Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Risale_i Nur (Said Nursi)

Konu Kimliği: Konu Sahibi YaŞuHa,Açılış Tarihi:  29 Kasım 2011 (13:55), Konuya Son Cevap : 21 Aralık 2011 (17:33). Konuya 13 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 29 Kasım 2011, 13:55   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
YaŞuHa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YaŞuHa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13867
Üyelik T.: 24 Mayıs 2011
Arkadaşları:6
Konular: 399
Beğenildi:29
Beğendi:5
Takdirleri:53
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Said Nursî’nin kurtarıcı olduğu iddiası

Nurcular onun bu dünyada kendilerini kurtaracağına inanırlar. Said Nursî’nin “Pek parlak kaside” diye övdüğü şiirde konu ile ilgili şu ifadeler yer alır:
“Şifa bulsun şimdi biraz yaramız,
Revaç bulsun geçmez olan paramız,
Saç nurunu, aka dönsün karamız,
Ey ziya-yı rahmet-i âlem Risaletü'n-Nur!
“(…) Âşıkların Arşa çıkan feryadı
Ağlatıyor o pâk ruhlu ecdadı,
Allah için eyle bize imdadı,
Ey muhtaçlara rahmet-i âlem Risaletü'n-Nur!
Gökler saldı belâ, yer verdi belâ,
Sarstı âfâkı bir acı vaveylâ,
Rahmet et âleme, ey nur-u Mevlâ!
Ey cilve-i rahmet-i âlem Risaletü'n-Nur!
Bir yanda sel var, bir yanda kan akar,
Bu belâ ateşi âlemi yakar,
Ağlayan bu beşer hep sana bakar,
Ey nümune-i rahmet-i âlem Risaletü'n-Nur!
Çevrildi ateşle bu koca dünya,
Bir cehennem gibi kaynadı derya.
Yetiş imdada ey şâh-ı evliya
Ey bu zamanda rahmet-i âlem Risaletü'n-Nur!”[1].
“Yetiş imdada ey şah-ı evliya” demek, “Ey evliyalar padişahı imdada yetiş” demektir. Said Nursî, kime karşı imdada çağırılmaktadır. Dünyayı ateşle çevirip, denizleri bir cehennem gibi kaynatan kimdir? Allah’a karşı imdada çağırılan bu zatın, Allah’tan güçlü, daha merhametli olması ve insanları daha iyi tanıması gerekmez mi? Beş vakit namazında; “Yalnız sana kul oluruz ve yalnız senden yardım dileriz” diyen bir Müslüman bu büyük günaha nasıl düşebilir?!
Allah hidayet versin

Konu Sahibi YaŞuHa 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Aile Edep demekti Şiirler ve Şairler YaŞuHa 2 2126 04 Mayıs 2014 21:47
Kardeşimize dua lütfen Dua Bölümü MusabBinumeyr 4 2380 04 Aralık 2013 19:38
Kilonuz mu var? sorun degil artık/Medineweb Diyet/Spor gün ışığı 4 2673 27 Kasım 2013 21:45
Üzüm çekirdeği mucizesi Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp YaŞuHa 2 2323 27 Kasım 2013 21:34
Peki Anne senin yüregini kim sogutacak? Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 7 3119 26 Kasım 2013 20:23

Alt 29 Kasım 2011, 23:02   Mesaj No:2
Durumu:Mihraç isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14838
Üyelik T.: 29 Kasım 2011
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Said Nursî’nin kurtarıcı olduğu iddiası

Herkesin inancına saygım vardır. Ancak sevgili peygamberimize ve de evliyalara bu tip insanların bir rakipmiş gibi veya bir alternatifmiş gibi gösterilmesi çok yanlış. Yani eserlerinde edebi yönü ağır basan bu insanın bir anda böyle kutsallaştırılması doğru değildir. Bana göre yazdıkları öyle bilinmeyen ilk defa duyulan şeyler değildir. Yani neyine dayanarak bir evliya bir peygamber değerinde görüyorlar çok merak ediyorum. Allah her şeyi görüp bilendir...
Alt 17 Aralık 2011, 00:30   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
talibetün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:talibetün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15138
Üyelik T.: 08 Aralık 2011
Arkadaşları:11
Konular: 76
Beğenildi:8
Beğendi:1
Takdir Et:

yaşuha kardeşim ben bir nur talebesi olarak incindim paylaşımından o zatı muhteremi biraz araştırsanız asla böyle bir işe başlamazdınız ömrü boyunca davam diyen birisi o defalarca zehirlediler onu o gene vazgeçmedi tecrid ettiler hapse attılar.Aylarca yemek vermediler o gene davam deyip kendisine ilham olunan sözleri yazmaları için talebelerine gönderdi demişsinizki peygamber gibi muamele ediyorlar siz bunu nerden buldunuz bilmiyorum ama bediüzzaman said nursi asrın müceddidir ayrıca kıymetli forumumuzun logosunda yer almaktadır sizden ricam paylaşmak istediğiniz yazıları daha dikkatli seçmenizdir ayrıca kırıcı olduğum için umarım alınmazsınız selam ve dua ile
Alt 17 Aralık 2011, 13:19   Mesaj No:4
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

lütfen reddiye yazanlar duygusallıktan veya duyumlardan ziyade ,rasulullahın hayatı olan kuranın bütünlüğünde deliliyle yazsınlar,Ayrıca sitenin logosu olmasıda tarafgirlikten başka bir şey değildir .ya bu çizgide olan bütün şahısların resmini veya eserlerini de logo yapın yada ttek bir kişi tarafgirliktir kanaatindeyim...
Alt 20 Aralık 2011, 20:18   Mesaj No:5
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1160
Beğendi:330
Takdirleri:7457
Takdir Et:

Alıntı:
YaŞuHa Üyemizden Alıntı Mesajı göster
“Yetiş imdada ey şah-ı evliya” demek, “Ey evliyalar padişahı imdada yetiş” demektir. Said Nursî, kime karşı imdada çağırılmaktadır. Dünyayı ateşle çevirip, denizleri bir cehennem gibi kaynatan kimdir? Allah’a karşı imdada çağırılan bu zatın, Allah’tan güçlü, daha merhametli olması ve insanları daha iyi tanıması gerekmez mi? Beş vakit namazında; “Yalnız sana kul oluruz ve yalnız senden yardım dileriz” diyen bir Müslüman bu büyük günaha nasıl düşebilir?!
Allah hidayet versin

yaşuha kardeşim,
bu konuyu sanırım alıntılamışsın bir yerden.ve dolayısıyla sizi suçlamam ama alıntıları dikkatle yayınlamalıyız çünkü alıntıladıklarımızı onaylıyoruz anlamına gelmektedir.inşaallah bundan böyle daha dikkatli olursunuz.
gelelim bu saçma izaha ;

1-islam alimleri peygamber varisleridirler.peygamberler bizlere nur'u(vahy) aktarırlar.dolayısıyla alimlerde nur'u yayarlar ki elimizdeki ilimler,tefsirler,hadisler onların göz nurlarının,alınterlerinin,çaba ve gayretlerinin eserleridir.buna kuranı kerim dahildir.kuranı kerimi iki kapak arasına alıp,harekelemek,tefsirini vermek,izahlarını yapmak,canlı kuran mufessiri Resulullah'tan hadis alıp bize aktarmak hep onların emeği ile mümkün olmuştur.sanmayın ki şu en alimizdeki kuranı kerimler,1.hamur yaldızlı sayfalar harekelemeler tecvit kuralları olduğu gibi hazır olarak gökten avucumuza düşmüştür.ayetler kemiklere bile yazılmıştır.bu ayetleri bir araya toplamak,iki kapak arasına almak,tefsirini izahını yapmak kolay bir işmi sandınız?bu işi yapan alimlerimizdir.misk satan misk kokar.ekmek pişiren un kokar,yemek pişren yemek kokar.içki içen iğrenç kokar.namaz,teheccüt kılanın alnı namaz nuru ile süslenir.kuranın bir adı da nur'dur.kuran ilimleri ile uğraşan neden nur'lu olmasın ?????

2-risalei nur yani nurdan(kurandan) beslenen risaleler demektir.86 yıllık ömründe,gecesini gündüzünü nur'a hizmet için adayan,yuva kurmaya bile fırsat bulamayan,sürgün hapis işkence mahkeme ile geçiren,o'na yer yüzünde bir mezar bile çok gürülen,çağının ve hala tüm islam aleminin tüm alimleri tarafından inkar edilmiyecek bir yeri olan,zamanının tağutlarının kabusu olan, Hz Muhammed(as) Varisi (evladı) bir alimi neden Nur'lu olmasın?

3-şahsım şefaate inanmaktadır.peygamber,islami şehit,mutakki alimlerden,anne babadan gelecek şefaate/duasına inanırım.islam alimi olduğuna inandığım,tüm kalbimle Allah tarafından sevildiğine inandığım bir alimden şefaat/dua beklemek kadar doğal bir şey varmı dır ? iyyake nabudu ile şefaat konusunu karıştıran o kadar sanal şapşalı var ki! nerde ise eşimden bir bardak su istesem,iyyake nabuduya aykırı der bu şapşallar! hatta depremde enkazın altında kalan bir yaralı,imdat kurtarın beni dese,iyyake nabuduya aykırı diyecek kadar komikleşebiliyorlar.ya ilim öğrenin de gelin yada bu kadar sırıtkanlaşmayın! ilimi googleden kopy paste ile elde ettiğini sanan namazsız abdestsiz nursuz meymenetsiz suratsız zinakar faizsever alimlerimiz(!) malesef çoktur! doğru dürüst namaz bile kılmayan bazı abdestsiz şapşallar üstadı eleştirmeye kalkması cidden sabrın sınırını zorluyor.Allaha havaleden başka elimizden bi şey de gelmiyor.

4-ben çok sevdiğim,risalei nurları,onun müellifi üstadımı başımın tacı yaparım her zaman her yerde.la diyebilmek adlı üyemiz sanırım bi yerde yazmıştı ve itiraz etmişti buna;"alimler arasında ayrımcılık yapmayın bediüüzamanı logonuzdan kaldırın "mealine gelen bir cümle kurmuşu.
Allah kuranda akrabaya iyiliği,ihsanı,yakınlaşmayı emretmektedir.bende Üstadımı bu anlamda seviyorum.
1-bitlisliyim üstad da hemşerimdir.
2-müslümanım üstadım da müslüman alim.
3-kürdüm üstadımda kürd.
4-risalei nur'ları seven okuyan biriyim.

Yarabbi,sen rabbimsin,mevlamsın cehenneminden cennetine,gazabından rahmetine sığınıyorum.benim gibi günahkar kulunu ve tüm müslümanları affu mağfiret eyle.peygamberlerinin,alimlerin,sevdiklerinin yüzü suyu hürmetine bizleri affeyle.(amin)

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 20 Aralık 2011, 23:08   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Üstad Saide Kurdi hususunda her zaman şahsından ziyade bugün onu kutsallaştıranlara yönelik eleştirilerim olmuştur eserlerinde elbette birçok hata vardır ama milyonların İmana adım atmasına vesile olan eserleri hatalarından dolayı dışlayamayız toptancılık Müslümanlıkta olmamalı...Karpuzun bir kısmı çürük diye hepsini atmak olmaz çürük kısmı ayrılır temiz kısmından faydalanılır...

Kendi namıma Üstadın Kur'ani kerime ait ayetleri tefsiri hususundan çok yararlanmış ve halende yararlanmakta olan biriyim...Bizlerin en büyük hatası her zaman Zahire takılıp hüküm vermektir ...

