Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Videolar/Slaytlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  26 Aralık 2011 (14:57), Konuya Son Cevap : 26 Aralık 2011 (17:57). Konuya 10 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 26 Aralık 2011, 14:57   Mesaj No:1
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Tarikatını veya şeyhini, bana söyle Sana Ne Olduğunu Söyliyeyim..

Tarikatını veya şeyhini, bana söyle Sana Ne Olduğunu Söyliyeyim..

[YT]_BasC7kxu3w[/YT]

Konu Sahibi bilinmez 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
ELFAZI KÜFÜR Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 2 578 29 Ağustos 2021 23:16
BiR SORU Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 19 5675 19 Aralık 2018 23:11
SiZCE HANGİSİ MÜSLÜMAN Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1000 18 Aralık 2018 22:55
ALLAH A iMAN NASIL OLUR.. Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1129 27 Ekim 2018 22:27
HELVADAN KANUNLAR ve TEKFİR Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 1130 03 Ekim 2018 21:57

Alt 26 Aralık 2011, 15:25   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
aslıı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:aslıı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15266
Üyelik T.: 14 Aralık 2011
Arkadaşları:18
Konular: 119
Beğenildi:62
Beğendi:29
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Tarikatını veya şeyhini, bana söyle SANA NE OLDUĞUNU SÖYLİYEYİM..

canımm hocam ne hallere düşürdüler seni sözlerini çarpıta çarpıta ne hallere koydular ya yahu sen olmasaydın ey habibim alemleri yaratmazdım dedigi cennettin kapısında daha hiç kimse yaratılmadan la ilahe illallah muhammeden rasulullah yazmıyomuydu nasıl oluyoda bunlar inkar ediliyo hocamız peygamber efendimizi sevip onu överken digerleri sanki bizim gibi bi insan gibi gösteriyo hiç bi özelligi yok gibi ve sizde kalkmış bunu yayınlıyosunuz peygamberimiz yaratılmışların en üstünüdür tamam mı asıl bunu inkar adamı günaha sokar estagfirullah yaaa...aslında bu konuları tartışmak istemiyorum ama bun ları gördükce gerçekden içim acıyo ama hani peygamberimize bize mucize göster sana inanalım demişlerdide oda ayı ikiye yarmıştı ve bu seferde sen büyücüsün diye suçlanmıştı o hesap boşa konuşuyorum siz tasavvuf düşmanlıgını kendinize amaç edinmişsiniz allah yolunuzu açık etsin ne diyim mahşerde çıkar elbet kimin yanıldıgı hocamızında dedigi gibi bu konularda çok münakaşa etme mazallah senide götürürler yavaş yavaş...
Alt 26 Aralık 2011, 15:38   Mesaj No:3
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Tarikatını veya şeyhini, bana söyle SANA NE OLDUĞUNU SÖYLİYEYİM..

aslıı hanım duygusal olmayalım lütfen,videodaki bilgiler tamamen delillidir ayrıca CENNETİN KAPISINDA LAİLAHE İLLALAH MUHAMMED RASULULLAH yazmış diyenler ilimsiz atmasyon yapanlardır.Her peygamber kendi dönemindeki insanları LAİLAHE İLLALLAH a çağırırken,kendi peygamberliğinin tasdik edilmesininde mecburi olduğunu söyleyip,örneğin,lailahe illallah isa rasulullah,lailahe illallah musa rasulullah,lailahe illallah yusuf rasulullah,ve bütün peygamberlerde aynı çağrıda bulunmuşlardır,muhammed peygamberde kendi ümmetini LAİLAHE İLLALLAH MUHAMMED RASULULLAHA çağırmış.

Şimdi sizin cennet kapısındaki tezinize göre BÜTÜN PEYGAMBERLERİNDE isimleri aynen yazılı olması lazım değil mi..

son olarak güzel ablam,ne zaman bu duygusallaıktan ve körü körüne bağlılıktan kurtulup kuran ile dini,Allah ı,peygamberi anlarsanız emin olun o zaman bu videodaki apaçık sapıklıklarıda göreceksiniz.

