Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Misafiri

Konu Kimliği: Konu Sahibi Esma_Nur,Açılış Tarihi:  11 Mart 2012 (16:40), Konuya Son Cevap : 15 Mart 2012 (01:30). Konuya 55 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 14 Mart 2012, 17:16   Mesaj No:51
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: 2012 11.haftanın misafiri Esadullah

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
size birkaç hikaye anlatayım da ortam yumuşasın

yazmıştım ama dikkatten kaçmıştır belki.
benim yaşadığım 1. hikaye
tasavvufu kabul etmeyen çoooooooooooook okumuş hatta eski milletvekili bir akrabamız vardı.taşınırken kamyon dolusu kitapları var filan anlatırlardı.....hep o konuşur biz dinlerdik.hem akraba hem büyüğümüz hem milletvekili...uzun hikaye aslında da ben kısa yazayım şimdi şeyh oldu ve müridleri var... bir zamanlar oda sizin gibiydi.....

2. hikaye
buda tefsir yazarı!! mealci ,yani fıkıh mezhep ehli sünnet tanımaz...
ziyarete gidelim alimmiş dediler gittik...(aslında uzaktan tanıyoruz...)
adam bacak bacak üstüne atmış sigara tüttürüyor...ve soruları cevaplıyor...hay sana alim diyenler ..
bu kişide sizden yani..
bu da karısına öyle zulüm ettiki karısı kanserden vefat etti.çoluk cocuk perişan...

3.hikaye
üniversite mezunu müslüman hanımları kiliseye davet edildi ozaman çok az sayıda kişi gittik
orada da aynı burda esadullah kardeşi karşıladıkları gibi çoooooook kibar karşıladılar.tebliğleri sunduk ve en son soru cevap kısmına gelince çok vahşi uslüba büründüler....niyetleri asla bizi anlamak tanımak değil içlrinde kalmış bütün kinleri kustular...

lütfen hikayelerin bitmesini bekleyin

4 hikaye
din arayışında olan bir adam ,bizim müslümanlardan birine geldi .ben müslümanları ve islamı çok merak ediyorum. bana islamı anlat.bizim müslüman anlatmış.işte Allah vardır birdir tektir.sonra vehhabiler ,şiiler mutezile ,ehli sünnet hariciler ihtilaflı ne mesele varsa anlatmış...birde bunlar birbirlrini tekfir ederler demiş
avusturyalı ona ne demiş
he hep kavga yani,hani islam dinibarış diniydi...anlatan kişi üzülüyor diyorki dinimi keşke böyle anlatmasaydım hata ettim(hikayeleri çok kısaltmaya çalışıyorum)

kilisedekilerin uslübü yukarda birinin uslübüne çok benziyordu.
Şimdi siz ne anlattınız

Kendiniz anlattıklarınızdan birşey anladınızmı..?

Yada bu anlattıklarınız neye delil oldu...?

Eğer siteminiz FERDİ beye ise onu hepimiz tanıyoruz....O da kendi meramını her zaman olduğu gibi kendi uslübü ile anlatmış....

Anlatımındada esadullah beye bir hakaret görmedim..Sadece kendi uslübü ile o dine saldırmış...
Alt 14 Mart 2012, 17:21   Mesaj No:52
Medineweb Sadık Üyesi
barışş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:barışş isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14298
Üyelik T.: 08 Ekim 2011
Arkadaşları:0
Memleket:Istanbul
Konular: 26
Beğenildi:118
Beğendi:87
Takdirleri:825
Takdir Et:

Esadullah hocam allah c.c hazretleri yardımcın olsun
Alt 14 Mart 2012, 18:17   Mesaj No:53
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Alıntı:
la diyebilmek Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sayın esadullah,aynı itkatte olmayanlar aynı dinde olabilirler mi..ve bunlar namaz kılsalarda,oruç tutsalarda,zekat,hac gibi ibadetleride yapsalar..
Namaz kılıyorsanız , oruç tutuyorsanız aynı dindeyiz demektir.Ama siz Amel imandan bir cüzdür yada Kuran mahluktur derseniz itikati olarak "İslam" olmamıza rağmen ayrı düşeriz ...Bunu idrak edemedinizmi kardeşim ama siz bizi hala müslüman saymıyorsunuz değilmi Tasavvufuz biz sufi dini Mezhepler tarihini ve İtikadi görüşlerini bilirsiniz sanırım
Alt 14 Mart 2012, 18:53   Mesaj No:54
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:

hikayenin yeri burası değil biliyorum.ama asıl önemli iki hikaye(yaşanmışlık)yazılmasına müsade olmadığı için meram anlatılamamış olabilir.(ki sanmıyorum anlayan anladı...)
hikayeler kısmından son iki hikayeyi okursanız toplamasını yapabilirsiniz.
Alt 15 Mart 2012, 00:54   Mesaj No:55
Medineweb Sadık Üyesi
İnceSızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İnceSızı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13046
Üyelik T.: 16 Aralık 2010
Arkadaşları:0
Konular: 54
Beğenildi:20
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
F*E*R*D*İ Üyemizden Alıntı
Erkek şeyhlere zam yapa yapa doymadınız.şimdi de muennes şeyhler istila etti ihtiyar dünyamızı.arada aykırı şeyh çıksa zam iptal indirim başlıyor.biraz daha heyecanlı şeyh olduğundaaa hemen 'tüüüü walla billa o bizim uşağ değil' savunmasına geçiliyor.muallime hazretleri şeyhlerinden esinlemiş olacak ki hikaye servisi başlatmış.bee muhterem delil istiyoruz. Sen ise delil yok emmeee al sana hikaye istermisin diyorsun.
Tekrar ediyorum tasavvufu asla ve kat'a kabul etmesem bile içlerinde temiz dürüst insanlar vardır.
Bir şeyhiniz çıkıyor mehdiyim diyor.bir hafta sonra habercisiyim diyor.aybaşında gelir çoğaldımı galiba vahy alıyorum diyor.işkembe şişdikçe terfi yükseliyor.hızını alamayıp bizim bildiğimizi peygamber bilemez diyor.biraz daha ilerledimi namaz niyaz iptal diyor.çünkü fenafillahda kayboldu.artık o allaha allah ona hamd ediyor.namaz kılmamak için adet bile olmaya razıdırlar.yitiksevdanın 1924 model yengemden kurtulmak için şehit olmaya karar vermesi gibi.
Esadullah bey efendi(ks) ise hala niçkini yazmasını bilmez,bilenleri dinlemez,başlar tevile.efendim tecvit kuralı imiş de.esed yerine esad seçtim diyor.sin ile sad harfi değiş tokuş tecvit değil arapçanın anasını ağlatan bir değişim.
Sokağa çık imam hatip lise öğrencisine sor 'esed esad farkını allah ile aynı cümlede' ne manaya gelir öğretir.
Misafir olmuşsunuz,gelenek gereği soru sorulur ve feyz alınmaya çalışılır.muhteşem dadaş misafirimiz soru sorana edepsiz diyor.defalarca banlandım artık banlanmak istemiyorum.içimden size selamlar yollamayı seçtim.gerçi şeyhleriniz içimide okuyor ya sana haber verir neyseee.herkes deli derdi kabulenmiştim.ama edepsiz kelimesini kdv ötv iade taahutlu....

Selam saygı sevgi aşk karasevda yitiksevda muhabetlerimle.
Ferdi hocaoğlu
kahire/mısır.
kusura bakmayın abi msj silinmiş yanlışlıkla bulduk ekledik tekrar...
Alt 15 Mart 2012, 01:30   Mesaj No:56
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Esadullah bey efendi(ks) ise hala niçkini yazmasını bilmez,bilenleri dinlemez,başlar tevile.efendim tecvit kuralı imiş de.esed yerine esad seçtim diyor.sin ile sad harfi değiş tokuş tecvit değil arapçanın anasını ağlatan bir değişim.

Buna çok güldüm mısırlı hoca efendi siz hala sin ile sad damısınız, yazdıklarımızı okursanız anlarsınız ama işiniz bu değil sadece kişileri karalamak fırsatınız olursa bir okuyun hem nasıl bir ilme sahipsinizki benim latin harfler ile yazdığım bir Esadullah kelimesini sad diye okudunuz şimdi ne garip plur siz bir nick alıcaksınız ve onu bilinçsizce koyacaksınız hamd olsun biz neyi nasıl okuyacağımızı biliyoruz mısırlı hoca bey ...

Sokağa çık imam hatip lise öğrencisine sor 'esed esad farkını allah ile aynı cümlede' ne manaya gelir öğretir.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama onlarda sizin gibiyse vay halimize mısırlı hoca efendi...

Misafir olmuşsunuz,gelenek gereği soru sorulur ve feyz alınmaya çalışılır.muhteşem dadaş misafirimiz soru sorana edepsiz diyor.defalarca banlandım artık banlanmak istemiyorum.içimden size selamlar yollamayı seçtim.gerçi şeyhleriniz içimide okuyor ya sana haber verir neyseee.herkes deli derdi kabulenmiştim.ama edepsiz kelimesini kdv ötv iade taahutlu....

Siz evvela soru sorun o zaman feyz alırsınız ama yazdıklarınızdan haberiniz bile yok sanırım tekrar tekrar bir okuyun bakalım anlayacakmısınız mısırlı kardeş, Siz başka tellerden çalıyorsunuz mısırlı kardeş efsahibi iseniz gelen misafire hakaret değil saygı sunmanız lazım, bizde misafir küfürde etse eyvallah denir bunu yapan efsahibi olursa onada edepsiz denir.Edeb kelimesine neden bu kadar takıldınız onuda anlamadım delilik veli eder ama edeb olmazsa değer de olmaz mısırlı hoca kardeş...
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)