Örneğin: Birçok defasında karşımdaki kişilerin inanç sistemini bildiğimden dolayı kendilerine sizin inandığınız İlaha inanmıyorum demekteyim Şimdi zahiren bu sözüme bakanlar bana hemen Küfür isnat edebiliyorlar ama Sözü anlamak isteyenler neden bunu dediğimi sorduklarında sözümün içindeki batıni yönü izah ederek ikna etmekteyim..Çünkü onlara demek istediğim aslında sizin inandığınız İlah eğer para ise mal makam ise şöhret ise riya ise bencillik ise vb bunları kendinize ilah edinmiş iseniz ve benden de aynı İlahlara inanmamı bekliyorsanız ben sizin inandığınız ilaha inanmıyorum diyorum şimdi açıklama yaptıktan sonra Zahir ile batıni yönü arasındaki farkı anlamanızı istiyorum işte bizimde bakmamız gereken söylenen sözün zamanı ortamı vb haller esas alınmalı yoksa bu kafa ile yeryüzünde Müslüman alim kalmaz kalmaz....

-İmam Ali- (a.s)
Alt 21 Aralık 2011, 01:48   Mesaj No:7
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Takdir Et:

Selamun aleykum
Müslümanlar olayları değerlendirirken kesinlikle islamın temel kaynaklarını göz önünde bulundurmak zorundadır.. Olayları yada fikirleri yada kişileri değerlendirmek ancak Kur’an ve sünnet çizgisi dahilinde olduğunda değer arz eder..

Said-i kurdi yada herhangi bir zatın fikirleri ancak Kur’an ve sünnet çizgisine uygun olduğu müddetçe değer kazanır.. Beton Kemalın askerine kurşun sıkılmaz diyen ve Şeyh Said-e karşı halkı örgütleyen Türkiye de 1928 de yapılan ilk genel seçimlerde itaat terakkicilerin neredeyse halkın oylarının %90 ını alarak laiklik gibi tağuti bir sistemi Türkiyenin başına bela eden gerekçenin altında yatan sebepler araştırıldığında o dönemin alimlerinden! Gelen yanlış ve iğrenç fetvaları sayesinde olduğunu görmekteyiz.

Bizler tarihi gerçekleri çok çabuk unutuyoruz...

Muhsin hocam
Şefaatın tamamı Allah’ındır onu ne Said Nursiden nede Peygamberden isteme hakkına sahip değiliz.. Kulların şefaat edebilmesi ancak Allah’ın takdirine bağlıdır bunların isimleri saklıdır peygamber buna dahildir...

Ancak Necm suresinde bazı meleklerin şefaat edebileceğine dair işaretler vardır.. Fakat günümüzdeki şefaat anlayışı tamamen şirktir. Şefaat ya Said-i kurdi yada şefaat ya Gavs demek şirktir.. Saidi Nursininde kast ettiği mana bu anlamdadır yoksa darda kalıp yada depremde binaların altında kalıp diri insanlardan yardım istemek tabiki fıtrata uygun çok doğal birşeydir.

Bazı insanlar uzun yaşayıp kendi düşüncelerine hizmet edebilirler bu onların islama hizmet ettiği anlamına gelmez. Örneğin Gandy i düşünelim takriben 90 yıl yaşadı ve hayatını kendi ülkesi ve onların özgürlüğü için harcadı..

İslama hizmet etmek ancak ve ancak Kur’an ve sünnet çizgisi dahilinde olduğu takdirde makbul olur ötesi boştur.

Yitiksevda abim
Gelmiş geçmiş alimlerin azlığı yada çokluğu asla ama asla ölçümüz değildir. Ölçümüz Allah’tan bize indirelen Kur’an’dır..
Yeryüzünde ne kadar müslümanın olduğu yada hiç olmadığının islamda hiçbir önemi yoktur. Ölçü hak üzere olmaktır..

Mealen Cenabbi Allah “Çoğunluğa uyarsanız sizde helak olursunuz “buyurmaktadır...

Bazı insanlar bazı insanların sevdası olabilirler buna sözüm yok fakat bizler sevdamız olan bu zatları değerlendirirken lütfen hakkaniyet ölçüsünü aşmayalım.
Çürük karpuz meslesine gelince bizim Van’lılarda şöyle bir olay var anlatılır.
Adamın biri bir karpuz almış denizin kenarına piknik yapmaya gitmiş karpuzu yarmış yiyebildiği kadarını yemiş sonra kalan karpuzun üstüne sidiklemiş.