Peygamberin yaşadığı toplumun içinde bi grup insanda PEYGAMBERİNDE TIPKI KENDİLERİ GİBİ Bİ İNSAN OLDUĞU ve kendileri gibi çarşı,pazarda dolaştığı,kendileri gibi uyuduğu,ağladığı,sıkıldığı,acıktığı gibi olduğu için inanmamışlar.

Evet muhammed peygamber
Allahın rasuludur,kulların arasından şeçilmiştir ama Allah kendisini yine kendi dilinde şu ayetle bizim gibi olduğunu söylemesinide emretmiştir...

KEHF SÜRESİ..110..DEKİ BENDE SİZİN GİBİ BİR BEŞERİM..

saygılar ablama...
Alt 26 Aralık 2011, 15:49   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

peygamberimiz tabikide bi beşerdi ama şunu belirtmek istiyorum seçilmiş bi beşerdi yani senin benim gibi degildi günahlardan korunmuş ve daha bi çok sıfatı olan bi peygamberdi onu sadece bi beşer olarak ele almak dogrumu ha peki la ilahe illahlah muhammeden rasulüllah olamaz böyle olsa diger peygamberlerinde isminin olması gerek diyosunuz affınıza sıgınarak siz kelimeyi tevhidi kelimeyi şahadeti son kısmına diger peygamberleride ekliyo musun? vallahi ben ilk kez senden duydum sonuna diger peygamberlerin eklendigi bütün ilmihal ve kitaplarda bu böyle geçer eger ki dediginiz gibi hz isa hz musa eklenseydi neden bunu hiç görmedik hiç anlatılmadı dinler tarihi yada diger derslerde yada ilmihallerde filan ha şunuda bilin ki körü körüne baglanmıyorum ben demiyorum ki cübbeli hata yapmaz yapmıycakta demiyorum sonuçta beşer ama şirke düşmüş sözünüzü kabul etmiyorum.
Alt 26 Aralık 2011, 15:56   Mesaj No:5
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

SAYIN ABLAM,BEN HER PEYGAMBER YAŞADIĞI DÖNEMDEKİ İNSANLARIN BÖYLE Bİ MESULİYETİ OLDUĞUNU ANLATMAYA ÇALIŞTIM.örneğin hz isa tebliğ için geldiği toplum lailaheillallah isa rasulullah demesi lazım tabiki.çünkü daha muhammed peygamber gelmemiş ki...

ayrıca konumuz bu değil.ve muhammed peygamberin ümmetiyiz ama müslümanlar peygamberlerin arasını açmadan hepsinide peygamberliğine iman ederler bunu bakara süresinin son ayetlerindede görmek mümkün..

ayrıca ismailağa cemaati hocasından PEYGAMBER EŞİTTİR ALLAH videosunu izleyin bi ve bunuda imam rabbaniden delil getiriyor dikkatlice dinleyin göreceksiniz..vahdeti vucut böyle bir şey ve bu tarikat tasavvufta olmassa olmazdır,
Alt 26 Aralık 2011, 16:11   Mesaj No:6
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

dinledim kardeşim dinledim o sohbetinizi ama şunun altını çiziyim bayram hoca demiş bunu ismail aga cemaati degil işte ben bunu anlatmaya çalışıyorum yahu bayram hoca haşa allah okudu efendi babamız dinledi demesi onun hatası ismail aga cemaatinin mi hatası yada cübbeli hoca bi hata yapmış diyelim bu ismail aga cemaatine mi ait ben imam hatipliyim bi hata yaptım diyelim bu tüm imam hatiplere mi ait şunu anlayın artık bi kişi hata yapmışsa bu demek degil tüm cemaat yapmış bunu haydii atalım lekeyi filan cemaat şöyle filan cemaat böyle bumudur islam söyle vallahi bu degildir... bayram hoca hata yapmış diyin ismail aga cemaati gerçegi diye manşet atıp tüm cemaati kaplamak niyeki kardeşim niyedir bu düşmanlık biz size naptık ben sana naptım ki arkadaşım sana naptı ki bizleride bu suçlamalarına katıyosun yapılmış bi iki hatadan dolayı ismail aga cemaatini suçluyosunuz bende bu cemaattenin bizlerdemi şirkdeyiz annem arkadaşlarım hepimiz şirk ehlimiyiz cemaatten biri çıkıp allah ve rasulünü eşit tutmuş bizdemi ondan oldukki cemaat yani topluluk adına cemaat şirke düşmüş diyosunuz bunu anlatmaya çalışıyorum size
Alt 26 Aralık 2011, 16:16   Mesaj No:7
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

aslı ablam bana bir şey yapmadınız ve inanın sizin samimiyetinizede bu tür cemaatlerin içindeki samimi ama körü körüne bağlılıkta olanları bi müslüman olarak uyarmak istiyoruz.bakın siz bayram ali hocanın hatasıdır ama cemaati bağlamaz diyorsunuz SAYIN ABLAM ETRAFINDAKİLER CEMAATİN mensubu değil mi ne olur yapmayın duygusal olmaktansa biraz anlamaya çalışın ve en çokta kendiniz için ve ne zaman anladınız o zaman sizde tıpkı benim gibi bu bataklığa batmış samimi ama habersiz olanları uayaracaksınız...saygılar ablama..
Alt 26 Aralık 2011, 16:31   Mesaj No:8
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

abicimm ben cemaati haşa kendime yeni bi din olarak mı seçtim de körü körüne oraya baglanıyım yaa ben ordan ilmi olarak almam gerekeni alırım filanın hatası olmuş şu bunu yapmış benlik bi durumu varmı tamam allah razı olsun hata varsa göstermeye çalışıyosunuz ki ben bu hatalardan ne anlama dedigini bilmem ama bizim anladıgımız eşit tutma anlamında söylemişse rabbim hocamızı affetsin inşallah lakin bu demek degil ki ben bu cemaattinim diye yanlışlarada körü körüne inanıp ya ne dese dogrudur deyip bu sözü kendime dogru olarak alıyım bişey yaparken paylaşırken rica ediyorumm tasavvuf şudur tasavvuf budur cemaat şöyle ismail aga şirkte demeyin tamam bayram hocanın hatası oldugunu mu düşünüyosunuz bayram ali öztürkün yanlış videosu deyin yayınlıyın ama ismail aga cemaatii deyip sanki bu sözleri hepberaber toplucana demiş muamelesi yapmayın itirazım bunadır neyse bakalımm buraya özet çıkarayım diye giriyorum neler neler var saat kaç olmuş benim söylüyceklerim bu kadar gerisi size ve vicdanınıza kalmış aeo
Alt 26 Aralık 2011, 16:33   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4494
Beğendi:6074
Takdirleri:23787
Takdir Et:

Arkadaşlar tasavvufu, tarikatları kabul etmeseniz de yorum yaparken biraz dikkatli olalım. Konuşulan konu, inançla ilgili meseleler. Milyonlarca insan bu konuya inanmıyorsa da bir o kadar insanda bu yola gönül koymuş…
Tasavvufa, tarikatlara, şeyhlere inanmayan arkadaşlar tabiki bu yollara gönül vermeden de hakka ulaşabilirsiniz. Aynen, resulün sohbetinde bulunamayıp, nazarını alamayan tabiin büyüklerinden Veysel Karani hazretleri gibi. Ama resülün sohbetine girip, nazarını alan Hz. Vahşi sahabeden sayılmaktadır, bunu da unutmayın…

Allah’ın verdiği en büyük nimet akıldır.BİLMEM ANLATABİLDİMMİ

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 26 Aralık 2011, 17:21   Mesaj No:10
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar tasavvufu, tarikatları kabul etmeseniz de yorum yaparken biraz dikkatli olalım. Konuşulan konu, inançla ilgili meseleler. Milyonlarca insan bu konuya inanmıyorsa da bir o kadar insanda bu yola gönül koymuş…
Tasavvufa, tarikatlara, şeyhlere inanmayan arkadaşlar tabiki bu yollara gönül vermeden de hakka ulaşabilirsiniz. Aynen, resulün sohbetinde bulunamayıp, nazarını alamayan tabiin büyüklerinden Veysel Karani hazretleri gibi. Ama resülün sohbetine girip, nazarını alan Hz. Vahşi sahabeden sayılmaktadır, bunu da unutmayın…

Allah’ın verdiği en büyük nimet akıldır.BİLMEM ANLATABİLDİMMİ
allah razı olsun ablacım yaa

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: