldu ki, hayattan bin defaziyâde, ölümü tercih ettim.”4

Risâle-i Nur’un ortaya koyduğuşefkat anlayışında ve annelerin karşılık beklemeden gösterdiklerişefkatte Allah’ın mukaddes ve mübarek rahmetinin bir tecellisi vardır.Zira imân kurtarma misyonuna odaklanıp, hizmet metoduyla şefkati doğrubir şekilde kullanarak herkese ulaştırmak için çalışılmalı, onlarınimân nurundan mahrum bırakılmaması için şefkatli, müjdeleyici,bencillikten uzak, affedici ve sabırlı olunmalıdır. Yeryüzünün enbencil insanı, hiç kuşkusuz ki, insanlığı ve sevdiklerini gerçek veebedî saadete götürecek olan hakikatleri yalnız kendisi için saklayaninsandır.
Alt 14 Temmuz 2008, 01:05   Mesaj No:23
Medineweb Üyesi
YOLCUYUM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YOLCUYUM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1568
Üyelik T.: 28 Nisan 2008
Konular: 39
Beğenildi:5
Takdir Et:

[quote=maşuk]
[quote=YAĞMUR]

........
bu arada almanlar bu melete aptal makinesi derlermiş..
insanı aptallaştırırmış

cok dogru.....
Alt 14 Temmuz 2008, 10:42   Mesaj No:24
Medineweb Kıdemli Üyesi
Muhteşem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Muhteşem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2004
Üyelik T.: 25 Mayıs 2008
Konular: 99
Beğenildi:8
Takdir Et:

[quote=KEVİR]
aksiyonmu, oda neki??
ben dosya oluşturdum. dosyanın içinde
*sabıka kaydı
*vukuatlı nüfüs kayıt örneği
*6 adet fotoğraf
*sağlık raporu
*kungfudan siyah kuşak belgesi
*üniversite diploması
*çalıştığım kurumdan maaş bordrosu
*evlilikle ilgili düşüncelerimi anlattığım bir makale
*gittiğim cemaatler ve aldığım dini eğitim

bu dosya ile kimin kapısını çaldıysak yüzümüze kapandı))
Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur.
Alt 14 Temmuz 2008, 12:11   Mesaj No:25

kul

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:kul isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2514
Üyelik T.: 05 Temmuz 2008
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:

bekarlık sulatanlıktır düşünmem bile..

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)