Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Videolar/Slaytlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi YASEMİN ATAMAN,Açılış Tarihi:  29 Ağustos 2011 (21:57), Konuya Son Cevap : 28 Aralık 2011 (20:24). Konuya 33 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 29 Ağustos 2011, 23:04   Mesaj No:11
Medineweb Sadık Üyesi
YASEMİN ATAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YASEMİN ATAMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11916
Üyelik T.: 02 Mart 2010
Arkadaşları:2
Konular: 102
Beğenildi:5
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Allah'a mı kul olacağız, şeyhlere mi?

Ey, kulluğunu ifa etmek için rüyasında bir ak sakallı nur yüzlü piri faninin elinden bade nuş etmeyi gözleyenler!

Bu tavırlarınız hep birer Yahudileşme alametidir.Yahudileşmeyin.

İmanda pazarlık olmaz.

İman etmek gök oluğunun altına başı tutmaktır.O oluktan ne akarsa kabul etmektir.

İman etmek kayıtsız şartsız ALLAH'a teslim olmaktır, tıpkı İbrahim (a.s.) gibi:

Rabbi kendisine teslim ol!dediğinde
Dedi: "Teslim oldum alemlerin Rabbine"[Bakara 131]
Alt 29 Ağustos 2011, 23:04   Mesaj No:12
Medineweb Sadık Üyesi
MusabBinumeyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:MusabBinumeyr isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13855
Üyelik T.: 22 Mayıs 2011
Arkadaşları:3
Konular: 254
Beğenildi:50
Takdirleri:160
Takdir Et:

Şirkin temeli, insanların Allah'a tam manasıyle inanmamaları, O'nun emir ve yasaklarına gerektiği gibi uymamaları ve ondan sonra yukarıda arzedilen süfli bir duruma düşmelerine dayanır. Bu husus birçok âyette dile getirilmiştir (el-A'raf, 7/80, 81, 85, 86; Yusuf, 12/23, 25, 28, 29, 30, 31, 35; el-Hicr, 15/3 vb).

Yüce Allah Kur'an'da: "Muhakkak ki şirk büyük bir zulümdür" (Lokman, 31/13)

Allah'a ortak koşmadan, halis olarak Allah'ı birleyenler olun. Kim Allah'a ortak koşarsa, o sanki gökten düşmüş de kendisini kuş kapıyor veya rüzgâr onu uzak bir yere sürüklüyor gibidir" (el-Hacc, 22/31 ) .

Yine ortakları, müşriklerden çoğuna evlatlarını öldürmeyi süslü (güzel bir şeymiş gibi) gösterdi ki (böylece) hem kendilerini mahvetsinler hem de dinlerini karıştırıp bozsunlar. Allah dileseydi bunu yapamazlardı. O halde onları, uydurduklarıyla baş başa bırak!" (el-En'am, 6/137).

Allah, kendisine ortak koşulmasını elbette bağışlamaz. O'ndan başka günahları dilediği kimse için bağışlar. Kim Allah'a ortak koşarsa, büsbütün sapıtmıştır" (en-Nisa, 4/116).

Onlar (müşrikler, şirk koşanlar insanları) ateşe çağırır. Allah ise izniyle Cennete (girmeye) ve mağfirete çağırır" (el-Bakara, 2/221).

Kitâb ehlinden ve (Allah'a) şirk koşanlardan kâfir olanlar, Cehennem ateşindedirler. Orada ebedî kalacaklardır. Onlar, halkın en şerlileridir" (el-Beyyine, 98/6).

Biz insana anne-babasını tavsiye ettik. Anası onu zayıflık üstüne zayıflık çekerek (karnında) taşımıştır. Onun (memeden) ayrılması da iki yıl içinde olmuştur. (Bunların hepsi, güç şeylerdir. Onun için biz insana) '-Bana ve anne-babana şükret. Dönüş banadır, (diye öğüt verdik). Eğer onlar seni hakkında bir bilgin olmayan bir şeyi bana ortak koşman için zorlarlarsa, onlara itâat etme. Onlarla dünyada iyi geçin ve bana yönelen kimsenin yoluna uy. Sonra dönüşünüz banadır. (O zaman ben) size yaptıklarınızı haber vereceğim" (Lokman, 31/14,15).

