Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Tevhid Ve Şirk Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  16 Aralık 2012 (13:52), Konuya Son Cevap : 31 Ocak 2014 (01:06). Konuya 91 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 10 Ocak 2014, 23:16   Mesaj No:51
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:
Standart Cevap: TÜRKİYEDEKİ TARiKATLAR VE KENDİ ANLATIMLARINDAKİ ŞİRKLER..

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster

MÜRŞİDİN HUZURUNA GİTME BİD’ATLERİ

Mürşidinin huzuruna gitmeden evvel uyulması gereken edepler sırasıyla şöyle dir.

1) Abdest alınır
2) Bütün günahlar için on beş defa yahut daha fazla istiğfarda bulunur.
3) Fatiha ve ihlas şerif sureleri okunup mürşidin ruhaniyetine hediye edilir.
4) Yolda rabıta üzere olmalı,sağa sola bakmadan mümkün olduğu müdetçe nazar ber- kadem (ayakları üzerine bakılarak ) yürümelidir. Geçmiş zamanlarda müridler camiye,tekke yahut başka bir yere gidecekleri zaman, yanındaki ihvanları ile gidecekleri yere kadar konuşmadan rabıta üzere yürümeye sözleşirlerdi. Sizlerde mümkün oldukça böyle yapmaya gayret ediniz. Dinimizin haram kıldığı giyim tarzlarını sergileyen vitrinleri , afişleri Adem’e (aleyhiselama) yasak edilen meyve gibi biliniz iltifat etmeyiniz ta ki harama düşmeyesiniz.
5) Hanım ihvanlarımızda yürüşlerine dikkat etmeli. Tesettürlerinin şerefini muhafaza etikleri halde, halde rabıta üzere son derece vakur ve edepli yürümelidirler. Tesettürlü hanımların içerisinde, kopuklar nasıl yürüyorsa öyle yürüyenler vardır. Şunu unutmayınız tesettür İslam’ın temsil eder. Sayfa 192 Mahmud usta osmanoğlu, İrşadü’l Müridin sayfa 192 Yasin yayınları

Bir söz vardır bilmem bilir misiniz:

Girdim ilim meclisine, eyledim kıldım talep,
Dediler ilim geride kaldı illa edep, illa edep...

Bir söz daha var bilmem bilir misiniz:

Eline Diline Beline sahip olacaksın... Baş harflerine bakalım... EDEB

Bu yukarıda saydığınız maddelerin hiç birine uymasanız da şeyhin yanına girebilirsiniz. Sizi her daim güler yüzle karşılayacaklardır...
Lakin dedik ya: Edeb lazımdır öğrenciye...
Yukarıdaki maddeler ise insana EDEB'i öğretiyor...
Alt 10 Ocak 2014, 23:19   Mesaj No:52
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:

ALLAH’ TAN ERİMEK

Kul, Mevla ile sütle şeker (in durumu) gibidir. Bu nasıl olacak? Şeker sütte eridiği gibi, kul da Mevlanın varlığında eriyecek,kul fena-fillah makamına erişecek. Mahmud usta osmanoğlu, İrşadü’l Müridin sayfa 65-66 Yasin yayınları
Ben bunu sana anlatamam... İstesem de bunu anlatacak kelime bulamam...

Çünkü burayı sana en iyi AŞK anlatır...

Burayı anlayabilmek için aşık olmak lazım...

Çünkü aşk anlatılamaz...

Ancak yaşanır...
Alt 10 Ocak 2014, 23:27   Mesaj No:53
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:

DUA EDERKEN ALLAH TAN BAŞKASINDAN İSTEME ŞİRKİ

Rabıta ve murakabe de tevazu üzere Allah Teala dan yardım ve O nun dostlarından da himmet isteyeceksiniz. Bu, dilencilik tevazuluk işidir. Kibir kafanı kaldırdın mı olmaz. Rabıta esnasında süt dökmüş kedi gibi boyun bükük isteyeceksin. Ya Rabbi sana kavuşmak istiyorum maksudum matlubum sensin, bu dostunun vesilesiyle beni zatına kavuştur. Rabıta edilen zata da Ey Rabbimin dostu ey Rabbimin sevgilisi elimden tutun, bu tarikata ehil eyleyin, evlatlığa kabul edin Rabbime kavuşmam için vesilem olsun denilerek himmet istenir. Mahmud usta osmanoğlu, İrşadü’l Müridin sayfa 60Yasin yayınları
Şu yukarıdaki cümlelerin hiç birinde, Allah'tan başkasından isteme şirki yok...

Sadece Allahtan isterken, Allah dostunun elini tutup, onun vesilesiyle istemek vardır...

Bunun ise nesi şirk...

Peygamberimizin dedesi, yağmur duasına çıktığında, onun(sav) elini tutup, onun(sav) vesilesiyle yağmur istemedi mi?

Efendimiz(sav) bu dünyadan göçtükten sonra, sahabe efendilerimiz yağmur duasına çıktıklarında, peygamber efendimizin(sav) sevgili amcaları Abbas'ın(ra) elini tutup yağmur istemedi mi?

Allah iyiliğini versin... Kısa kısa sorsan da bizi yormasan olmaz mıydı?
Alt 11 Ocak 2014, 00:06   Mesaj No:54
Medineweb Aktif Üyesi
hiranur86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:hiranur86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27674
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:2
Konular: 6
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
aslıı Üyemizden Alıntı Mesajı göster
o bahsettiğiniz ete kemiğe burundu cümlesi montaj değil fakat neden dediğinidee açıklamış hocamız eleştiri videosu yayınlıyosunuzda neden açıklamasını yayınlamıyorsunuz anlamadım ben linki yayınladım ama telden olduğu için yanlış olmuş geri çektim teke tek de bununla ilgili açıklaması var bakabilirsiniz Youtube dan
irşadul müridinden örnekler sunmuşsunuz mürşidin huzuruna gitme bidatleri diye kusura bakmayın da muftuylle toplantıya giderken bile takım elbiseler kıravatlar giyinip gidiyosunuz allahın veli kuluna o pırlanta o Allah dostlarının yanına giderkende abdest alıp tövbe edip öyle huzura varılsın
Allah ete kemiğe büründü mahmut diye göründü yada ene allah mafil cübbeti illalah ( hallacı mahmut) Aslında bu sözler ne kadar islama aykırı bunları tevil etmekte o kadar islama terstir.İman ehli bir kimsenin yapması gereken bu sözleri tevil baltasıyla tedaviye çalışmak değil bü sözleri bütünüyle reddetmektir
Alt 11 Ocak 2014, 09:05   Mesaj No:55
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
hiranur86 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Allah ete kemiğe büründü mahmut diye göründü
Allah ete kemiğe bürünmekten münezzehtir... O yarattıklarına benzemekten münezzehtir.
Yalnız şu da var ki, efendi hazretleri ete kemiğe büründüm, Mahmut diye göründüm demiş. Siz de ete kemiğe bürünmüş, hiranur olarak görünmüşsünüz. Biz de ali diye görünmüşüz...

Ete kemiğe bürünen Allah değildir... Ruhtur...
Her bedenin içinde bir ruh yok mudur? Hah işte odur ete kemiğe bürünen...
Sizi ele alalım... Çevrenizdekiler sizi asla göremez... Gördükleri sadece ete kemiğe bürünmüş olan toprak bir bedendir... Siz bu toprak beden içindesiniz... Aslolan siz görünmezsiniz... Ölümünüzle bu bedeninizi terk edeceksiniz... O toprak olacak, siz ise ebedi yolculuğunuza devam edeceksiniz... Yani siz de ete kemiğe bürünmüşsünüz...

Alıntı:
yada ene allah mafil cübbeti illalah ( hallacı mahmut)
Ene Allah diye bir sözü hiç bir kul söylemez, söyleyemez... O sözü ancak Allah söyler...

Eğer bir kulun ağzından bu söz şuurlu bir halinde çıkmışsa, kast ettiği kendisinin Allah olduğu değildir. Kast ettiği, bana ait hiç bir fiil yok, hepsi Allaha ait, hepsini Allah yaratıyor, ben bir hiçim hiç'tir... Demek istiyordur...
Yoksa Allah muhafaza, Allah olduğunu iddia edip te, bana tapının diyen hiç bir veli kul görmedim... Hiç bir mürid de şeyhini Allah ilan edip tapmaz...

Şuursuz bir halde ağızdan çıkıyorsa da, bedeni kontrolünü kaybetmiştir. İki şık vardır:
1- Onun ağzından konuşan Allahtır...
2- Ya da delidir...
Her iki halde de itibar edilmez... Çünkü her nereye dönersen dön, bütün yönler Allahındır, Allaha dönmüş olursun ama bütün yönler yasaklanmıştır, tek bir yön takdir edilmiştir insanlar için: KABE

Melekler nasıl ki Adem'e döndüklerinde (secde ettiklerinde) Adem as'a tapmadılarsa, biz de Kabe'ye dönmekle
taşa tapmıyoruz... Ama ne var ki bütün yönler Allahın ise de, Kabe'den başka yöne dönmek yasaklanmış...

Alıntı:
Aslında bu sözler ne kadar islama aykırı bunları tevil etmekte o kadar islama terstir.
Ters olan nedir? Allahı tevhid etmek mi? Sadece bilginiz yok... Bilmediğiniz şeylerde, size ilk bakışta yanlış görünen bir olayı yargılamayın... Yargılamaya çalıştığınız o şahısların hayatına bir bakın... Kendisine mi taptırıyor, yoksa İslamı mı öğretiyor, namazı, orucu mu öğretiyor? Kıbleyi mi gösteriyor...
Eğer dediğiniz gibi olsaydı, Mahmut efendinin çevresindekiler onu tanrı bilip tapıyor olmayacak mıydı?
Ama değil... O zaman iftira suçuyla karşı karşıyasınız... Müslüman birine iftira atmanın, Allah katında ne büyük bir sorumluluk getireceğini umarım biliyorsunuzdur...

Alıntı:
İman ehli bir kimsenin yapması gereken bu sözleri tevil baltasıyla tedaviye çalışmak değil bü sözleri bütünüyle reddetmektir
Aklıma bizim oralarda yaşanan bir olay geldi... İki amcaoğlu İstanbul'a araba almaya giderler. Bir Wolksvagen(şimdi biz onları Tosbağa diye biliyoruz) taksi alırlar... Konya'ya kadar gelirler... Araba çok hoşlarına gitmiştir. Konya'ya gelince arabanın motorunu merak ederler ve ön kaputu açıp bakarlar. Bizimkilerin ikisi de şokta. Arabanın motoru yok. ''Üleeeeee... Emmoğlu bu arabanın motoru yok.'' der biri... Öbürü de, '' deme ülen şimdi biz buraya kadar motorsuz mu geldik.'' der... Tartışıp dururlarken, yoldan geçen biri, beyler bunların motoru arkada olur der... Arkaya bakarlar... Bizimkiler şaşkın... Üleeeee, emmoğlu motoru bagaja koymuşlar. Şimdi işin yoksa tamirciye git, bagajdan al ön tarafa taktır... Öbürü de der... Boşver emmoğlu, buraya kadar motorsuz geldik. Eve varınca motoru bagajdan alır satarız... Arabanın da iki bagajı olmuş olur...

Bilmediğinizi biliyoruz da, bu kadar belli etmeyin...
Alt 11 Ocak 2014, 18:24   Mesaj No:56
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
ali70 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Değerli kardeşim... Çok uzun bir eleştiri yazısı yayınlamışsınız. Mahmut efendi gibi bir alimin kitabını eleştirmek için epey bir bilgiye sahip olmak gerek. Çünkü bildiğini ve anladığını sandığın şeyi yanlış anlamış olabilirsin. Böyle insanların iç dünyalarını bilmeden onları eleştirmek vicdana sığmaz.
Sizin küfürle itham ettiğiniz bu kişi, geceleri teheccüde kalkan, Allah için namaz kılıp alnını secdeye koyan ve öğrencilerine de geceleri teheccüde kalkmalarını, namazı ihmal etmemelerini, her anlarını Allah ile geçirmelerini ve dillerinden Allahın zikrini düşürmemelerini tavsiye eden birisi...
Şimdi bir kez daha düşünün... Böyle birine kafir demek ve şirkin karanlığına davet ediyor demek, Allah adına karar vermek değil de nedir?

Alim değilim... Ama kıt bilgimle sorularına parça parça cevap vermeye çalışayım... Yalnız şunu da iyi bilin ki, sizin anlayamayıp küfür dediğiniz her sözün islama uygun bir açıklaması vardır... Şimdi:

Tırnak da olsa, dünya da olsa hepsi bir... yok olacaktır... yok olmayan Allahtır...ali70den alıntı..

CEVAB...Ali70,İslam dininde Allah tan başka hiç bir kimse,bu kimse Rasusllerde olsa,dünyanın hepsini,yani dünyada ne oluyor,ne bitiyoru TIRNAĞINDA GÖRME GİBİ Bİ SIFATI YOKTUR,ve bunun içindirki HİÇ BİR PEYGAMBER ,BEN TIRNAĞIMDA DÜNYANIN HEPSİNİ GÖRÜRÜM DEMEMİŞTİR.Sebebi şudur,böyle özellikler sadece İLAHLIKLA ALAKALIDIR VE BU TÜR DURUMLARI ALLAHTAN BAŞKA KİMSE GÖREMEZ,BİLEMEZ,YANİ MAHMUD EFEDİ BU SÖZÜYLE ŞAHI NAKŞİBENDİYİ ALLAAH ORTAK KOŞMUŞTUR
.................................................. .................................................. ...............
Yeryüzünde Allah diyen bir tek kul bile kalsa kıyamet kopmayacaktır... O kul da öldükten sonra kıyamet kafirlerin başına kopacaktır... Bununla ilgili hadisi şerif de var...

(Yeryüzünde Allah diyen Müslüman kaldığı sürece kıyamet kopmaz.) [Müslim, Tirmizi]

Hal böyle iken, dilini bırak, tüm hücrelerine kadar Allah diyen ve Allahı anan bu kulların çivi olmasından gayet doğal ne olabilir...
Senin benim Allah deyişimizin samimiyeti ne kadardır...
Yaptığın alışveriş seni Allah demekten alıkoyuyorsa, Allahı bu anış ne kadar gafilanedir... Onları ise hiç bir şey Allahı anmaktan alıkoymuyor...

Öyle erler vardır ki onları ne ticâret, ne alım satım, Allah'ı anmaktan ve namaz kılmaktan ve zekât vermekten alıkoymaz, gönüllerin ve gözlerin döneceği günden korkar onlar. (Nur suresi 37)

Beni sorarsan, kıldığım namazlardan bile gafilim... Ya sen...?

Her anında Allah ile isen müjdeler olsun, sen de gönül dostlarından birisindir...

Kalbi her anında Allah diyen birine tazim etmeyip de kime edeceksin... Böyle bir insanın elini öpmeyeceğiz de kimin elini öpeceğiz...

Kaldı ki, yaratılanı hoş gördük yaratandan ötürü...
ali70,mehmud efedi evet o kadar çok sayısal olarak Allah diyor olabilir,yalnız bu sadece kendi heva ve hevesindeki Allah tanımına göre bi deyiştir.İslam dininde sayısal olarak Allah demek ve namazı sayı olarak çoğaltmak gibi bi emir yoktur olsaydı Allahın Rasulleri de bu gün sizin şeyhleriniz gibi bi DERGAH KURAR VE OTURDUKLARI YERDE NAMAZ KILAR,ALLAH DERLERDİ VE HA BİRE VİRD EDERLERDİ...

Ama islam dininde hiç bir Rasul sizin şeyhleriniz gibi yapmamışlar,DERGAHTA OTURUP 99LUK TESPİHLER ALIP,VİRD SAYSINI ÇOĞALTMAk yerine ,HAYATIN MERKEZİNDE HEP ENÖNDE OLMUŞLARDIR...

KISACASI YERYÜZÜNE GELMİŞ HİÇ BİR RASUL,DERGAHTA ÇAKILI KALIP,ALLAH DEYİP,NAMAZ KLIP VİRD YAPMAMIŞTIR,AKSİNİ İDDA EDİYORSANIZ İSPATLAYIN...
Alt 11 Ocak 2014, 18:39   Mesaj No:57
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Bu olayın neresinde şirk var anlamadım... Mürid demiş ki, sen istersen Hızır ol... Benim Hızırım(yani öğretmenim Şahı Nakşibend) Rağbet etmemiş yani... Sen olsan hemen hocanı satar Hızıra mı rağbet edersin.

Şahı Nakşibendin pazar yerindeki olayı görmesi midir kafana yatmayan... Bu olaya tayyi mekan, tayyi zaman derler... Hz. Ömer de halifeliği zamanında Medine oturduğu yerden ordusuna kumandanlık etmiştir...

Bu olayın hiç bir yerinde şirk göremedim...

Bugün senin inanmadığın tırnağından dünyayı izlemeyi kafirlerde yapıyor... Beden ve ruhunu terbiye eden her Allahın kulu olağanüstü yeteneklere sahip oluyor haberiniz yok...
Diyeceksin ki, Müslümanlar ölüyor niye müdahale etmiyorlar...
E be Allahın güzel kulu, bilmez misin ki; Allah dilemediyse bütün kainat bir araya gelse bir yaprak bile kıpırdatamaz... Onları ne diye suçlarsınız...