Aradan bir müddet geçtikten sonra canı tekarar karpuz yemek istemiş. Karpuza bakmış ve şöyle demiş sidik buraya değmiş buraya değmemiş derken karpuzun geriye kalan kısmının hepsini yemiş..

Bunu şunun için anlattım
İmam şafi-i derki.

“İlim tahsil etmek gece karanlığında odun toplamaya benzer,gece karanlığında odun toplarken kişi kendisini bir yılanın sokacağından habersizdir.

Bak güzel abim eğer bazı kaynakların içerisinde islamın temel esaslarıyla çelişen zehirli fikirler varsa,bu kaynaklar ancak çöpe atılır.. Onlardan yararlanmak ne denli doğru orasıda kişinin kendi insiyatifine bağlıdır..
Alt 21 Aralık 2011, 15:18   Mesaj No:8
Medineweb Kıdemli Üyesi
Durumu:f_kryln isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14040
Üyelik T.: 01 Ağustos 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Ağrı
Konular: 103
Beğenildi:23
Takdir Et:

Aleykum Selam Kamer34
merağımı mazur görün,said nursi hangi eserinde "ben kurtarıcıyım,mehdiyim,sizi kuracağım,evliyanın üstünüyüm,size şefaat edeceğim,cennete parsel satıyorum" gibi manalara gelen bir cümlesi varmı varsa nerde kanıtlarmısınız ? eğer kanıtlayamıyorsanız,bir meczubun risalei nur veya meüllefi hakkındaki bazı fevri düşünceleri,müellifi yada eserini bağlarmı ?
verdiğiniz karpuz örneğinde,risalei nur'u mu kastettiniz? kastınız buysa kul hakkıyla alakası varmı dır ? eğer kastınız risalei nur ise size bir kul olarak hakkımı helal etmiyorum!
Alt 21 Aralık 2011, 15:33   Mesaj No:9
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik;

1-islam alimleri peygamber varisleridirler.peygamberler bizlere nur'u(vahy) aktarırlar.dolayısıyla alimlerde nur'u yayarlar ki elimizdeki ilimler,tefsirler,hadisler onların göz nurlarının,alınterlerinin,çaba ve gayretlerinin eserleridir.buna kuranı kerim dahildir.kuranı kerimi iki kapak arasına alıp,harekelemek,tefsirini vermek,izahlarını yapmak,canlı kuran mufessiri Resulullah'tan hadis alıp bize aktarmak hep onların emeği ile mümkün olmuştur.sanmayın ki şu en alimizdeki kuranı kerimler,1.hamur yaldızlı sayfalar harekelemeler tecvit kuralları olduğu gibi hazır olarak gökten avucumuza düşmüştür.ayetler kemiklere bile yazılmıştır.bu ayetleri bir araya toplamak,iki kapak arasına almak,tefsirini izahını yapmak kolay bir işmi sandınız?bu işi yapan alimlerimizdir.misk satan misk kokar.ekmek pişiren un kokar,yemek pişren yemek kokar.içki içen iğrenç kokar.namaz,teheccüt kılanın alnı namaz nuru ile süslenir.kuranın bir adı da nur'dur.kuran ilimleri ile uğraşan neden nur'lu olmasın ?????
[SIZE=4
Üyemizden Alıntı
[/SIZE]
cevab...Abdulmelik hocam evet alimler peygamber varisleridir ve gelin kurandan ve rasulun pıratiğinden nasıl bi çizgi üzerinde olanlar Peygamber varisidir görelim.
NAHL SÜRESİ.36- Andolsun, Biz her ümmete: "Allah'a kulluk edin ve tağuttan kaçının" (diye tebliğ etmesi için) bir elçi gönderdik. Böylelikle, onlardan kimine Allah hidayet verdi, onlardan kiminin üzerine sapıklık hak oldu. Artık, yeryüzünde dolaşın da yalanlayanların uğradıkları sonucu görün.

Müslümanlar kendilerini tağuttan sakındıran tebliğleri yapan alimlerini peygamber varisi görürler,size soruyorum,tağutun vekilliğini yapmak ne kadar peygamber varisliğidir,veya rüyalarında peygamberlerle ,ve diğer ölülerden bilgi aldığını söylemek ,EBCED VE CİFİR HESAPLARIYLA KURANI TEVİL ETMEK Mİ ,Kuranı tefsir etmek oluyor ve bunu yapmak ne kadar peygamber varisliğidir.namaz kılmak veya benzeri islamda olan ibadetleri yapmak kişinin müslümanlığına işaret etmez yani yeterli olmaz kendini tevhidden almayan bi namaz sadece hareketten ibaret olur.Ben alimlere itibar eden yalnız alimi ve sahtekarlarıda ayıracak kadar müslümanımda çünkü rabbimiz müslümanın özelliğinin olmamassa olmazlarından birinide şu ayette beyan eder.

MÜRSELAT SÜRESİ 4..hakkı ve batılı apaçık ayırd edene,

yukardada dedim lütfen açıklamalarımızda duygusal olmayalım...

2-risalei nur yani nurdan(kurandan) beslenen risaleler demektir.86 yıllık ömründe,gecesini gündüzünü nur'a hizmet için adayan,yuva kurmaya bile fırsat bulamayan,sürgün hapis işkence mahkeme ile geçiren,o'na yer yüzünde bir mezar bile çok gürülen,çağının ve hala tüm islam aleminin tüm alimleri tarafından inkar edilmiyecek bir yeri olan,zamanının tağutlarının kabusu olan, Hz Muhammed(as) Varisi (evladı) bir alimi neden Nur'lu olmasın?

CEVAB..Güzel hocam,kurandan beslenmek kuranın ayetlerini EBCED VE CİFİRLERLE tevil etmek midir.İslam alimleri red edmiyor diyorsunuzya,evet aynı çizgide olanlar red edmiyor.niye etsinki işlerine yarıyor zaten..

3-şahsım şefaate inanmaktadır.peygamber,islami şehit,mutakki alimlerden,anne babadan gelecek şefaate/duasına inanırım.islam alimi olduğuna inandığım,tüm kalbimle Allah tarafından sevildiğine inandığım bir alimden şefaat/dua beklemek kadar doğal bir şey varmı dır ? iyyake nabudu ile şefaat konusunu karıştıran o kadar sanal şapşalı var ki! nerde ise eşimden bir bardak su istesem,iyyake nabuduya aykırı der bu şapşallar! hatta depremde enkazın altında kalan bir yaralı,imdat kurtarın beni dese,iyyake nabuduya aykırı diyecek kadar komikleşebiliyorlar.ya ilim öğrenin de gelin yada bu kadar sırıtkanlaşmayın! ilimi googleden kopy paste ile elde ettiğini sanan namazsız abdestsiz nursuz meymenetsiz suratsız zinakar faizsever alimlerimiz(!) malesef çoktur! doğru dürüst namaz bile kılmayan bazı abdestsiz şapşallar üstadı eleştirmeye kalkması cidden sabrın sınırını zorluyor.Allaha havaleden başka elimizden bi şey de gelmiyor.

cevab..sayın hocam,siz ancak Allahın müdahalesiyle gerçekleşecek yardımla,insanlar arasında gayet olağan olan yardımı karıştırıyor olmuyasınız.eşinden su istemek ki sesiniz ulaşıyorsa eşinize bu çok normal yalnız siz eşinize RABITA EDEREK,eşinizle aranızda km lerce mesafa olmasına rağmen veya eşiniz[Allah uzun ömür versin] ölmüşse ondan SU İSTER MİSİNİZ VE EŞİNİZ SİZE bu halde YARDIM EDEBİLİR Mİ.iŞTE TAMDA BU TÜR OLAYALARDA iyyake nagbudu,devreye girer,hak ve batıl karıştırılınca sizin sanal şapşalları diye adlandırdıklarınız bu olayı böyle anlatıyorda sizler anlamıyor olmuyasınız.

Şefaate gelince,şefaatte yardım beklemektir,ve bu yönde talep etmektir yani AHİRETTE İNSANLARA YARDIM EDECEK OLAN SADECE ALLAHTIR VE BENDE SADECE ALLAH tan şefaat bekliyorum,siz veya başkaları kimden bekliyorsanız tabiki bekleyede ,isteyede bilirsiniz ama şunu unutmayın ki SİZİN , ALLAHIN DIŞINDA,ŞEFAAT İSTEDİĞİNİZ ACABA KİMDEN BU ŞEFAATİ İSTEYECEK[böyle bir şey olsa dahi ] birde onu düşünün biraz.

4-ben çok sevdiğim,risalei nurları,onun müellifi üstadımı başımın tacı yaparım her zaman her yerde.la diyebilmek adlı üyemiz sanırım bi yerde yazmıştı ve itiraz etmişti buna;"alimler arasında ayrımcılık yapmayın bediüüzamanı logonuzdan kaldırın "mealine gelen bir cümle kurmuşu.
Allah kuranda akrabaya iyiliği,ihsanı,yakınlaşmayı emretmektedir.bende Üstadımı bu anlamda seviyorum.
1-bitlisliyim üstad da hemşerimdir.
2-müslümanım üstadım da müslüman alim.
3-kürdüm üstadımda kürd.
4-risalei nur'ları seven okuyan biriyim.

cevab..Güzel hocam her insanın sevdiği veya buğz eddiği birileri vardır.Ben acizane kimi sevip kime buğz edeceğimide Allahın hükmünün belirleyeceğine inanırım ve akrabalar arasındaki bağlarda bana en ayakın babam,annem,kardeşlerim dir ve bunlarında Allahın hükmüne ters olabilecek her hallerine BUĞZ EDERİM,çünkü milyarlarca insanlara rasında beni ailemle,aile yapan Allahtır.

Ayrıca akrabaya yardım etmeyi emreden rabbimiz bu yardımın nasıl ve nasıl olması gerektiğinide ve Allaah ortak koşmada baba ve anneyede itaat etmmeyi emretmiştir bu yönüylede gözden kaçırmamak lazım..

saide kurdinin logosuda sahibi olduğunuz ve savunduğunuz fikirler dairesinde gayet normal olmuş ben sadece aynı çizgide olanlarıda olmasını vurguladım...
Yarabbi,sen rabbimsin,mevlamsın cehenneminden cennetine,gazabından rahmetine sığınıyorum.benim gibi günahkar kulunu ve tüm müslümanları affu mağfiret eyle.peygamberlerinin,alimlerin,sevdiklerinin yüzü suyu hürmetine bizleri affeyle.(amin)
,

son olarak tıpkı sizin gibi duayla bitirecem,yarabbi Sen,duayı öğreten ve sünnetullaha aykırı olmayacak duaları kabul etmeyi vaad edensin,müslümanları,müslüman olduktan sonra tekrar küfre dönmemelerinde onlara yardım et basireti ve furkanı ver,Sen şefaatin sahibisin,ahirettede şefaat et..
Alt 21 Aralık 2011, 15:36   Mesaj No:10
Medineweb Sadık Üyesi
talibetün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:talibetün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15138
Üyelik T.: 08 Aralık 2011
Arkadaşları:11
Konular: 76
Beğenildi:8
Beğendi:1
Takdir Et:

ben herkezden özür dilerek bu ve buna benzer konunun tamamen kapatılmasını istiyorum artık üstadım ve talebelerinin aleyhinde bir şey okumak istemiyorum herkezin hatası olabilir beşerdir şaşar demişler.lütfen artık rencide olmak istemiyorum bize düşen ilminden istifade etmek gerisini düşünmemektir sizden istirham ediyorum yalvarıyorum hatta lütfen ama lütfen kapatalım artık bu konuyu

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: