Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Misafiri

Konu Kimliği: Konu Sahibi Esma_Nur,Açılış Tarihi:  18 Mart 2012 (12:06), Konuya Son Cevap : 24 Mart 2012 (19:09). Konuya 43 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 19 Mart 2012, 13:26   Mesaj No:21
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: 2012 12.Hafta'nın Misafiri La diyebilmek

Alıntı:
kamer34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Selamun aleykum..

Soru-1) Sizce halkının %90 nı müslüman olarak kabul edilen ülkelerde neden Allah’ın yasaları hakim değildir...Bunun altında yatan sebep nedir...?

cevab.aslında kısa bi cevap yeterli ama kısa bi açıklamadan geçemiyecem,
yüzde doksanı müslüman olarak kabul edilen ülkelerde Allahın yasalarının hakim olmamasının sebebi,yüzde doksanın müslüman olmayışındandır,ve bu gibi ülkelerde KURAN KUTSALLAŞTIRILMIŞ,ama HAYATLAŞTIRILMAMIŞTIR,yani kuranı bi put haline dönüştürmüşlerdir,eğer kuranın hükümleri hayata inmemişse bu insanlar için KADİR GECESİ gerçekleşmemiştir ve insanlar neyi kabul ve neyi red eddiklerini bilmiyorlardır.Ayrıca bu insanlar BATIL ÜZERE yaşıyor,ama bunu HAK olarak görüyorlardır,şeytanında kurandaki beyanda söylediği gibi,ONLARIN ÇOĞUNU SAPTIRACAĞIM,VE BU SAPANLARDA KENDİNİ DOĞRU YOLDA ZANNEDECEKLERDİR.SEBEB BU BENCE BATILI HAK GÖRMEK VE İŞLERTİNEDE BU GELİYORDUR,biraz rahatlığıkları kaçmasın diye mücadeleye girişmişiyorlar ki zaten..nasıl istiyorlarsa öyle idare ediliyorlar.
Soru-2) Arap ülkelerindeki bu kargaşanın sebebi nedir..?

yeryüzünü fesada veren beşeri hüküm koyuculukla kendini Allaha ortak koşan,Allahın hükmünü hiçe sayanların zulumlerine halkın dayanamaması..Buda insanların Allahın hükmüne ne kadarda muhtaç olduklarını ve yeryüzünün tek İSTİKBAL VAAD EDEN ADELET DAĞITAN YÖNETİMİN İSLAM OLABİLECEĞİNİN dedilidir,tabiki kuranı süslü bezlere asmak ve bazı günlerde anlamadan oda ölülere okumakla veya ses sanatçıların türlü,türlü kıraatlarinde yarıştırılmakla olmayacak bi iştir bu..
Soru-3) Kuran arapların anladıkları dilde olmasına rağmen neden anayasaları beşeri sistemlerden oluşuyor.. Yani marifet kuranı arapça olarak bilmektemi yoksa kuranın mesajını anlamaktamı bunu biraz açarmısınız...

kuranın hükmüne göre arap kralları ile,halktan herbiri kuranın hükmünün önünde eşittirde ondan,hani mUHAMMED PEYGAMBER İNSANLARI İSLAMA davet edince,ebucehil ve tayfası bize NE VAR deyip ayrıcalık isteyince,Muhammed peygamber,Bilale ne varsa ,sanaad O var deyince,ebu cehil ve tayfası böyle bi din yerin dibine batsın deyip taki ölünceye kadar mücadele ediyor,İşte bu gün gerek Arap halkı,gerek diğer kuranı kabul ettiklerini idda eden diğer ülkelerin halkları EBU CEHİL KADAR İSLAMI ANLAMAMIŞLARDIR DA ONDAN,ha bu sadece rahatlıkları azda olsa başma birşey gelmesin buda bana yeter diyorlar ve nasıl olsa AHİRETTE Bİ ŞEFAATÇİ BULURUM,AHİRETTE HALLEDERİM ,AHİRET İŞİMİDE mnatığı siret etmiş veya öyle inandırılmış..
Soru-4) İslam hukuku açısından ehli- kitap ile Müşrikler arasındaki farkı anlatırmısınız.