SENİN ŞEYHLERİN TAYYİ MEKANSA ,IRAKI,SURİYEYİ,ARAKANI,MYAMMARI,GAZZEYİ,AFKANİSTA NI,BOSNAI,ÇEÇENİSTANI,BİLMİYORLARMI,AMA YOK ONLARDA DERGAHLARINDA[TEZGAHLERINDA],ALLAH DİYOR VİRD SAYISINI ÇOĞALTIYORLARDI,DEĞİL Mİ...

Birde Allahın Rasullerinin ashabına iftira atmayın,yok neymiş ÖMER RA da tayyi mekan mış..ömer ra nın döneminde orduda komutan UBEYDULLAH RA ile,HALİD RA dılar...
Alt 11 Ocak 2014, 18:41   Mesaj No:58
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Ben bunu sana anlatamam... İstesem de bunu anlatacak kelime bulamam...

Çünkü burayı sana en iyi AŞK anlatır...

Burayı anlayabilmek için aşık olmak lazım...

Çünkü aşk anlatılamaz...

Ancak yaşanır...
İSLAMA GÖRE Bİ KELİME BULAMASSINIZ DOĞRUDUR...AMA ŞİRK ÜZERİNE Bİ DİNDE BUNA CEVAP OLARAK ÇOK KELİME BULURSUNUZ...Yaşayın bakalım ,ama böyle ölmeyin...
Alt 11 Ocak 2014, 20:24   Mesaj No:59
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
ali70,mehmud efedi evet o kadar çok sayısal olarak Allah diyor olabilir,yalnız bu sadece kendi heva ve hevesindeki Allah tanımına göre bi deyiştir.İslam dininde sayısal olarak Allah demek ve namazı sayı olarak çoğaltmak gibi bi emir yoktur olsaydı Allahın Rasulleri de bu gün sizin şeyhleriniz gibi bi DERGAH KURAR VE OTURDUKLARI YERDE NAMAZ KILAR,ALLAH DERLERDİ VE HA BİRE VİRD EDERLERDİ...

Ama islam dininde hiç bir Rasul sizin şeyhleriniz gibi yapmamışlar,DERGAHTA OTURUP 99LUK TESPİHLER ALIP,VİRD SAYSINI ÇOĞALTMAk yerine ,HAYATIN MERKEZİNDE HEP ENÖNDE OLMUŞLARDIR...

KISACASI YERYÜZÜNE GELMİŞ HİÇ BİR RASUL,DERGAHTA ÇAKILI KALIP,ALLAH DEYİP,NAMAZ KLIP VİRD YAPMAMIŞTIR,AKSİNİ İDDA EDİYORSANIZ İSPATLAYIN...
bilinmez kardeşim... Şimdi burada oturup tarikatlar şu kadar şunu yapıyor, şu kadar bunu yapıyor, şu kadar Allah diyor, onun için daha faziletli diye savunacak değilim...
Ama şu da var ki, tarikatlarda herkes kendi köşesine çekilip de insanlardan uzak durmaz... Peygamberimizin yaşantısı nasılsa, öyle bir hayat tarzı yaşanır... Zikirlerin sayısal bir değerinden çok beden, ruh birliğinin farkına varıp, tüm benliğiyle Allahı anmak ve buna bedeni alıştırmaktır önemli olan... İnsanda belirli letaifler vardır... O letaifler açıldıkça, kul her anını Allah ile yaşamaya başlar...
Elbetteki bu insan toplumdan soyutlanmaz... Toplumun dertleriyle dertlenir... Ama asıl derdi ahirettir... Ve sizin zannettiğiniz gibi sadece kendini düşünmez... Ümmetin derdi, onun derdidir...
Bütün Resuller hayatın merkezinde en önde olmuşlardır, ama hiç birisinin derdi dünya değildi... İnsanları imana çağırmak ve buna engel olmaya çalışanlarla mücadele idi...
Hiç bir peygamber dergaha kapanmamıştır... Ama peygamberlik görevi gelmeden önce de halvete, uzlete çekilmişlerdir...
Peygamber efendimiz(sav) Hira mağarasında az mı uzlete çekildi... İnsanlardan uzaklaştı...
Peygamberlik görevi geldikten sonraları dahi, sabahlara kadar namaz kılan bizim peygamber efendimiz değil mi?
Tarikatları eleştirenlere bir sorum var: Kaç gece sabahlara kadar namaz kıldınız? Kaç gece ümmetin dertleriyle ilgilenip dualar ettiniz?
Ben kendimi tenzih ederim, ama bu mübarek şahısların sabahlara kadar uyumadığına şahit oldum...
Neyse söylenecek çok söz var ama anlayacak olana bu kadarı da kafidir...
Alt 11 Ocak 2014, 21:03   Mesaj No:60
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
SENİN ŞEYHLERİN TAYYİ MEKANSA ,IRAKI,SURİYEYİ,ARAKANI,MYAMMARI,GAZZEYİ,AFKANİSTA NI,BOSNAI,ÇEÇENİSTANI,BİLMİYORLARMI,AMA YOK ONLARDA DERGAHLARINDA[TEZGAHLERINDA],ALLAH DİYOR VİRD SAYISINI ÇOĞALTIYORLARDI,DEĞİL Mİ...

Birde Allahın Rasullerinin ashabına iftira atmayın,yok neymiş ÖMER RA da tayyi mekan mış..ömer ra nın döneminde orduda komutan UBEYDULLAH RA ile,HALİD RA dılar...
Bak burada ben tayyi mekanı sadece şeyhler yapar falan demedim...

Kafirler de yapıyor... Uzak doğuda, Budist rahipler riyazetle(kendi dinlerine göre) olağanüstü güçler kazanıyorlar... Onlar da vird çekiyorlar, ama onların çektikleri şeytanlarının isimleri...
Himalaya dağlarının soğuğunda, sabahlara kadar, çıplak vücutlarına ıslak havlu sararak, kim daha fazla havlu kurutacak diye yarışmalar yapıp eğleniyorlar... Tayyi mekan zaman ve duru görü yeteneklerine sahipler... Daha başka pek çok güçler kazanıyorlar... Bütün güçlerini Müslümanlar üzerinde deniyorlar... Müslüman alemi niye bu kadar karışık sanıyorsun, sadece ABD ve İsrail mi? Hipnozdan tut da pek çok alanda güçler kazanıyorlar. Şeytanları da yardım ediyor.

Biz ne yapıyoruz? birbirimizi yiyoruz... Yok tarikatler küfürdeymiş de, insanlardan uzaklaşıp ellerine teşbih alıp Allah Allah diyormuşlar da...
Ya bu şahısların görevleri başka, siyasetçilerin başka, sizin başka, bizim başka...
"Sizinle savaşanlarla siz de Allah yolunda savaşın ve aşırı gitmeyin. Şüphesiz Allah, aşırı gidenleri sevmez." (Bakara suresi, 190)
Onlara karşı gücünüz yettiği kadar kuvvet ve savaş atları hazırlayın. Onlarla Allah’ın düşmanını, sizin düşmanınızı ve bunlardan başka sizin bilmediğiniz fakat Allah’ın bildiği diğer düşmanları korkutursunuz. Allah yolunda her ne harcarsanız karşılığı size tam olarak ödenir. Size zulmedilmez. (Enfal Suresi 8)

Bu ayette belirtilen savaş atı insanın bedenidir... Her yönden düşmana karşı güçlenmen lazım...
Sizin bilmediğiniz yönden bilmediğiniz düşmanlar, savaş atı hazırlıyor... Siz ise tutmuş onlarla mücadele edenleri, savaş atları hazırlayanları kafirlikle suçluyorsunuz... Onlar sizin bilmediğiniz alemde cihadını yapıyor, bildiğiniz alemde de ellerinin geldiğince cihad yapıyorlar... O saydığın ülkelerdeki karışıklıklar sebebiyle yapılması gereken cihadda sizin konumunuz nedir?
Yoksa siz de bazılarının dediği gibi, siz ve Tanrınız gidin savaşın biz sadece oturup sizi eleştireceğiz mi diyorsunuz...
Herkes yapabileceğinin en iyisini yaparsa, herkes kendi alanında çalışma yaparsa emin ol Müslümanlar düzlüğe çıkar...
Yunus Emrenin dediği gibi: Sizde bir türlü bizde bir türlü...

Sizin bilmediğiniz şekilde mana alemde büyük cihadlar yapılıyor haberiniz yok...

İster inanın ister inanmayın, ama bilmediğiniz saldırılar oluyor... İsterseniz araştırın... Bu konuda benden bu kadar...

Konuyu Toplam 3 Kişi okuyor. (0 Üye ve 3 Misafir)