Şirkin dışındaki günahların affedileceği, imân sahibi olan bir insanın bu gibi günahları işlediği takdirde, cezasını çektikten sonra mutlaka cennete gideceği, ancak şirke giren insanların, tevbe etmeden öldüğü takdirde, affedilmeyeceği Rasûlüllah (s.a.v) tarafından haber verilmiştir:

"Cebrail bana gelerek şu müjdeyi verdi: "-Ümmetinden kim Allah'a şerik (ortak) koşmadığı halde ölürse, Cennet'e girer". Bunun üzerine ona dedim ki: "-Zina da etse, hırsızlık da yapsa ..?" Cevap verdi: "Evet, zina da etse, hırsızlık da yapsa..." Peygamberimiz (s.a.s)'in bildirdiğine göre, Cebrâil (a.s)'a bu soruyu üç defa sormuş ve her seferinde aynı cevabı almıştır (Buhârî, Cenaiz, 1, Libas, 24, İsti'zan, 30, Rıkak, 13,14, Tevhid, 33; Müslim, İmân, 153, 154, Zekat, 32,33; Tirmizî, İmân, 18; Ahmed b. Hanbel, V, 152, 159, 161, VI, 166)

Kim Rabb'ine kavuşmayı umuyorsa, artık salih bir amelde bulunsun ve Rabb'ine ibâdette hiç kimseyi şerik kılmasın (ortak tutmasın)" (el-Kehf, 18/110).

Bu âyette geçen, ibâdette Allah'a şirk koşmaktan gaye, ibâdette ihlaslı ve samimi olmamak, Allah'ın rızasının dışındaki riya, gösteriş ve benzeri menfaat duygularını taşımak demektir (el-Beydâv, Envanu't-Tenzil ve Esranu't-Te'vîl, Mısır 1955, II, 14).

Alt 29 Ağustos 2011, 23:05   Mesaj No:13
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Slayttaki yazıda anlatılanların,yaşanan ortamlarda fazlası vardır eksiği yoktur.
Amacımız kimseye iftira atmak değil,çarpık anlayışları Kur'an ve sünnet
doğrultusunda eleştirmektir.
Her iman edenin,Kitabı ve Rasulü belli ise,tabi olacağı doğrularda bellidir.
Muhkem olan ayetleri,akıl almaz tevillerle yorumlamak,Rasulullah(sav)'da olmayan
fiilleri ondanmış gibi göstermek hoş görülecek bir anlayış olamaz.
Allaha ve Rasulüne iftira atanlar,gerek bu dünyada gerekse ebedi alemde
yüzleri üstü sürünecektir.
Şefaat hakkı gibi Allah(cc)ın dilemesine ait hakları sahiplenen şeyhlerde yada mürşitler,
bunlara tabi olan müridler,düşüncelerini bir kez daha gözden geçirsinler.
Açık ve muhkem haberleri gerçek anlamlarından,batıni gibi saçma bir anlayışla tevil edenlerin yaptıkları bu amelin altında kalacağından kimsenin şüphesi olmasın.
Bu dinin bir kitabı ve Rasulullah(sav)ı vardır.
Öğrenilecek merci bellidir.Elbette bilmediklerimizi zikir ehline soracağız,
ama kayıtsız teslimiyet sadece Allah ve Rasulünedir.
Alt 29 Ağustos 2011, 23:06   Mesaj No:14
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alt 29 Ağustos 2011, 23:11   Mesaj No:15
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Evet bana mail atan kardeşime şeyhlere tabii olma konusunu elimden geldiğince anlattım. Yazının bundan sonrasını sitemizin tevhidi bilince sahıp hocalarına bırakıyorum.

Ayrıca bana ulaşan kardeşime teşekkür ediyorum Rabbim hidayet versin, imanını artırsın şeyh tarikat ahtapotlarından uzak tutsun. İnşallah aydınlanmışsındır kardeşim. Bir kardeşimizi şirk uçurumundan kurtarmak bizi sevindirir. Gerçeği duyup bilenler gitmekte ısrarlıysa bizim yapacak bir şeyimiz yok. Tevhidide -şirkide, batılıda hakkıda seçmek kişinin kendi elinde bizler anlatırız seçim insanların.
Alt 30 Ağustos 2011, 00:00   Mesaj No:16
Medineweb Üyesi
Kürt_Mücahide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Kürt_Mücahide isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10660
Üyelik T.: 15 Eylül 2009
Arkadaşları:0
Konular: 2
Beğenildi:0
Takdir Et:

konu bana göre çok tutarsız.öyle lanse edilmiş ki adeta bir mürşitten ders almak,mürşide tapmak gibi verilmiş.bu cinayettir günahtır vebaldir kul hakkıdır iticidir.öleceksin sayın yazar.yazdıkların bir nebze doğru da olsa,genelleme yapmak hoş değildir.imam hanefinin mezhebini yayan,iki talebesidir.bu iki talebe imam tapıyormuydu! imam alinin etrafında toplanan bir gurup talebesi vardır,onu ve evlatlarını son nefesine kadar savunmuşlardır,ilim konusunda dizinin dibinden ayrılmamışlardır.bunlar imam aliye tapıyorlarmıydı!
konuya katılmıyorum ve şiddetle genellemesini red ediyorum.
burada sitenizin reklamını bol bol yapıyorsunuz.medineweb kurallarını okursanız,reklamın yasak olduğunu göreceksiniz.sitelerimiz islama hizmet etmektedir diyebilirsiniz.haklısınız da.sizin siteye uğradım biraz önce.medinewebden aldığınız makalelerin altındaki medineweb.net alıntısını bilinçlice kaldırmışsınız.neden acaba ? makaleleri aynen kopyalamışsınız ama altındaki kaynak silmişsiniz.hocanın iyi niyetli olduğundan şüphem yok ve bunu kullanıyorsunuz sanırım.sizinde iyi niyetli olmanız gerekmez mi ?
hiç bir site kendisinden alınan makalelerin altındaki alıntısının silinmesine izin vermez.DİKKATİNİZİ ÇEKERİM.
editör filan değilim bu konu medineweb yönetimini ilgilendirir tabii.kaç gündür yazayım dedim teredüt ettim.dayanamadım işte.
medineweb forum kuralları 2.madde aşağıya kopyalıyorum.kural uygulanmıyacaksa neden orda var?uygulanacaksa gereği neden yapılmıyor ?
2. İmzanızda her türlü reklam yasaktır ! Buna kendi siteniz yada başka sitelerin linklerini eklemekte dahildir.
Alt 30 Ağustos 2011, 00:22   Mesaj No:17
Medineweb Aktif Üyesi
RemLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:RemLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 164
Üyelik T.: 14 Eylül 2007
Arkadaşları:0
Memleket:Allah bilir
Konular: 81
Beğenildi:14
Takdir Et:

medineweb yazarı adı altında hizmet sunan sayın yasemin ataman, lütfen reklam icerikli imzanızı kaldırınız...
Alt 30 Ağustos 2011, 00:41   Mesaj No:18
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

islamidiriliş.com sitesine alınan yazılar irfan beyin ve muhsin beyin yazılarıdır ki bunları kendi isimleri ile yayınladım ve bilgileride var. Ayrıca islami bilgileri aktarırken ad ve kişiler önemli değildir önemli olan anlatılan yazılanlardır. Sitenızın anasayfasının alt kısmına bakın göreceksiniz ki sitemin reklamı var bunu site sahıbınız ben demeden koydu ve islami sitelerin bir duvarın tuğlaları gıbı olması gerektığını vurguladı.

İslamidiriliş.com , medineweb gibi forum sitesi olsa belkı bu isyanınızda haklı olabilirsiniz fakat malesef forum sitesi değil gidenler görmüştür. Ayrıca şunuda bilmenizi isterim ki forum sitemde var muhsin bey bılıyor fakat reklamı sitenızde yok biz nasıl hareket edeceğimizi biliriz.

İmzamızı kaldırırız sorun değil ama şu bir gerçekmiş ki hala müminler davada kardeş olamamışlar. Sitenin reklamı, yazarlığı ön plana alacağınıza mesajla bildirip konuya odaklanabilirdiniz.

Evet ölüm var ve bu ölümü bugünün şeyhleri ve müritleri düşünsün hemde inceden inceye....

Cenneti vaad eden, günah çıkartan, el veren tövbe alan insanları sömürenler düşünsün. Gerçek Allah için hizmet verip, dava adamı olan imamlara salihlere sözümüz yok, Bazılarının şeyhıne söz gitmişki canları yanmış.

Allahtan başkasına kul olunmaz.

Alt 30 Ağustos 2011, 00:57   Mesaj No:19
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Sitemize hoş gelmişsiniz şunuda açıklasaydınız sevinirdik "siteniz forum sitesi değil"miş ve irfan hocamın muhsin hocamın yazılarınınn altında bakın adları var yazılardan haberleride var.Kendi izinleri ile alınmıştır.
Bir insan emeğini rızasıyla veriyorsa diğerine konuşmak düşmez.

Ayrıca bir yazı bir sürü sitede yayınlanıyor siz sanıyor musunuz ki burdaki yazı başka hiçbir sitede yok. Kendi yazılarımda dahiil pek çok yazı pek çok sitede var. Alanlardan okuyanlardan Allah razı olsun.

Bizler yazılarımızla ilahlaşmak isteyenler değiliz sirkelenin ve düşünün bir irfan hocanın yazısının altında bu sitenın adı olması mı önemli yoksa bir müslüman kardeşimizin okuyup yararlanması mı???

"RemLe kardeşim size din kardeşiniz olarak bir uyarı, eğer iman ettim diyorsanız öncelikle bir mümine ikaz yazısını atmadan önce peygamberi bir hitap seçinki karşı tarafın gönlünü alarak uyarın tabi bu müslümanların yolu, savaş açar bilmişliklerle attığınız her adım size zarar verirken ister istemez diğer tarafı da rahatsız eder..

Tepkinizin sebebide inancınızda beni ilgilendirmiyor. İzinsiz bu sitede hiçbir adım atılmamıştır bunu unutmayın....
Alt 30 Ağustos 2011, 01:30   Mesaj No:20
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

islamidiriliş.com da yayınlanan bir yazı" İrfan kardeşimizin izni ve bilgisi ile ve yazının altına bakın yazarın adı.

Bu yazı yalnızca medineweb de değil başka sitelerdede kardeşimiz adı ile var bilmem bilginiz var mı.

Ayrıca islamidirilişe atılan konuların bu tarafada atıldığını bılıyor muydunuz???
"RemLe" kardeşim amacımız Allahın kelamını her yere duyurmak, herkese ulaşmak.

Karşınızdakı site forum sitesi değil, üye almak gibi bir amaç yok size ağır gelen Hak sözün yayınlanması mı??

Ortaya bir şey atarken azcık düşünün bu gün insanların binlerce sorunu varken burda olmaları eğlence değil...İlahlık makam şan veya zaman geçirmekte değil..

"REMLE" kardeşim SUİ ZANDA bulundunuz.....

Tarıkatta olabilirsiniz, şeyhınızde olabilir veya la diyerek sadece Allah'a kul da olabilirsiniz bütün bunlar sizi ilgilendirir.

Benim görüşüm bu günkü tarıkatların şirk yuvası olduğu.İsteyen istediğine inanır.Herkes kendi hesabın verecek...

Eğer bir insan kuldan medet umup, Allah ın ve resulunun vermediği derslerle ibadet ediyorsa, dine din katıyorsa, sayılarla imanını güçlendirdiğğini ve yaptığı zikrleri birileri ile yolluyorsa,

LA demesin... Şirkle ibadet olmaz.

1.KISIM GÖZ

Kimi gözler vardır ki
;Vahye karşı perdelidir.(2/Bakara-7)

Allah, onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir;
gözlerinin üzerinde perdeler vardır.
Ve büyük azap onlaradır.

(Bakara Suresi, 7)

Kimi gözler vardır ki;Büyücülerin,sihirbazların yaptıklarından etkilenmişlerdir.(
7/Araf-116)

(Musa "Siz atın" dedi. (Asalarını) atıverince, insanların gözlerini büyüleyiverdiler,
onları dehşete düşürdüler ve (ortaya) büyük bir sihir getirmiş oldular.

(Araf Suresi, 116)

Kimi gözler vardır ki;Karşısındaki Müslüman orduyu Allah onlara çok gördürür.(
8/Enfal-44)

Karşı karşıya geldiğinizde, Allah, 'olacağı olan işi gerçekleştirmek' için,
onları gözlerinizde az gösteriyor, sizi de onların gözlerinde azaltıyordu.
Ve (bütün) işler Allah'a döndürülür.

(Enfal Suresi, 44)

Kimi gözler vardır ki;Kıyamet günü gözler dışarı fırlayacaktır.(
14/İbrahim-42)

(Ey Muhammed,) Allah'ı sakın zulmedenlerin yapmakta olduklarından habersiz sanma,
onları yalnızca gözlerin dehşetle
belireceği bir güne ertelemektedir.

(İbrahim Suresi, 42)

Kimi gözler vardır ki;Büyüyle perdelenmiştir.(15/Hicr-15)

Mutlaka: "Gözlerimiz döndürüldü,
belki biz büyülenmiş bir topluluğuz" diyeceklerdir.

(Hicr Suresi, 15)

Kimi gözler vardır ki;Allah’ın ayetlerini gördüklerinde tahammül edemezler.(
18/Kehf-101)

Ki onlar, Beni zikretme (konusun)da gözleri bir perde içindeydi.
(Kur'an'ı) dinlemeye katlanamazlardı.

(Kehf Suresi, 101)

gözler vardır ki;Kıyamet vakti-ölüm vakti gelince donakalır.(21/Enbiya-97)

Gerçek olan va'd yaklaşmıştır, işte o zaman, inkar edenlerin gözleri yuvalarından fırlayacak: "Eyvahlar bize, biz bundan tam bir gaflet içindeydik, hayır,
bizler zalim kimselerdik" (diyecekler).

(Enbiya Suresi, 97)

Kimi gözler vardır ki;Allahın mucizelerine/ayetlerine sihir gözüyle bakarlar.(27/Neml-13)

Ayetlerimiz onlara, gözler önünde sergilenmiş olarak gelince dediler ki:
"Bu, apaçık olan bir büyüdür."

(Neml Suresi, 13)

gözler vardır ki;Ölüm korkusu gözlerinden hissedilir.(33/Ahzap-19)

(Geldiklerinde de) Size karşı 'cimri ve bencildirler.' Şayet korku gelecek olsa, ölümden dolayı üstüne baygınlık çökmüş kimseler gibi gözleri dönerek sana bakmakta olduklarını görürsün. Korku gidince, hayra karşı oldukça düşkünlük göstererek sizi keskin dilleriyle (eleştirip inciterek) karşılarlar. İşte onlar iman etmemişlerdir; böylece Allah onların yaptıklarını boşa çıkarmıştır.
Bu Allah'a göre pek kolaydır.
(Ahzab Suresi, 19)

Kimi gözler vardır ki;Hain hain bakarlar.(
40/Mümin-19)

(Allah,) Gözlerin hainliklerini ve göğüslerin sakladıklarını bilir.
(Mü'min Suresi, 19)

Kimi gözler vardır ki;Zillet içerisindeki oldukları fark edilir.(
68/Kalem-43)

Gözleri 'korkudan ve dehşetten düşük', kendilerini de zillet sarıp-kuşatmış.
Oysa onlar, (daha önce) sapasağlam iken secdeye davet edilirlerdi
. (Kalem Suresi, 43)

Kimi gözler vardır ki;Başkalarının servetine göz dikmişlerdir.(
15/Hicr-88)

Sakın onlardan bazılarını yararlandırdığımız şeylere gözünü dikme,
onlara karşı hüzne kapılma,
mü'minler için de (şefkat) kanatlarını ger.
(Hicr Suresi, 88)

Kimi gözler vardır ki;Dünya süsüne göz dikmişlerdir.(
20/Taha-131)

Onlardan bazı gruplara, kendilerini denemek için yararlandırdığımız dünya hayatının süsüne gözünü dikme. Senin Rabbinin rızkı daha hayırlı ve daha süreklidir.
(Taha Suresi, 131)

2.KISIM GÖZ

Kimi gözler vardır ki
;Firavun ve saltanatının yok oluşuna şahitlik etmiştir.(
2/Bakara-50)

Ve sizin için denizi ikiye yarıp sizi kurtardığımızı ve Firavun'un adamlarını -gözlerinizin önünde -boğduğumuzu hatırlayın.
(Bakara Suresi, 50)

Kimi gözler vardır ki;Vahyin gerçekliğine şahitliğinden dolayı gözyaşı boşalır.(5/Maide-83)

Elçiye indirileni dinlediklerinde hakkı tanıdıklarından dolayı gözlerinin yaşlarla dolup taştığını görürsün. Derler ki: "Rabbimiz inandık; öyleyse bizi şahidlerle birlikte yaz."
(Maide Suresi, 83)

Kimi gözler vardır ki;Cehennemlikleri görünce “Ey Rabbimiz! Bizi zalimler topluluğu ile beraber bulundurma! derler.(
7/Araf-47)

Gözleri cehennem halkından yana çevrilince:
"Rabbimiz, bizi zalimler topluluğuyla birlikte kılma" derler.

(Araf Suresi, 47)

Kimi gözler vardır ki;İnfak edecek bir şey bulamayınca gözyaşı dökülür.(9/Tevbe-92)

Bir de (savaşa katılabilecekleri bir bineğe) bindirmen için sana her gelişlerinde
"Sizi bindirecek bir şey bulamıyorum" dediğin ve infak edecek bir şey bulamayıp hüzünlerinden dolayı gözlerinden yaşlar boşana boşana geri dönenler üzerinde de (sorumluluk) yoktur.
(
Tevbe Suresi, 92)

Kimi gözler vardır ki;Yitikleri yüzünden gözlerine ak düşmüştür.(12/Yusuf-84)

Ve onlardan yüz(ünü) çevirdi ve:
"Ey Yusuf'a karşı (artan dayanılmaz) kahrım" dedi ve gözleri üzüntüsünden (ağardıkça) ağardı. Ki yutkundukça yutkunuyordu."
(
Yusuf Suresi, 84)

Kimi gözler vardır ki;Bakılması haram olanları görünce gözlerini çevirirler.(24/Nur-30)

Mü'minlere söyle: "Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar
. Bu, onlar için daha temizdir. Gerçekten Allah, yaptıklarından haberdardır.
(
Nur Suresi, 30)

Kimi gözler vardır ki;Hidayet olmadığında yol bulamazlar.(36/Yasin-66)

Yerin bitirdiklerinden,
kendi nefislerinden ve daha bilmedikleri nice şeylerden bütün çiftleri yaratan (Allah çok) Yücedir.

(Yasin Suresi, 36)

Kimi gözler vardır ki;Cennette verilenlere hoşnutluklarını belli ederler.(
43/Zuhruf-71)

"Onların etrafında altın tepsiler ve testilerle dolaşılır;
orada nefislerin arzu ettiği ve gözlerin lezzet (zevk) aldığı herşey var.
Ve siz orada süresiz kalacaksınız."

(Zuhruf Suresi, 71)

Kimi gözler vardır ki;Karşısındaki Kafirler ordusunu Allah Müslümanlara az gördürür.(
8/Enfal-44)

Karşı karşıya geldiğinizde, Allah, 'olacağı olan işi gerçekleştirmek' için,
onları gözlerinizde az gösteriyor, sizi de onların gözlerinde azaltıyordu.
Ve (bütün) işler Allah'a döndürülür.

(Enfal Suresi, 44)

Kimi gözler vardır ki;Kainatta düzensizliğinin olmadığına ve Allah’ın gücüne şahitlik ederler.(67/Mülk-3)

O, biri diğeriyle 'tam bir uyum (mutabakat) içinde yedi gök yaratmış olandır. Rahman (olan Allah)ın yaratmasında hiçbir 'çelişki ve uygunsuzluk (tefavüt) göremezsin.
İşte gözü(nü) çevirip-gezdir; herhangi bir çatlaklık (bozukluk ve çarpıklık) görüyor musun?

(Mülk Suresi, 3)

İrfan KESER

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

inanmayan baksın linke..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)