Sorularım şimdilik bunlar...kolay gelsin..

cevab.Birinin kitaplı,birinin kitapsız oluşudur,örnek olarak peygamberin döneminde Yahudi ve hırıstiyanlar,kendilerini bi kitaba nispet edereken,mekke şehir develetindekiler bi kitaba nispet etmiyorlardı ve hatta muhammed peygamber kendi peygamberliğini ilan edince,hemen gidip yahudilerden sormuşlardır ve onların verdiği bilgiye göre değerlendirmeye geçmişlerdir.[konu biraz uzun aslında sadece farkı yazdım]..

.
Alt 19 Mart 2012, 13:28   Mesaj No:22
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
talibetün Üyemizden Alıntı Mesajı göster
medineweb ailesine
kolay gelsin
.)

hoş gördük,teşekkürler..
Alt 19 Mart 2012, 13:34   Mesaj No:23
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
MERVE DEMİR Üyemizden Alıntı Mesajı göster
vay vay vay bizim müslim misafir olmuş
hayırlı olsun.

tek soru sorayım:

müslüman olupta adaletsiz yöneten birimi?
yoksa gayrimüslim olupta adaletli yöneten birinin yönetimi altında yaşamak istersin?

cevab,merve bacım,ilk başta şunu izah edeyim insan hata yapabilir ama hatada bile ısrar küfürle sonuçlanır.Ha insan hem müslüman,hemde zalim bi idareci olamaz,zulumle idare eden TAĞUTLAŞMIŞ ve kafir olmuş olur.

Ha iki kafir idarecinin arasında bi tercih ile başbaşa kalsam,hangi idarecide DİNİMDEN dolayı küfre girmeyeceğim,ama dünya rahatlığından dolayı sıkıntı çekebileceğimi tercih ederdim.ama mücadelede ederdim eleştirir ve hakkıda söylerdim...

teşekkürler.
Alt 19 Mart 2012, 13:47   Mesaj No:24
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
dua dilencisi Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Misafirliğiniz hayırlara vesile olması duası ile sorum yok kolay gelsin....
İnşaallah,teşekkürler..
Alt 19 Mart 2012, 13:48   Mesaj No:25
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Esadullah Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Demek Erzurumlusunuz bu kadar inat olmanız normal o zaman

Bu sene Allah c.c. masip eder ve bir aksilik çıkmasa Erzuruma geleceğim beraber bir çay içebilirmiyiz ...?

tabiki inşaallah..
Alt 19 Mart 2012, 22:38   Mesaj No:26
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11855
Beğendi:8990
Takdirleri:26311
Takdir Et:

misafirliğiniz hayırlı olsun sayın la diyebilmek.ben son okuduğunuz veya okumakta olduğunuz kitabı sormak istiyorum.birde severek okuduğunuz yazarlar.
Alt 20 Mart 2012, 00:13   Mesaj No:27
Medineweb Sadık Üyesi
YASEMİN ATAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YASEMİN ATAMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11916
Üyelik T.: 02 Mart 2010
Arkadaşları:2
Konular: 102
Beğenildi:5
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Misafirliğiniz Hayrlı olsun.

Sorum olmayacak kardeşim
yazılarınızdan ve yorumlarınızdan sizi islami konularda tanıdım.
Rabbim imandan ve Kur'andan ayırmasın.
Bu sitede saygı gösterdiğim yazılarını severek takıp ettiğim hocalardansınız.
Selam ve dua ile kalınız.
Allah ilminizi artırsın.

Alt 20 Mart 2012, 10:38   Mesaj No:28
Medineweb Acemi Üyesi
Zeynebİslamoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Zeynebİslamoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13944
Üyelik T.: 18Haziran 2011
Memleket:Adana_Mısır
Konular: 1
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Misafirliğiniz hayırlı Olsun.
Soracağım soru,Müslümanların birbirlerinin velileri,uyarıcısıları,dostları olduğu çerçevesinde kabul edilmesi dileği ile....

Müslümanlarda bazı hastalıklar mevcuttur.bu hastalıkların temelinde az bilgi,sağlıksız yada yetersiz bilgi ve samimiyetsizliktir.bilgi sağlam olsada samimiyetsiz olunca anlamsızdır.
bu çerçevede tebliğ,tekfir,teşhir ve iftira dörtlüsü karamaşası yaşanmaktadır.sevilmeyene tekfir,bir üst kademesi de teşhir,en zirve kademesi ise küfür hakaret iftira ve kılıç..
tebliğin bir namusu vardır,bunun çerçevesi Kur'an ile çizilmiş,tatbikatını peygambere yaptırılmıştır.'Yani Net'
Kur'anda ve uygulanışı sünnette aynı şekilde tekfir de aynı netlikte izah edilmiş ve çerçevesini çizmilmiştir.isabetsizlik halinde ceza hazır ve net.
şimdi sorularımıza geçebiliriz ;
1-müslüman olduğunu söyleyenlere,bize göre fiilleri veya söylemlerinde proplemler olsada tekfir caizmidir? tekfir ettiklerimiz isabet değilse kendimizi tekfir ettiğimizi hadisler bildirilmektedir.tekfirde neden bu kadar cesursunuz ?
2-tekfir etmekle ne kazanıyorsunuz ?tekfir ettiklerinizi teşhir etme gibi bir metodunuz da mevcut.tekfiri kanıtlama peşindesiniz gibi.yanılıyormuyum?
3-sık sık hakka şahitlik diye bir sloğanınız mevcuttur.ve çok haklı bir islam prensibidir bu sloğan.hasan akçay adlı kişinin,kuranın muharref olduğu tezine neden tepki göstermediniz.onun bu mesajı altına hemen abi hitabıyla hitap ettiniz,bu konuda o şahsın küfre girdiğine şahitlik etmediniz.babanızla bu anlamda mucadele ettiğinizi,hatta tekfir bile edebileceğinizi bir yerde yazmıştınız.hasan akçay adlı kişiyi tekfir etmediğinize göre,kuranın muharref olduğunu tasdik etmiş olmuyormusunuz?benim gözlemlerimde sizin çelişkide olduğunuzu görüyorum.'Kuranın tek harfinde tahrif var,inkar var denilse kuranın tümünü red etmiş gibidir' prensibi size göre doğrumudur ? doğru ise bir kafire 'abi' denilebilirmi ?fethullah gülenin papa dostluğunu eleştirmiş bir kişisiniz malum.

??
Alt 20 Mart 2012, 10:59   Mesaj No:29
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
YASEMİN ATAMAN Üyemizden Alıntı Mesajı göster
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Misafirliğiniz Hayrlı olsun.

Sorum olmayacak kardeşim
yazılarınızdan ve yorumlarınızdan sizi islami konularda tanıdım.
Rabbim imandan ve Kur'andan ayırmasın.
Bu sitede saygı gösterdiğim yazılarını severek takıp ettiğim hocalardansınız.
Selam ve dua ile kalınız.
Allah ilminizi artırsın.

ablam teşekkürler,Allah bütün müslümanların ayaklarını sıradda sabit kılsın,ilmimizi artırsın ve ilmi kendi rızasınca kullanmadada yardım etsin..
Alt 20 Mart 2012, 13:11   Mesaj No:30
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Zeynebİslamoğlu Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Misafirliğiniz hayırlı Olsun.

amin,imşaallah gerek benim gerek bütün sitedekiler içinde sonuç olarak hayırlarla sonuçlanır..

Soracağım soru,Müslümanların birbirlerinin velileri,uyarıcısıları,dostları olduğu çerçevesinde kabul edilmesi dileği ile....

inşaallah,aynı samimiyet ve aynı dileklerimle.......

Müslümanlarda bazı hastalıklar mevcuttur.bu hastalıkların temelinde az bilgi,sağlıksız yada yetersiz bilgi ve samimiyetsizliktir.bilgi sağlam olsada samimiyetsiz olunca anlamsızdır.

Bacım,ben şu ayetin beyanında her imtihan için dünyaya gönderilen insanın hakikat ve batıl bilincinde yaratıldığına inanıyorum.ve insan dünya hayatındaki imtihanında Hidayetin hüda[araçlarıyla] karşılaşır ve her hidayetin aracını hakkıyla kabul edip samimice hayatına yansıtanın hidayeti artıp bi sonraki araçla imtihanı başlıyor taki müslüman olarak ölme anına kadar . ŞEMS SÜRESİ.7,8.Nefse ve ona bir düzen içinde biçim verene,Sonra ona fucurunu [sınır tanımaz günah ve kötülüğü] ve ondan sakınmayı ilhm edene.

İNSAN SÜRESİ..3.Biz ona yolu gösterdik,ya şükredici olur yada nankör.

29.şüphesiz bu bir öğüttür DİLEYEN Rabbine bir yol bulabilir.

BELED SÜRESİ 10.Biz ona iki yol iki amaç gösterdik.

yani bilginin azına veya çoğuna kişinin kendindekini değiştirmek için attığı adımla başlar ve böylede devam eder,samimiyet VEYA SAMİMİYETSİZLİK İSE HİDAYETİ VEYA SAPIKLIĞI HAK ETMEYE GÖTÜRÜR.Çünkü müslüman doğruyu araştırıp bulandır CİN 14,ayeti gereği bilgiye dair bi araştırmaşarttır,doğru ve tamamlayıcılığa müdahil Allahtır,dua ile ilgili ayette bunu görüyoruz yani KUL BİLGİYE YÖENELECEK AMA ŞU DUAYIDA YAPIP YARDIM İSTEYECEK,Yarabbimi ilmimi artır...

bu çerçevede tebliğ,tekfir,teşhir ve iftira dörtlüsü karamaşası yaşanmaktadır.sevilmeyene tekfir,bir üst kademesi de teşhir,en zirve kademesi ise küfür hakaret iftira ve kılıç..

islamın bütünlüğünde anlaşılıp kabul edilip hayatada öyle yansıtırsa kişi müslüman olur,yani islamda TEBLİĞ OLDUĞU GİBİ TEKFİRDE VARDIR,cihadda,hicrette,ibadette,buğz da,sevmekte,ve dahası yani her hangi bi parça eksik olunca bütünlük oluşmaz ve günümüzdeki en büyük sorunda budur.Kişi sevmediği birini tekfir ediyorsa ve bu sadece iki kişi arasındaki bi olaya dayanıyorsa doğru değildir,TEBLİĞİN USULU NASIL NAS İLE OLUYORSA,TEKFİRİNDE ÖYLE OLMASI LAZIM,Tabiki bazı insanlar ya işte kalbini mi biliyorsun veya adam ölmeden önce o fikrinde caymışsa gibi savunmalarda buluna biliyor ama şunu unutmamak lazım ki KALPLERİ BİLEN ALLAHTIR,müslüman olan kişi zahiren hükmeder,ha bu kafir müşrik sayım memurluğu yap veya önüne geleni sen müşriksin,sen kafirsin demek değildir,insanlara TEBLİĞ edilir ama şirkte iseler bunuda onlara hissettirmek lazım,örneğin rabbimiz peygamberin geldiği toplum için ATALARI Bİ PEYGAMBER TARAFINDAN UYARILMAMIŞ DİYE BAHSEDER AMA BU TOPLUMUDA MÜŞRİK TOPLUM DER.Yani peygamberimize onları DİNDE KARDEŞ gör veya müşriklere kardeşim de demez hatta HİCR SÜRESİ,94.Hakkı ve batıl AP AÇIK söyle ve müşriklerden yüz çevir,..devamında sana karışan seni üzenlere karşı koruyacak olan benim diyor kalbini ferah tut ve bütün peygamberlerde bu yönde davrandıklarına dair bir çok ayet var.Ayrıca insanlara ne zaman peygamber gönderilmiş AYRILIKLAR olmuş,saflar netleşmiş,ama günümüzde islamı bütün değilde parça parça alanların sayesinde bu netlik bi türlü oluşmuyor,adamlar kahrolsun şeriat diyorlar bunlar bile kardeşimizdir,adamlar sadece namaz kıldığı için fişleniyor,fişleyenler kardeşimizdir,kafirler bacılarımın örtüsüne dahi tahammül edemiyor onları yerden sürüklüyorlar,sürükleyen emir kuludur kardeşimizdir deniliyor,tamamda KİMİN EMİRİNİN KULU BUNLAR deyince kızıyorsunuz,gerek müslümanlar,gerek mazlum bilinçsiz ama müslüman olduğunu idda edenlere zulum yapılıyor bunu yapanlar müşrik kafirdir denilince yine kızıyorsunuz.Tamamda müslüman olduğunu kişi ispatlamak zorunda değilmidir.

tebliğin bir namusu vardır,bunun çerçevesi Kur'an ile çizilmiş,tatbikatını peygambere yaptırılmıştır.'Yani Net'
Kur'anda ve uygulanışı sünnette aynı şekilde tekfir de aynı netlikte izah edilmiş ve çerçevesini çizmilmiştir.isabetsizlik halinde ceza hazır ve net.

muhakkak ayenen katılıyorum size..

şimdi sorularımıza geçebiliriz ;
1-müslüman olduğunu söyleyenlere,bize göre fiilleri veya söylemlerinde proplemler olsada tekfir caizmidir? tekfir ettiklerimiz isabet değilse kendimizi tekfir ettiğimizi hadisler bildirilmektedir.tekfirde neden bu kadar cesursunuz ?

CEVAB.Birincisi ben müslümanım iddaası,islama göre ispat gerektiren bi iddiadır.Bize göre veya bence bana göre demektende Allaha sığınmak lazım,fiili Allahın beyanına göre ŞİRK ise bu kişi müşriktir.yok müslümandır diyen varsa bunu Allahın beyanı olan ve rasulun pıratiği olan dan örnek versin ,delillendirsin,ha bu kişi ister farkında olsun ister olmasın müşriktir.Yukardada insanın fucuruyla ilgili ayetleri verdim.Tekfir ettiğimizi mesnetsiz ediyorsak tabiki bu tamamen akılsızlıktır.Cesaretim ,cesareti aldığım dayanağım olan Allahın rasulunun pıratiği olan kurandır.varsa bana dönecek veya isabetsiz bi tavrım DELİLLENDİRİLSİN TEVBEMİ RABBİME YAPIP UYARANADA TEŞEKKÜRÜMÜ SUNAYIM..

2-tekfir etmekle ne kazanıyorsunuz ?tekfir ettiklerinizi teşhir etme gibi bir metodunuz da mevcut.tekfiri kanıtlama peşindesiniz gibi.yanılıyormuyum?

CEVAB..Allah her peygamberi kendi dönemindeki insanların üzerine şahit kıldığı gibi,daha sonraki müslümanlarıda kendi döenemi üzerindekilere şahit kılmış ve müslümanlarda bu şahitliklerini yapmak zorundalar buda islamın bi BAŞKA PARÇASIDIR,bununla ilgili ayette var ama şuan tam metni aklımda değil,ve peygamberleri örnek te göstermiştir Rabbimiz,örneğin rasulullah bu dönemde yaşasa ne yapardı nasıl davranırdı EBU CEHİLDE BU DÖNEMDE YOK,o zaman bu dönemin laik demokratik ebucehilist ve haman,belamlarını ifşa ederdi,karunlarını ifşa ederdi ve bunu taki insanların ZİHİNLERİNDEKİ HAK VE BATIL ne ise tem netleşinceye kadarda devam ederdi.müşrik-kafiri,kafir,müslümanıda müslüman bilir ve öylede devam ederdi,yani tekfir ALLAHIN HÜKMÜYLE HÜKMETMEKTİR.

3-sık sık hakka şahitlik diye bir sloğanınız mevcuttur.ve çok haklı bir islam prensibidir bu sloğan.hasan akçay adlı kişinin,kuranın muharref olduğu tezine neden tepki göstermediniz.onun bu mesajı altına hemen abi hitabıyla hitap ettiniz,bu konuda o şahsın küfre girdiğine şahitlik etmediniz.babanızla bu anlamda mucadele ettiğinizi,hatta tekfir bile edebileceğinizi bir yerde yazmıştınız.hasan akçay adlı kişiyi tekfir etmediğinize göre,kuranın muharref olduğunu tasdik etmiş olmuyormusunuz?benim gözlemlerimde sizin çelişkide olduğunuzu görüyorum.'Kuranın tek harfinde tahrif var,inkar var denilse kuranın tümünü red etmiş gibidir' prensibi size göre doğrumudur ? doğru ise bir kafire 'abi' denilebilirmi ?fethullah gülenin papa dostluğunu eleştirmiş bir kişisiniz malum.

??
CEVAB..Hasan akçay ın ,benim paylaştığım videoya katılımına karşı tasavvuf dininin savunanlar tarafından bi tepkileri oldu,hasan akçay ilk etaptaki paylaşımı,MENZİL İZLENİMLERİYDİ,ve benim yanlış gördüğüm bi şey yoktu ilk etapta,hatta misvak için kullandığı kelimeyide MENZİL ŞEYHİNİN MİSVAĞININ KULLANIŞINA dairdi,ama tasavvuf dininin savunucuları yine aynı tavırla tepki verdiler,Muhsin hoca gayet normal bi tepki koydu ,hasan akçak arkadaş[abi],ise dahasonraki yazısında muhsin hoca dan sonra sünnete değil ÇAKMA SÜNNETE muhalifim dedi ,buraya kadar normal dı AMA PEYGAMBERİN VE MÜSLÜMANLARIN EŞ durumları hakkındaki açıklamaları yanlıştı,

Daha sonra FECR HOCA,çok güzel bi yakaşımla BİR NEVİ BUYUR DEDİ BİZ BU SİTEDE KURANA DAİR YAZILARA DEĞER VERENLERDENİZ,açıklamasını yaptı ve davet etti hasan akçayı,ama ortalık allak bullak oldu Hsan akçay üzerinde benim kanaatim USULDE YANLIŞLIĞI VARDI,VE BENDE O YÖNDE katılım yapıp başka Bİ BAŞLIKTA KURANI ANLAMADAKİ METEDOLOJİSİNİ anlatmasını istedim,yani ilk başta teşhise önem veririm eğer kişi KURAN DİYORSA AKLINI KULLANMAYI KURANA ADAMIŞSA BÖYLE DAVRANIRIM,ama olmadı hasan akçay KONUDAN KONUYA atlıyordu katılım yapanlarda fevri davranınca olmadı üstü çizildi ama bence hasan akçay dinlenilmeliydi,kuran metedolojisi neyse ona bakardık,konulara göre değerlendirme yapardık örneğin İSLAMDA EŞ KONUSUNDAKİ USULUNUN AYNISINI ,aynı şekildeki KURANIN HİTAPLARINDADA alabiliyormu bi usulumu VARDI ,YOKSA DELİŞAÇMASIMI ortaya çıkardı zaten..

sorduğum konuyu açsaydı öğrenirdik hem zaten BENİM İNANCIMDAN KORKUM YOK,BU İNANCIMI hasan akçayın yanlış kuran metedolojisinede kaptırmam..Olayda yitiksevdanın,hasan akçayın üzeri çizildikten sonraki çağrısıda çok güzeldi,BİZ BU SİTEDE BU TÜR DURUMLARI HAK İLE İZALE EDEBİLECEK KADARDA RABBİMİZİN YARDIMIYLA İLİME VAKIFIZ İNŞAALLAH..

Abi demeye gelince,bakın sizde örnek vermişsiniz,ben halen babama BABA da diyorum..Abi hitabını, büyükse yaşça,yoksa arkadaş hitabı kulanırım buda islama göre yanlış bi hitap ise buyrun uyarınızın mesnedini verin vallahi bundan sonra kullanmam..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)